Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 20,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tak mnie w 139ej szkole uczono - że na Stokach 8)

Jednocześnie ponoć przechodzi przez niego linia działu wodnego :)

 

Łódź położona jest w centralnej części Polski (na południowo-zachodnim stoku Wyżyny Łódzkiej - na pograniczu Wysoczyzny Łaskiej), na szerokości geograficznej 51o46`N i długości 19o27`E.

Miasto znajduje się na pograniczu działu wodnego Wisły i Odry.

 

Najwyższy punkt miasta znajduje się na wysokości 277 m n.p.m. (Stoki), zaś najniższy 170 m n.p.m. (Smulsko).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 2mm
Tak mnie w 139ej szkole uczono - że na Stokach 8)

Jednocześnie ponoć przechodzi przez niego linia działu wodnego :)

 

Łódź położona jest w centralnej części Polski (na południowo-zachodnim stoku Wyżyny Łódzkiej - na pograniczu Wysoczyzny Łaskiej), na szerokości geograficznej 51o46`N i długości 19o27`E.

Miasto znajduje się na pograniczu działu wodnego Wisły i Odry.

 

Najwyższy punkt miasta znajduje się na wysokości 277 m n.p.m. (Stoki), zaś najniższy 170 m n.p.m. (Smulsko).

 

OK, nie znam zbyt dobrze Stoków ale pewnie masz rację. Pytanie z ciekawości - gdzie w Rudzie Pabianickiej masz budowę? Faktem jest ze tzw. Rudzka Góra ma coś około 240 m. Chociaż może się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Rudzie buduję się dwie ulice od ex-premiera Belki :lol: ;)

Dokładniej: między Pabianicką - a cmentarzem na Mierzejowej 8)

 

O ile Rudzka Góra wygląda jak wyglada, to najwyzszy punkt na Stokach jest ledwie zauwazalny ;)

To kawał pola, na wschód od koscioła na ul. Janosika - widokowo średnio ciekawy (ładnie widac tylko Widzew).

Za to własnie takich dzikich pól mi w moich okolicach na Rudzie brakuje - chyba, że odkryje je na spacerach juz jako mieszkanka tej dzielnicy 8)

 

Offtopicznie: własnie jestem po lekturze historii Rudy na wilkipedii :)

I okazuje sie, że na terenach, gdzie rozpoczynam budowę, gdzie dzisiaj siedzi domek na domku

jescze kilkadziesiat lat temu był ...funkcjonujący tor wyscigów konnych :o

Uwielbiam takie historyczne smaczki 8) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nareszcie mam już położony parkiet. Muszę czekać teraz minimum 1 m-c na cyklinowanie, położenie listew i lakierowanie. Jestem coraz bliżej końca. Jaka to ulga i satysfakcja gdy jest się na tym etapie. W pierwszym roku budowy, gdy "spadło" na mnie kilka spraw związanych z budową myślałem, że nie dam rady ale teraz mówię Wam "nic to", spoko dacie radę. Pzdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Offtopicznie: własnie jestem po lekturze historii Rudy na wilkipedii :)

I okazuje sie, że na terenach, gdzie rozpoczynam budowę, gdzie dzisiaj siedzi domek na domku

jescze kilkadziesiat lat temu był ...funkcjonujący tor wyscigów konnych :o

Uwielbiam takie historyczne smaczki 8) :D

A ja to miasto dopiero poznaje: http://ciekawostki.miastolodz.net/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym torem wyścigowym to chyba trochę nie w tym miejscu. Znajdował się między ulicami Konną i Wyścigową. Jest tam nadal spory, ogrodzony (przynajmniej miejscami) teren. Co prawda nie byłam tam jakieś 2 lata, ale nie sądzę, żeby tam coś się zaczęło budować. Chyba żebym się myliła :-? Co kilka lat politycy raczą nas wizją reaktywacji torów, więc może kiedyś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A rzeczywiście - źle zlokalizowałam ten tor :oops:

 

Ale pocieszyłaś mnie tym dużym ogrodzonym terenem - mam nadzieję, że płot się chociaz cześciowo rozwalił

i bedę miała gdzie chodzić na spacery z psaem :D :lol:

 

Mnie bardziej od reaktywacji wyscigów niepokoi budowa IKEA - nie wiem, czy cieszyc się, czy wprost przeciwnie :-?

Chyba, że kolejny raz nic z tych szumnych planów nie wyjdzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj joj, kilka dni mnie nei było, a już tyle ludzi :D

Złożyłam papiery o pozwolenie. Wreszcie. Ciekawe, ile będę czekać? Podobno dużo ludzi buduje, ale może nie na Bałutach..

 

Co do Ikei, ja bym się cieszyła, tylko żeby oan wreszcie powstała! Gadają już od chyba 4 lat..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co do Ikei, ja bym się cieszyła, tylko żeby oan wreszcie powstała! Gadają już od chyba 4 lat..

 

Hehe - ja do tej pory też miałam b. pozytwne nastawienie dio tej budowy ;)

 

Ale w tej chwili - gdy od tego przybytku ma mnie dzielić ok. 100 - 200 m w linii prostej, to już taka "chętna" nie jestem :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to komunikat ze strony Radia Łódź, w dacie 25-05-2006:

 

"Jeszcze w tym roku powinny rozpocząć się prace przy budowie centrum handlowego IKEA - obiecują władze Łodzi. Prezydent miasta zaakceptował plan zagospodarowania przestrzennego w okolicach ulicy Pabianickiej. Dokument będzie teraz konsultowany z mieszkańcami okolicznych terenów. Prawdopodobnie we wrześniu nowo powstały plan będzie mogła uchwalić Rada Miejska - planuje wiceprezydent Marek Michalik. Na rozpoczęcie inwestycji przy ulicy Pabianickiej szwedzki koncern czeka już od ponad 8 lat. Najpierw okazało się, że są to tereny rolnicze na których nie można budować marketu. Później do planu zagospodarowania przestrzennego szereg uwag składali okoliczni mieszkańcy. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to komunikat ze strony Radia Łódź, w dacie 25-05-2006:

 

"Jeszcze w tym roku powinny rozpocząć się prace przy budowie centrum handlowego IKEA - obiecują władze Łodzi. Prezydent miasta zaakceptował plan zagospodarowania przestrzennego w okolicach ulicy Pabianickiej. Dokument będzie teraz konsultowany z mieszkańcami okolicznych terenów. Prawdopodobnie we wrześniu nowo powstały plan będzie mogła uchwalić Rada Miejska - planuje wiceprezydent Marek Michalik. Na rozpoczęcie inwestycji przy ulicy Pabianickiej szwedzki koncern czeka już od ponad 8 lat. Najpierw okazało się, że są to tereny rolnicze na których nie można budować marketu. Później do planu zagospodarowania przestrzennego szereg uwag składali okoliczni mieszkańcy. "

 

Ja za to czytałam, że spór rozbija się o jakiś mieszkańców, który za każdym razem oprotestywują plan zagospodarowania i fakt, że koło ich nieruchomości będzie biegła droga dojazzdowa do Ikei. To już przerabialiśmy i sprawa kończyła się w sądzie - co trwało b, długo. Czytałam też, że babeczka od inwestycji Ikei w Polsce odgrażała się, że jeśli nie zaczną prac do jakiejś tam daty, to pieniądze na tę inwestycję zostaną przesunięte gdzie indziej :o :(

Pożyjemy, zobaczymy.... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybka zmiana tematu ;) i trzy krótkie pytania 8):

 

Gdzie w Łodzi znajde sklep z bogatą ekspozycją paneli podłogowych (byłam juz w Komforcie i Leroy Merlin)?

 

A gdzie popatrzę na duzo ciekawych aranżacji łazienkowych i bede miała szansę wykonac projekt (wizualizację) łazienki z wybranymi płytkami?

 

I ostatnie - gdzie jest duzy wybór drzwi zewnetrznych i bram garazowych w przyzwoitych cenach?

 

 

Jutro mam dzien wolny - i chciałabym poogladac ww. - bo niedługo trzeba bedzie zacząć zamawiać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 2mm
Szybka zmiana tematu ;) i trzy krótkie pytania 8):

 

Gdzie w Łodzi znajde sklep z bogatą ekspozycją paneli podłogowych (byłam juz w Komforcie i Leroy Merlin)?

 

A gdzie popatrzę na duzo ciekawych aranżacji łazienkowych i bede miała szansę wykonac projekt (wizualizację) łazienki z wybranymi płytkami?

 

I ostatnie - gdzie jest duzy wybór drzwi zewnetrznych i bram garazowych w przyzwoitych cenach?

 

 

Jutro mam dzien wolny - i chciałabym poogladac ww. - bo niedługo trzeba bedzie zacząć zamawiać :D

 

 

co do paneli to dokładnie nie wiem ale parkiet itp. możesz pooglądać w Parkietusie na Al. Włókniarzy dwieście-ileś - po drugiej stronie ulicy od sklep Komfort (wiadukt przy łodzi kaliskiej)

 

ekspozycję łazienek - np. art-dom Kasprzaka 3 (nie wiem czy robią wizualizację)

 

drzwi zewn. np. Bel-Pol Tuwima 78?? (przed Budohurtem)

 

co do Twojej działki to wiem dobrze gdzie to jest. Jak wybudują tam IKEE to współczuje.

Jeśli chodzi o ten były tor wyscigów konnych (obszar pomiędzy Konną, Ksawerowską) to lepiej nie wybieraj się na spacery po tym terenie, nawet jak są dziury w płocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybka zmiana tematu ;) i trzy krótkie pytania 8):

 

Gdzie w Łodzi znajde sklep z bogatą ekspozycją paneli podłogowych (byłam juz w Komforcie i Leroy Merlin)?

 

A gdzie popatrzę na duzo ciekawych aranżacji łazienkowych i bede miała szansę wykonac projekt (wizualizację) łazienki z wybranymi płytkami?

 

I ostatnie - gdzie jest duzy wybór drzwi zewnetrznych i bram garazowych w przyzwoitych cenach?

 

 

Jutro mam dzien wolny - i chciałabym poogladac ww. - bo niedługo trzeba bedzie zacząć zamawiać :D

 

Łazienka - kafelki - oprócz powyższych miejsc: Cermag na roku pojezierskiej i brukowej (Brukowa 15 A, zaraz obok jest też salon na "A" - cóś jakby Astral albo jakoś tak - w budynku z białym sidingiem, Intergres z tyłu geanta, Paradiso na Brzezińskiej koło M1,

 

Bramy - namiary z targów: bramy Wiśniowski, ul. KOnstantynowska 29 (http://www.wisniowski.pl), Poltau - ul. Wycieczkowa 26 (http://www.poltau.com.pl)Aluminium Profilsystem ul. Brukowa 16 (http://www.normstahl.com.pl), Der-Park ul. Prądzyńskiego 22

 

Drzwi: Dierre ul. Szeroka 39, Starowa Góra (http://www.dierre.com.pl), hurtownia Hepi na Swojskiej, Grand - Uniwersal na parterze, Hurtownia Hepi,

 

Mam nadzieję, że namiary się przydadzą

 

:) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lodzianie :D

Pozwalam sobie poprosic Was o pomoc w szukaniu dzialki.

Gdyby ktos wiedzial o dzialce przy ulicy ,

nadajacej sie na budowe domu wraz z budynkiem uslugowym to bardzo prosze o napisanie do mnie na priva .Mam juz dzialke na oku w Lodzi ,ale chcialabym miec kilka do obejrzenia w miare mozliwosci .

Moga to byc okolice Lodzi oczywiscie .Aleksandrow czy inne .

Bede bardzo wdzieczna .

Pozdrowka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...