Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 20,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hmm - padłam jak poznałam ceny drzwi Hormanna :o

 

Zna ktoś firmę, która ma oferte drzwi i bram o podobnej (nowoczesnej)stylistyce - ale z bardziej przystępnymi cenami??? :)

 

Chodzi mi o cos w tym stylu:

 

http://www.hormann.pl/daten/news/pl/pl/310/desooo2w_180pikseli.jpg http://www.hormann.pl/daten/katalog/100x100/katalog/tueren/topcomfort/bild_upload_r.biegert_20050317-184329.jpg http://www.hormann.pl/daten/katalog/100x100/katalog/tueren/topcomfort/bild_upload_r.biegert_20050318-095021.jpg http://www.hormann.pl/daten/katalog/100x100/katalog/tueren/topcomfort/bild_upload_r.biegert_20050318-094946.jpg http://www.hormann.pl/daten/katalog/100x100/katalog/tueren/topprestige/bild_upload_r.biegert_20050318-124941.jpg

ja też byłem zmuszony kupić stalowe drzwi tej firmy do kotłowni. Kosztowały chyba ok.1000zł z montażem. Nic wtedy tańszego nie znalazłem spełniające wymagania projektu i warunki ppoż. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moniqo, to podziel się bólem i powiedz, ile one kosztowały.

:D

 

A proszę bardzo - chętnie podzielę sie swoim bólem ;)

 

Numer jeden - bagatela 11.000 PLN netto :o

Numer dwa - drobnych 10.000 PLN netto :evil:

Reszta serii tez w tych okolicach :(

 

 

1. http://www.hormann.pl/daten/katalog/400x400/katalog/tueren/topcomfort/bild_upload_r.biegert_20050318-095009.jpg 2. http://www.hormann.pl/daten/katalog/400x400/katalog/tueren/topcomfort/bild_upload_r.biegert_20050317-184329.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołgiem Wszystkim!

 

czy ktoś chciał lub zrobił POŚ-a na działce? Właśnie dziś odwiedziłem taką firmę w Woli Grzymkowej, nazywa się "Wobet-Hydret" i dla 4-6 osobowej rodziny zaśpiewali mi niby 4250 netto za materiały, ale łacznie ze wszsytkim na gotowo powiedziel że 7000? czy to jest normalene? Może macie jakiś inny namiar? A to wszstyko bez geologii i bez projektu??

 

Też tam byłem i powiedzieli mi tyle samo i to samo .

Ja przymierzam się do takiej http://www.bioeko.ires.pl/index.php?page=szambo w sumie też około 7000 tys ale to juz jest oczyszczalnia biologiczna bez podczyszczenia na drenażu.

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli uważasz że w Łodzi jest najdrożej to zapewniam Cię że nie wiesz jakie są ceny w W-wie............. mam na myśli oczywiście usługi budowlano-remontowe itp. przyległości z tym związane

 

Tak myślisz? To dlaczego dekarz radzi mi rozejrzeć się w Warszawie w poszukiwaniu taniej dachówki? Poczytaj forum, ceny geodetów w okolicy w-wy za mapę spotykałam nawet 350 zł a unas gdzie nie zadzwoniłam, to 600-700... Nawet ekipę budowlaną niedrogą łatwiej znaleźć - to doświadczenie mojego kuzyna, za domek 2 razy większy pod stolicą płacił niewiele więcej, niż ja będę w Łodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM Łodziaków a szczególnie Aleksiaków dawno nic nie pisałam ale uważnie śledziłam wasze rozmowy jestem już szcsęśliwą posiadaczką zaadoptowanego projektu jutro wchodzi geodeta i wytycza nam dom a za tydzień pierwsze roboty ziemne mam nadzieje że zapał i emocje nas nie opuszczą i nie zawładnie nami zwątpienie Aleksiaki napiszcie gdzie macie działki moze jesteśmy sąsiadami pozdrowienia GOSIA :wink: :wink: :lol: :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołgiem Wszystkim!

 

czy ktoś chciał lub zrobił POŚ-a na działce? Właśnie dziś odwiedziłem taką firmę w Woli Grzymkowej, nazywa się "Wobet-Hydret" i dla 4-6 osobowej rodziny zaśpiewali mi niby 4250 netto za materiały, ale łacznie ze wszsytkim na gotowo powiedziel że 7000? czy to jest normalene? Może macie jakiś inny namiar? A to wszstyko bez geologii i bez projektu??

 

ja robilem u nich oczyszczalnie jestem bardzo zadowolony z jakosci i szybkosci prac cena u mnie za to sama oczyszczaqlnie 6300 netto z podlaczeneimem do budynku , firme polecam jest w lodzi jeszcze firma z olechowa ale to nie to samo jesli chodzi o jakosc materialow

 

pozdraiwma i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moniqo, to podziel się bólem i powiedz, ile one kosztowały.

:D

 

A proszę bardzo - chętnie podzielę sie swoim bólem ;)

 

Numer jeden - bagatela 11.000 PLN netto :o

Numer dwa - drobnych 10.000 PLN netto :evil:

Reszta serii tez w tych okolicach :(

 

:o :o :o

No taak..... gdy przyjrze się im bliżej, to wcale ale to wcale nie sąt akie fajne :wink: jakieś takie obrzydliwie nowoczene i eleganckie..... fuj !

Prawdziwi Polacy, zgodnie z najnowszymi wytycznymi i trendami "z góry" powinni popierac Pana Józka i jego sosnowe dżwierza a nie Hormanna i jego wcale ale to nie wcale śliczne drzwi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam bardzo folię zgrzewaną (tak, tak nie papę a folię) Muzimer z Aleksandrowa na izolację podłogi na gruncie.

 

U mnie rewelacyjnie zgrzał tę folię z wystającą plastpapą - izolacji poziomej ściany fundamentowej - miejscasmi ta plastpapa była bardzo porwana przez ekipy ale wystarczył pasek 1 cm i można było szczelnie zgrzać. Folia jest gruba 1 mm i nie przeciera się.

Na forum toczyły się dyskusje na temat prawidłowej izolacji podłogi na gruncie - znawcy jak Janzar wypowiadali się że musi być papa - ale mnie niepokoił fakt że papa może wydzielać związki rozpuszczające styropian. Tymczasem folia od muzimera nie wydziela rozpuszczlników jak papa, nie trzeba na niej kłaść innej folii - jak robią fani papy termozgrzewalnej (Rezi, Janzar i inni)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Słuchajcie czy ktoś z Was spotkał sie z pomysłem żeby dom robić nie z maxa, ytongu, silki, keramzytu itd tylko cały z ŻELBETU????

Stawiasz zbrojenie zalewasz szlunek i za trzy tygodnie masz całą konstrukcję domu!

 

Usłuszałem to jako propozycję od jednego archtekta :o

 

Powiedział żeby nie mysleć o blokach, bo to inne czasy i inne techniki.

 

Są podobno dwie metody 1/ cała konstrukcja ściany i stronp, albo 2/ stropy i elementy konstrukcyjne.

 

Podobno po normalnym ociepleniu ma dobre warunki termalne i akustyczne :wink:

 

Co wy na to????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Słuchajcie czy ktoś z Was spotkał sie z pomysłem żeby dom robić nie z maxa, ytongu, silki, keramzytu itd tylko cały z ŻELBETU???? Co wy na to????

Zadzwoń do Hass polska oni przywożą gotowy dom, który składa się w jeden dzien. W dwa tygodnie po wylaniu fundamentów dostajesz klucze do domu w którym brakuje tylko mebli. Co do żelbetu jest taka technika nazywa się styromur, z klocków styropiany składasz ściany i zalewasz je betonem. Metoda bardzo szybka i ciepła, ale odchodzi w zapomnienie bo kto by chciał mieszkać w żelbecie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupa drewna pójdzie na szalunki, trzeba praktycznie wybudować dom drewniany dwuwarstwowy i zalać betonem... jakoś średnio, ale kto wie :roll:

 

A i druga sprawa - co do szybkości stawiania to jakoś nie chce mi się wierzyć, że to szybciej pójdzie jak z maxa. Mój dom 2x80 m w podłogach stanął w miesiąc, łącznie z wylewaniem stropu - same ściany to pikuś, czasochłonna jest wykończeniówka :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacekot,

Jak juz wykarczuja u Ciebie to bede mogla napuscic tych ludzi na moje sosenki? Decyzje bede miala za miesiac. Stawki sa chyba urzedowe wiec chyba mnie nie zrujnuja. Oczekuje tylko na wizytacje z gminy. Beda robic remanent zieleni.Tacy sa skrupulatni.

Podaj mi prosze namiary na tych ludzi z lasu na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Rozumiem.

ale co macie przeciwko Żelbetowi? To że ma fatalną nazwę to nie wszsytko. Brzmi jak niemiecki film o nazistach :lol: Ale podobno to przecież niezwykle naturlny budulec???

Przecież poza cegłą (max, porotherm) to w tych innych technologiach musi być jakiś dodatek?? Silka, cy BK, ythong tam przecież żeby to wszytstko trzymało się kupu musz być jakieś plastyfikatory??

 

Przecież znacie te soki naturalne w kartonach?? 100% soku, tylko na etykiecie z tył E 176, E 457, E 389 itd.

 

Sprowadzicie mnie na glebę, bo może zrobię bład swojego życia. Powód jest prosty chciałbym dom pokryć kamieniem i podobno taka konstrukcja jest bardzo wytrzymała, ale to twierdzi architekt, który chciałby oczywiście na tym zarobić. Czekam na rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wytrzymałe to to jest - w tej technologii budowali bunkry w Wilczym Szańcu i nawet wysadzić się tego do końca nie dało ;-) - a tak na poważnie to nie jestem fachowcem, ale często spotykałem się z opiniami, że materiał na ściany jest totalnie mało istotny, a kocoboły o "przepuszczalności" czy "oddychaniu" ścian z Porothermu oklejonych styropianikiem można wszak potraktować z nalezytym respektem.

Przeanalizuj wszystko - od kosztów (no - jeszcze ktoś musie się tego podjąć, a z tym może być różnie) poprzez czas budowania po właściwości żelbetu typu izolacyjnoiść cieplna.

 

Mnie osobiście najbardziej podobają się domy z gliny, ale nie udało mi się przekonać Małżonki, że w "tym" da się "normalnie" mieszkać ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kropi.

Właśnie tak zamierzam zrobić. Jak najwięcej dowiedzieć sie o tej technologii i orównać koszty, i inne paramatry ciepło, akustyka itd. Podobno właśnie Żelbet jest bardzo tani ale za to oczywiście trzeba ocieplić.

 

Żona to fajna srawa, podejmuje życiowe decyzje nie rozumem (panie bez urazy chodzi o podejście), ale sercem. Twoja w "glinie" nie chce mieszkać (np. "co ja karp albo żaba?"). Moja za to musi mieć co najmniej jedną ścianę i kilka elementów z kamienia naturalnego i będę mieszkał w zamku średniowiecznym. Ale za to Krzyżaków niebędę się bał.

 

:p No bo i kamień i ten żelbet? Pewnie i Ruscy oraz Iran razem mi nie zagrożą he, he

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mog polecić

architekta

dekarza

Murarzy na razie nie (ten sezon robią jeszcze u mnie :D ) później OK mogę polecić

 

 

kiwal

--------------------------------------------------------------------------------

 

Hej,

Co prawda nie buduje, tylko bedę próbował wykończyć nowo kupione mieszkanie, dlatego też częściej będe tu zaglądać do braci i siostr z grupy łódzkiej w kwestii porad co gdzie i jak.

 

Pierwsze pytanie - od czego zaczyna się wykańczanie mieszkania? Drzwi, podłogi, ściany??

Ja bym zastanowił się nad elektryką sam mieszkam w starym budownictwie od 10 lat kiedy się wprowadzalismy tuż po ślubie zabrakło nam na to kasy a po zrobieniu ścian kafelków itp szkoda z kolei na to kasy ( kosty naprawy uszkodzonych ścian) i ogólny bałagan w całym domu powodują że nie chce misie tego ruszać ( może jak przeprowadzimy sie do nowego domu i ochłoniemy finansowo :D )

co do futry jeżeli to drewniane to listwy (deski ozdobne ) na końcu.[/b]

 

Elektryke i wogóle wszystkie polaczenia kalowe zamierzam rozplanować pod siebie. Czyli dodatkowe gniazdka, gniazda telewizyjne,telefoniczne itp.

 

Futryny maja być drewniane czyli maja byc zakladane na koncu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy możliwe, że przyłącze wodne na górnej będzie mnie kosztowało:

studzienka+inne materiały 3000

przebicie przez drogę i trochę pokopania (10 m) 2000

opłata dla wodociągów 1300

Czy to są normalne ceny, a jezeli nie to ktoś może zna namiary na tańszego wykonawce? Dzięki z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy możliwe, że przyłącze wodne na górnej będzie mnie kosztowało:

studzienka+inne materiały 3000

przebicie przez drogę i trochę pokopania (10 m) 2000

opłata dla wodociągów 1300

Czy to są normalne ceny, a jezeli nie to ktoś może zna namiary na tańszego wykonawce? Dzięki z góry

 

Nie pamiętam jaka opłata dla wodociągów ale mnie przyłącze wody z przeciskiem pod drogą kosztowało 4 kzł (przecisku było 6 m . Wykonawca zrobił solidnie ale z terminowością to u niego słabiutko .Dopiero jak go porządnie zje..... to biegusiem dokończył robotę . Jak chcesz tel to poszukam i wieczorkiem dam na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koris: Moje przyłacze wody na Górnej kosztowało 5700. A było to tak: we wtorek rano zauważyłem barierkę z adresem firmy, w południe zadzwoniłem, po południu byłem już po rozmowach. W piątek woda była na działce (w postaci rury z kranikiem wystającej z ziemi). Firmy nie polecam, bo uważam, że trochę przepłaciłem aczkolwiek facet załatwił geodetę, papiery w wodociągach, zajęcie pasa drogowego, projekt zmiany organizacji ruchu i nawet badanie miąższości gruntu (cokolwiek to znaczy).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...