Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

TYNKI, TYNKI, TYNKI, TYNKI, TYNKI, TYNKI, TYNKI, TYNKI

proszę dajcie namiary na solidnych wykonawców, gipsowe lub cw, decyzja jeszcze nie zapadła.

Mogę dać na swoich, robią dobrze ale nieterminowo i strasznie bałaganią. Cena 12 zł/m2

 

 

Kropi jak mozesz to ja tez poprosze namiary na ekipę od tynków , Powiedz tylko jeszcze jakie tynki kłada ?

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

TYNKI, TYNKI, TYNKI, TYNKI, TYNKI, TYNKI, TYNKI, TYNKI

proszę dajcie namiary na solidnych wykonawców, gipsowe lub cw, decyzja jeszcze nie zapadła.

Mogę dać na swoich, robią dobrze ale nieterminowo i strasznie bałaganią. Cena 12 zł/m2

 

 

Kropi jak mozesz to ja tez poprosze namiary na ekipę od tynków , Powiedz tylko jeszcze jakie tynki kłada ?

Jacek

 

Jak za 12 zl/m2 to tylko cemientowe :), przy gipsowych cyfr sa przynajmniej przestawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TYNKI, TYNKI, TYNKI, TYNKI, TYNKI, TYNKI, TYNKI, TYNKI

proszę dajcie namiary na solidnych wykonawców, gipsowe lub cw, decyzja jeszcze nie zapadła.

Mogę dać na swoich, robią dobrze ale nieterminowo i strasznie bałaganią. Cena 12 zł/m2

 

 

Kropi jak mozesz to ja tez poprosze namiary na ekipę od tynków , Powiedz tylko jeszcze jakie tynki kłada ?

Jacek

 

Jak za 12 zl/m2 to tylko cemientowe :), przy gipsowych cyfr sa przynajmniej przestawione.

 

mmmad nie przesadzaj .... robocizna ta sama a nawet w przypadku gipsu powinno być taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[qu?

 

viessmann - kocioł vitopend 222 z zamnknietą komorą spalania z wbudowanym zasobnikiem o poj. 50 l. i sterowaniem stałotemperaturowym w cenie 4993,50 zł netto + vat ( do tego należy doliczyć sterownik i komin do kotła turbo+ armaturę i całą reszte do podłączenia ).Zaproponowałam wersję ze sterowaniem stałotemperaturowym do którego można dokupić sterownik pomieszczeniowy z programem tygodniowym za około 160 zł netto.

Do tego komin to jakieś 1100 zł netto.

Pompa cyrkulacyjna (jeśli jest cyrkulacja ) - 300 zł netto

naczynie cwu + opaska - 170 zł netto

Rury, ksztaltki, otulina, armatura zabezpieczająca i odcinająca do kotłowni około 1000 zł netto

I to chyba wszystko z podstaw.

Wykonanie kotłowni to 1500 zł netto + vat 7 %

 

Komina nie liczę, bo wciąż się zastanawiam, jak go włączę. Chyba jednak wyszło trochę więcrj...

 

Wycena od nas z forum i przypuszczam, że ich wezmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TYNKI, TYNKI, TYNKI, TYNKI, TYNKI, TYNKI, TYNKI, TYNKI

proszę dajcie namiary na solidnych wykonawców, gipsowe lub cw, decyzja jeszcze nie zapadła.

Mogę dać na swoich, robią dobrze ale nieterminowo i strasznie bałaganią. Cena 12 zł/m2

 

 

Kropi jak mozesz to ja tez poprosze namiary na ekipę od tynków , Powiedz tylko jeszcze jakie tynki kłada ?

Jacek

 

Podobno, zaznaczam podobno, tynki gipsowe agregatem, mixokret dobrze kładzie - 604 179 075. Może pochwalić się swoimi pracami, ma dość dużą ekipę. Cen nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[qu?

 

viessmann - kocioł vitopend 222 z zamnknietą komorą spalania z wbudowanym zasobnikiem o poj. 50 l. i sterowaniem stałotemperaturowym w cenie 4993,50 zł netto + vat ( do tego należy doliczyć sterownik i komin do kotła turbo+ armaturę i całą reszte do podłączenia ).Zaproponowałam wersję ze sterowaniem stałotemperaturowym do którego można dokupić sterownik pomieszczeniowy z programem tygodniowym za około 160 zł netto.

Do tego komin to jakieś 1100 zł netto.

Pompa cyrkulacyjna (jeśli jest cyrkulacja ) - 300 zł netto

naczynie cwu + opaska - 170 zł netto

Rury, ksztaltki, otulina, armatura zabezpieczająca i odcinająca do kotłowni około 1000 zł netto

I to chyba wszystko z podstaw.

Wykonanie kotłowni to 1500 zł netto + vat 7 %

 

Komina nie liczę, bo wciąż się zastanawiam, jak go włączę. Chyba jednak wyszło trochę więcrj...

 

Wycena od nas z forum i przypuszczam, że ich wezmę.

 

Czy jest to kocioł na gaz? Ile miejsca zajmuje taki kocioł z oprzyrządowaniem? :o Myślę o wykorzystaniu kotłowni na szatnię (kotłownia jest w przejściu między garażem a wejściem do domu) dlatego liczy się każdy centymetr. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[qu?

 

viessmann - kocioł vitopend 222 z zamnknietą komorą spalania z wbudowanym zasobnikiem o poj. 50 l. i sterowaniem stałotemperaturowym w cenie 4993,50 zł netto + vat ( do tego należy doliczyć sterownik i komin do kotła turbo+ armaturę i całą reszte do podłączenia ).Zaproponowałam wersję ze sterowaniem stałotemperaturowym do którego można dokupić sterownik pomieszczeniowy z programem tygodniowym za około 160 zł netto.

Do tego komin to jakieś 1100 zł netto.

Pompa cyrkulacyjna (jeśli jest cyrkulacja ) - 300 zł netto

naczynie cwu + opaska - 170 zł netto

Rury, ksztaltki, otulina, armatura zabezpieczająca i odcinająca do kotłowni około 1000 zł netto

I to chyba wszystko z podstaw.

Wykonanie kotłowni to 1500 zł netto + vat 7 %

 

Komina nie liczę, bo wciąż się zastanawiam, jak go włączę. Chyba jednak wyszło trochę więcrj...

 

Wycena od nas z forum i przypuszczam, że ich wezmę.

 

dzieki za taki szczegółowy opis , mysle ze to jednak dobre ceny ,powiedz mi tylko co to ,gdzie lub kto znaczy od nas na forum ?

Jak juz zaczołem Cie męczyć to przestać nie mogę .

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy jest to kocioł na gaz? Ile miejsca zajmuje taki kocioł z oprzyrządowaniem? :o Myślę o wykorzystaniu kotłowni na szatnię (kotłownia jest w przejściu między garażem a wejściem do domu) dlatego liczy się każdy centymetr. :wink:

 

Jest na gaz. Z zamkniętą komorą spalania. Hm, miejsca - wejdz na stronę producenta, napewno gdzieś znajdziesz wymiary. On ma 50 l zbiornik, więc nie jest taki mały. Vaillant jest mniejszy (zbiornik 20l)

Małgosia, najpierw zastanów się, co chcesz kupić: jedno czy dwufunkcyjny (może zbiornik można wtedy pod sufitem?), z wbudowanym zbiornikiem, czy bez, jakie masz odległości od pieca do kranów itd. Nie samym rozmiarem człowiek żyje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

dzieki za taki szczegółowy opis , mysle ze to jednak dobre ceny ,powiedz mi tylko co to ,gdzie lub kto znaczy od nas na forum ?

Jak juz zaczołem Cie męczyć to przestać nie mogę .

Jacek

 

Jest na forum dział ogłoszenia i tam Grzesiek13 - wszystko o kotłąch. Poprosiłam o wycenę, bo oglądałam ten kociołek wcześniej i chciałam się upewnić. Dodam, ze cenę mieli faktycznie nie złą, choć viessman ma raczej stałe upusty i róznice między sptrzedającymi nie są duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znów wyszedł babol w wodociągach. Te gamonie ponoć gdzieś zgubili rzędne na jakiej jest kanalizacja w drodze. Teraz każą dla projektu kanalizacji rozkopać drogę w miejscu gdzie jest ponoć studzienka i zmierzyć na jakiej jest głębokości. Problem to to że nie ma oficjalnego włazu do studzienki bo jest to urządzenie zasypane. Teraz mogę powiedziec że takie szukanie jest jak szukanie igły w stogu siana. Niby jest na mapie ale diabły ich wiedzą czy jest tam gdzie powinna być. Tak sobie pomyślałam by wypożyczyć gdzieś wykrywacz metalu i tak wyniuchać tą rurę. Macie namiary na taką wypożyczalnię.

 

PS. kurde, ale ta rura coć mi się wydaje że jest z PCV i guzik z tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie chcę tego robić ale chyba mnie zmuszą. Teraz wyjaśniam:

1) W mpzp jest zapis- wykonać badania gruntu w przypadku niekorzystnych warunków wodnych

2) W gotowcu w fundamentach jest zapis o każdorazowym dostosowaniu fundamentu do warunków gruntowych

3) Sąsiedzi z jednej strony mają domki podpiwniczone a z drugiej jest pusto :(

 

Cały problem to upierdliwy zgierz :evil:

To są tak zwane RWD (ratuj własną d__ę :wink: ) ze strony arhitekta i miasta oni po prostu zrzucaja odpowiedziałnośc na Ciebie popytaj sasiada czy w piwnicy albo w trakcie wykopów pod fundamenty grunt był wilgotny sypki bagienny itp, czy może to była glina jak skała. Potem zadecydujesz. Jak będzie wyglądła OK wykop fundamenty i niech Kier. bud się wykaże, jak będziesz miała wątpliwości to wtedy ew ekspertyza lub od razy słupy w ziemię

Pozwolę sobie nie zgodzić się z przedmówcą, to są jak najbardziej sensowne zalecenia - to że sąsiad ma grunt piaszczysty nie znaczy że na naszej działce nie będzie w połowie gliniasty, zrobimy fundamenty jak pod piasek i dom nam zaczie pękać... Koszt tych badań w porównaniu do kosztów całości jest niewielki, a jak będziemy mieli pecha to można się nieźle przewieźć.

Techniką RWD jest natomiast uprawiane przez niektórych architektów projektowanie fundamentów jak pod schron atomowy - nawet jeśli pod połową domu będą lotne piaski a pod druga bagienko, dom będzie stał... to nic, że fundament będzie kosztował o 20,000 więcej, inwestor zapłaci - no i najważniejsze, że oszczędzi te 800-1200 zł na geologa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy rozsądna cena?

Widziałam, że Ibis ma duże upusty weekendowe. To jest ścisłe centrum.

Jeżeli zależy ci na odrobinie komfortu, to w ścisłym centrum nieczego nie znam. W mojej okolicy są takie hotele w bloku, tam jest niedrogo (rok temu było poniżej 100 za pokój), ale żegnaj luksusie. No i do centrum ze 20 min tramwajem/autobusem. Z tanich opcji są jeszcze schroniska młodzieżowe :D , też w centrum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! - prośba do "Grupy Łódzkiej" o namiary:

 

Szukam architekta z Łodzi lub okolic z uprawnieniami konstrukcyjnymi do adaptacji ze zmianami projektu katalogowego domu lub zaoferowania mi projektu indywidualnego za rozsądną cenę. Wiadomości proszę kierować na priv /PW/.

 

Z góry dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...