Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 20,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja generalnie zaopatrywalem sie w skladzie Ul-Bud na Zakladowej 508 283 535 ... proponuje komorke bo osoba ktora odbierze bedzie najodpowiedniejsza do rozmowy o cenach i negocjacjach :).

 

Strop zamowilem przez PSB Sunbud w Pabianicach.

 

Dach jeszcze sie wybiera :).

 

Czesc rzeczy kupowalem gdzie indziej .... np. cement bo jeszcze mieli ceny przedpodwyzkowe, stal ... bo tam akurat nie maja.

 

Generalnie sporo dzwonilem i dowiadywalem sie o ceny. Beton od Walenciaka.

 

Stemple, wiezbe i druga partie desek na budowe zamowilem w tartaku w Orzku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, właśnie się wykańczam pod Łodzią (dom też) i mam do sprzedania

barak/pakamerę budowlaną o wym. 2,3x4,7 . Barak jest drewniany , dwapomieszczenia. Możliwość rozmontowania na elementy i przewizienia nawet żukiem. Jeśłi ktoś zainteresowany to mogę przesłać zdjęcia na priv

 

arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepis na ziemię.

 

Trzeba jechać w okolice ul. Liściastej w Łodzi gdzie właśnie remontuje się AL. Włókniarzy i pogadać z koparką która stoi przy takiej wielkiej kupie ziemi. Staroczyki na tym nie wyrosną ale do podniesienia poziomu działki wystarczy. Cena za duże volvo lub mana 50 zł.

 

PS

Dzisiaj wystartowałem z budową i ... cały drżę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moniqa, najwięcej klinkeiru na metr kwadrat znajdziesz przy Pabianickiej, nie pamiętam numeru ale wjeżdża się jak do Volkswagen-Bursiaka, po prawej stronie jadąc do Pabianic.

 

Hydraulicy wchodzą w poniedziałek, NIE CHCIELI ZALICZKI 8) i mają skończyć w czwartek. Dam znać jak skończą, choć nie będzie to koniec instalacji - jeszcze oczyszczalnia :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za namiary byłem i rozmawiałem 2,7 za maksa albo 5,44 za proterma P/W

Oczywiście przywitali mnie podwyżką planowaną na 1 września, bo rynek budowlany ruszył z kopyta i wszędzie braki w zaopatrzeniu niemalże jak w PRL-u.

 

Co do Carinktonów to mnie się wydawało że nie jesteśmy w Warszawie i domek 134m2 to max 30 tyś za robociznę, a tu Zonk. Od jutra idę na wieczorowy kurs murarki, wole sam postawić ten dom niż płacić 20zł za roboczogodzinę

:p

 

Po pierwsze, podjedź też na Śląską. TAm na składzie stoją moje maxy :D i swego czasu kupiłam je najtaniej chyba w Łodzi. Bardzo miła i elastyczna pani tam pracuje.

 

Po drugie mój murarz (teraz już on nie mój ale może wróci :cry: ) wyliczył mi 10 000 za 124 m2 po podłodze plus taras. Czyli nie wszędzie jest tak źle, ale zależy czego szukasz. Jak ci wystarczy wiejski "majster" to jedź tak ze 30 km od łodzi w kierunku na Tomaszów (tam taniej niż na Aleks), stań w jakiejś wsi i zapytaj o murarzy. Kiedyś mój kolega tak zrobił. Ten "mój" też z takiej wsi pochodzi, ale o ile wiem teraz ma pracę. Jka szukasz czegoś więcej, to musisz płacić, choć 30 000 to mi wyliczyła firma, tak że nic mnie nie obchodziło. Majster z Aleksa chciał 18 000. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile będziesz brał za roboczogodzinę jak już skończysz ten kurs?

będę konkurencyjny i za 19,5/r-g wymuruję wszystko :wink:

 

[Ta cena to za porotherm 25? :o

Tak.

250/373/238 P/W po 11 szt na m2, rozmawiałem z takimi dwiema dziewczynami zza lady, cena obejmuje dojazd i rozładunek

 

Po pierwsze, podjedź też na Śląską.

na śląską koło dworca PKP Łódź Chojny ??

 

Co do murarzy właśnie wyjeżdżam do Ujazdu, dostałem cynk na porządną ekipę za 18 tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat : cegła klinkierowa (kolorowa) :lol:

 

Gdzie w Łodzi znajde największa ekspozycje tego typu cegły?

Byłam w Gembudzie na Brukowej - ale nadal nie trafiłam na "ten" kolor ;)

Może gdzieś jest jej wiecej do wyboru???

 

Aha - i pytanie dodatkowe: ile płaciliście za stemple?

 

Stemple 1 PLN za mb.

 

Sporo cegły klinkierowej a przynajmniej tak mi sie wydaje bylo na poczatku Pabianic przy wjezdzie od Ksawerowa. Po lewej stronie jest sklad PSB i tam widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje nabytku :wink:

Kontener nie jest budowla - mozesz go sobie postawic gdzie tylko chcesz.

 

Co do HDS'a - jezeli znajdziesz kogos, kto Ci to podniesie HDS'em - poprosze namiary na PRIV. Ja swoj kontener przewozilem "klasycznie" - czyli kamaz plus dzwig. HDS'em sie nie udalo :( A w przyszlym roku bede go musial odwiezc (jest pozyczony)

 

 

mieliśmy ten sam problem

hds nie biorą takich baraków bo

 

są za wysokie i nie mozna przejechać pod liniam elektrycznymi

bo są najczęściej za długie max dla hds to 4 metry

nas przewiezienie baraku spod lutomierska do pod grotniki kosztowało 450 zł netto

 

jak bedzi epotrzeba to poszukam telefonu

było szybko sprawnie i punktualnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...