Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich łodzian i "okoliczan" - pozwolicie że dobiję do Waszej grupy. Mam na imię Ilona i razem z rodzinką wpadłam na genialny pomysł zbudowania własnego domku - na razie powiększamy grupę oszołomów co to chca kupić działkę i zbudowac dom nie mając grosza przy duszy - wszak banki pękają w szwach z nadmiaru grosza :) :) Druga kwestia,że wiem tyle o budowie domu co o zyciu intymnym turkucia podjadka -ale czytam z zapartym tchem forum muratora i gazetki branżowe i mam nadzieję , że nieco mi w głowie się rozjaśni.

Szakamy działki poza miastem ,ale nie za daleko , koniecznie z sąsiedztwem innych domków , bo na totalne pustkowie to ja się nie nadaję.

Bardzo podobają mi się okolice Rąbień/Antoniew - ale generalnie wybrzydzać w lokalizacji nie będę - musi być 1000 metrów , z mediami albo z mediami tuż tuż ,bez słupów wysokiego napięcia idących nad działką no i może bez fermy kur za płotem :)

Jeśli któreś z Was dostrzeże w swoim sąsiedztwie działkę na sprzedaż to będę bardzo wdzięczna za jakich cynk ( albo miedź(ć) ewentualnie ;-) )

 

Cześć Ilonko

Widze że prace w poszukiwaniu działeczki ruszyły pełna para . Mam nadzieje że szybko znajdziesz skrawek ziemi , na którym zbudujecie swój wymarzony domek. podzr

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

W temacie działek do kupienia mogę podsunąć Jastrzębie Górne (przy drodze Aleksandrów - Grotniki; z jednej strony graniczy ze Zgierzem). Jakieś 8-10km od granic Łodzi. Jadąc od Aleksandrowa po prawej stronie (trochę w głębi, nie przy samej drodze) są działki budowlane w polu (łącznie 30 w dwóch pasach po 15 działek) - jedna z nich (prawie) jest nasza :) Każda z działek ma ok 1200m2. Po lewej stronie trasy na Grotniki są działki leśne (z tego co pamiętam to od 1000 do 2000m2) ale mnie odstraszyły wertepy na drodze dojazdowej :D

 

--

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy ktoś z Was buduje w okolicy Łodzi wg projektu M02-konkursowy?

 

2. Czy ktoś uzbrajał teren w wodę w gmienie Zgierz? Mnie każą podpisać umowę z urzędem gminy ze jak wybuduje wodociag (ok.40m, koszt ok 5000pln) to musze zdac go nieodplatnie na wlasność gminy? Czy mają takie prawo? czy moge utargowac z nimi np. ulge w podatku gruntowym lub ulge w oplatach za wodę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie każą podpisać umowę z urzędem gminy ze jak wybuduje wodociag (ok.40m, koszt ok 5000pln)

Do tego projekt 2 tyś + próby 2 tyś + przyłącze na działkę 2 tyś i studzienka wodomierzowa 1,5 tyś i VAT i kilka innych kosztów, min wydasz 15 tyś, wiem bo mnie tez w to wrobili, jak znajdziesz jakiś sposób na obejście tego daj znać, może ja tez skorzystam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majkel_B

we wrześniu (od 15) ma czas mój wykonawca, z którego zrezygnowałam, bo chcę zacząć wcześniej. Tylko nie wiem, czy słowny - umawiałam się na sierpień a jak przeszliśmy do konkretów, został wrzesień. Na jego usprawiedliwienie powiem, że o tym sierpniu rozmawiałam, jak nie miełam projektu i tylko przez telefon. W rozmowie konkretnej od razu mi powiedział, że wcześniej, niż wrzesień to nie da rady. JAk coś więcej, pytaj na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już witałem się z goską .

 

Mój archtekt własnie miał złożyć komplet dokumetów do uzyskania zezwolenia na budowe . Ekipy zaklepane , terminy dograne , wszystko poukładane , miałem wziąść od nie go projekt przyłacza elektrycznego i zaczać załatwić prąd na cele budowalne . Dzwonie aby sie dopytać czy wszytko przebiega poprawnie i jak bardz się zdziwiłem . Niestety mój architekt zmarł ( super człowek , miałem go nawet polecić na forum ) i teraz to dopiero mam jazdę . Próbuje oddzyskać dokumenty (komplet projektów , warunki przyłaczy , plan zagospodarowania ...........) , ale nikt od nie go z rodziny się nie orientuje w temacie . Mam nadzieje że oddzyskam dokumenty , a jak mi się uda to pewnie bedę musiał poszukac nowego architekta i wszysko od początku z adaptacją i projektami branżowymi oraz uzyskaniem zezwolenia a ekipę mam na 1 sierpnia .

No to czeka mnie ostra jazda lub odłożenie prac na przyszły rok.

 

Czy może komuś udało załatwić wszystko w miesiąc ?

 

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacekot - rozumiem, że masz juz wszystkie dokumenty (wraz z uzgodnieniami, umową z Wydziałem Dróg)?

I brakuje Ci wyłacznie pozwolenia na budowę?

 

Jesli tak - to przy duzej dawce szczęscia (i przy obrotnym kier_budzie ;) ) powinno sie dac załatwić pozwolenie na budowę w tydzień

potem "od ręki" je uprawomocnic (jesli wszystkie odległosci od sasiadów są ok)

zgłosić rozpoczęcie robót w nadzorze - i startowac od sierpnia :)

 

"Normalnym" trybem (bez pomocy kier_buda, bez łażenia, dzwonienia, perfum czy łiskacza) to w Łodzi chyba sie nie da... :p

 

Mi udąło sie załatwić pozwolenie + nadzór w ciagu dwóch tygodni - ale miałam nóz na gardle ;)

 

Jesli twoje załatwianie ma obejmowac wszystko (adaptacja, projekty, uzgodnienia itd)

to przykro mi, ale nie wierzę, że sie da to zrobic szybciej niz w 2-3 miesiące :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod Szadkiem,

 

mnie kładli z podmurówką za 15 zł za metr :) Za całe ogrodzenie z przodu działki około 35 metrów z bramą suwaną 3 m i furtką zapłaciłam 2800. I naprawdę szef tej ekipy to człowiek godny polecenia.

 

Wykonawcy w okolicy Aleksandrowa są 2 x drożsi. To jest jednak ciekawe, że panom opłaca się jechać taki kawał i taniej zrobic :)

 

Jak by ktoś chciał namiar to zapraszam na priv

 

Ola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod Szadkiem,

 

mnie kładli z podmurówką za 15 zł za metr :) Za całe ogrodzenie z przodu działki około 35 metrów z bramą suwaną 3 m i furtką zapłaciłam 2800. I naprawdę szef tej ekipy to człowiek godny polecenia.

 

Wykonawcy w okolicy Aleksandrowa są 2 x drożsi. To jest jednak ciekawe, że panom opłaca się jechać taki kawał i taniej zrobic :)

 

Jak by ktoś chciał namiar to zapraszam na priv

 

Ola

 

To ja poproszę o namiar :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...