Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 20,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja bym nie robiła. Bo i po co? Jak się już zacznie, to iść w górę. A tak to trzeba te fundamenty zabezpieczać, żeby nie zawilgociały, nie przemarzły. W środku masz piaseczek, do którego leci woda -też trzeba coś z tym zrobić. Opłaca się? Najlepiej zacząć i pociągnąć pod dach albo poczekać do wiosny. Chyba że siła wyższa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

jeszcze raz zapytam o namiary na jakąs ekipę od przyłacza wody , jeśli macie kogoś sprawdzonego to poproszę o namiary. Jutro idę do wodociągów zapytać ile oni biorą za taką usługę , ale chiałbym mieć jakieś porównanie ,co by zemnie za dużo nie zdarli

 

pozdr

Jacek

 

 

Ja też szukam. W wodociągach chcą kosmiczne sumy. Jutro zaczynam z ogłoszeń..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A'propos ubijaków - to znalazłam w Wyborczej namiary na łódzką wypożyczalnię sprzetów wszelakich ;)

 

http://www.ramirent.pl/

 

Ktoś korzystał z ich usług?

 

 

odpowiem krótko, korzystaliśmy dwa razy - pierwszy i ostatni, a poźniej byliśmy na Piłsudskiego. Jak usłyszysz jakie mają wymagania odnośnie dokumentacji i wysokości kaucji to zrozumiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może macie kogoś kto sprzedaje młode drzewka do sadu, jakiś sadownik czy szkółka ogrodnicza. Chodzi mi o jabłka np: reneta czy papierówka, gruszka np: klapsa, wiśnię, czereśnię, śliwkę. Wszystkie gatunki chcę mieć starego typu a nie te co są poprawione i stworzone genetycznie.

Za wszystkie wskazówki wielkie dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie robiła. Bo i po co? Jak się już zacznie, to iść w górę. A tak to trzeba te fundamenty zabezpieczać, żeby nie zawilgociały, nie przemarzły. W środku masz piaseczek, do którego leci woda -też trzeba coś z tym zrobić. Opłaca się? Najlepiej zacząć i pociągnąć pod dach albo poczekać do wiosny. Chyba że siła wyższa...

 

Siła wyższa jest taka, że w tym roku w kwietniu mogłem na działce zrobić spływ kajakowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

jeszcze raz zapytam o namiary na jakąs ekipę od przyłacza wody , jeśli macie kogoś sprawdzonego to poproszę o namiary. Jutro idę do wodociągów zapytać ile oni biorą za taką usługę , ale chiałbym mieć jakieś porównanie ,co by zemnie za dużo nie zdarli

 

pozdr

Jacek

 

 

Ja też szukam. W wodociągach chcą kosmiczne sumy. Jutro zaczynam z ogłoszeń..

 

Ja w Zgierzu dałem 3,5kPLN. Nic mnie nie interesowało z tym , ze wodociąg miałem przy działce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w Zgierzu dałem 3,5kPLN. Nic mnie nie interesowało z tym , ze wodociąg miałem przy działce.

 

Daj namiar na nich.. Nie tanio, ale ja mam na razie założyć tylko wodomierz w istniejącej studzience. Gorzej z kanalizacją..... :(

Ktoś mi zostawił też namiar na płocie. Jutro się dowiem, kto zacz :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej - ja jak zwykle za potrzeba :)

Potrzebny tym razem namiar na solidna (o ile takie jeszcze sa) ekipe od gladzi, g-k, malowania itd z naszego rejonu - niestety zawalilem sprawe z poszukiwaniem ekipy wczesniej a musze skonczyc remont na klatce i w 2 ostatnich pomieszczenaich do konca wakacji. Mozecie podzielic sie namiarem na takowa ekipe? Moze byc tutaj na forum albo na PW. A swoja droga to coraz trudniej znalezc takich, ktorzy potrafia i chca poslugiwac sie lata i poziomica przy pracach budowlanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczęli mi dzisiaj murować ściany fundamentów :D . Jak kierownik ich zjechał, to i przyłożyli się do roboty, tylko głąby zostawili w środku humus, tzn. tam gdzie będzie -podłoga. Jak ich teraz sprawdzić, czy wykopią mi go ze środka?

A tak w ogóle to gdzie zamawialiście albo zamawiacie drewno na więźbę i po ile. W tartaku na Brzezińskiej chcą 720--730 zł za m sześcienny. Do tego impregnacja około 70 zł. Nie wydaje wam się, że to dużo? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu odzywa się głąb kapuściany.

1. Jutro gmina wyznacza mi granicę działki. Uzgadniam to ZUD-zie?

2. Potem robię mapkę do celów projektowych, tą uzgadniam?

3. Działka jest w aleksandrowie łódzkim, wodę załatwiam w aleksandrowie, prąd w zgierzu a gaz gdzie?

 

Za wszystkie odpowiedzi wielkie dzięki!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu odzywa się głąb kapuściany.

1. Jutro gmina wyznacza mi granicę działki. Uzgadniam to ZUD-zie?

2. Potem robię mapkę do celów projektowych, tą uzgadniam?

3. Działka jest w aleksandrowie łódzkim, wodę załatwiam w aleksandrowie, prąd w zgierzu a gaz gdzie?

 

Za wszystkie odpowiedzi wielkie dzięki!!

 

Ad. 1 i 2 ZUD-owi na razie nic do Twojej dzialki, jak bedziesz chciala polozyc rurke, wtedy bedzie interesowal Cie ZUD (czyli Zaklad Uzgadniania Dokumentacji)

Ad. 3 Obawiam sie, ze Gazownia Łódzka (a własciwie to Mazowiecka Spółka Gazownictwa Oddział Gazownia Łódzka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczęli mi dzisiaj murować ściany fundamentów :D . Jak kierownik ich zjechał, to i przyłożyli się do roboty, tylko głąby zostawili w środku humus, tzn. tam gdzie będzie -podłoga. Jak ich teraz sprawdzić, czy wykopią mi go ze środka?

A tak w ogóle to gdzie zamawialiście albo zamawiacie drewno na więźbę i po ile. W tartaku na Brzezińskiej chcą 720--730 zł za m sześcienny. Do tego impregnacja około 70 zł. Nie wydaje wam się, że to dużo? :roll:

 

Ktoś (tutaj albo w ogloszeniach drobnych) szukal chetnego do spolki na transport z Zamoscia, po 590 m3.

Slyszalem, ze w miare rozsadne ceny ma tartak w Brzezinach.

Cale drewno na wiezbe mialem z tartaku z Brzezinskiej. Tanie nie jest, ale np. okazalo sie, ze musialem wymienic czesc jetek, bo byly za krotkie (wykonawca nie uwzglednil zmian). Dla tartaku nie byl to duzy problem - musialem po prostu doplacic za brakujace metry, a jetki mi wymienili.

Ale dla mnie kluczowe bylo to, ze byli blisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecie po ile jest pustak max w hurtowniach? po 3,05 zł i jeszcze są zapisy na miesiąc naprzód

ja właśnie dostałem ofertę 3,5 zł za maksa 29 cm ale trzeba brać natychmiast bo jutro nie będzie :o

chyba przełożę budowę na wiosnę, a teraz polecę tylko z fundamentem

 

może ktoś założy ze mną do społki cegielnie ?

chyba poszaleli z tymi cenami

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile ma być tych mapek do celów projektowych? Ma być podłączona : woda i kanalizacja, prąd, gaz, telefon / nie wiem czy telefon też ma być umieszczony na mapce, czy nie ma potrzeby/.

To ile teraz mapek ? Jedna orginalna a trzy czy cztery kopie, pomóżcie.

Ale jestem żółtodziób, normalnie wstyd. :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...