Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Zapomniałem dopisać w poniedziałek po tych ulewach zrobiłem wiercenia, dwa otwory po 5 metrów każdy, wody brak, pode mną tylko piasek i trochę żwirku, jednym słowem ci co mówili że na rudzie zawsze jest woda to się pomylili, moja działka nigdy nie będzie miała kłopotu z wodą. :wink:

 

Bo całość do mnie zleciala...:roll:

 

Ja mam wodę ok. 40 cm od powierzchni działki :evil:

 

Ja dzisiaj zasypałam fundamenty - rozwalając połowę ulicy :oops:

Niestety - "znajomy" ze żwirem nawalił na całej linii - z koparkami były jazdy -

i ogólnie okolo poludnia mielismy ochotę sprzedać dzialke :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A ile ma być tych mapek do celów projektowych? Ma być podłączona : woda i kanalizacja, prąd, gaz, telefon / nie wiem czy telefon też ma być umieszczony na mapce, czy nie ma potrzeby/.

To ile teraz mapek ? Jedna orginalna a trzy czy cztery kopie, pomóżcie.

Ale jestem żółtodziób, normalnie wstyd. :oops:

 

Kopii możesz nie mieć wcale. Albo ile chcesz. Najwazniejsze, zeby orginał był na kalce. Wtedy można sobie zrobić kopii ile się chce, a architekt i ci od przyłaczy dorysowują sobie swoje i dają do wyświetlarni.

Co do telefonu to nie wiem, chyba nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stal kupował nam murarz w Maxstalu, o ile dobrze pamiętam. To jest gdzieś w okolicy Carefoura. Tam są dwie konkurujące ze sobą firmy. Jedna dowozi w mieście za darmo, a druga nie wiem. :) O właśnie znalazłam namiary: ul. Tomaszowska 167/169 tel. 649 92 24. Płaciliśmy 1120 zł. Nie wiem czy to dużo czy mało, ale ja buduję fundament tylko na około 50 m kw. bo doklejamy to do istniejącego juz na działce domku.

Nie płaciliśmy za transport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 tyg. wyprzedzenia to i na Brzezińskiej 299. Na przeciwko marketu czyli M1?

Myślisz o kanalizacji robionej przez ZWik? Mnie nawet znajomy (notabene rzecznik Zwiku) powiedział, że u nich przyłącze jest bardzo drogie i małe firmy robią to taniej. Oszczędność 3 tys. a może i więcej jest chyba nie do pogardzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widze, niewiele osob aktualnie sie na forum udzielajacych jets juz na etapie wykonczen i ma namiary na sensownych gipsiarzy/malarzy?

 

Jednych mialem z lapanki (nie polecam), a jak poszedlem po rozum do glowy, to czekalem 2 m-ce na wolny termin innej ekipy (termin "po znajomosci"). Ale oni przyjechali specjalnie z Podkarpacia.

 

Pewno wiele osob zgodzi sie z zasada: jakosc jest wprost proporcjonalna do ceny za prace pomnozonej przez czas oczekiwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

jeszcze raz zapytam o namiary na jakąs ekipę od przyłacza wody , jeśli macie kogoś sprawdzonego to poproszę o namiary. Jutro idę do wodociągów zapytać ile oni biorą za taką usługę , ale chiałbym mieć jakieś porównanie ,co by zemnie za dużo nie zdarli

 

pozdr

Jacek

 

może jednak ktoś ma jakiś kotakt ?

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nikt oprócz mmmada nie kupował więźby? :o

 

Chyba trzeba z wodociągów brać...

 

Więźbę miałam kupować, ale to było w czerwcu. W K4, tam gdzie dachówkę, chcieli 620/m3, z 2 tyg wyprzedzeniem trzeba zamówić. Bez rachunku. Impregnowana zamaczaniem. Ale po ile teraz, to nie wiem. Zawsze latem i jesienią jest drożej. Zapytaj u nich, to na Brzezińskiej, ale nie pierwszi od miasta a trochę dalej, naprzeciw marketu.

 

Cos tu chyba nie gra: tartak "Bela" jest w Lodzi na Brzezinskiej. K-4 jest w Brzezinach. W Brzezinach tez jest chyba tartak z nizszymi cenami, ale nie wiem gdzie. To chyba o tym tartaku pisze EZS.

 

Cos niecos mozna jeszcze znalezc tu: http://www.tartaki.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. To czysta matematyka;)

A w tonach?

 

Z tego watku http://www.news.monter.pl/watek.php?id_watku=1092634&o=60 wynika, ze potrzebujesz jakies 200 ton.

 

Uprzedzajac dalsze pytania: (o ile sie nie myle) bedzie to 29 starow lub 19 kamazow lub 10 tatr lub 7 mercedesow :)

Wg cen zeszlorocznych 4000 PLN (+ 30% zwyzka cen w tym roku) - upust + koszt piachu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widze, niewiele osob aktualnie sie na forum udzielajacych jets juz na etapie wykonczen i ma namiary na sensownych gipsiarzy/malarzy?

 

Jednych mialem z lapanki (nie polecam), a jak poszedlem po rozum do glowy, to czekalem 2 m-ce na wolny termin innej ekipy (termin "po znajomosci"). Ale oni przyjechali specjalnie z Podkarpacia.

 

Pewno wiele osob zgodzi sie z zasada: jakosc jest wprost proporcjonalna do ceny za prace pomnozonej przez czas oczekiwania.

 

Na pewno sie z tym zgadzam, po wielu roznych doswiadzceniach. Dlatego nie chce umawiac sie z moimi poprzednimi ekipami, po ktorych bede mial duuuzo pracy przy nastepnym remoncie. Ale sadzac po ilosci osob, ktore tu zagladaja moze trafi sie ktos, kto ma sprawdzonych ludzi od prac wykonczeniowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...