Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 20,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Canna napisała:

Wystarczy przejechać się po tych okolicach. Jest sporo działek z wbitymi tablicami: na sprzedaż, sprzedam i numerami telefonów. Dużo działek z tych okolic jest też w biurach nieruchomości.

 

Niby tak, ale dzień krótki i niewiele da się zobaczyć.

Kilka namiarów znalazłem, ale okazuje się, że często są na sprzedaż, a tablicy żadnej nie ma.

 

DLatego też ponaiwam moją prośbę:

 

Może ktoś z Was wie, gdzie są do kupienia działki budowlane w Rejonie Rąbienia, Rąbień AB lub bliskie sąsiedztwo Aleksandrowa.

 

Pozdrawiam

 

Mobby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg ostatnich danych miejscowy zlodziej siedzial. Moze byl na przepustce?

Co Ci zginelo i czemu myslisz, ze bramy Ci pomoga?

 

W sumie niewiele. Weszli tylko do kontenera i drugiej chalupy (odbili deski z drzwi)

 

Plot - czysta psychologia - to co kiedys juz pisalem. Poza tym - bedzie plot, alarm i swiatla z czujnikami, a w chalupie zostaly teraz tylko dwie tony marketowej terakoty z promocji :wink: Mam cicha nadzieje, ze znajda sobie latwiejsze i ciekawsze obiekty ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz, jak nic nie masz w domu, to lepiej zostaw drzwi otwarte. Skąd złodziej ma wiedzieć, że tam nic nie ma? Pozakładasz drzwi, czujniki, to tylko ci napsuje zanim się przekona, że nie ma po co się pchać. Chyba że ochrona...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff - muszę sie pochwalić: skończyliśmy instalacje (wod-kan, Co, gaz)!!!

Podłogówka grzeje bajerancko :lol:

 

 

 

jaką masz grubość jastrychu na podłogówce? podaj ile jest cm nad rurkami.

 

i ile styropianu dałaś pod spód, domek jest podpiwniczony czy podłoga na gruncie? jesteś zadowolona z ekpiy do wylewek? jeśli tak to bym bardzo prosił o namiary.

 

Chętnie dopisuję się do tej prośby o namiary na ekipy wykonawcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

1} Jle płaciłaś za zmiany w projekcie / jeśli takie były / ?

 

Zmiany w ramach adaptacji (za wszystko 1500). Było to: zmiana stropu z lanego na terive (z przeliczeniem obciążeń i innych szczegółów), zmniejszenie części okien, zmiana układu dwóch ścian działowych i właściwie tyle. Moja architekt a i pewnie inni, stosuje kryterium przejrzystości. Jak się da poprawić projekt na czerwono i jest czytelny, to jest to adaptacja. Jak przestaje być czytelny i trzeba rysować od nowa - to już wchodzimy w projekt indywidualny. Ale zasada jest jedna KAZDA zmiana pociąga za sobą skutki, czasami tekie, że nikt ich nie przewidział. Trzeba bardzo uważać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jesteś!

Właściwie nie wiem :D

Serio to miałam budować szybko. Teriwę robi się znacznie szybciej. Więc tak, w rozmowie z panią architekt rzuciłam "a może by terivę". Pani architekt dorzuciała "o tak, jest bardziej nowoczesna" no i stempli mniej i roboty mniej. Problem wyszedł, jak się okazało, że belki nam wypadły wewnątrz komina w ścianie nośnej :lol: Nawet nie widziałam w końcu, jak to pani arch poprzeliczałą, bo na biegu składała projekt (a i tak się spóźniła :cry: ), zobaczę jak odbiorę i zacznę się zastanawiać, jak to wybudować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mam terivę ale stwierdzam, że to syf, zwłaszcza jak mi parę denek od garów wyleciało przy okazji przewiercania się z instalacjami... Do tego jeszcze marna nośność tych stropów od dołu - nie powiesisz kryształowego kandelabra ;-) a i zwykłego "wisielca" trzeba wieszać na specjalnych kołkach, nie wolno się wwiercać w belkę... Teraz jest już po ptokach ale następny dom (o ile nie będzie parterowy) robię z wylewanym. A stemple to nie twoje zmartwienie 8) Przemyśl jeszcze temat stropu, jeśli nie jest za późno...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - pomocy sprawa pilna !

 

Ze względu na zmianę strony powtarzam ważne dla mnie pytania:

 

1} Jle płaciliście za adaptacje projektu gotowego, za zmiany w projekcie, za projekty przyłączy, za projekt zagospodarowania działki, za projekt szamba, za projekt zjazdu.

 

Ja mialem wszystko "na opak", ale z drugiego podejscia mozna cos tam mniej wiecej wywnioskowac:

- projekt typowy: 1400 + zmiany w konstrukcji (biuro projektowe) 750

- adaptacja: 2500... (juz bez zmian, natomiast trzeba bylo troche pomyslec w kwestii zamiany pozwolenia)

- prad - osobno na zgloszenie - 500

- gaz - 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg ostatnich danych miejscowy zlodziej siedzial. Moze byl na przepustce?

Co Ci zginelo i czemu myslisz, ze bramy Ci pomoga?

 

W sumie niewiele. Weszli tylko do kontenera i drugiej chalupy (odbili deski z drzwi)

 

Plot - czysta psychologia - to co kiedys juz pisalem. Poza tym - bedzie plot, alarm i swiatla z czujnikami, a w chalupie zostaly teraz tylko dwie tony marketowej terakoty z promocji :wink: Mam cicha nadzieje, ze znajda sobie latwiejsze i ciekawsze obiekty ....

 

1. Sasiad, ktory startowal jako pierwszy, stracil m.in. "zuka" i brame. Kradziezy sie skonczyly, jak zamontowal alarm, tylko zlodzieje nie przeczytali informacji i musial jeszcze wymienic szybe w oknie.

2. Ja po trzech razach otwor drzwiowy zastawialem dykta - szkoda mi bylo drzwi.

3. Mialem plot (siatke) i brame. Miedzy Brama a plotem pol metra przejscia. Przecieli siatke.

 

A ja mam cicha nadzieje, ze ktos im lapy u... przy samych lokciach. A potem beda zyc, ale nie z naszych skladek i podatkow...

 

 

Qrcze, myslalem, ze mi juz to przeszlo... Przed budowa bylem zdecydowanie lepszym czlowiekiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mam terivę ale stwierdzam, że to syf, zwłaszcza jak mi parę denek od garów wyleciało przy okazji przewiercania się z instalacjami... Do tego jeszcze marna nośność tych stropów od dołu - nie powiesisz kryształowego kandelabra ;-) a i zwykłego "wisielca" trzeba wieszać na specjalnych kołkach, nie wolno się wwiercać w belkę... Teraz jest już po ptokach ale następny dom (o ile nie będzie parterowy) robię z wylewanym. A stemple to nie twoje zmartwienie 8) Przemyśl jeszcze temat stropu, jeśli nie jest za późno...

 

Wiesz, myślę, myślę... Wszystko zależy od tego kiedy zaczniemy. JAk wiosną to będzie czas na lany strop. Jeżeli latem/jesienią to nie będzie czasu na zabawę. Ale biorę wszystko pod uwagę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mam terivę ale stwierdzam, że to syf, zwłaszcza jak mi parę denek od garów wyleciało przy okazji przewiercania się z instalacjami... Do tego jeszcze marna nośność tych stropów od dołu - nie powiesisz kryształowego kandelabra ;-) a i zwykłego "wisielca" trzeba wieszać na specjalnych kołkach, nie wolno się wwiercać w belkę... Teraz jest już po ptokach ale następny dom (o ile nie będzie parterowy) robię z wylewanym. A stemple to nie twoje zmartwienie 8) Przemyśl jeszcze temat stropu, jeśli nie jest za późno...

 

Wiesz, myślę, myślę... Wszystko zależy od tego kiedy zaczniemy. JAk wiosną to będzie czas na lany strop. Jeżeli latem/jesienią to nie będzie czasu na zabawę. Ale biorę wszystko pod uwagę..

 

Tez mam teriwe , bo tak było w projekcie. dziś z perspektywy czasu i pewnego doświadczenia penie tez zrobiłbym lany . tylko jedno ale przy pełnym stropie trzeba wczesniej zostawić wszystkie przepusty bo przewiercanie sie przez niego to nie jest prosta sprawa . Ale ma chyba wiecej zalet niz teriwa.

 

jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...