Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 20,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

przymierzam sie aby kupic segment na smulsku

Znajomy mieszka na Smulsku i mówi że każdy teraz ucieka stamtąd przez lotnisko, jak ląduje samolot to garnki spadają z kuchni, a do tego żyletki buczą cały dzień za płotem. Jednym słowem to teraz najgorsza dzielnica do zamieszkania.

 

 

o lotnisku myslalem w kontekscie pozniejszej wartosci nieruchomosci o halasie z zyletek pierwsze slysze. ale chyba nie jest tak ze smulsko sie wyludnia bo ofert jak na lekarstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Może ma ktoś na sprzedaż już niepotrzebne steple ?

Potrzebuje w wymiarach od 2,9 - 3,0 m .

Jeśli ktoś ma na zbyciu to chętnie kupie .

pozdr

Jacek

 

Jacekot - poszedł priv 8)

 

A pytanie dodatkowe do bardziej zaawansowanych: jak długo stemple maja podtrzymywac strop? :lol:

Tj. ile po wylaniu stropu mozna je usunąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. ile w tej okoliczy moze kosztowac doprowadzenie produ, gazu, wody i kanalizacji, gdzies na forach wyczytalem 20 kPLN i wydaje mi sie to astronomiczna cena

 

 

Niestety - cena z kategorii realnych a nie astronomicznych...

 

Oczywiście wszystko zależy od planów - np. od tego, czy przy wodzie masz studzienkę, czy przy kanalizacji masz studzienkę betonową czy plastikową, prąd w ziemi czy napowietrznie itd.

 

dzis zadzwonilem do wodociagow i dla srednich warunkow topograficznych przy 10m przylacza za wode licza 6-7 kPLN a za kanalizacje 10-12 kPLN

myslalem ze upadne jak to uslyszalem

ale z budowy jeszcze nie zrezygnowalem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie głupie pytanie :oops:

Projekt gotowy obejmuje wszystkie instalacje: woda,kanalizacja,gaz i prąd. Architekt zaadaptuje projekt i ostempluje A co z instalacjami. Każdy spec też musi ostemplowac zostawiając mi w projekcie swoje papiery.

 

Owszem, musi.

Powiem jeszcze na dodatek, że trzeba pilnować tych papierów i pieprzštek oops! pieczštek, gdyż bowiem odbiór budynku polega głównie na sprawdzaniu ww. pieczštek, oœwiadczeń itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykruszył mi się muraż umówiony na przyszły rok: człowiek starej daty, niestety kłopoty z sercem - chyba to już koniec jego kariery murarskiej, a wielka szkoda

 

Poszukuję więc kogoś na zastępstwo. Potrzebny jest ktoś kto potrafi jeszcze murować ściany z tradycyjnej cegły, z ładną, równą fugą i ogólnie ma opanowaną murarkę z dawnych lat (sklepienia łękowe nad otworami, parapety zewnętrzne z cegły, itp.).

 

Możecie kogoś polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o opinię:

http://www.mgprojekt.com.pl/domki/przytulny/przytulny.html

http://www.mgprojekt.com.pl/domki/solidny/solidny.html

działka jest wąska i nie mam dużego wyboru a wymagania są takie: parter z poddaszem użytkowym, na parterze kuchnia od frontu, salon, łazienka, pom. gosp., pokój/gabinet.

Proszę bardziej doświadczonych w materii budowania o wszelkie komentarze bo już nie mogę patrzeć na projekty http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 2mm
Spoko, spoko - na Smulsku da się zyć ;)

I to da się zyc całkiem dobrze - spokojnie i na niezłym poziomie

 

Smulsko to może i było "dobrą" lokalizacją dawno temu. tak jak ul. Pienista, Falista itp. w niedalekiej okolicy. Zresztą wystarczy teraz popatrzeć na te "cudowne" segmenty które tam stoją. To że nie ma zbyt wielkiej podaży z tego regionu to w obecnym czasie nie świadczy o tym że jest tam tak wspaniale. Zresztą w Lodzi w ogóle nie ma ciekawych ani domów ani działek, a te która są mają jak na łódzkie warunki astronomiczne ceny.

 

I jeszcze pytanie retoryczne: ile jest warta nieruchomość mieszkalna (dom, segment, bliźniak itp) leżąca na trasie startów i lądowań samolotów? Niedowiarkom polecam wycieczkę w okolice ulic Pustynnej, Czahary, Regatowej w momencie jak podchodzi do lądowania samolot Ryanairu na wysokości 50 m. Fajne wrażenie. Oczywiście nie jest to Okęcie i ruch jest jak na razie niewielki ale z biegiem czasu może się zwiększyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie gdzie mogę szybko kupić (w dobrej cenie) w Łodzi lub okolicy styropian ekstrudowany 8 cm do obłożenia ścian fundamentowych?

Nie wiem czy w dobrej cenie - ale najniższej, jaką znalazłam - ok 323 netto/m3 styropianu produkcji krajowej na Brukowej 26, tel. 611-64-33. Zamówiłam w zeszłym tygodniu (od ręki nie mają nigdzie) i mają sprowadzić w tym, albo w przyszłym, w zależności od transportów. Może gdyby ktoś jeszcze zamówił, to by się sprawa przyspieszyła.

- poprawiłam telefon, thx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalzałem styropian ekstrudowany od ręki: Izocentrum w Bydgoszczy cena:28,96 zł netto m2 + transport do Łodzi 95,00 zł netto za palete.

 

Cena powalan na kolana. Dla zainteresowanych telefon (52) 342 77 93 Izocentrum, Towarowa 36.

 

Mają niestety trochę głupie wymiary 125 cm x 60 cm, chce zaizolować 1 m fudamentów na głębokość i wychodzi albo dużo ścinków albo dużo łat z kawałków.

 

Weryfikuje plany i robie styropian 8 cm Organiki + siatka +super klej plastyczny, oszczędzam 1 tysiąc,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...