Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

A ja słyszałem (ba, widziałem nawet mapkę z projektowanymi do skanalizowania ulicami), że praktycznie cała Łódź ma być skanalizowana na koszt UE. W moim przypadku firma MPG z 6-sierpnia robi za friko projekt przyłącza i grzecznie pyta wszystkich właścicieli gdzie mają życzenie posiadać tzw przykanalik. Z tego co ustaliłem koniec rury kładzionej na koszt ciocUNI będzie 2m od płotu na MOIM terenie. To tego końca muszę się podłaczyć sam.

Z góry boję się, że zaraz pojawi się projektant, który skasuje mnie za projekt 1 mb rury i geodeta z rączką wyciągniętą po kasę za inwentaryzację. W kolejce pewnie ustawi się ZWiK i UMŁ...a potem już tylko płacimy rachunki ścieki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A ja słyszałem (ba, widziałem nawet mapkę z projektowanymi do skanalizowania ulicami), że praktycznie cała Łódź ma być skanalizowana na koszt UE. W moim przypadku firma MPG z 6-sierpnia robi za friko projekt przyłącza i grzecznie pyta wszystkich właścicieli gdzie mają życzenie posiadać tzw przykanalik. Z tego co ustaliłem koniec rury kładzionej na koszt ciocUNI będzie 2m od płotu na MOIM terenie. To tego końca muszę się podłaczyć sam.

Z góry boję się, że zaraz pojawi się projektant, który skasuje mnie za projekt 1 mb rury i geodeta z rączką wyciągniętą po kasę za inwentaryzację. W kolejce pewnie ustawi się ZWiK i UMŁ...a potem już tylko płacimy rachunki ścieki...

 

Jak jeszcze raz zobaczysz tę mapkę to wołaj i zrobimy sztuczny tłok :lol: :lol:

gdzie to można obejrzeć ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to prawda, że cała Łódź, albo prawie cała będzie skanalizowana za unijne pieniądze, chyba nawet dosyc szybko, czyli nie za 50 lat tylko troche wczesniej. Ale i tak projekt porzyłącza od ulicy do domku trzeba zrobic we własnym zakresie i za to zapłacić. Kanalizacja będzie poprowadzona w ulicy za kasę z UNii.

EZS ta opłata przyłączeniowa jest za to, że przyjadą panowie ze ZWIKu, wejdą do kanału i odblokuja ci rurę, żeby twoje scieki mogły wejść do głównej rury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. :D Poszukuję osób będących na etapie rozprowadzania elektryki lub takich które mogą podzielić się swoimi uwagami na ten temat. Za miesiąc elektryk montuje u nas rozdzielnicę i będzie okablowywał nasze metry. Czy ktoś jest zainteresowany tematem? :wink: Śledzę fachowe wątki na ogółnopolskim forum, ale za dużo tam niezrozumiałego dla mnie słownictwa. A elektryka powinna być dobrze zaplanowana i wykonana... :-? Pozdrowienia

Z perspektywy etapu wykończeniowego popieram AnkęSzklankę w całej rozciągłości a dodałbym jeszcze:

- ważniejsze linie na zabezpieczeniach przepięciowych (komp, piec, płyta ceram./indukc., kabina parowa/sauna itp.)

- wszystkie gniazda zewn.(np.do kosiarki, choinki itp.) muszą mieć wewnątrz domu wyłącznik

- wyprowadzenie do ogrodu na przyszłą pompę do autom.podlewania

- zrobienie na poddaszu osobnej podstacji (oszczędność kabli)

- rozprowadzenie TV/SAT (+telewizja HDTV) przez Fachowca

- sieć bezprzew. przy Cyfrze+ się nie sprawdza! Są zakłócenia. Można kablami rozprowadzić niezależny sygnał SAT do kilku pokoi.

- jeżeli chcesz mieć spokój to osprzęt Legrand lub podobnej klasy.

- w tablicy oznaczenie LED dla każdej fazy w innym kolorze

- kabel do domofonu o odpowiedniej ilości żył aby dawał możliwość podłączenia wideobramofonu i np.sygnału zwrotnego sygnalizującego diodą czy furtka została zamknięta.

- i najważniejsze PRZEMYŚL rozmieszczenie wszystkich punktów, bo potem poprawki drogo kosztują.

Starałem się napisać możliwie jak najprostszym językiem. Pzdr.

 

u siebie dołożyłem jeszcze

-domofon(video) na górze (poddasze użytkowe)

-klawietura alarmu drzwi wejściowe,garaż i góra domu

-kabel prądowy do furtki(zamek,numer ,policyjny,oświetlenie rzozpraszające mrok-żeby videodomofon coś "widział")

-kabel prądowy oświetlenia zewnętrznego furtka dom

-trzy sekcje oświetlenia ogrodu

-oświetlenie alarmowo odstraszające -8 x500W podłączone pod alarm + kilka włączników w różnych punktach domu

- może jeszcze coś mi się przypomni

-powtórzę z rosą -dokładnie przemyśl ,szczególnie łłłłazienki i kuchnię bo przesuwanie wq.....

-zostawiaj dłuższe przewody i nie pozwól tykarzom obcinać (przydają się przy przesuwaniu :lol: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. :D Poszukuję osób będących na etapie rozprowadzania elektryki lub takich które mogą podzielić się swoimi uwagami na ten temat. Za miesiąc elektryk montuje u nas rozdzielnicę i będzie okablowywał nasze metry. Czy ktoś jest zainteresowany tematem? :wink: Śledzę fachowe wątki na ogółnopolskim forum, ale za dużo tam niezrozumiałego dla mnie słownictwa. A elektryka powinna być dobrze zaplanowana i wykonana... :-? Pozdrowienia

Z perspektywy etapu wykończeniowego popieram AnkęSzklankę w całej rozciągłości a dodałbym jeszcze:

- ważniejsze linie na zabezpieczeniach przepięciowych (komp, piec, płyta ceram./indukc., kabina parowa/sauna itp.)

- wszystkie gniazda zewn.(np.do kosiarki, choinki itp.) muszą mieć wewnątrz domu wyłącznik

- wyprowadzenie do ogrodu na przyszłą pompę do autom.podlewania

- zrobienie na poddaszu osobnej podstacji (oszczędność kabli)

- rozprowadzenie TV/SAT (+telewizja HDTV) przez Fachowca

- sieć bezprzew. przy Cyfrze+ się nie sprawdza! Są zakłócenia. Można kablami rozprowadzić niezależny sygnał SAT do kilku pokoi.

- jeżeli chcesz mieć spokój to osprzęt Legrand lub podobnej klasy.

- w tablicy oznaczenie LED dla każdej fazy w innym kolorze

- kabel do domofonu o odpowiedniej ilości żył aby dawał możliwość podłączenia wideobramofonu i np.sygnału zwrotnego sygnalizującego diodą czy furtka została zamknięta.

- i najważniejsze PRZEMYŚL rozmieszczenie wszystkich punktów, bo potem poprawki drogo kosztują.

Starałem się napisać możliwie jak najprostszym językiem. Pzdr.

 

u siebie dołożyłem jeszcze

-domofon(video) na górze (poddasze użytkowe)

-klawietura alarmu drzwi wejściowe,garaż i góra domu

-kabel prądowy do furtki(zamek,numer ,policyjny,oświetlenie rzozpraszające mrok-żeby videodomofon coś "widział")

-kabel prądowy oświetlenia zewnętrznego furtka dom

-trzy sekcje oświetlenia ogrodu

-oświetlenie alarmowo odstraszające -8 x500W podłączone pod alarm + kilka włączników w różnych punktach domu- może jeszcze coś mi się przypomni

-powtórzę z rosą -dokładnie przemyśl ,szczególnie łłłłazienki i kuchnię bo przesuwanie wq.....

-zostawiaj dłuższe przewody i nie pozwól tykarzom obcinać (przydają się przy przesuwaniu :lol: )

 

sam myslałem o alarmie , ale nie sądziłem ze to az takie skomplikowane , oswietlenie odstraszające ? o co w tych chodzi ? swiatła daja w sumie 4000 W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 2mm
Witajcie :)

JEsteśmy na etapie wykańczania wnętrz i chciałam się spytac czy ktoś mógłby polecić jakieś salony z podłogami z Łodzi. Bardzo ciężko jest się zdecydować.

My jesteśmy z Piotrkowa.

 

np. Parkietus, al. Włókniarzy 221/225 (na wysokości dworca Łódź Kaliska)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 2mm
Ale nadal nie wiem, co dostanę w płacie przyłączeniowej? Czy to jest rodzaj adiacenckiej czy co?

 

jest jeszcze coś takiego jak "włączenie" przez ZWIK do kanalizacji jak przyłącze itp. jest już gotowe. Przyjemność ta kosztuje łącznie z "protokołem" jakieś 250 zł (z vat-em). W moim przypadku polegało to na tym że ekipa ze ZWIKU po prostu wyjęła cegłe zatykającą otwór w studzience kanalizacyjnej. W zasdzie można to zrobić samemu ale i tak bez tej czynności i papierka ZWiK nie podpisze umowy na dostarczanie wody do celów mieszkalnych i odbiór ścieków po odbiorze domu przez PINB. Ot, taka drobnostka, 2 minuty zajęcia dla dwóch "fachowców" + czas dojazdu z ul. Wierzbowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :)

JEsteśmy na etapie wykańczania wnętrz i chciałam się spytac czy ktoś mógłby polecić jakieś salony z podłogami z Łodzi. Bardzo ciężko jest się zdecydować.

My jesteśmy z Piotrkowa.

 

Drewnostyl - miedzy Praktikerem a Castorama przy Wroblewskiego

IcaParkiet - na Limanowskiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam myslałem o alarmie , ale nie sądziłem ze to az takie skomplikowane , oswietlenie odstraszające ? o co w tych chodzi ? swiatła daja w sumie 4000 W

 

mam po trzy 500 pród tył i po jednej po bokach.Dom w obrysie 20x10. całość na przekażniku w jednym obwodzie. Zapalała będzie się całość przy uruchomieniu alarmu,lub antynapadu ewentualnie przy klapnięciu w którykolwiek z włączników - jeśli dzieciak będzie sam w domu ,albo żena i coś ją zaniepokoi to klika we włącznik i ma jasno wokół całego domu. Ewentualnego intruza mam nadzieję też odstraszy .

A poza tym lepiej wyskoczyć z bejsbolem i widzieć kogo naparzać niż dostać w łeb po ciemku :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

numer policyjny,oświetlenie rozpraszające mrok-żeby videodomofon coś "widział")

 

jacek numer policyjny powinien być oświetlony i umieszczony w widocznym miejscu - u mnie będzie na słupku przy furtce , oświetlenie do videodomofonu jest w/g mnie konieczne bo już jak zaczyna zmierzchać to już g.... widać a dobrze jest obejrzeć mordkę tego komu się otwiera :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad elektryki

- nie zapomnieć o rozprowadzeniu siły -np do Kuchni ( piekarnik i np płyta grzewcza - wiem że może teraz nie macie tego w placach ale w przyszłości kto wie a kucie kafelków i prucie ładnych ścian w kilku pomieszczeniach może boleć, a taki kabel na tym etapie to kilka złotych za metr) pom. gospodarczego itp.

- co do domofonu to ja planuje go spiąć z telefonem. Nie ma dodatkowych niezbyt ładnych słuchawek a nawet inwestując parę zł w centralę tel. po przekierowaniu rozmowy można odbierać domofon będąc "gdzieś w zasięgu sieci GSM" a "goście" nawet nie będą o tym wiedzieli 8)

- uziemienie wszystkich rur co i wodnych w domu

- co do włączników zgadzam się że na wysokości opuszczonej ręki- niosąc np dwie szklanki gorącej herbaty latwo włączyć światło kolanem - łatwiej zapalić światło dzieciom

-włączniki schodowe ( nie tylko na schodach) ale np w sypialni! Kto lubi wstawać z łóżka bo zapomniał wyłączyć głównego światła i po co chodzić od drzwi go łóżka aby zapalić lampkę nocną i znów do drzwi aby zgasić główne światło. u mnie jest tak że z każdej strony łóżka są wyłączniki głownego światła i trzeci przy drzwiach ( dwa "schodowe" i jeden "krzyżowy")

- i jeszcze zapewne sporo innych :cry: o których też jak się zapewne okaże po zamieszkaniu zapomniałem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...