Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

No temat jest śliski i dosyć nerwowy ostatnio ;-) - zgadzam się z Ewką i też chciałbym żyć i pracować tu za normalne pieniądze nie zarzynając się - jak na razie, żeby wyrobić tzw. średnią krajową musze się nieźle nabiegać pracując w kilu miejscach, do domu wracam całkiem późnym wieczorem :-? - mam nadzieję, że synowie nie będą do mnie mówić wuju ;-)

 

Z pracą na wyspach też różnie bywa, kolega pojechał na rok, wrócił i fiskus skasował go na równowartość przyzwoitej działeczki :o - znaczy to, że być może bardziej się opłaci pracować i wydawać TAM, ale pieniądze to jakby nie wszystko.

 

Paranoją tego systemu jest to, że nie jest on wcale tani, a pieniądze wsiąkają nie wiadomo gdzie - i jak przychodzi do leczenia, to i tak trzeba niemało wydać. Druga strona jest taka, że skandalicznie mało przeznacza się na leczenie choćby w porównaniu do krajów takoch jak Czechy czy Węgry, ba - nawet Słowacja nas wyprzedza. Jakoś tak kolejne ekipy od Gomułki do Belki uważały, że o zarobkach lekarzy i kelnerów rozmawiać nie będziemy, bo oni sobie poradzą i w końcu sprawa się rypła - co zdolniejsi i bardziej obrotni wyjeżdżają, i ja im się nie dziwię.

 

Chałupę budujemy z kredytu i nie wykluczam, że jak dociśnie to trzeba będzie wyjechać na jakiś czas, żeby zarobić na ratę - ale przynajmniej dzieciaki się po zagranicznemu szwargotać nauczą ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Łodziaki! Pytanie z przedmiotu: dekarstwo. Czy z Waszego doswiadczenia wynika, że więżbę dachową i pokrycie dachowe musi robić ta sama ekipa? Szukam kontaktu do dobrych i tanich dekarzy, ale większość kręci nosem na kładzenie dachówki na wcześniej przez innych przygotowaną więżbę. Czy to przesada? Rzućcie namiarami na ekipy dekarskie. Ile kosztowała Was robota dachu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana klymatu - gdzie kupowaliście okna i drzwi?

 

 

Własnie dzisiaj byłam na wyprawie po okna, to chętnie podzielę sie wrażeniami :)

Ja szukam okien plastikowych w dwustronnej okleinie - więc to ich dotyczyły moje łowy :)

 

Wycena numer jeden - firma K4 w Brzezinach - okna 4-komorowe, na proilach Mako, łącznie montażem 10.000 PLN.

Przy profilu Veka, 5-komorowe, szyba przeciwwłamaniowa p-4 i okucia p/włam 4 punktowe - łącznie około 15.000 PLN :-?

Kupujemy tam też dachówke - i o ile człowiek od dachów jest super komunikatywny i naprawde fachowy,

to człek od okien - szkoda gadać...

 

Numer dwa - firma BARTEK Koluszki - 5-komorowe, okuc nie pamietam - 11.500 PLN (szyby normalne, okucia też).

W tej firme wymieniałam okna w mieszkaniu blokowym - i byłam bardzo zadowolona: niedrogo, terminowo, szybko i czysto.

 

Numer trzy - OKNOPLAST Kraków (zachodnia 44, pod Magnesem ;) ) 5 komorowe, nie p/włam - 16.000 PLN :o

 

Ja ciągle mam zagwozdkę - czy brac okna normalne - czy decydowac się na p/włam?

Dom to parterówka, rolety zewnetrzne mi sie nie widzą, z alarmem może byc problem, bośmy zakoceni (a będziemy tez zapsieni ;) )

więc chyba ostatecznie bedą szyby P-4 i 4-punktowe okucia...

Sama nie wiem, czy to dobra alternatywa dla alarmu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łodziaki! Pytanie z przedmiotu: dekarstwo. Czy z Waszego doswiadczenia wynika, że więżbę dachową i pokrycie dachowe musi robić ta sama ekipa? Szukam kontaktu do dobrych i tanich dekarzy, ale większość kręci nosem na kładzenie dachówki na wcześniej przez innych przygotowaną więżbę. Czy to przesada? Rzućcie namiarami na ekipy dekarskie. Ile kosztowała Was robota dachu?

 

Hmm - namiary moge posłać na priv, ale moja ekipa nie ma juz wolnych terminów w tym roku, więc nie wiem, czy Cię interesuje?

 

Brygada, z której usług zamierzam skorzystać (pozytywnie przetestowana na znajomych ;) )

robi komplet: więźba, dachówka, okna dachowe , rynny i itd.

Nawet wieźba przyjeżdża z tartaku brata szefa ekipy deklarskiej - więc cały dach "zostaje w rodzinie" ;)

Koszt dachu to kosmos (ale taki urok mojego projektu...), bo łącznie to ok. 45.000 PLN

(10.000 więźba, 15.000 dachówka (komplet), 2.000 rynny, 3.000 okna dachowe, 13.000 robocizna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moniqa, poczytaj sobie wątek o alarmach, zapewniam że kotność alarmom nie szkodzi, tylko robi się system reagujący przede wszystkim na otwarcie okna lub zbicie szyby - czujki ruchu stosując tylko gdy nikogo nie ma w domu.

Są zresztą takie co na koty nie reagują.

Rolety przed włamanmiem nie uchronią, jedno co to można na nich zamontowqać dodatkowe czujniki od alarmu, wcześniej sie wlączy. No i troche ciepła zatrzymają ;-)

 

W tych wycenach porównujesz trochę gruszki do jabłek, spróbuj najpierw ustalić jaki poziom zabezpieczeń cię interesuje a potem zbieraj oferty. Np. wiadomo, że na okleinie zaoszczędzisz ok. 30% jeśli z niej zrezygnujesz, starczy kasy na lepsze szyby czy okucia.

 

Ja też chcę okleinowane ale jeszcze nie mam żadnej wyceny, z okuciami wk-2 i szybami p-2. Z rolet chyba ostatecznie zrezygnuję, inwestując w samo okno i alarm.

 

Gdzie w Brzezinach jest firma od dachów, jakie mają dachówki i jakie ceny? Bo może warto się przejechać... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moniqa, poczytaj sobie wątek o alarmach, zapewniam że kotność alarmom nie szkodzi, tylko robi się system reagujący przede wszystkim na otwarcie okna lub zbicie szyby - czujki ruchu stosując tylko gdy nikogo nie ma w domu.

Są zresztą takie co na koty nie reagują.

Rolety przed włamanmiem nie uchronią, jedno co to można na nich zamontowqać dodatkowe czujniki od alarmu, wcześniej sie wlączy. No i troche ciepła zatrzymają ;-)

 

Rzeczywiście chaotycznie napisałam: ale ja po prostu nie wiem, czy chce mieć alarm...

Prawdopodobnie stanie na zestawie alarm + okna p/włam (szyby p-4, cztery grzybki, kluczyk), ale ciagle myślę...

 

W tych wycenach porównujesz trochę gruszki do jabłek, spróbuj najpierw ustalić jaki poziom zabezpieczeń cię interesuje a potem zbieraj oferty. Np. wiadomo, że na okleinie zaoszczędzisz ok. 30% jeśli z niej zrezygnujesz, starczy kasy na lepsze szyby czy okucia.

 

No chyba nie do końca gruszki do jabłek...

Wszystkie 3 wyceny dotyczyły niemal identycznych okien - na dobrych profilach, 4 lub 5 komorowych, w dwustronnej okleinie :)

Tylko dodatkowa wycena z K-4 dotyczyła okien z szybami p-4 i okuciami wk-4 -

była wykonana dla naszej orientacji w temacie cen tego typu luksusów ;)

 

Z okleiny nie zrezygnuję - bo białe okna to zupełnie nie moja bajka...

Ma byc mahon i juz ;)

 

Gdzie w Brzezinach jest firma od dachów, jakie mają dachówki i jakie ceny? Bo może warto się przejechać... :roll:

 

K-4 jest przy wyjeździe z Brzezin w stronę Rawy.

Na 100 % maja Braasa - i to w dobrych cenach (lepszych w Łodzi nie znalazłam...)

Inne marki też na pewno są - ale powiem szczerze, że wiedziałam, czego szukam - i nie zwracałam uwagi na nic poza kasztanowym Cisarem ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, mnie też ten kasztanowy cisar kręci, ale jak pisałem - pojawia się ceramika w dobrych pieniądzach i trochę się lamię. Ale jeśli tak jest jak piszesz to się jutro bujnę loco Brzeziny, zostawię im i okna i dach - może co utargujemy ;-)

 

Co do okien - kurcze sam nie wiem co doradzić, ja sobie kombinuję tak, że jak się będą chcieli wrąbać to i tak wejdą, ale należy im to maksymalnie utrudnić i obrzydzić.

 

Zwykle przed włamem rzucają kamieniem w szybę, żeby sprawdzić:

1. Czy zadziała alarm

2. Jaka jest szyba (poznają po wytrzymałości na uderzenie)

Zwykle dają sobie spokój, jeśli alarm jest, przyjeżdża ochrona a szyba nie pęka - to oznacza, że okucia też są niebanalne, czyli generalnie lepiej poszukać gdzie indziej.

 

Rolety mają ten dodatkowy minus, że informują cąłą okolicę w zasięgu wzroku, że chałupa stoi pusta.

 

Też wole okleinowane, ale jeśli się okaże że wybór będzie wk-2+p-2 albo okleina, to się nie będę zastanawiał.

BTW też mahoń ;-) :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt dachu to kosmos (ale taki urok mojego projektu...), bo łącznie to ok. 45.000 PLN

(10.000 więźba, 15.000 dachówka (komplet), 2.000 rynny, 3.000 okna dachowe, 13.000 robocizna)

 

hmm czy kosmos ja mam prosty dwuspadowy dach , bez żadnych lukarn , bawolich oczek i tym podoboych bajerów i mam wycene dachówki + komplet orynnowania 18 tyś brutto , a jak dolicze okna (6 sztuk ) dachowe to już będzie jazda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt dachu to kosmos (ale taki urok mojego projektu...), bo łącznie to ok. 45.000 PLN

(10.000 więźba, 15.000 dachówka (komplet), 2.000 rynny, 3.000 okna dachowe, 13.000 robocizna)

 

Jeżeli można zapytac jaką masz powierzchnię dachu i mniej więcej kształt, złożoność.???

 

Powierzchnia dachu to 315 m2 - nie ma żadnych "udziwnień" - ale zbyt prosty tez nie jest...

 

Rzut dachu jest w tym linku: http://www.domus.wroc.pl/projekt1.html?id=22&flip=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...