Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jelonek72, nie martw sie, Kropi i ja jestesmy krajobrazowo lodzkowschodni, w innych miejscach sa inne plany i inne ograniczenia. Natomiast jak Ci sie dzialka podoba, to bezwarunkowo idziesz do gminy po warunki zabudowy i tam Ci powiedza, co mozesz zbudowac na niej.

Mozesz tak zrobic, nawet jesli to nie jest Twoja dzialka. I nawet jesli nie jest na sprzedaz :)

Nic dodać nic ująć. Proponuję zatem taką kolejność:

 

1. Szukasz działki

2. Jak już znajdziesz i ci się podoba i cena wyjściowa w miarę ok to prześwietlasz całą papierologię:

a. Czy tam w ogóle można budować - czyli miejscowy plan/studium, czy dostaniesz pozwolenie, czy WZ itd.

b. Idziesz do sądu na Pomorskiej i patrzysz w księgi wieczyste (musisz wziąc numer KW od właściciela, jak nie chce podać to znaczy że może coś kombinować)

c. Prosisz o pokazanie aktu notarialnego czy innego dokumentu stwierdzjaącego prawa do dysponowania nieruchomością (np. postanowienie w sprawie podziału)

d. Ustalasz sprawę mediów - prąd (kiedy cię podłączą , czy w ogóle i za ile), wodę (to zwykle najmniejszy ból) i ewentualnie gaz/kanaliza.

 

Z tą wiedzą, jeśli wszystko się zgadza i ci pasuje, wracasz do właściciela, targujesz się i kupujesz 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja w Aleksandrowie nie miałam żadnego problemu. Może dlatego że działka była kupiona od gminy i dla nie był ustalony MPZP. Jak miałam jakieś pytania rękę z pomocą wyciągali do mnie pracownicy gminy aleksandrowskiej. Dzisiaj zresztą byłam u nich, bo chce przesunąć planowaną chałupkę w stronę sąsiada. Jak mi się uda to budynek od granicy będzie stał w odległości 3 metrów, a z drugiej strony będzie 5,5 metra.Chcę mieć szerszy przejazd. Cały problem: chcę zostawić okna szczytowe. Nie wiem czy wystarczy sama zgoda sąsiada, czy muszę mieć zgodę jakiegoś urzędu. Nie dostałam informacji z powodu urlopu ważnej osoby. Za tydzień ma wrócić do pracy.

Ale namotałam. :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi sie jeszcze przypomnialo: jesli szukacie plytek elewacyjnych Relief, to nie kupujcie ich przez K-4 w Brzezinach. Zamowienie dostalismy niekompletne, z dwu-trzytygodniowym opoznieniem i za cene wyzsza, niz ustalona. Podejscie dzialu sprzedazy olewcze - na moje codzienne nekanie telefonami z pytaniem "kiedy" - oddzwonili po tygodniu.

Pisze, bo im to obiecalem :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi sie jeszcze przypomnialo: jesli szukacie plytek elewacyjnych Relief, to nie kupujcie ich przez K-4 w Brzezinach. Zamowienie dostalismy niekompletne, z dwu-trzytygodniowym opoznieniem i za cene wyzsza, niz ustalona. Podejscie dzialu sprzedazy olewcze - na moje codzienne nekanie telefonami z pytaniem "kiedy" - oddzwonili po tygodniu.

Pisze, bo im to obiecalem :evil:

 

 

No to mnie pocieszyłeś :(

Był jakiś konkretny sprzedawca odpowiedzialny za Twoje zamówienie?

 

Mam u nich zamówiony kompletny dach - na szczęscie z terminem o miesiąc wcześniejszym niz realnie potrzebny...

 

Jak na razie ze stalą spisali sie ok - było "tylko" półtoragodzinne opóźnienie w dostawie i pomyłki w fakturze

(ale szybko poprawiona i towar trafił na działke mimo że do tej pory nie poszedł za niego przelew) 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi sie jeszcze przypomnialo: jesli szukacie plytek elewacyjnych Relief, to nie kupujcie ich przez K-4 w Brzezinach. (...)

Pisze, bo im to obiecalem :evil:

 

 

No to mnie pocieszyłeś :(

Był jakiś konkretny sprzedawca odpowiedzialny za Twoje zamówienie?

 

Mam u nich zamówiony kompletny dach - na szczęscie z terminem o miesiąc wcześniejszym niz realnie potrzebny...

Dlatego w poscie zaznaczylem, z jakim towarem byl problem. Moze z innym nie ma problemu. Ale obsluga i tak fatalna. Towar zamowila zona, ja sie z nimi kontaktowalem telefonicznie, koncowka numeru 1058.

Moze to i lepiej, bo przy moim aktualnym stanie czekalbym teraz na rozprawe za zabojstwo w afekcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może macie namiary na kogoś z koparką w aleksandrowie. Taki "spec" :wink: potrzebny jest do usunięcia- wyrwania- resztek drzew /korzeni/ po wycince. Jeden taki pieniek próbowaliśmy usunąć ręcznie ale to idzie się za...ać :evil:

Jak macie kogoś to bardzo proszę o namiary.

 

Bardzo dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do K4 to i zinnymi rzeczami był problem też. Mieli nam zaproponowć okna... Miesiąc temu. Nawet dzwoniłam ze dwa razy z ciekawości, co dalej, ale za każdym razem byli tak samo zdziwieni, co od nich chcę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doroto i Panowie Łódzkowschodni dzieki bardzo za podpowiedzi - tak ogólnie to wiem co i gdzie posprawdzać jak mi już jakaś działka w

oko wpadnie , ale... póki co z tym wpadaniem marnie :) nic to (Baśka - chciałoby się rzec) walka trwa ...

faktycznie możę uderzę do gminy jak mówisz Dorotko , udało Ci się kupić działkę w ten sposób , więc "da się" :)

pozdrawiam serdecznie i oby te temperatury troszku spadły - tak z 5-7 stopieńków uff uffu ufuf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem w polecanej IWONIE ale musze powiedziec ze ceny wyjsciowe maja powazne .... byc moze przy calosciowym potraktowaniu budowy daja duze upusty ale czy cena bedzie konkurencyjna .... zobaczymy

 

przyklad (ceny z dowozem):

cena bloczka betonowego 3,4 u innych producentow w Łodzi 2,6 czyli 30% maja drozej ...

niestety Pan z Allegro (Aleksandrow\Karolew) juz nie przyjmuje zamowien a tam cena 1,90 / 2,00 co prawda bez transportu ale wg. moich wyliczen to i tak bylaby roznica 600 PLN przy 2K bloczkow - a z rozladunkiem recznym jeszcze wieksza .... 2 dni za dlugo sie zastanawialem :)

 

zobaczymy co dzisiaj powiedza w Iwonie ... czyli jaki upust beda mogli dać ... jak nic ciekawego to chyba beda bloczki z okolic Poznania :) ... tez Allegro

 

 

Jak tak dalej pojdzie z tym zastanawianiem to dosyc szybko moze sie okazac ze nie bede mial na czas materialow .... hmmm :) ... trzeba to przemyslec .... byle nie za dlugo bo beda jeszcze wieksze poslizgi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem w polecanej IWONIE ale musze powiedziec ze ceny wyjsciowe maja powazne .... byc moze przy calosciowym potraktowaniu budowy daja duze upusty ale czy cena bedzie konkurencyjna .... zobaczymy

 

przyklad (ceny z dowozem):

cena bloczka betonowego 3,4 u innych producentow w Łodzi 2,6 czyli 30% maja drozej ...

niestety Pan z Allegro (Aleksandrow\Karolew) juz nie przyjmuje zamowien a tam cena 1,90 / 2,00 co prawda bez transportu ale wg. moich wyliczen to i tak bylaby roznica 600 PLN przy 2K bloczkow - a z rozladunkiem recznym jeszcze wieksza .... 2 dni za dlugo sie zastanawialem :)

 

zobaczymy co dzisiaj powiedza w Iwonie ... czyli jaki upust beda mogli dać ... jak nic ciekawego to chyba beda bloczki z okolic Poznania :) ... tez Allegro

 

 

Jak tak dalej pojdzie z tym zastanawianiem to dosyc szybko moze sie okazac ze nie bede mial na czas materialow .... hmmm :) ... trzeba to przemyslec .... byle nie za dlugo bo beda jeszcze wieksze poslizgi :)

 

Wczoraj kupiłem bloczki 30 x 24 x 12 po 2,44 brutto

 

Zszokował mnie koszt transfortu - w ciągu jednego miesiąca zdrożał o 30 %.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyklad (ceny z dowozem):

cena bloczka betonowego 3,4 u innych producentow w Łodzi 2,6 czyli 30% maja drozej ...

niestety Pan z Allegro (Aleksandrow\Karolew) juz nie przyjmuje zamowien a tam cena 1,90 / 2,00 co prawda bez transportu ale wg. moich wyliczen to i tak bylaby roznica 600 PLN przy 2K bloczkow - a z rozladunkiem recznym jeszcze wieksza .... 2 dni za dlugo sie zastanawialem :)

 

Nie tylko Ty ;)

Mi tez po 1,90 przepadły, bo mi się pozastanawiać zachciało :evil:

 

 

Wczoraj kupiłem bloczki 30 x 24 x 12 po 2,44 brutto

 

Zszokował mnie koszt transfortu - w ciągu jednego miesiąca zdrożał o 30 %.

 

Nam najtaniej (z dowozem) udało sie wynegocjowac tam, gdzie zaopatrujemy sie w wiekszość ustrojstwa budowlanego,

tj. na Janosika - po 2,36 PLN brutto.

 

I tak w stosunku do goscia z Allegro mamy ok. 300 PLN w plecy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim!

 

Czy ktoś z okolic Kutna się buduje? Na razie jesteśmy na etapie gdybania i rysowania schematów pomieszczeń, ale zaczęliśmy też intensywnie szykać działki w Kutnie (może ktoś ma namiary na coś interesującego ok. 800-1000m2?)

 

Życzę powodzenia wszystkim budującym się!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swietnie, ze sprawdzacie ceny bloczkow, tylko zeby Wam wystarczylo tej energii na pozniej (ja powoli mam dosc).

 

Zrobilem dla Was wyliczenie

 

1. 30 x 24 x 12 po 2,44 to jest ok 116 bloczkow na m3 = 282 zl za m3 betonu (z transportem?)

2. 12x24x38 po 2 zl (allegro) ok. 92 bloczki na m3 = 182 zl za m3 betonu (bez transportu)

3. ja dokupowalem 50x24x12 po 3 zl ok 70 bloczkow na m3 = 208 zl za m3 betonu (transport mialem "przy okazji")

 

Wychodzi na to, ze jesli chodzi o material, to najtaniej jest wylewac fundamenty z gruchy w swietle podanych wczesniej przez Was cen. O ile nie zje Was koszt szalunkow. Koszt szalowania to ok 400-500zl za m3 desek + robocizna). Ale deski mozna uzyc na strop, jesli ma byc monolityczny.

Z drugiej strony za wymurowanie fundamentu z bloczka musicie zaplacic. Nie wiem, jaka jest stawka za m2 muru z bloczka, pewnie to tez zalezy od szerokosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie, jesli bloczek bedzie ukladany wzdluz, wtedy cena za m2 robocizny jest nizsza, jesli w poprzek sciany - cena jest wyzsza, bo trzeba polozyc wiecej sztuk. Do tego dochodza jeszcze koszty zaprawy.

 

Zeby jeszcze bardziej utrudnic Wam zycie dodam, ze bloczek bloczkowi nierowny (nawet o tych samych wymiarach), bo moze byc zrobiony z roznej klasy betonu albo moze byc zle ubity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swietnie, ze sprawdzacie ceny bloczkow, tylko zeby Wam wystarczylo tej energii na pozniej (ja powoli mam dosc).

 

Zrobilem dla Was wyliczenie

 

1. 30 x 24 x 12 po 2,44 to jest ok 116 bloczkow na m3 = 282 zl za m3 betonu (z transportem?)

2. 12x24x38 po 2 zl (allegro) ok. 92 bloczki na m3 = 182 zl za m3 betonu (bez transportu)

3. ja dokupowalem 50x24x12 po 3 zl ok 70 bloczkow na m3 = 208 zl za m3 betonu (transport mialem "przy okazji")

 

Wychodzi na to, ze jesli chodzi o material, to najtaniej jest wylewac fundamenty z gruchy w swietle podanych wczesniej przez Was cen. O ile nie zje Was koszt szalunkow. Koszt szalowania to ok 400-500zl za m3 desek + robocizna). Ale deski mozna uzyc na strop, jesli ma byc monolityczny.

Z drugiej strony za wymurowanie fundamentu z bloczka musicie zaplacic. Nie wiem, jaka jest stawka za m2 muru z bloczka, pewnie to tez zalezy od szerokosci

 

Zgadzam się, że najlepiej wylewać fundamenty - też tak chciałem zrobić, ale po zdjęciu humusu i zrobieniu niwelacji działki okazało się, że pod fundamet przktycznie będzie trzeba kopać ok 50 cm - czyli troche więcej niż ława fundamentowa. Resztę natomiast trzeba by szalować - a to jak piszesz koszt desek, robocizny no i oczywiście czas.

Nie pozostaje mi więc nic innego jak robić go z bloczków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...