Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gość 2mm

 

Ceny w Łodzi (mieszkań, gruntów, domów) są sporo niższe niż w innych wielkich miastach - np. za 200 tys można kupić całkiem ładne 3-pokojowe mieszkanko niedaleko centrum, podejrzewam że we Wrocławiu ewentualnie kawalerkę do remontu na przedmieściach :lol:

 

takie ceny to chyba były, dawno temu. Spróbuj kupić sensowne mieszkanie 3-pok. niedaleko centrum za te 200 tys. Nie mówię oczywiście o ruderach w starych rozwalających się kamienicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Z ostatniej chwili mieszkanie na chojach 60 m2 w nowym bloku 220 tyś, poszło od pierwszego spotkania, innych ofert na mieszania brak, podejrzewam że znalazł by sie bez problemu frajer który wyłożył by 250 tyś.

Co do działek ceny oszalały w ostatnich miesiącach, nawet UMŁ wyprzedał wszystko co miał. Hitem były nawet działki 400m2 o szerokości 15m w cenie 100 zł/m2. w dodatku obciążone służebnością gruntową. Normalnie rynek stoi na głowie i zaczynamy gonić Warszawę.

Wniosek: nie sprzedawać a za rok poprosi grzecznie o sprzedaż za 120 zł/m2.

 

I jeszcze jedno oglądaliście ten program o wrocławskich denweloperach których przeegzaminowała wrocławska gruba muratora ?? Ale budowlańcy byli zdziwieni jak inwestorzy zażądali naprawy fuszerek. Normalnie gęby pootwierali jak zaczęli im pokazywać usterki. Budowlańcy myśleli że oni wezmą klucze i jeszcze ich w rękę pocałują w nagrodę, a tu każdy powiedział płacę i wymagam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej tam budowlańcy! :lol:

 

 

Wspomniany pan Wilk-stolarz - robi dla mnie schody i wygląda na całkiem logicznego (wykonuje też drobne prace dla sióstr prowadzących przedszkole ;-) ) ale nie wiedziałem, że bawi się także w drzwi.

kropi czy udostępniłbyś namiar na tego stolarza? Właśnie robię rozeznanie. Mam jednegoi (sąsiada) :lol: , ale chciałabym porównać. A te twoje schody to masz gdzieś na focie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że każdy ma prawo podawać swoją cenę ...jeden za określoną robotę krzyknie 100zł a drugi 500zł na tym polega konkurencja i wolny rynek.

A my sami decydujemy kogo wybierzemy. Można to grzecznie acz stanowczo załatwić.

Co innego gdy juz sie dogadamy co do ceny .....wtedy możemy walczyć o swoje i czasami być nawet chamscy. Chociaż tego nie popieram.

 

Ja uważam że jak ktoś liczy sobie na wstępie 3 razy drożej i mówi że jest tani to znaczy że łże i jest naciągaczem .

To tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was robił tymczasowe łącze energetyczne na czas budowy i ile to kosztowało (nie licząc opłaty Energetyki tzn 219 zeta) ?Szukam elektryka, który postawi niedrogo słup na nim skrzynkę i połączy to kablem z istniejącym juz słupem całośc ok 30-40 m.

 

 

 

a mnie sie wydawało ze w naszym miescie sa co najmniej dwa kluby , a nie jeden !

 

A nie wydawało Ci się, że jest więcej miast niż jedno ? METAFORA - trudne słowo :-). Ta dyskusja nie na to forum. Jeśli ktoś ma COŚ do powiedzenia tym razem w kwestii pytania będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że każdy ma prawo podawać swoją cenę ...jeden za określoną robotę krzyknie 100zł a drugi 500zł na tym polega konkurencja i wolny rynek.

A my sami decydujemy kogo wybierzemy. Można to grzecznie acz stanowczo załatwić.

Co innego gdy juz sie dogadamy co do ceny .....wtedy możemy walczyć o swoje i czasami być nawet chamscy. Chociaż tego nie popieram.

 

Ja uważam że jak ktoś liczy sobie na wstępie 3 razy drożej i mówi że jest tani to znaczy że łże i jest naciągaczem .

To tyle.

wiesz w większości masz rację ale z drugiej strony czy wyprodukowanie Maibacha jest 10 razy droższe niż mercedasa E classe? i czy on jest lepszy te 10 razy? A są ludzie którzy to chcą kupić. I zapewne do fabryki maibacha nie dzwonisz z awanturą że są naciągaczami, że taką cenę ustalili.

Prawo wolnego rynku. Nie chcesz nie kupuj powiedz że dla Ciebie cena jest chora ( w myśli dodaj że (jak mówią nasi sąsiedzi) " z uma soszoł " ) i bierz innego. Ja nigdy nie biorę najtańszego czy najdroższego te dwie oferty odrzucam. Nie wierże że jak trzy oferty śą powiedzmy 900, 1000, 1100 ( odżucam np 1500) to ktoś kto proponuje 500 zrobi to dobrze. Z reguly albo ci doliczy coś ekstra albo ...... jesteś szczęściarzem że Ci doliczył to Extra. A od tego za 900 mam prawo wymagać jakości wykonania ( PAnie był taki co chciał to zrobić za pół ceny ale panu dobrze z oczu patrzało i wiem że Pan to zrobi dobrze - ten tekst zawsze działa :D a jak coś chce ,że by poprawił to wtedy tekst który wymyśliła moja zonA ( może nie pierwsza ale wcześniej go nie słyszałem) -Prosze PAna chciłby Pan mieć tak zrobione gładzie u siebie w domu -jak to fachowiec od gładzi, lub podobny. I przyznają rację i poprawiają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was robił tymczasowe łącze energetyczne na czas budowy i ile to kosztowało (nie licząc opłaty Energetyki tzn 219 zeta) ?Szukam elektryka, który postawi niedrogo słup na nim skrzynkę i połączy to kablem z istniejącym juz słupem całośc ok 30-40 m

Bo ja się zastanawiam, o czym piszesz. Przyłącze robisz normalne, skrzynkę erbetkę (bo raczej nie masz domu i nie masz gdzie podpiąć ostatecznej) i najwyżej umowa jest na prąd budowlany, nie zapomnij, że można wziąć taryfę ekonomiczną, bo za typowo budowlaną płaci się dużo więcej. Co do samego przyłącza miałam faceta sensownego, ale nie taniego. Przynajmniej papierologię załatwił bezboleśnie. Taniego nie znam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ostatniej chwili mieszkanie na chojach 60 m2 w nowym bloku 220 tyś, poszło od pierwszego spotkania, innych ofert na mieszania brak, podejrzewam że znalazł by sie bez problemu frajer który wyłożył by 250 tyś.

Hmm, nowe bloki a wielka płyta to jednak 2 różne bajki, ale kto wie... Na razie i tak nie sprzedaję, bo gdzie bym się podział biedaczek... :lol:

Zresztą - nie taka zła ta wielka płyta, zdecydowanie mniej akustyczna niż wsyztskie bloki z cegieł gdzie słychać jak się sąsiad odcedza :lol: - ale to już OT na inny wątek ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was robił tymczasowe łącze energetyczne na czas budowy i ile to kosztowało (nie licząc opłaty Energetyki tzn 219 zeta) ?Szukam elektryka, który postawi niedrogo słup na nim skrzynkę i połączy to kablem z istniejącym juz słupem całośc ok 30-40 m

Bo ja się zastanawiam, o czym piszesz. Przyłącze robisz normalne, skrzynkę erbetkę (bo raczej nie masz domu i nie masz gdzie podpiąć ostatecznej) i najwyżej umowa jest na prąd budowlany, nie zapomnij, że można wziąć taryfę ekonomiczną, bo za typowo budowlaną płaci się dużo więcej. Co do samego przyłącza miałam faceta sensownego, ale nie taniego. Przynajmniej papierologię załatwił bezboleśnie. Taniego nie znam

 

Chodzi o to, że Energetyka pozwoliła mi na podłączenie się do ich słupa, zawołała 219 i powiedziała, że resztę musze sobie zrobić sam, ale oni tylko sprawdzą czy wszystko powstało zgodnie z warunkami. Dlatego zacząłem szukać elektryka, który poprowadzi mi kabel z tego słupa, zrobi skrzynkę obok mojej działki i wszystko. Niestety pierwsza osoba powiedziała mi 1500 za samą robociznę + min. 130 za materiały. Myślę więc że jak na poprowadzenie kabla np. w ziemi i postawienie skrzynki czyli generalnie 1 dzień roboty 1500 zeta to lekko za dużo. W takich sytuacjach żałuję że straciłem 4 lata na liceum i kolejne 5 na studia skoro po zawodówce zostałbym elektrykiem i zarabiał wiele razy więcej.

Mam jednak pytanie jeszcze jedno do tego co piszesz apropos umowy. Czy na czas budowy mogę dostać taryfę ekonomiczną ? i na czym ona polega w porównaniu z budowlaną. Tutaj wiem, że dostałem warunki na 15kW za które muszę płacić obligatoryjnie + za każdy "spalony" Wat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robin-l ciesz się że Ci 5 tys nie zaśpiewał za to przyłącze , ode mnie wołali za robociznę coś ok.tego , wszystko sprawnie bez cwaniakowania zadnego zrobił mi elektryk z ogłoszenia za 450 zł . Ten sam facet załatwił za mnie wszystkie papiery ( ja tylko geodete za 250 zł) i taryfę socjalną , nie płace żaqdnego abonamentu za przesył itp , tylko za zużycie w/g wskazań licznika ,ten prąd jest droższy z tar.socjal. za 1 kw ale w ogólnym rozrachunku wychodzi taniej przez brak abonamentu.

Tą taryfę trzeba mieć rok czasu i nie można jej zmienić.

 

pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, nowe bloki a wielka płyta to jednak 2 różne bajki, ale kto wie... Na razie i tak nie sprzedaję, bo gdzie bym się podział biedaczek... :lol:

Zresztą - nie taka zła ta wielka płyta, zdecydowanie mniej akustyczna niż wsyztskie bloki z cegieł gdzie słychać jak się sąsiad odcedza :lol: - ale to już OT na inny wątek ;-)

Ja się trochę orientowałem i słyszłem , że są szaleńcy (powiedzmy skupywacze mieszkań) który są skłonni czekać na wyprowadzkę sprzedającego nawet do końca 2008

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz w większości masz rację ale z drugiej strony czy wyprodukowanie Maibacha jest 10 razy droższe niż mercedasa E classe? i czy on jest lepszy te 10 razy? A są ludzie którzy to chcą kupić. I zapewne do fabryki maibacha nie dzwonisz z awanturą że są naciągaczami, że taką cenę ustalili.

Prawo wolnego rynku

 

Tomku Łódź , nikt mi nie oferował kilku różnych usług , chodziło o wykonanie jednej prostej usługi z użyciem moich materiałów.

 

Analogicznie ,jeżeli w jednym salonie konkretne auto kosztuje 100 tys zł , a w drugim ten sam model wyposażenie itd kosztuje 500 tyś zł , poprosił bymn szefa nazwał naciągaczem.

 

Widzisz mi chodziło o taką rozbieżność , zgadzam się z prawami wolnego rynku ale to nie o nie tutaj chodziło , jest pewien typ wykonawców cwaniaków którzy rzucają taką chorą kwotę myśląc że może im się uda kogoś wyru..nie dokoncze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że jak ktoś liczy sobie na wstępie 3 razy drożej i mówi że jest tani to znaczy że łże i jest naciągaczem .

To tyle.

 

Zgadzam sie, jest naciągaczem :evil: i to słowo dobrze tutaj określa takiego gościa ale po co u licha ta agresja z Twojej strony,

wyzwałem go od złodzieja ...zadzwoniłem do tego cwoka i mu znów nawrzucałem

zachowajmy swoją godność , nie upadajmy tak nisko.....

przypuszczam, że gość wsześniej czy później zrozumie, że ludzie nie są tak naiwni i zdają sobie sprawę ile, co, może kosztować, porównują ceny i albo będzie chciał mieć pracę i spuści z tonu abo będzie czekał na "jelenia" z grubym portfelem.

Wykorzystajmy swoją energie na coś bardziej pożytecznego :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłany: Nie, 28 Styczeń 2007 16:11 Temat postu:

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Cytat:

Ja uważam że jak ktoś liczy sobie na wstępie 3 razy drożej i mówi że jest tani to znaczy że łże i jest naciągaczem .

To tyle.

 

 

"Zgadzam sie, jest naciągaczem i to słowo dobrze tutaj określa takiego gościa ale po co u licha ta agresja z Twojej strony,

Cytat:

wyzwałem go od złodzieja ...zadzwoniłem do tego cwoka i mu znów nawrzucałem

 

zachowajmy swoją godność , nie upadajmy tak nisko.....

przypuszczam, że gość wsześniej czy później zrozumie, że ludzie nie są tak naiwni i zdają sobie sprawę ile, co, może kosztować, porównują ceny i albo będzie chciał mieć pracę i spuści z tonu abo będzie czekał na "jelenia" z grubym portfelem.

Wykorzystajmy swoją energie na coś bardziej pożytecznego "

 

Kropqa wiesz może i masz rację ,moja druga połowa też mnie zawsze uspokaja w sposób podobny :) ,ja tylko chciałem przyspieszyć mu dojście do właściwych wniosków a i może przez to uchronić potencjalne przyszłe jego ofiary :wink:

 

pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...