Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 20,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

czy wiecie coś o pustakach max 220 wineberga? Ta firma kojarzy mi się z porotermem. Ich max są po 2 zł sztuka. Wiecie coś o nich? Podobno kruchy??? Czy lepsze Kozłowice (po 2,12)? W ogóle straszą mnie podwyżkami od maja. W każdym razie WIENERBERGER podniosi ceny a i Kozłowice za tydzien -dwa...

 

Nie wiem nic o 220-kach ale ja budowalem z MAX-a "normalnego" znaczy sie 288. Produkcja z Zielonki i jestem zadowolony . W pierwszej partii 5600 sztuk dwie sztuki pękły ale i tak day sie wykorzystać. Kupowalem po 1.95 brutto. Jak najgorsze zdanie mam za to o plecewicach ,dokupiłem trochę 8-ki i 12-ki to 1/3 palety gruz. Kozlowice dobre twarde tylko ciężkie do tynkowania bo takie jakby śliskie były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy wiecie coś o pustakach max 220 wineberga? Ta firma kojarzy mi się z porotermem. Ich max są po 2 zł sztuka. Wiecie coś o nich? Podobno kruchy??? Czy lepsze Kozłowice (po 2,12)? W ogóle straszą mnie podwyżkami od maja. W każdym razie WIENERBERGER podniosi ceny a i Kozłowice za tydzien -dwa...

 

Nie wiem nic o 220-kach ale ja budowalem z MAX-a "normalnego" znaczy sie 288. Produkcja z Zielonki i jestem zadowolony . W pierwszej partii 5600 sztuk dwie sztuki pękły ale i tak day sie wykorzystać. Kupowalem po 1.95 brutto. Jak najgorsze zdanie mam za to o plecewicach ,dokupiłem trochę 8-ki i 12-ki to 1/3 palety gruz. Kozlowice dobre twarde tylko ciężkie do tynkowania bo takie jakby śliskie były.

 

Jak kupowalem MAX-y z Plecewic w zeszlym roku (od maja), to z kazda dostawa byly tansze. Kozlowice byly jakies 10 groszy drozsze.

Niestety, popieram Dlugiego co do jakosci Plecewic - dzis bym juz z tego nie budowal, ze wzgledu na duza liczbe odpadow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy wiecie coś o pustakach max 220 wineberga? Ta firma kojarzy mi się z porotermem. Ich max są po 2 zł sztuka. Wiecie coś o nich? Podobno kruchy??? Czy lepsze Kozłowice (po 2,12)? W ogóle straszą mnie podwyżkami od maja. W każdym razie WIENERBERGER podniosi ceny a i Kozłowice za tydzien -dwa...

 

 

Cześć.

Kozłowice U220 na Brzezińskiej w Łodzi kosztują ok. 1,9 zł, kupowałam kilka dni temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie na Brzezińskiej? Właśnie na przeciw M1 mi powiedzieli 2,19 :o

Mam też ofertę z BudMag za 2,09 i chyba te wezmę... A czym się różni U od maxa?. Bo wymiary ma takie same (220*290*188) a jedyne, co widzę z różnic, to taka dziurka w środku. :lol:

A propos widział ktoś gdzieś tanie bloczki fundamentowe - ja znalazłam za 2,56...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie na Brzezińskiej? Właśnie na przeciw M1 mi powiedzieli 2,19 :o

Mam też ofertę z BudMag za 2,09 i chyba te wezmę... A czym się różni U od maxa?. Bo wymiary ma takie same (220*290*188) a jedyne, co widzę z różnic, to taka dziurka w środku. :lol:

A propos widział ktoś gdzieś tanie bloczki fundamentowe - ja znalazłam za 2,56...

 

 

Na Brzezińskiej 36 U220 kupowałam po 1,96 zł 31.03.06 . U220 ma szerokość 25 cm, a max 29 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecałem, że napiszę jak wygląda czarnoziem ze Żwiromaksu. Dziś przywieźli mi wywrotkę tej ziemi - koszt 300 zł. Kolor faktycznie czarny jak smoła. Na moje oko pod względem struktury wygląda na coś pomiędzy węglem brunatnym, torfem i czarną ziemią, z przewagą na stronę torfu i węgla. Bardzo mokry - podobno pochodzi z kopania stawu. Dziś (2006-04-27) po wysypaniu okazało się, że zawiera zamrożone grudy, a gdzie niegdzie widać kryształki lodu :o

 

Podobno jest to ziemia kwaśna, więc tam gdzie potrzebne nieco mniej kwaśne podłoże należałoby ją zwapnować - chyba w końcu kupię kwasomierz, żeby samemu posprawdzać jak to faktycznie jest z tą i innymi ziemiami u mnie - wie ktoś ile taki kwasomierz z płynem Helliga kosztuje i gdzie można kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do U 220 Ja budowałem z Plecewic i Winerbergera (trochę) Co do plecewic fakt trochę było popekanych ale na moją interwencję w Hurtowni (Stoki Janosika na łuku pomiedzy telefonicznę a pomorską - polecam niezłe ceny ) przyjechał gość z Plecewic i powiedzał że wszystko wymieni na całe (mieliśmy odkładać - fachowcy faktycznie to robili ale jak były potrzrbne kawałki to z tamtąd brali zostało nmi tego ok 20więc sobie darowałem). Winerberger równiejszy ale gorszy do tynkowania i słabszy !!!! W Plecewicach mam problem z wieceniem (Sds-em) w winerbergerze wiertło 6 robi dziurę 8!!! w 2 sek .

Pytanie co kto woli, ja jednak polecam Plecewice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :D

Poproszę namiary na fachowca od wodociągów,najlepiej co by był już sprawdzony,słowny no i w miarę tani...Bo ci,z którymi do tej pory rozmawiałam to wg. nich są jedynymi,którzy podjęliby się wykonania!a ceny jakie proponują to szok np.za studzienkę 2.500 ,koniec kropka,"taniej pani nie znajdzie!" :wink: Będę szukała dalej,ale gdyby ktoś miał kontakt to b.proszę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...