Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

opłata przyłączeniowa jest uzależniona od zapotrzebowania na moc, jest to stała kwota za 1kW, w zależności od tego ile będziesz chciał kilowatów wysokość opłaty może się zmieniać. Nie zawiera ona opracowania dokumentacji projektowej, przede wszystkim musisz wystąpić o warunki przyłączenia do sieci dalej projekt i wykonanie, jeśli chcesz mam wykonawcę i projektanta, jestem z nich zadowolony jak chcesz namiary wyślę na priv.

 

Ludzie nie dajcie sobie wciskac kitu tylko czytajcie prawo energetyczne itp http://www.lze.lodz.pl/dokumenty/Taryfa2006.pdf punkt 8.5 strona 31

 

Jak by ktoś miał jakies pytania to chętnie pomogę...zjadłam zęby na ŁZE...oddział Zgierz

 

Olka

 

Z tego co przeczytałem po zapłaceniu opłaty przyłączeniowej oni elektrownia powina we własnym zakresie zrobić przyłącze elektryczne do działki ?

Czy znasz to z włsnego doświadczenia czy tylko z teorii ?

Jacek

 

To dobre pytanie :)) W pierwszych warunkach wydanych przez ZE było napisane ze mam sobie sama zrobić wszystko, dokumentację, mapki, projekty, przekop pod jezdnią itp...a oni oczywiście wspaniałomyślnie obniżą mi opłatę przyłączeniową o 10% (okolo 200zł) napisałam kilka odwołań i pisemko do URE i okazało się, że faktycznie mam rację i wszystko zrobi ZE w ramach opłaty przyłączeniowej. Jestem w o tyle dobrej sytuacji, że mam prąd od sąsiada i mogę poczekać. Ale dokumentacja jest w trakcie tworzenia, trzymam rękę na pulsie bo ZE dał mi namiar do projektanta.

 

Ola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

to bardzo zagmatwane, ja zleciłem architektowi kompleksowe wykonanie usługi - projekt + pozwolenie na budowę = wykonane zadanie, i tak było. Mam przyłącze napowietrzne i nie bardzo wyobrażam sobie wykonanie projektu na przyłącze do granic działki w takim wypadku skoro drut leci nad działką - to ca ma projektować projektant? w akcie który przytaczas też jest napisane że wszelkie prace budowlane ale w praktyce sprowadza się to do tego, że wykonawca był opłacony przeze mnie, przyjechał postawił słup na działce wraz z licznikami a teraz czeka mnie tylko wizyta Pana z ZE który w 5 minut podwiesi linie od słupa na drodze do mojego słupa.

 

Projekt jak i postawienie słupa i liczników wszystko na mój koszt oraz oczywiście zapłaciłem opłatę przyłączeniową 1500 pln z groszami.

 

Więc powiedz mi, które prace wykonałem niepotrzebnie lub za które niepotrzebnie zapłaciłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość justyna_m

Witam Wszystkich z okolic Łodzi,

pochodzimy co prawda z Kołobrzegu jednak w dniach 8-10.09 będziemy w Łodzi, chcieli byśmy wiedzieć czy ktoś z Państwa buduje lub zbudował dom z projektów Muratora Konkursoway M02 i zgodził by się pokazać nam swój dom???

 

Z góry dziękujemy za odpowiedź

 

Justyna i Robert

 

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to bardzo zagmatwane, ja zleciłem architektowi kompleksowe wykonanie usługi - projekt + pozwolenie na budowę = wykonane zadanie, i tak było.

........

Więc powiedz mi, które prace wykonałem niepotrzebnie lub za które niepotrzebnie zapłaciłem?

 

Ja zapłaciłam tylko opłatę przyłączeniową. 18KW x stawka z Taryfy. Nie będę mówi czy zrobiłeś coś potrzebnie czy niepotrzebnie. Zrobiłeś i masz ten etap z głowy.

 

Mnie tylko bardzo ale to bardzo trafia szlag kiedy ZE naciąga ludzi na kasę. Prawie każdemu na początku mówią, że muszą sobie przyłącze zrobi sami i wywalic na to kilka tysięcy złotych. Moi sąsiedzi do tej pory biorą prąd "od brata obok" na podlicznik bo im ZE powiedział, że moze ich podłączyc ale to bedzie kosztowalo 15 tys zl. Ja nie miałam "lużnych" kilku tysiecy więc zaczełam walczyc o swoje i wygrałam.

 

Powiem Wam tylko , ze w URE powiedzieli mi, że "ZE tak ma...ale Pani ma rację"

 

I dopoki ludzie będą "ufac" w to co mowi ZE.....to oni będą tak robic nadal...zawsze kolejny kawałek sieci zbudowanej za friko..... taka smutna polska rzeczywistosc

 

Sihaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba już wyżej pisałem jak to było u mnie, w skrócie tylko dodam że ZE robi na mojej ulicy linie zasilającą plus przyłącze do granicy mojej działki wycenione według ich stawek na 50 tyś zł z czego ja płacę 1900 zł brutto. Do mnie należy oprócz tego wykonacie instalacji elektrycznej na mojej działce i wewnątrz domu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działka, na której w mojej wyobraźni już stoi mój dom okazała się La VI oraz R VI http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_cry.gif co mogę z nią zrobić określą w/g urzędników jedynie warunki zabudowy, o które nie będąc właścicielem nie mogę wystąpić. A obecna właścicielka nie ma czasu i to nie jej interes

http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_confused.gif

może zacznę szukać innej działki, oby nie

Pozdrawiam, Dorota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canna - a pomysł z umowa przedwstepna upadł?

 

Bo z prawnego punktu widzenie byłabys zabezpieczona.

 

Zawierasz umowe przedwstepna - wpłacasz zaliczke.

Zawarcie umoy przyrzeczonej warunkujesz wydaniem WZ pozwalających na budowe Twojego domu.

 

Jesli WZ są ok - zawierasz umowę sprzedazy, jesli nie - żądasz zwrotu zaliczki i szukasz dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canna - a pomysł z umowa przedwstepna upadł?

 

Bo z prawnego punktu widzenie byłabys zabezpieczona.

 

Zawierasz umowe przedwstepna - wpłacasz zaliczke.

Zawarcie umoy przyrzeczonej warunkujesz wydaniem WZ pozwalających na budowe Twojego domu.

 

Jesli WZ są ok - zawierasz umowę sprzedazy, jesli nie - żądasz zwrotu zaliczki i szukasz dalej...

To jest dobry pomysł, ale czas nas goni. Na warunki zabudowy na Polesiu czeka się 2 m-ce a mój mąż pod koniec września wyjeżdża za granicę na kilka m-cy. Do tego czasu planujemy kupić działkę, żebym mogła ruszyć w bój papierologii i załatwić pozwolenie na budowę do wiosny. Już raz straciłam mnóstwo czasu (i trochę pieniędzy na mapy, plany, geodetę itp). Realizacja opcji umowy przedwstępnej przedłuży zakup działki do powrotu męża około marca. Właścicielka do tej pory może się rozmyślić. Co robić, co robić, chcę działkę http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co robić, co robić, chcę działkę[/img]

Co nagle to po diable, ja swoją działkę szukałem przez 3 lata, po drodze miałem kilkanaście ofert ale w każdej był jakiś feler, co jak co ale ja na swojej działce zamierzam spędzić kilka najbliższych lat i w żadnym przypadku nie może to być przypadkowy wybór.

 

Czy sprzedawca już wie że tobie na tej działce aż tak bardzo zależy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canna a sąsiedzi obok którzy się budują nic Ci nie pomogą ( pisałaś że w około kilka nowych domów powstało (powstaje) oni z reguł dobrze wiedzą o leżacych w okolicy minach 8)

Domy obok są już ukończone i zamieszkałe, fakt mogę popytać. Choćby o to czemu porobili sobie betonowe ogrodzenia http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_confused.gif na całej długości tej pustej działki. To znaczy dokładnie tak: działka ogrodzona betonem - pusta działka - polna droga ok.3 m betonowe ogrodzenie następnej działki. "Moja" działka jest rogowa na skrzyżowaniu głównej ulicy z polną uliczką.

Pozdrawiam, Dorota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co robić, co robić, chcę działkę[/img]

Co nagle to po diable, ja swoją działkę szukałem przez 3 lata, po drodze miałem kilkanaście ofert ale w każdej był jakiś feler, co jak co ale ja na swojej działce zamierzam spędzić kilka najbliższych lat i w żadnym przypadku nie może to być przypadkowy wybór.

 

Czy sprzedawca już wie że tobie na tej działce aż tak bardzo zależy ??

Zgadzam się, nie może to być przypadkowy wybór, ale co zrobić jak oglądasz 20 działek, niektórym z nich nic nie można zarzucić i tylko jedna pozostaje Ci w głowie i na niej widzisz swój dom? rozum podpowiada, że poprzednia oglądana jest mniej "kłopotliwa", ale coś w Tobie nie chce myśleć o innej oprócz tamtej? jestem wystarczająco praktyczna, żeby w końcu zrezygnować jeśli przeszkody będą nie do pokonania w najbliższym czasie, ale dlaczego nie spróbować powalczyć?

Czemu szukałeś swojej działki tak długo i wybrałeś właśnie tą konkretną? tylko przez rozum? http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_razz.gif

nie wiem czy właścicielka wie, że mi zależy, na razie jestem pełna wątpliwości i nie okazuję hura optymizmu, działka nie jest tania, była mowa o budowlanej, okazała się rolna i leśna, czy to może mieć wpływ na cenę?

Pozdrawiam, Dorota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A obecna właścicielka nie ma czasu i to nie jej interes

http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_confused.gif

może zacznę szukać innej działki, oby nie

Pozdrawiam, Dorota

 

Właścicielka ma interes, bo chce sprzedać. Jeżeli nie wyraża zaineresowania, to może wie, że sprawa nie będzie prosta i szuka jelenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

canna napisała

Działka jest BR lub R. Nie mogę uzyskać info na ten temat samodzielnie, bo w Wydziale Architektury pani mówi, że o tym czy będę mogła na niej budować zadecydują tylko i wyłącznie WZ. Planu Zagospodarowania niet. Ale WZ będą za 2 mies od złożenia wniosku.

Co robić? Do wniosku o WZ potrzebne są warunki techniczne z ŁZE - to nie problem, każdyt może wystąpić, Wodociągi - tu jedynie właściciel, Gazownia - tak samo.

Trochę to dziwne, ale może ja nie wszystko zrozumiałam :oops: W ubiegłym roku tez występowaliśmy o warunki zabudowy, wprawdzie na Widzewie, a nie na Polesieu, ale miasto wciąż to samo. Warunki zabudowy dostaliśmy bez problemu, nie będąc właścicielami działki ani nawet nie mając umowy przedwstępnej. Z tego co wiem o WZ może wystąpić każdy, chyba, że w ciągu roku coś się zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z innej beczki: ile z materiałami za robociznę powinien wziąć rozsądny gościu za rozprowadzenie kanalizacji? ... ?

 

Sam byłem tego ciekawy. Znalazłem gościa, który za robociznę weźmie 400 zł w tym kanalizacja i wyprowadzenie wody z fundamentów. Zupełnie nie mam pojęcia czy to dużo czy mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z innej beczki: ile z materiałami za robociznę powinien wziąć rozsądny gościu za rozprowadzenie kanalizacji? ... ?

 

Sam byłem tego ciekawy. Znalazłem gościa, który za robociznę weźmie 400 zł w tym kanalizacja i wyprowadzenie wody z fundamentów. Zupełnie nie mam pojęcia czy to dużo czy mało.

 

Mój bierze 600 PLN ale bez wody tylko podkop pod ławą fundamentową + rozprowadzenie rurek kanalizacyjnych po całym domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...