Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

andriej masz mojego elektryka (wszystkie uprawnienia, łącznie z piorunochronem i alarmami) na priv. Pzdr.

 

Ale czy jest tanszy?

Bo mój też zawołał 2,5 tys za przyłącze (bez domku, oczywiście) + 500 za projekt przyłącza i adaptację. Ale ma ten plus, że bieże na siebie wszystko, razem z załatwianiem w urzędzie, no i nie mamy pradu budowlanego.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

EZS ten elektryk, którego poleciłem andriejowi u mnie nie robił przyłącza, ale ma takie uprawnienia i wiele innych. Za to wszystkie inne jego prace (wszystkie prace elektr., alarm,wideobramofon, interkom, sieć internetowa i komputerowa, piorunochron itp), które u mnie robił przez dwa lata były ok. i w miarę tanie. Nie mam żadnych zastrzeżeń. Pzdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę o polecenie firm z Łodzi i okolic montujące okna PVC w systemie Illbruck

 

dzięki

Cześć,

 

IZOPLAST fabryka okien pcv - 046 875 52 18 e-mail: [email protected]

Zakład produkcyjny jest w Jeżowie ale mają 2 biura w Łodzi - min. na Brzezińskiej za Janosika w stronę Rawy Mazowieckiej - jadąc od Łodzi to po prawej. Bardzo dobra firma - polecam.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. Mam pytanie w sprawie parkietu: kto jest już po tym etapie wyboru i to conajmniej rok? Chodzi mi głównie jak się sprawuje lakier (jaki: półpołysk?) po tym okresie i jakiej jest marki? Czy są jakieś z nim problemy? Co np. ze zwierzętami (koty,psy)? Czy "ich działalność" wpływa drastycznie na wygląd i trwałość lakieru?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i d@ blada! :evil: :evil:

 

Brygada fundamentowo-murowa grzecznie przycjechała o 7.00 i jeszcze grzeczniej ... odjechała o 8.30 :cry:

 

Niestety - okazało sie, że stan mojego bagienka uniemożliwia wykopanie fundamentów i wylanie ław :evil:

Woda gruntowa jest na poziomie ok 8-10 cm pod powierzchnią gruntu i sączy sie z dołu i z boków :(

Żadna podsypka, żadne doły odwadniające - tylko tydzień, dwa słonecznej pogody mogą wyeliminowac problem...

Ale i tak brygada może wejść najwcześniej za miesiąc - jako skończą farciarza, który "wskoczył" na moje miejsce :x

 

Reasumuując - tegorocznej wigilii w nowym domu mówię żegnaj :cry: :evil:

 

W ramach myslenia pozytywnego: przynajmniej zacznę sie budować na legalu, z prawomocnym pozwoleniem ;)

I zawsze miesiac dłużej do składania wniosku o kredyt - czyli mam dodatkowy miesiąc usilnych prób wygenerowania zysków z mojej działalnosci ;)

Wiecej plusów nie widzę :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałam kilka nowych fotek z działki...

juz z ogrodzeniem

"garażem"

i pieńkami z którymi nie wiem co zrobic,

i pączkiem róży :) z mszycami

i wodą....

...........a @#$% plany były takie, ze o tej porze roku miał już stac dom....gdyby nie pan projektant...

 

nadal nie złozył papierów o pozwolenie na budowe a na pytanie na kiedy mam rezerwowac ekipe usłyszałam...za miesiac bedzie gotowe i mozemy ruszac.... śmiać się czy płakać?

 

 

Sihaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plany były takie, ze o tej porze roku miał już stac dom....gdyby nie pan projektant...

 

nadal nie złozył papierów o pozwolenie na budowe a na pytanie na kiedy mam rezerwowac ekipe usłyszałam...za miesiac bedzie gotowe i mozemy ruszac.... śmiać się czy płakać?

 

Sihaja - pogodzić sie z nieunikonionym ;) 8)

Skoro papiery nie sa złozone - to przepraszam, ale cienko widzę szansę na start za miesiąc,

bo przeciez po wydaniu pozwolenia najpierw 14 dni czekacie na uprawomocnienie,

a po uprawomocnieniu zgłaszacie rozpoczęcie budowy - i znowu czekacie 7 dni...

 

Ja do architekta juz przestałam dzwonic - mam dość kolejnych głupawych kłamstewek:

a to, że był w urzędzie i rozmawiał z pania, która zajmuje sie sprawą -

podczas kiedy wiem, że sprawą zajmuje sie facet, z którym rozmawiac nie mógł, bo jest na L-4; :evil:

a to że nie naniósł na projekt zmiany technologii budowy - bo "tego sie nie robi",

a to że nie ma projektu zjazdu - bo "zapomniał na smierć" :evil:

 

Budowa uczy cierpliwości i pokory... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plany były takie, ze o tej porze roku miał już stac dom....gdyby nie pan projektant...

 

nadal nie złozył papierów o pozwolenie na budowe a na pytanie na kiedy mam rezerwowac ekipe usłyszałam...za miesiac bedzie gotowe i mozemy ruszac.... śmiać się czy płakać?

 

Sihaja - pogodzić sie z nieunikonionym ;) 8)

Skoro papiery nie sa złozone - to przepraszam, ale cienko widzę szansę na start za miesiąc,

bo przeciez po wydaniu pozwolenia najpierw 14 dni czekacie na uprawomocnienie,

a po uprawomocnieniu zgłaszacie rozpoczęcie budowy - i znowu czekacie 7 dni...

 

Ja do architekta juz przestałam dzwonic - mam dość kolejnych głupawych kłamstewek:

a to, że był w urzędzie i rozmawiał z pania, która zajmuje sie sprawą -

podczas kiedy wiem, że sprawą zajmuje sie facet, z którym rozmawiac nie mógł, bo jest na L-4; :evil:

a to że nie naniósł na projekt zmiany technologii budowy - bo "tego sie nie robi",

a to że nie ma projektu zjazdu - bo "zapomniał na smierć" :evil:

 

Budowa uczy cierpliwości i pokory... 8)

 

Wiem..zdaję sobie sprawę z tego, że za miasiąc to nie da rady...tylko po co facet takie głupoty gada??? Ma mnie za idiotkę?

 

Na pozwolenie bedziemy czekac minimum miesiąc (bo mają chyba 64 dni na wydanie) o ile oczywiście tym razem złozy komplet dokumentów, bo to juz drugie podejscie, za pierwszym razem nie złożył projektu.......teraz mnie to właściwie śmieszy :)

 

do tego tak jak piszesz uprawomocnienie 14 dni, zgłoszenie 7, a jeszcze kredyt...ze 2-3 tygodnie

 

A właśnie czy projekt zjazdu jest konieczny do pozwolenia na budowę? Bo niestety jeszce nie mamy :) Już nie chcę wnikac dlaczego, uzgodnienie wjazdu dostał okolo 10 maja.....i wyglądał na zdziwionego, że w ogóle musi być na to projekt...

 

A takie pieniądze biorą za swoje usługi....szkoda gadac

 

 

Sihaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i pieńkami z którymi nie wiem co zrobic,

i pączkiem róży :) z mszycami

i wodą....

...........a @#$% plany były takie, ze o tej porze roku miał już stac dom....gdyby nie pan projektant...

Sihaja

 

Pienki na ognisko (daja duzo ciepla). Z piachu, gliny i wody robisz takiego malego projektanta z roza w reku (zeby mszyce na niego przelazly). A potem opalasz nad ogniem. Prawie jak... woodoo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A właśnie czy projekt zjazdu jest konieczny do pozwolenia na budowę? Bo niestety jeszce nie mamy :) Już nie chcę wnikac dlaczego, uzgodnienie wjazdu dostał okolo 10 maja.....i wyglądał na zdziwionego, że w ogóle musi być na to projekt...

 

 

Nasz architekt własnie o nim "zapomniał na smierć' :evil:

i tez stwierdził, że nie jest to dokument niezbedny do ubiegania sie o pozwolenie na budowę...

 

Pozyjemy - zobaczymy 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt zjazdu to musi być jak droga jest utwardzona a jak gruntowa to nie

 

Ja mam asfalt, czyli zeby dostać pozwolenie na budowę muszę miec projekt? Extra....tak na oko zajmie mu to kolejny miesiąc :( Albo znów złoży niekomplentne dokumenty i zgoni winę na niekompetecje urzedników.......

 

A może kupic mieszkanie w blokach i mieć swięty spokoj.... chce ktoś kupić działkę, prawie ogrodzona i prawie uzbrojona z prawie gotowym projektem i prawie pozwoleniem na budowe ;-)...o boszzzzz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...