Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 20,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

kolejne castingi trwają

 

wysłąłem 11 zapytań o okna

żeby nie było niedomówień napisałem wmiarę konkretnie co mnie interesuje

ciekaw jestem ile firm odpisze

poprzednie doświadczenia nie napawają optymizmem

byliśmy w 3 firmach osobiście

w MS na Włókniarzy wycena od ręki w róznych opcjach

w centrum okien i drzwi z Wróblewskiego błyskawicznie odesłano nam na maila

w

"MATERIAŁY BUDOWLANE" S.A.z Wydawniczej

PORAŻKA -ODRADZAM

było to moje 3 podejście dio tej firmy

poprzednio chciałem kupić od nich drzwi i trzeba było już tam nie wracać ale stwierziłem do 3 razy sztuka może coś sie zmieniło po paru latach

salon otwarty od 8 ale juz 10 po ktoś otworzył drzwi

nikt sie mną nie interesował jeden pan czytał gazetę , pani myła podłogi a 2 pan rozmawiał sobie z nią na tematy lużne

na moją prośbę o to żeby sie mną zajęto i po wytłumaczeniu o co mi chodzi chciano mnie zbyć katalogiem

na moje stwierdzenia że jak bym chciał znać ceny z katalogu to bym tu nie przyjeżdzał tylko sobie w necie sprawdził - pan przepisał mi na kartkę te same ceny (z katalogu)

wściekły zasypałem go pytaniami - szprosy , słupki w dzwiach balkonowych , szyby , itp to stwierdził że on nie wie ale o 10 bedzie kolega i moigę wtedy przyjechać

wymusiłem na nim zostawienie swojego numeru telefony i przekazanie sprawy koledze

już po paru dniach zadzwoniono do mnie

pan miał w sumie pretensje ż eja nie chcę przyjechać do niego osobiście i że jeszczę chcę ofertę przeż internet

odpowiedziałem mu że najpierw muszę miec po co do nich przyjeżdzać roznawiać o szczegółach

do dziś nie dostałem ządnej odpowiedzi

byłem u nich 18 stycznia

 

pozostałe firmy od których czekam wyceny

abatex

fenestra

linda

prymat

ulińscy

kmm okno

petecki

damis

o.k.n.o

 

i jeszcze bartek są z poza łodzi wiec mojażona zadzwoniła do nich a tam pani miała do niej pretensje ze nie przyjechała osobiście bo przecież mają salon w Łodzi na co zona że ich okna znamy i chcemy mieć wstępną ofertę

po kilku dnaich zadzowniła do nich z pytaniem co z tą ofertą

okazało sie zę nikt nić o takim czymś nie wie i sie dowiedzą i do dziś nie mamy odpowiedzi

wysłałem wiec jeszcze raz zapytanie mailem - zobaczymy ale na razie mają minus ogromny

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prościu ciekawy jestem jakie ceny dostaniesz , ja poczekam jeszcze miesiąc i tak pod koniec lutego zaatakuje z ofertami , wydaje mi się że może być za 3 ,4 tyg. taniej bo troche im zmaleje sprzedaż przez pogodę

 

daj znać jak będziesz miał wnioski z tych ofert , czekam z niecierpliwością

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prościu ciekawy jestem jakie ceny dostaniesz , ja poczekam jeszcze miesiąc i tak pod koniec lutego zaatakuje z ofertami , wydaje mi się że może być za 3 ,4 tyg. taniej bo troche im zmaleje sprzedaż przez pogodę

 

daj znać jak będziesz miał wnioski z tych ofert , czekam z niecierpliwością

 

pozdrawiam

 

problem z czekaniem jest taki że w tym roku podobno firmy nie wyrabiają sie z produkcją szczególnie okien drewnianych - brak dobrego drewna

MS czas oczekiwania na drewniane 16 tygodni PCV trochę szybciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już o cenach mowa, właśnie dostałem kosztorys na M03 (wersja bez garażu i wiaty).

Co powiecie na 250.000 tys. za stan developerski?

Nie wiem jak to oceniać w obecnych czasach... liczyłem na trochę mniej, ale może przy obecnych cenach taniej nie będzie?...

 

Stan developerski obejmuje praktycznie wszystko poza podłogami, schodami i płytkami na ścianach tj.:

fundamenty z bloczków, przyłącza (do studzienek), ściany z porothermu, dachówka ceramiczna Wieneberger L-15, ocieplenie 15cm styropian, tynki, ocieplenie dachu, stolarka pcv, instalacje el. wod-kan, wylewki i ocieplenie podłóg, CO razem z kaloryferami i piecem Vailant (pewnie podstawowy model), tynki wew. i zew., malowanie na biało, w cenie szambo 6m3

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emartinelli myślę że cena jest ok , może sam byś zaoszczedzil z 30-50 tys budując systemem gospodarczym , ale przy tych cenach wariujacych to tego też nie wiadomo , rozumiem że nic Cię nie interesuje , na gotowo za 250 tysi?

 

ale trzeba tą różnicę dokladnie przeliczyć , bo strzelilem tak na oko

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzielismy. A moglbys napisac troche wiecej nt temat??

Inwestorzy się postawili, nie chcieli przyjąć do wiadomości fuszerek wykonawcy, zażądali poprawek, a wiadomościami wymieniali się na bieżąco na forum.

Twardym trzeba być nie miękkim.

Może już czas powołać stowarzyszenie obrony praw inwestorów np.: SAMOOBRONA od fachowcuw przez u zwykłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze bartek są z poza łodzi wiec mojażona zadzwoniła do nich a tam pani miała do niej pretensje ze nie przyjechała osobiście bo przecież mają salon w Łodzi na co zona że ich okna znamy i chcemy mieć wstępną ofertę

po kilku dnaich zadzowniła do nich z pytaniem co z tą ofertą

okazało sie zę nikt nić o takim czymś nie wie i sie dowiedzą i do dziś nie mamy odpowiedzi

wysłałem wiec jeszcze raz zapytanie mailem - zobaczymy ale na razie mają minus ogromny

 

Jesli chodzi o Bartka z koluszek, to polecam rozmowę osobista lub telefoniczną z p. Wojtkiem

(chyba Rawickim albo cos w tym stylu).

Konkretny, terminowy - i da się znim wynegocjowac całkiem ciekawe rabaty, zwłaszcza przy wiekszym zakupie 8)

 

Ja z Bartka brałam okna (platiki), drzwi zewnętrzne (wołomin) i brame garazową(wiśniowski) -

z wszystkiego jestem zadowolona.

Jakościowo w porządku, cenowo - znacznie ciekawiej niż u konkurencji ;)

Montaż wszystkiego odbył się w jeden dzień - po prostu przysłano do nas chyba 4 czy 5 ekip (wszystkie, jakie firma posiada).

 

Jedno małe "ale", to fakt, że ostatnio mieli pojawic się na regulacji okien, ale w ostatniej chwili odwołali wizytę,

bo ponoć snieg ich unieruchomił.

Zobaczymy, czy dotrzymaja nowego terminu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to fajny ten projekt, podoba mi się 8)

 

A co do ceny to trudno powiedzieć, bo wiele zależy od użytych materiałów - i warto aby zostało dokładnie zapisane w umowie, z czego dach, jakie okna (nie tylko materiał i kolor ale też np. ze mają się otwierać - serioserio, potem się okaże, że to jest "extras" za który trzeba dopłacić...), pokrycie dachowe, przewody elektryczne, kontakty... no kurcze - cały dom rozpisz dokładnie na śrubki i wpisz to do umowy, bo przy takim układzie istnieje dosyć mocny konflikt interesów - ty dajesz 230 i chcesz dom, a pan dostaje 230 koła i tyle ile oszczędzi (na tobie), zostanie mu w kieszeni. Proste? :lol: Jeśli zostaną użyte materiały dobrej jakości to cena wydaje mi się adekwatna dla stanu wykończonego (no frills ale do zamieszkania).

 

Inna opcja to wynająć kierownika budowy w charakterze "inwestora zastępczego" - płacisz gościowi, który prowadzi budowę a ciebie nie interesuje, jak - ma być zrobione, umawiasz się na sumę i termin i jedziesz sobie na Hawaje, wracasz i chałupa stoi :lol: . I w razie czego ochrzaniasz jednego gościa a nie latasz po ekipach. Ja tak buduję i sobie chwalę, trochę się angażuję ale w sumie to na własne życzenie, móglbym się ograniczyć do okresowych wizytacji na placu i uzgodnień z kierownikiem co do szczegółów.

 

Tak jest trochę drożej niż samemu ale jak ktoś się nie zna albo ma mało czasu, to warto się zastanowić. Nie ma konfliktu interesów, jedziecie z kierbudem na jednym wózku, masz większą kontrolę nad tym co się dzieje na budowie a wychodzi taniej, niż z developerem. Budujemy domek bardzo podobny metrażowo do twojego i w tej kwocie co napisałeś mam zamiar zmieścić się ze wszystkim (i wiele wskazuje na to, że się uda... ;-) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już o cenach mowa, właśnie dostałem kosztorys na M03 (wersja bez garażu i wiaty).

Co powiecie na 250.000 tys. za stan developerski?

Nie wiem jak to oceniać w obecnych czasach... liczyłem na trochę mniej, ale może przy obecnych cenach taniej nie będzie?...

 

Stan developerski obejmuje praktycznie wszystko poza podłogami, schodami i płytkami na ścianach tj.:

fundamenty z bloczków, przyłącza (do studzienek), ściany z porothermu, dachówka ceramiczna Wieneberger L-15, ocieplenie 15cm styropian, tynki, ocieplenie dachu, stolarka pcv, instalacje el. wod-kan, wylewki i ocieplenie podłóg, CO razem z kaloryferami i piecem Vailant (pewnie podstawowy model), tynki wew. i zew., malowanie na biało, w cenie szambo 6m3

 

Pozdrawiam,

 

 

Czy można prosić o namiary na tą firmę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejne castingi trwają

 

wysłąłem 11 zapytań o okna

żeby nie było niedomówień napisałem wmiarę konkretnie co mnie interesuje

ciekaw jestem ile firm odpisze

poprzednie doświadczenia nie napawają optymizmem

byliśmy w 3 firmach osobiście

w MS na Włókniarzy wycena od ręki w róznych opcjach

w centrum okien i drzwi z Wróblewskiego błyskawicznie odesłano nam na maila

w

"MATERIAŁY BUDOWLANE" S.A.z Wydawniczej

PORAŻKA -ODRADZAM

było to moje 3 podejście dio tej firmy

poprzednio chciałem kupić od nich drzwi i trzeba było już tam nie wracać ale stwierziłem do 3 razy sztuka może coś sie zmieniło po paru latach

salon otwarty od 8 ale juz 10 po ktoś otworzył drzwi

nikt sie mną nie interesował jeden pan czytał gazetę , pani myła podłogi a 2 pan rozmawiał sobie z nią na tematy lużne

na moją prośbę o to żeby sie mną zajęto i po wytłumaczeniu o co mi chodzi chciano mnie zbyć katalogiem

na moje stwierdzenia że jak bym chciał znać ceny z katalogu to bym tu nie przyjeżdzał tylko sobie w necie sprawdził - pan przepisał mi na kartkę te same ceny (z katalogu)

wściekły zasypałem go pytaniami - szprosy , słupki w dzwiach balkonowych , szyby , itp to stwierdził że on nie wie ale o 10 bedzie kolega i moigę wtedy przyjechać

wymusiłem na nim zostawienie swojego numeru telefony i przekazanie sprawy koledze

już po paru dniach zadzwoniono do mnie

pan miał w sumie pretensje ż eja nie chcę przyjechać do niego osobiście i że jeszczę chcę ofertę przeż internet

odpowiedziałem mu że najpierw muszę miec po co do nich przyjeżdzać roznawiać o szczegółach

do dziś nie dostałem ządnej odpowiedzi

byłem u nich 18 stycznia

 

pozostałe firmy od których czekam wyceny

abatex

fenestra

linda

prymat

ulińscy

kmm okno

petecki

damis

o.k.n.o

 

i jeszcze bartek są z poza łodzi wiec mojażona zadzwoniła do nich a tam pani miała do niej pretensje ze nie przyjechała osobiście bo przecież mają salon w Łodzi na co zona że ich okna znamy i chcemy mieć wstępną ofertę

po kilku dnaich zadzowniła do nich z pytaniem co z tą ofertą

okazało sie zę nikt nić o takim czymś nie wie i sie dowiedzą i do dziś nie mamy odpowiedzi

wysłałem wiec jeszcze raz zapytanie mailem - zobaczymy ale na razie mają minus ogromny

 

 

 

 

 

W związku z tym że również robie casting na okna podziele się moimi wycenami które biore pod uwagę :

 

Abatex - profil Salamander 3D cena 9 400 zł obsługa super

KMM Okno - profil KBE cena 9 000 zł - obsługa ok

Ulińscy - profil Veka 8 900 zł (+ ekstra klamki ) 8 900 zł - obsługa super extra ( moze dlatego ze obsługiwał nas właściciel)

MS Okno - nie pamiętam profilu cena 11 000 zł - obsługa ok

 

Byłem jeszczu u dwóch jakiś drobnych pośredników i straszna pomyłka , szkoda bo pewnie psują opinie firmą które reprezentują . Nie wiedzą co sprzedaja i chyba wiedzą mniej o oknach niż ja , a ja wiem tyle co wyczytałem na forum.

 

Wszystkie okna pięcio komorowe , jednostronnym kolorem .

Najlepsza obsługa u Ulińskiego i w Abatexie ( rozmawialiśmy z dwoma sprzedawcami , pierwszy extra , drugi trochę zepsuł pierwsze wrażenie). Najładniejsze okna wg mnie w Abatexie jak i również najwiecej dodatków w standartowej cenie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już o cenach mowa, właśnie dostałem kosztorys na M03 (wersja bez garażu i wiaty).

Co powiecie na 250.000 tys. za stan developerski?

Nie wiem jak to oceniać w obecnych czasach... liczyłem na trochę mniej, ale może przy obecnych cenach taniej nie będzie?...

 

Stan developerski obejmuje praktycznie wszystko poza podłogami, schodami i płytkami na ścianach tj.:

fundamenty z bloczków, przyłącza (do studzienek), ściany z porothermu, dachówka ceramiczna Wieneberger L-15, ocieplenie 15cm styropian, tynki, ocieplenie dachu, stolarka pcv, instalacje el. wod-kan, wylewki i ocieplenie podłóg, CO razem z kaloryferami i piecem Vailant (pewnie podstawowy model), tynki wew. i zew., malowanie na biało, w cenie szambo 6m3

 

Pozdrawiam,

 

Mysle ze budując metodą gospodarczą jestes w stanie zaoszczedzić minimum 50 tyś ale , ja sadze że dużo więcej .Czy warto ? Jak dla mnie tak , jak dla innych nie .

Ale w metodzie gospodarczej musiałbyś trochę sie pouczyć , poczytać porozmawiać i trochę zagłebić temat budowanictwa . Poszukać ekip , pojeżdzić po hurtowanich ponegocjować ceny , ustawić harmonogram pracy i poszczególnych etapów .

 

pozdr

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze bartek są z poza łodzi wiec mojażona zadzwoniła do nich a tam pani miała do niej pretensje ze nie przyjechała osobiście bo przecież mają salon w Łodzi na co zona że ich okna znamy i chcemy mieć wstępną ofertę

po kilku dnaich zadzowniła do nich z pytaniem co z tą ofertą

okazało sie zę nikt nić o takim czymś nie wie i sie dowiedzą i do dziś nie mamy odpowiedzi

wysłałem wiec jeszcze raz zapytanie mailem - zobaczymy ale na razie mają minus ogromny

 

Jesli chodzi o Bartka z koluszek, to polecam rozmowę osobista lub telefoniczną z p. Wojtkiem

(chyba Rawickim albo cos w tym stylu).

Konkretny, terminowy - i da się znim wynegocjowac całkiem ciekawe rabaty, zwłaszcza przy wiekszym zakupie 8)

 

Ja z Bartka brałam okna (platiki), drzwi zewnętrzne (wołomin) i brame garazową(wiśniowski) -

z wszystkiego jestem zadowolona.

Jakościowo w porządku, cenowo - znacznie ciekawiej niż u konkurencji ;)

Montaż wszystkiego odbył się w jeden dzień - po prostu przysłano do nas chyba 4 czy 5 ekip (wszystkie, jakie firma posiada).

 

Jedno małe "ale", to fakt, że ostatnio mieli pojawic się na regulacji okien, ale w ostatniej chwili odwołali wizytę,

bo ponoć snieg ich unieruchomił.

Zobaczymy, czy dotrzymaja nowego terminu...

 

 

nie ukrywam źe Bartek był jednym z moich faworytów bo miałem z nimi kontakt z w mojej poprzedniej pracy - byli naszymi klientami - przyjezdzali kierowcy i przedstawiciele i szef i zawsze było ok. fakt ze dostawali długie terminy i rabaty

dlatego aktualne doswiadczenia są dla mnie przykre ale nie chciałem na razie załatwiać niczego z szefem aż nie dowiem sie jakiejś wstępnej ceny

ale na razie obsługa fatalna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już o cenach mowa, właśnie dostałem kosztorys na M03 (wersja bez garażu i wiaty).

Co powiecie na 250.000 tys. za stan developerski?

Nie wiem jak to oceniać w obecnych czasach... liczyłem na trochę mniej, ale może przy obecnych cenach taniej nie będzie?...

 

Stan developerski obejmuje praktycznie wszystko poza podłogami, schodami i płytkami na ścianach tj.:

fundamenty z bloczków, przyłącza (do studzienek), ściany z porothermu, dachówka ceramiczna Wieneberger L-15, ocieplenie 15cm styropian, tynki, ocieplenie dachu, stolarka pcv, instalacje el. wod-kan, wylewki i ocieplenie podłóg, CO razem z kaloryferami i piecem Vailant (pewnie podstawowy model), tynki wew. i zew., malowanie na biało, w cenie szambo 6m3

 

Pozdrawiam,

Ja zrobiłam sobie kosztorys na podstawie tego, co już kupiłam i cen w hurtowniach w ub roku latem. Za domek prostszy (dach szczególnie) i z 5 m mniejszy wyszło mi ok 240 000. W tym są jednak przyłącza czyli ze 25000, których ty nie masz. Więc twierdzę, że nie wierzę!!! Można za tą sumę postawić dom, OK, ale gdzie developer widzi swój zarobek? Szczególnie, że ceny od ub roku poszły w górę a ja część materiałów mam już kupione... Jeżeli bym poszła na taki układ, to tylko a) bardzo szczegółowa umowa i b) płacić w ratach po zrobionych etapach i żadnych zaliczek. Bo może się okazać, że to właśnie o zaliczkę chodzi 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... dlatego najwazniejsze doskonała umowa

 

Ba, ale jak tu zrobić doskonałą umowę jak z budownictwem nie mam nic wspólnego i znam sie na tym jak wszyscy polacy na polityce i medycynie?

A w necie nie znalazłem nic wartego uwagi (konkretnej umowy wraz z zakresem prac) :(

 

Reasumując rozumiem, że stawka nie jest zbyt wygórowana biorąc pod uwagę obecne szalństwo cenowe i mój brak możliwości budowy systemem gospodarczym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... dlatego najwazniejsze doskonała umowa

 

Ba, ale jak tu zrobić doskonałą umowę jak z budownictwem nie mam nic wspólnego i znam sie na tym jak wszyscy polacy na polityce i medycynie?

A w necie nie znalazłem nic wartego uwagi (konkretnej umowy wraz z zakresem prac) :(

 

Reasumując rozumiem, że stawka nie jest zbyt wygórowana biorąc pod uwagę obecne szalństwo cenowe i mój brak możliwości budowy systemem gospodarczym.

 

 

Może spróbuj tu

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=22707&highlight=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...