Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cóż czuję się trochę głupio.

Bo postępy u mnie skromne a najwięcej się teraz udzielam tu u nas w grupie, co może świadzcyć, że dużo mówię a mało robię.

Cóż każdy orze jak może. :wink: :wink:

U mnie jutro końcowe wylewki. Wniosek na drugą transzę poczeka do czasu ukończenia pokrycia dachu.

Pozostało oczekiwanie na dekarzy. Na szczęście pogoda się poprawia.

Pozdrawiam wszystkich zapracowanych

Leszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam po weekendzie!!!

Dach skończony. Robi się elektryka. Dziś w końcu muszę sie zdecydować jak ma ostatecznie wyglądać kuchnia.

Leszku jak twoi dekarze??? Czy zdążą przed okropną pogodą?? U mnie będą robić ocieplenie na zewnątrz i też modlę się o jakieś dwa tygodnie dobrej pogody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mam projekt kuchni, więc elektryk może działać. Właściwie zrobił już wszystko oprócz kuchni.

Od przyszłego poniedziałku mają ocieplać. Syropian leży w garażu i czeka.

Po 1 listopada zaczną robić tynki. Musimy więc uruchomić jakiegoś "ogrzewacza" czyli zwykłą kozę podłączymy do komina - tak gdzie kiedyś będzie kominek. Boimy się że przy naszej szanownej aurze nie schły by tynki w środku a w razie przymrozków to zgroza. Dlatego chyba razem z Leszkiem musimy modlić się o troszkę pięknej jesieni.

Dopiero jak zrobią tynki, będą robić ogrzewanie i ostatnie wylewki. Zobaczymy jak szybko wszystko pójdzie. Teraz mamy czas na oglądanie materiałów do wykończeń czyli parkietów, kafelek i innych. Miłe ale obawiam się czy dobrze wybiorę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Forumowicze ,

A szczególnie... witaj , Honorato !!!

 

Cieszę się , że na Forum zagościł ktoś , kto upodobał sobie pólnocne okolice Łodzi. My mamy działkę bardzo blisko Ciebie , w Skoszewach - po drugiej stronie wzgórz.... :D Na wiosnę ruszamy z budową - Klementynka z pracowni Archgipelag ; teraz szukamy kogoś do adaptacji....a jak widać ,

już na tym etapie zaczynają się schody.

 

Pozdrawiam wszystkich

 

dominoxs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszcie, piszcie bo powoli mam wrażenie, że zaglądam tu tylko ja i Leszek.

U mnie prace ociepleniowe w pełni. Poza tym od poniedziałku zaczynają robić tynki wewnętrzne. Jutro przyjedzie reszta ogrodzenia. Wysłałam do Redakcji zdjęcia mojego domku teraz czekam aż je Redakcja zamieści w galerii. Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i dołączam się do Waszej ( juz dla mnie - Naszej ) grupy.

Ja dopiero zaczynam i to bardzo zaczynam, bo kupiliśmy właśnie działkę. Także wszystko przede mną.

Ale doczekać się nie mogę...

Dla wyjaśnienia : miejsce ześwirowania : Ksawerów k/Łodzi.

Na wstępie : może macie jakieś namiary na geodetę, z którego usług korzystaliście. Kogoś możecie polecić ?

 

Pozdrawiam Naszą Grupę, Majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:o Cześć witam Was wszystkich. Przez pewien czas tylko obserwowałem forum ale nie dołączałem się do Waszych dyskusji - i to nie dlatego, że jestem taki nieśmiały, ale dlatego, że moja 2 połowa się udziela aktywnie na forum. Ale doszedłem do wniosku, że od czasu do czasu coś tam napiszę.

A teraz zagadka: "Kto jest moją drugą połową ???" - zobaczymy czy Wam się uda zgadnąć. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KUPIŁEM DZIAŁKĘ!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Bardziej szczegółowo - na Teofilowie, w okolicach Kochanówki.

 

A szukać zacząłem w marcu-kwietniu. Przez pewien czas miałem ochotę na taką sympatycznie położoną działkę przy Kraterowej (to jest koło Strykowskiej, zaraz za torami), ale kumpel zwrócił mi uwagę na linię 110 kV jakieś 20 m od granicy działki. Nie powiem, naczytałem się literatury o oddziaływaniu takich linii na zfrowie, kupiłem nawet o tym książkę i ... zrezygnowałem z działki.

Potem było jeszcze jeżdżenie po różnych działkach na Bałutach i Polesiu, bo takie rejony mnie tylko interesowały.. Zresztą na pewno znacie to z własnego doświadczenia.

I w końcu lipca, przez zupełny przypadek pojawiło się TO. Niby nieuzbrojona, ale w rozwojowym miejscu, więc pewnie z czasem pojawią się i media. Taki kawał pola podzielony na działki, który w wizjonerskim folderze wyglądał jak amerykańskie osiedle z filmu, a w rzeczywistości okazał się ... kawałem pola. Ale ładnie położony no i cena jakby zachęcająca.

A tak swoją drogą, to niby Łódź takie biedne miasto, a jak co do czego, to takie drogie. Jak czytam pamiętniki na forum, to rzadko ktoś wydaje na działkę więcej niż 20-30 tys. A wszystkie oferty jakie były w łódzkiej Gratce zaczynały się od 60 koła, z tym, że raczej więcej. A już zupełny rekord, to takie nowe osiedle przy Wycieczkowej/Strykowskiej, nie powiem super położone, z opgrodzeniem i ochroną, ale wołali 240 zł za metr. Ja za cenę takiej działki to chcę mieć już wykończony dom.

To tyle wynurzeń na razie, może trzeba będzie założyć pamiętnik. :wink:

Pozdrawiam całą grupę łódzką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, 2 lata. No to chyba nie tylko my zauważyliśmy ten "drobny feler". Bo poza tym, przyznasz, super, cicho, strumyk, widoczek na pole...

 

Co do szkodliwości linii WN, to niby naukowo nie udowodniono.

Ale podobnie było z kolegą kolegi, który pracował na dużej radiostacji w wojsku. Też niby nie udowodniono szkodliwego wpływu promieniowania, ale dziwnym trafem od 10 lat wszystkim pracującym tam rodziły się tylko córki. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nowych grupkowiczów łódzkich :D Fajnie, że się pojawiają nowi zapaleńcy budowlani, bo jakoś mało nas w sumie na Forum. Czy żoną Dzikusa jest może Ciechanka? Najaktywniejsza - podwójnie nawet - łodzianka? Rublow, ciekawe jaka jest geneza Twojego nick'a - mnie się jednoznacznie kojarzy z walutą pewnego kraju. Co do osiedla przy Wycieczkowej, to ja tu własnie mieszkam od 4 miesięcy. Zdziwiło mnie, że ceny działek zdrożały ostatnio, bo wyjściowa była 201. I nie szły jak świeże bułeczki, nawet rzekłabym, że przez ponad rok prawie wcale nie szły. W tej chwili buduje się (lub juz jest zbudowanych) ponad 20 domów. No i kilka już jest zamieszkałych. Ale mimo bardzo wielu niewatpliwych zalet tego miejsca, wadą jest ciągły stan wielkiej budowy. I pewno jeszcze parę lat potrwa, zanim będzie to faktycznie osiedle, a nie pobojowisko. Leszku, bardzo dobry pomysł z reaktywacją próby spotkania, skoro zjazd ogólnopolski odsuwa się w bliżej nieokreśloną przyszłość. Ciechanko, co Ty na to?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie może udałoby się spotkać. A niestety tradycja grupki łodzkiej jest taka, że kończy się na spotkaniach w 2 osoby. Dlatego byłoby miło się spotkać w większym gronie. A ostatnio coś troszkę więcej osób się uaktywniło więc może się uda.

Jaki termin byłby dobry??? Czekam na propozycje czasu i miejsca.

Dziś zrobił się piękny dzień, słońce zagląda przez okno i naprawdę chce się żyć. A poza tym piątek.

 

Co do pytań o geodetę i architekta do opracowania zmian - moge podać namiary na priva. BUZIACZKI NA WEEKEND - CIECHANKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspólnie z Luśką ustaliłyśmy tydzień między 10-14 listopada. Leszek nie może w weekendy (teraz się nie odzywa - chyba siedzi w domku z córeczką). Myślę, że najlepszy byłby piątek 14 listopada. Co wy na to?? Jeszcze tylko gdzie - jakieś fajne miejsce na Piotrkowskiej - pomyślcie. Czekam na propozycje.

Poza tym ogrodzenie z przodu domu skończone - wygląda pięknie. Bardzo jesteśmy zadowoleni.

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciechanka - jesli mogę prosić daj namiary na tych ludzi ( geodeta i architekt ). Czeka mnie właśnie wyznaczenie gdzie ma iść ogrodzenie, a poza tym pogadałbym z kimś na temat tego czy mój projekt będzie się nadawał na taką działkę jaką mamy.

I jeszcze pytanie - to spotkanie dotyczy tylko osób "zasiedziałych" na Forum i sobie znanych czy jakoś się Wam można wprosić ? :oops:

 

Pozdrawiam "Łodziaków", Majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...