Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

czy ktoś z grupy łódzkiej budował dom w systemie thermomur z bloczków styropianowych?

własnie jesteśmy na etapie wyboru technologi i każda rada będzie cenna

przeglądałem już na forum różne za i przeciw ale gdyby ktoś z łodzi miał takie doświadczenia to chętnie bym zobaczył na żywo

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

O, widzę,że niektórzy są na bieżąco z elektryką ;)

 

To powiedzcie z jaką kwotą powinnam się liczyć w Łodzi przy przyłączu elektrycznym (ziemnym)?

Słup po drugiej stronie ulicy - o. 10 m. od działki...

 

Ile Wy płaciliście? :)

 

10x50 po ziemi (o ile droga gruntowa) + 2x50 w ziemi + skrzynka z licznikiem 1000 + dokumenty 200? + ew. podlaczenie erbetki z erbatka wlacznie (300? 500? 700?)

 

= ok. 2300 - 2500 PLN za wszystko? :o

 

Po wielkiej znajomości, bez robocizny - zaśpiewano mi 3400 PLN :evil:

Ponieważ własnie jest kopana w ulicy kanalizacja - może da się zaoszczędzić 900 PLN na przecisku...

Zgłupłam :x

 

Chyba zadzwonie do jakiegoś gostka z gratki :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, widzę,że niektórzy są na bieżąco z elektryką ;)

 

To powiedzcie z jaką kwotą powinnam się liczyć w Łodzi przy przyłączu elektrycznym (ziemnym)?

Słup po drugiej stronie ulicy - o. 10 m. od działki...

 

Ile Wy płaciliście? :)

 

10x50 po ziemi (o ile droga gruntowa) + 2x50 w ziemi + skrzynka z licznikiem 1000 + dokumenty 200? + ew. podlaczenie erbetki z erbatka wlacznie (300? 500? 700?)

 

= ok. 2300 - 2500 PLN za wszystko? :o

 

Po wielkiej znajomości, bez robocizny - zaśpiewano mi 3400 PLN :evil:

Ponieważ własnie jest kopana w ulicy kanalizacja - może da się zaoszczędzić 900 PLN na przecisku...

Zgłupłam :x

 

Chyba zadzwonie do jakiegoś gostka z gratki :p

 

Napisalem: o ile droga gruntowa - u mnie bylo przekopanie. A u Ciebie chyba asfalt - dochodzi ten przecisk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, widzę,że niektórzy są na bieżąco z elektryką ;)

 

To powiedzcie z jaką kwotą powinnam się liczyć w Łodzi przy przyłączu elektrycznym (ziemnym)?

Słup po drugiej stronie ulicy - o. 10 m. od działki...

 

Ile Wy płaciliście? :)

 

Podlegam pod Zgierz. Za całość (papiery, umowa pozwolenie zgoda na zajęcie drogi robocizna materiały) zapłaciłem 3,5 kpln. Kabel pod ziemią słup po drugiej stronie ulicy wszystkie materiały kupował wykonawca. Umowę na dostawę energii podpisałem na działce. Jak ktoś jest zainteresowany namiary prześlę na priva.

Mam na zbyciu używaną, sprawną rozdzielnię budowlaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, widzę,że niektórzy są na bieżąco z elektryką ;)

 

To powiedzcie z jaką kwotą powinnam się liczyć w Łodzi przy przyłączu elektrycznym (ziemnym)?

Słup po drugiej stronie ulicy - o. 10 m. od działki...

 

Ile Wy płaciliście? :)

 

Ja zapłaciłam 3,5 kzł za pełną obsługę (z geodetą itd) ale... słup stał przy działce i w sumie zrobili tylko podłączenie, skrzynkę na słupie, z pół metra w ziemi i RB u nas na działce. Więc mówię, że nie tanio. Facet z listy ZE. Ale dzięki niemu mam prąd na altankę nie mając domu a przyłacze docelowe...

 

Za to dostałam wycenę wod-kan. Za wodę - podłączenie wodomierza i jakiejś rozdzielni do istniejącej studzienki - 600 zł. Za kanalizację - przecisk + studzienka = 17 000 + VAT. Następne 6000 za poprowadzenie dalej przyłącza do domu. Wycena z wodociągów łódzkich. :o :o :o :o

 

Czy nikt nie zakładał kanalizacji taniej?????????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Napisalem: o ile droga gruntowa - u mnie bylo przekopanie. A u Ciebie chyba asfalt - dochodzi ten przecisk.

 

Ale u mnie właśnie jeszcze jest droga gruntowa - no może nie z gliny - ale z takiego czarnego "cusia" szlachetnie zwanego ubita szlaką ;)

 

Asfalt ma byc w listopadzie albo i w przyszłym roku...

 

 

To 3400 PLN u mnie ma obejmować materiały.

Robocizna niby_gratis.

W elektrowni juz haracz za przyłącze zapłaciłam - 1,5 tysiaca poszło.

Wszystkie projekty miałam już do pozwolenia na budowę (bo pozwolenie obejmuje dom i przyłącza).

 

Nadal nie wiem - jestem robiona w bambuko czy nie? :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie udało mi się spotkać z facetem od kanalizacji. :D

To zainteresuje z pewnością EZS

Całe przyłącze do mojego domku czyli 40 metrów na głębokości 3,40 m, dopiero przy domu jest około 1 metra w głąb ziemi 11 tys. zł W tym jest wszystko, łącznie z obsługa geodezyjną, zajęciem pasa drogi i innymi duperelami. Potem ZWiKowi trzeba zapłacić około 600 zł za podłączenie do sieci, ale to trzeba i tak zrobić.

Szczerze mówiąc myślałam, żę będzie taniej, bo na pczątku facet mówił o 8 tys., ale bez dokładnych wyliczeń. Niestety głębokość tego oprzyłącza jest zabójcza, a to wszystko przez naturalny spadekterenu, który idzie w przeciwną stronę niż przyłącze. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie udało mi się spotkać z facetem od kanalizacji. :D

To zainteresuje z pewnością EZS

Całe przyłącze do mojego domku czyli 40 metrów na głębokości 3,40 m, dopiero przy domu jest około 1 metra w głąb ziemi 11 tys. zł W tym jest wszystko, łącznie z obsługa geodezyjną, zajęciem pasa drogi i innymi duperelami. Potem ZWiKowi trzeba zapłacić około 600 zł za podłączenie do sieci, ale to trzeba i tak zrobić.

Szczerze mówiąc myślałam, żę będzie taniej, bo na pczątku facet mówił o 8 tys., ale bez dokładnych wyliczeń. Niestety głębokość tego oprzyłącza jest zabójcza, a to wszystko przez naturalny spadekterenu, który idzie w przeciwną stronę niż przyłącze. :cry:

 

 

Anisia, toż to u mnie to samo. Też spadek terenu w złą stronę, też 4 m w dół. Długość na działce troszkę mniej, ale nie wiele. Zaczynam powoli przyzwyczajać się do myśli o tych 11 tyś. W porównaniu do 37!!!. Ale jeszcze poszukam. Chyba będę robiła w przyszłym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EZS Ile masz tego przyłącza, że tak strasznie drogo?

 

Mniej niż ty. Chyba są to ceny zaporowe, żeby dać im spokój. Myślę o wykorzystaniu tego twojego (po tobie :D ), ale jeszcze pytam dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie zle warunki gruntowe czy jakies inne argumenty przeciwko przydomowej oczyszczalni sciekow? Budowa wyniesie Was co najmniej o polowe taniej. Przy eksploatacji za scieki do kanalizacji tez sie przeciez placi, wiec moze by to zestawic z kosztami utrzymania pos-ia i zobaczyc czy to nie to samo? (Ja nie zestawialem, bo i tak nie mialem szans na kanalizacje.)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest kanalizacja w ulicy, a u mnie jest, to musisz się do niej podłączyć wcześniej czy później. Ja w tej chwili mam na działce szambo i z niego korzystamy, ale do pozwolenia na budowę trzeba było mieć projekt przyłączenia do miejskiej kanalizacji. Każdy nowy budynek w tej okolicy już na dzień dobry musi się podłączyć. Sąsiedzi, którzy mieszkają tam od 20 lat i również mają szambo, dostali termin - w ciągu dwóch lat MUSZą się podłaczyć do kanalizacji!!! 8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest kanalizacja w ulicy, a u mnie jest, to musisz się do niej podłączyć wcześniej czy później. Ja w tej chwili mam na działce szambo i z niego korzystamy, ale do pozwolenia na budowę trzeba było mieć projekt przyłączenia do miejskiej kanalizacji. Każdy nowy budynek w tej okolicy już na dzień dobry musi się podłączyć. Sąsiedzi, którzy mieszkają tam od 20 lat i również mają szambo, dostali termin - w ciągu dwóch lat MUSZą się podłaczyć do kanalizacji!!! 8)

 

A czy to nie narusza konstytucyjnych praw itp itd... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie narusza :p . Ale ja chcę we własnym domu zamieszkać jak najszybciej, a nie walczyć z urzędami, urzędasami itp. itd. przez najbliższych 50 lat :roll: I jak juz wygram sprawę w Strassburgu w 2056 r to dostanę zdogę z PINBU na użytkowanie budynku. :)

A swoją drogą wolność obywatelską narusza chyba jeszcze ze 100 tys. innych przepisów m. in. warunki zabudowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. U mnie w warunkach zabudowy jest konieczność przyłączenia się do kanalizacji i gazu! Nie wydadzą zgody na żaden POS czy szambo. Niestety.

Albo powiem inaczej. Nie wydadzą zgody na szmbo, na piec na paliwa stałe itd. Oraz wymagają potwierdzenia, że coś zrobię z odpadami. Ogrzewanie chcę mieć sama :) . Więc o ograniczaniu praw nie ma mowy. Po prostu tak wychodzi :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ postawiliśmy już nasz domek z wielkim żalem zawiadamiamy,

że mamy do sprzedania naszą przyczepkę kempingową która posiada: lodówkę - gaz, 230V, 12V, piecyk gazowy, kuchenkę gazową dwu palnikową, 2 sypialnie, łazienkę :wink: oświetlenie 230-12V- gaz

Mieszkaliśmy w niej od ub. roku i zimą przy -25 st było cieplutko.

I naszą przyczepkę nie trzeba przenosić dźwigiem ani jakimś tam HDS-em :wink: , wystarczy hak przy autku i pojedzie... tylko My będziemy chlipać za nią.....:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...