Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 20,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

EZS jak tam u ciebie sprawa kanalizacji? Ja dopiero dzisiaj wróciłam do życia, bo byłam z dzieckiem w szpitalu i nie udało mi się do tej porty spotkać z tym fachowcem od kanalizy. Ciekawa jestem, czy masz coś ciekawego i jakiś kosztorys. :-?

 

Nijak. Czekam na wycenę z miejskigo zakładu, bo każdy prywatny (do 3 dzwoniłam) na hasło Łódź mówi, że za dużo załatwiania i mia ma czasu!!! jakaś ciekawostka...

Na razie nie śpieszę się, bo coś mi się wydaje, że z budowy w tym roku nici. Nadal nikt nie wie, co robić z tym zawieszonym planem. Powsatał problem prawny "plan jest ale go nie ma" A miało być tak dobrze :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mam pytania do budujących w Łodzi i okolicach

 

1.jakie polecacie składy budowlane na terenie Łodzi i okolic

 

2.Czy lepiej kupowac materiał na cały dom w jednym składzie budowlanym ,czy jednak jeżdzić po naszym kochanym zakorkowanym mieście i szukać ...poszczególnych materiałów

 

3.Jaki polecacie skład godny zaufania ,ze nikt mnie nie oszuka ,ze da rabat ,ze zawiezie materiał na miejsce i rozładuje:) :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agaus - ja Ci napisze, jaką opcję ja wybrałam - ale zastrzegam, że nie wiem, czy ona jest najlepsza ;)

 

Wiekszość materiałów kupuje w jednym, sprawdzonym składzie -

porównałam ceny i najtaniej wyszło w "Wega" na Janosika przy Pszczyńskiej.

Od nich mam bloczki, Porotherm, cegłę, nadproża, cement, folie izol., plastyfikatory itp.

Ważne, że jeśl coś mi zostaje - przyjmują zwroty i korygują fakturę :)

 

Na innym składzie (K 4 w Brzezinach) zamówiłam cały dach (dachówkę, folie, rynny, okna dachowe itd).

 

Więźbę biorę za pośrednictwem dekarza - z tartaku.

 

Beton- przez cała budowę z jednego składu na Demokratycznej.

 

Okna, drzwi, brame garażową - z "Bartka" z Koluszek.

 

Czyli nie mam jednego jedynego dostawcy - ale staram sie grupować zakupy, bo po pierwsze to spora oszczędność czasu -

a po drugie spora szansa na wynegocjowanie lepszych cen 8)

 

Z dowozem przy poważnych zamówieniach nie ma problemu -

w tej chwili transport+ rozładunek to już na szczęście w porządnych firmach norma 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EZS napisał:

 

Czekam na wycenę z miejskigo zakładu, bo każdy prywatny (do 3 dzwoniłam) na hasło Łódź mówi, że za dużo załatwiania i mia ma czasu!!! jakaś ciekawostka...

 

Jak ja przestałam dzwonić do fachowca z racji kłopotów z maluchem, to facet sam zaczął mnie poszukiwać. To też ciekawostka... 8) Tak więc wstąnie umówłam się z nim na sobotę. Jak znów coś na nas nie spadnie jak grom z jasnego nieba, to w weekend napiszę jakie są ustalenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiekszość materiałów kupuje w jednym, sprawdzonym składzie -

porównałam ceny i najtaniej wyszło w "Wega" na Janosika przy Pszczyńskiej.

Od nich mam bloczki, Porotherm, cegłę, nadproża, cement, folie izol., plastyfikatory itp.

ostatnio jak byłaś mieli na składzie maksa U-220 ?? albo cokolwiek innego ??

 

Prosba - super pilnie potrzebujemy transport z HDS'em

Będzie problem, ja szukałem dość pilnie ze 3 miesiące temu i lipa, albo ceny 30zł za paletę albo fucha i trzeba było czekać aż kierowca będzie miał czas. Efekt cegła nadal nie została przewieziona.

 

 

A z innej beczki dostałem wycenę na kwotę 154 tyś zł za robociznę za swój domek 134,5 m2 + drugie tyle piwnica + garaż na 2 samochody. Normalnie ceny jak w Londynie. Chyba to lotnisko zaczyna szkodzić niektórym, bo latają do wielkiego świata i przywożą stamtąd zachodnie ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiekszość materiałów kupuje w jednym, sprawdzonym składzie -

porównałam ceny i najtaniej wyszło w "Wega" na Janosika przy Pszczyńskiej.

Od nich mam bloczki, Porotherm, cegłę, nadproża, cement, folie izol., plastyfikatory itp.

ostatnio jak byłaś mieli na składzie maksa U-220 ?? albo cokolwiek innego ??

 

Dużo wszystkiego stoi za sklepem - ale czy konkretnie u-220 nie wiem :-?

Jeśli chcesz, to może do nich zadzwoń (679 20 33) i zorientuj się (tylko koniecznie porozmawiaj z właścicielem lub właścicielką, bo pracownice są niezbyt komunikatywne...)

 

A z innej beczki dostałem wycenę na kwotę 154 tyś zł za robociznę za swój domek 134,5 m2 + drugie tyle piwnica + garaż na 2 samochody. Normalnie ceny jak w Londynie. Chyba to lotnisko zaczyna szkodzić niektórym, bo latają do wielkiego świata i przywożą stamtąd zachodnie ceny.

 

Sto pięćdziesiąt cztery tysiące?? :o

Za robociznę?? :o

Mpoplaw - co Ty budujesz? Rezydencję Carringtonów? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosba - super pilnie potrzebujemy transport z HDS'em ... gdyby ktos mial namiary ... (w Gratce nic nie ma)

 

do przewozu 8 palet materialu na dzialowki .... sklad moze dac transport dopiero w czwartek :x

 

Jarosław Jarecki, 602 770 619, 680 13 83.

Nie wiem, jakie ceny, bo facet był awaryjnie wynajęty przez skład budowlany, ale HDS-a ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agaus - ja Ci napisze, jaką opcję ja wybrałam - ale zastrzegam, że nie wiem, czy ona jest najlepsza ;)

 

Wiekszość materiałów kupuje w jednym, sprawdzonym składzie -

porównałam ceny i najtaniej wyszło w "Wega" na Janosika przy Pszczyńskiej.

Od nich mam bloczki, Porotherm, cegłę, nadproża, cement, folie izol., plastyfikatory itp.

Ważne, że jeśl coś mi zostaje - przyjmują zwroty i korygują fakturę :)

 

Beton- przez cała budowę z jednego składu na Demokratycznej.

 

Okna, drzwi, brame garażową - z "Bartka" z Koluszek.

 

Czyli nie mam jednego jedynego dostawcy - ale staram sie grupować zakupy, bo po pierwsze to spora oszczędność czasu -

a po drugie spora szansa na wynegocjowanie lepszych cen 8)

 

Zgadazma sie z Monika, ze jak sie pracuje, to lepiej zaoszczedzic na czasie. Z jej zestawienia wykasowalem K-4, reszte mniej lub bardziej polecam.

Do stanu surowego zamknietego zaopatrywal mnie sklad z Justynowa - energiczni mlodzi ludzie, sklonni do negocjacji. Potem, jak zaczela sie "drobnica" przerzucilem sie na blizsza budowie hurtownie. I markety budowlane :oops:

Caly dach kupiony i montowany za posrednictwem "Domco" w Konstantynowie. Jesli chodzi o pozostale materialy budowlane nie sa najtansi, ale moze to rekompensowac sympatyczna obsluga i towary bardziej "markowe".

Beton od Walenciaka. Stal z Centrozłomu.

 

Z dowozem przy poważnych zamówieniach nie ma problemu -

w tej chwili transport+ rozładunek to już na szczęście w porządnych firmach norma 8)

 

Dobrze, ze zaznaczylas "przy powaznych". Bo czasem, jak chce sie zamowic "tylko" palete cegiel to jest klopot...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz, to może do nich zadzwoń (679 20 33) i zorientuj się (tylko koniecznie porozmawiaj z właścicielem lub właścicielką, bo pracownice są niezbyt komunikatywne..

Dzięki za namiary byłem i rozmawiałem 2,7 za maksa albo 5,44 za proterma P/W

Oczywiście przywitali mnie podwyżką planowaną na 1 września, bo rynek budowlany ruszył z kopyta i wszędzie braki w zaopatrzeniu niemalże jak w PRL-u.

 

Co do Carinktonów to mnie się wydawało że nie jesteśmy w Warszawie i domek 134m2 to max 30 tyś za robociznę, a tu Zonk. Od jutra idę na wieczorowy kurs murarki, wole sam postawić ten dom niż płacić 20zł za roboczogodzinę

:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Co do Carinktonów to mnie się wydawało że nie jesteśmy w Warszawie i domek 134m2 to max 30 tyś za robociznę, a tu Zonk. Od jutra idę na wieczorowy kurs murarki, wole sam postawić ten dom niż płacić 20zł za roboczogodzinę

:p

A ile będziesz brał za roboczogodzinę jak już skończysz ten kurs? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...