Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Z tego, co sie orientuje - wytwornia betonu jest jedna (na Widzewie) - albo wszystkie sa na Widzewie i stad dowoza. Ja bralem z RMC (zdecydowanie nie polecam) i od Walenciaka (zdecydowanie polecam, sklonny do negocjacji, nigdy nie zabraklo mu zamowionego betonu). Jest jeszcze Maxbud, ale z nimi nie wspolpracowalem.

 

Z tymi cenami to chyba lepiej nie bedzie. Znajomy twierdzi, ze rynek po prostu wraca do normy po przejsciu zapasci powejsciowounijnej w 2005 i uchwaleniu kilku planow zagospodarowania.

 

 

Maxbud jest w miarę o.k. ale ja brałem beton z pojezierskiej z Górażdże i nie moge narzekać .

Genaralnie jest dwóch dużych producentów w Łodzi -Dyckerhoff i Górażdże na pewno dodają żwiru do betonu i na pewno trzyma klasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

mm384

co do rur to jest ryzyko tąpnięcia i pękięcia rur :-( lepiej najpierw wypożycz skoczka i ubij

 

 

 

Co do cen to niestety czarno to widzę

steropian zdrożał i za czyna go brakować wieć ludzie przerzucili sie na wełne z zaprzyjaźnionej hyrtowni dowiedziałem się że zamówienia wełny ( do ociepleń ścian) bedzie do odbioru na gwiazdkę ( chyba żeby sobie choinkę ubrać :evil: bo gdzie to całaz imę trzymać Ceny windują trzy rzeczy dwie o których pisaliście

tzn koniec zapaści po wejściu do uni

i zatwierdzone nowe plany zagospodarowania - które blokowały wiele osób

oraz boom na rynku rosyjskim - firmy eksportują do Rosji gro swojej produkcji a mogłyby więcej tak węc nawet zimą będą miały rynek zbytu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zamierzam rozprowadzić kanalizację ale nie mam jeszcze ubitego piasku w fundamentach. Czy napewno dobrze robię?

 

Z tego co wiem to zdecydowanie bezpieczniej jest ubic piasek wczesniej. Jak rozprowadzisz kanalizacje to potem mozesz rury połamać. Ubijak kosztuje 90-130 zl za dobe wiec to nie jest jakis duzy wydatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do: mm3844 i mmmad

 

Dziękuje Wam za info , zaczynam budowę na stokach więc jak myślicie

skąd najbliżej i w miarę tanio mogą dowieźć mi beton ?Do Ciebie wieźli do Nowosolnej więc skąd zamawiałeś?

 

Wogóle to czarno widzę budowę w gtym roku , ceny chore i nie ma podobno nic na składach , już się zastanawiam czy nie zrobić samych fundamentów w tym roku , zimą kupić wszystko bo może wtedy nie będzie kłopotów z materiałami no i ceny może spadną i ruszyć wtedy wiosną.

 

pozdrawiam

A gdzie budujesz na Stokach? Może jesteśmy sąsiadami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

kochani mozecie polecic ekipe od prac wykonczeniowych (gladzie, plyta g-k, malowanie), z ktorej byliscie zadowoleni? Ja sie zalamalem po ostatnim 'castingu' na podstawie ogloszen z Gratki. Po prostu zalamka - albo terminy na listopad-styczen albo gotowi od zaraz ale w wiekszosci osoby delikatnie mowiac "niepewne". Podzielcie sie namiarami (tutaj albo na PM), pls.

pozdro

tomek_2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek_2 miałem i mam ten sam problem. Kiedy w końcu trzecia ekipa (dwie pierwsze sp.. tak gładzie,że do tej pory nie mogę jednego pokoju "wyprowadzić na prostą") prawie wszystko idealnie skończyła to .... minął czas w umowie i muszę teraz b.cierpliwie czekać na dokończenie malowania itp. Czas minął bo musieli poprawiać po poprzednikach! Na pewno w tym roku nie mają wolnych terminów. Druga sprawa to ceny. Np. za malowanie jednej warstwy ściany było 2 zł/mkw a teraz jest 5! Gładzie były 12 zł/mkw a teraz słyszałem ok.15-tu sama robocizna. Ale to nic w porównaniu z tym co inni mają z podstawowymi materiałami budowlanymi dosyć,że drogie to ich jeszcze nie ma! Tu dopiero można się załamać i zniechęcić. Pzdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rosa oj można się załamać MOŻNA!!! I jak wszelkie znaki na ziemi i wodzie wskazują lepiej nie będzie!

Fachowcy albo wyemigrowali, albo roboty po uszy mają a jak nie mają to podejżana sprawa generalnie. Ceny idą w górę z dnia na dzień i jak się wyhaczy okazję to trzeba z niej korzystać bo następnego dnia może być musztarda po obiedzie!

Nam nawalił Pan od glazury i na gwałtu rety szukaliśmy zastępcy KOSZMARRRR!!!!!! Terminy dla nas abstrakcyjne bo np. na listopad (a my do końca listopada wyprowadzić się musimy!!!) a ceeennyyyyyy :o :evil: Cóż musieliśmy pogodzić się z faktem że będzie nas to kosztowało więcej niż zakładaliśmy ale przynajmniej jest nadzieja, że będzie dobrze! :roll:

Jak się Panowie sprawdzą to polecę chętnym!

 

A tak całkiem na marginesie POZDROWIENIA DLA WSZYSTKICH ŁODZIAN BUDUJĄCYCH! :D :D :D

 

(pewnie już mnie nikt nie pamięta :( :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

kochani mozecie polecic ekipe od prac wykonczeniowych (gladzie, plyta g-k, malowanie), z ktorej byliscie zadowoleni? Ja sie zalamalem po ostatnim 'castingu' na podstawie ogloszen z Gratki. Po prostu zalamka - albo terminy na listopad-styczen albo gotowi od zaraz ale w wiekszosci osoby delikatnie mowiac "niepewne". Podzielcie sie namiarami (tutaj albo na PM), pls.

pozdro

tomek_2

 

Tomek , wysłałam info na priv!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, budowę skończyłam dwa lata temu, gdy jeszcze nie było mozna odczuć braku fachowców z powodu wyjazdów zagranicznych. Ale jak mi poradzono na forum, ekipy były "zaklepywane" z co najmniej półrocznycm wyprzedzeniem a nawet rocznym. I to była norma.

Więc trudno się dziwić, że teraz, gdy brak jest ludzi do pracy, porządni fachowcy mają zaklepane terminy. Skoro mamy wrzesień, to wg mnie styczeń to wcale nie tak odległy termin.

To koniecznie musicie wziąć pod uwagę planując budowę. I nie oczekiwać cudów, że wprowadzicie się w pół roku od wbicia pierwszej łopaty.

Wszystkiego dobrego dla wszystkich zmagających się z budowa :wink: ! (Jak dobrze, że ja już skończyłam! :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co wiem, pustaki z kozłowic mają na śląskiej bez problemów. Wczoraj odbierałam swoje (i stoją sobie na działce w oczekiwaniu na litość Urzędu Miasta). Czy U, nie wiem, ja brałam maxy. Ceny też nie tak zawrotne, coś 3 zł/szt, ale nie wnikałam, bo ja mam już zapłacone od pół roku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani,

 

Jako, chyba mogę tak powiedzieć, weteram tej grupy, postanowiłem się do Was zwrócić w mało domowej, ale za to mieszkaniowej sprawie. W dodatku nie łódzkiej :)

 

Jak wiecie wywiało mnie do Wawy. Nabyłem mieszkanie (które właśnie się buduje) i niedługo mija termin ewentualnych zmian w projekcie.

 

W poście, który znajdziecie tu: http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=1391551#1391551 są wklejone projekty. Jeśli możecie i macie ochotę, to rzućcie na to okiem. Może mi coś dobrego poradzicie. Może uznacie, że mieszkanie jest idealne....hmm...W każdym razie każda opinia będzie mile widziana.

 

Tommco

 

PS. Specjalne pozdrowienia dla ANI99 :)

U mnie domek już w zasadzie na tip top, tylko jakoś nie mam okazji, żeby pomieszkać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info dla Jack_1 , mmmad,mm3844 i Długiego , powiedzcie jeszcze gdzie Walenciak urzęduję ? , i może zasugerujecie mi cenę o jaką

walczyć

 

Firma Walenciak jest na Slaskiej - (42) 6492626, ceny negocjuje sie z szefem. Ceny tak, jak pisalem wczesniej - przy pelnej gruszce, z transportem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...