Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 20,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja właśnie dostałam dzisiaj wycenę od Abatexu. Troche drogo, ale okna ładne. Dla porównania w Izoplaście przy ul. Brzezińskiej mielibyśmy cenę około 3 tys. taniej. Ale i okna nie takie ładne, chodzi o kształt.

W Abateksie twierdzą, że maja najtańsze profile salamander w kraju. Nie wiem czy to prawda.

Właśnie przeszedł mi do głowy pomysł. Podajcie wymiar jednego z waszych okien i cenę uzyskaną w Abateksie. Może przyjmijmy zwykłe okno, nie balkonowe. Jedno z moich 1500 na 1500, z ruchomym słupkiem w okleinie dwustronnej 859 zł. Sorry, tu jest cena za słupek stały, potem pani nam costam doliczyła za słupek ruchomy. Jakie podali wam ceny?

 

jeśli to cena brutto z montażem za profil 3D - to jest atrakcyjna ,

 

:)

Niestety, to cena samego okna, bez montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Jlu warstwowe ściany budowaliście w swoich domach ?

 

Dzięki za info - pozdrawiam.

 

Widzę, że wróciłeś do korzeni :D

będę miała dwuwarstwowe. 1w ludzie i tak nagminnie ocieplają, i robią się wtedy baardzo grube; 3w łatwiej sch...anić przy budowie, nie ufam murarzom :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w samym centrum przy kościele

To my daleko, pod lasem. Jeżeli wiesz gdzie są ulice Mickiewicza i Słowackiego, to ten rejon. Najgorsze, że zawsze mi się myli, która jest która mimo, że powinnam pamiętać. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno z moich 1500 na 1500, z ruchomym słupkiem w okleinie dwustronnej 859 zł. Sorry, tu jest cena za słupek stały, potem pani nam costam doliczyła za słupek ruchomy. Jakie podali wam ceny?

 

jeśli to cena brutto z montażem za profil 3D - to jest atrakcyjna ,

 

:)

Niestety, to cena samego okna, bez montażu.

 

jeśli to profil PCV jak w linku

http://www.bruegmann.pl/prod_salamander_4.htm

to cena jest raczej normalna (bez rabatów),

więc możesz powalczyć ,

 

rozumiem że urzekł cię kształt ,

zaokrąglenia całkiem fajne ,

jeśli ktoś lubi ,

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno z moich 1500 na 1500, z ruchomym słupkiem w okleinie dwustronnej 859 zł. Sorry, tu jest cena za słupek stały, potem pani nam costam doliczyła za słupek ruchomy. Jakie podali wam ceny?

 

jeśli to cena brutto z montażem za profil 3D - to jest atrakcyjna ,

 

:)

Niestety, to cena samego okna, bez montażu.

 

jeśli to profil PCV jak w linku

http://www.bruegmann.pl/prod_salamander_4.htm

to cena jest raczej normalna (bez rabatów),

więc możesz powalczyć ,

 

rozumiem że urzekł cię kształt ,

zaokrąglenia całkiem fajne ,

jeśli ktoś lubi ,

:wink

 

 

 

Miszyn myślisz że mozna walczyć o montaż w cenie okna w abatexie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. :D Poszukuję osób będących na etapie rozprowadzania elektryki lub takich które mogą podzielić się swoimi uwagami na ten temat. Za miesiąc elektryk montuje u nas rozdzielnicę i będzie okablowywał nasze metry. Czy ktoś jest zainteresowany tematem? :wink: Śledzę fachowe wątki na ogółnopolskim forum, ale za dużo tam niezrozumiałego dla mnie słownictwa. A elektryka powinna być dobrze zaplanowana i wykonana... :-? Pozdrowienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale o co konkretnie pytasz Malgosiu? o rozplanowanie czy tajniki slownictwa?

 

z tematow zwiazanych z rozplanowaniem:

- nalepiej zrobic od razu gniazda tv i internetowe

- oswietlenie na zewnatrz (jesli garaz oddzielnie od domu, to wyprowadzenie do garazu)

- wyprowadzenie do domofonu (a sam domofon w domu niekoniecznie przy drzwiach - najlepiej przy oknie z ktorego widzisz furtke) i bramy

- wyprowadzenie na gore (jesli jest parterowka, a ma byc w przyszlosci uzywane poddasze)

- lepiej wiecej gniazdek niz mniej

- wlaczniki robi sie teraz na wysokosci dostosowanej do niepelnosprawnych (nie tak, jak kiedys w blokach) - a i dla pelnosprawnych jest to wygodniejsze, gdy np. rece sa zajete

- pamietaj o zrobieniu zdjec gdzie ida kable - okazuja sie pozniej niezbedne przy pozostalych pracach

- aaaa, i wyprowadzenie jakiegos gniazdka na taras

 

to tyle, mam nadzieje, ze znalazlas cos dla siebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie widzi się okien z zaokragleniami to inne też wyglądaja fajnie, lae jak juz zobaczysz różnicę, to te proste są takie sobie.

W tych moich jest właśnie 3D.

Czyli trzeba sie targować, ale do jakiej ceny zechcą zejść?

 

Czy system 3D polega tylko na tym , że okno jest bardziej wytrzymałe , sztywne od systemtu np. 2D??? Czy ma może jakieś dodatkowe smaczki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. :D Poszukuję osób będących na etapie rozprowadzania elektryki lub takich które mogą podzielić się swoimi uwagami na ten temat. Za miesiąc elektryk montuje u nas rozdzielnicę i będzie okablowywał nasze metry. Czy ktoś jest zainteresowany tematem? :wink: Śledzę fachowe wątki na ogółnopolskim forum, ale za dużo tam niezrozumiałego dla mnie słownictwa. A elektryka powinna być dobrze zaplanowana i wykonana... :-? Pozdrowienia

Z perspektywy etapu wykończeniowego popieram AnkęSzklankę w całej rozciągłości a dodałbym jeszcze:

- ważniejsze linie na zabezpieczeniach przepięciowych (komp, piec, płyta ceram./indukc., kabina parowa/sauna itp.)

- wszystkie gniazda zewn.(np.do kosiarki, choinki itp.) muszą mieć wewnątrz domu wyłącznik

- wyprowadzenie do ogrodu na przyszłą pompę do autom.podlewania

- zrobienie na poddaszu osobnej podstacji (oszczędność kabli)

- rozprowadzenie TV/SAT (+telewizja HDTV) przez Fachowca

- sieć bezprzew. przy Cyfrze+ się nie sprawdza! Są zakłócenia. Można kablami rozprowadzić niezależny sygnał SAT do kilku pokoi.

- jeżeli chcesz mieć spokój to osprzęt Legrand lub podobnej klasy.

- w tablicy oznaczenie LED dla każdej fazy w innym kolorze

- kabel do domofonu o odpowiedniej ilości żył aby dawał możliwość podłączenia wideobramofonu i np.sygnału zwrotnego sygnalizującego diodą czy furtka została zamknięta.

- i najważniejsze PRZEMYŚL rozmieszczenie wszystkich punktów, bo potem poprawki drogo kosztują.

Starałem się napisać możliwie jak najprostszym językiem. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....... myślisz że mozna walczyć o montaż w cenie okna .......?

 

każda firma ma swoją politykę cenową ,

koszt montażu okien w średnim domu ( 10-15 okien) to około 1200-1800zł ,

pytanie jaki to procent całego zamówienia ,

 

mowa o montażu najprostszym jednowarstwowym (pianka+dyble lub kotwy)

 

zawsze byłem przeciwnikiem targowania się ,

ale budowa wzmaga konieczność oszczędzania na wszystkim, :wink:

 

ktoś może kupował tam okna i napisze Ci na priva jakie miał ceny ,

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zagwodkę. było na forum o przyłączu kanalizacji, ale nie mogę znaleźć. Przejrzałam posty do września, dalej nie mam siły :D Więc pomóżcie.

 

Czyja jest rura od głównej w ulicy do pierwszej studzienki? Jeżeli mam za nią płacić roczną opłatę. to pewnie moja. CVzyli jak się coś sp...y to pruję asfalt na mój koszt? Czy ktoś to przewalczył?

 

Za co jest opłata przyłączeniowa i co mi dadzą w zamian? Czy przyłącze od ulicy do studzienki robi ZWIK czy ja, jeżeli ja to czy mogę od nich jakoś odebrać to? Kto ustawowo za to płaci?

 

To samo w odniesieniu do wody... co mam w opłacie przyłączeniowej a za co muszę zapłacić ja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...