Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ad elektryki

- nie zapomnieć o rozprowadzeniu siły -np do Kuchni ( piekarnik i np płyta grzewcza - wiem że może teraz nie macie tego w placach ale w przyszłości kto wie a kucie kafelków i prucie ładnych ścian w kilku pomieszczeniach może boleć, a taki kabel na tym etapie to kilka złotych za metr) pom. gospodarczego itp.

- co do domofonu to ja planuje go spiąć z telefonem. Nie ma dodatkowych niezbyt ładnych słuchawek a nawet inwestując parę zł w centralę tel. po przekierowaniu rozmowy można odbierać domofon będąc "gdzieś w zasięgu sieci GSM" a "goście" nawet nie będą o tym wiedzieli 8)

- uziemienie wszystkich rur co i wodnych w domu

- co do włączników zgadzam się że na wysokości opuszczonej ręki- niosąc np dwie szklanki gorącej herbaty latwo włączyć światło kolanem - łatwiej zapalić światło dzieciom

-włączniki schodowe ( nie tylko na schodach) ale np w sypialni! Kto lubi wstawać z łóżka bo zapomniał wyłączyć głównego światła i po co chodzić od drzwi go łóżka aby zapalić lampkę nocną i znów do drzwi aby zgasić główne światło. u mnie jest tak że z każdej strony łóżka są wyłączniki głownego światła i trzeci przy drzwiach ( dwa "schodowe" i jeden "krzyżowy")

- i jeszcze zapewne sporo innych :cry: o których też jak się zapewne okaże po zamieszkaniu zapomniałem :wink:

 

-właśnie jestem po montażu piekarnika i płyty grzewczej. Do tych dwóch urządzeń nie trzeba siły! Miałem te urządzenia przygotowane pod siłę ale okazało się to zbędne, nawet przy płycie indukcyjnej!

-mam nad blatami w kuchni 6 gniazd (3x2) 230V i powiem Wam,że to jest na styk. Czajnik, toster, kuch.mikrofalowa, ekspres do kawy, na telefon i ewentualnie TV. Zero wolnego! Oczywiście gniazda do urządzeń są pod blatami.

-odnośnie oświetlenia furtki i bramy to mam oświetlenie zmierzchowe

-też rozważałem podłączenia domofonu pod TV, tylko problem,że trzeba mieć włączony telewizor cały czas i w każdym z pomieszczeń gdzie jest domofon. Dlatego wybrałem wideobramofon, który ma kamerkę bez konieczności dodatkowego oświetlenia. W tych tematach polecam firmę MIWI-URMET.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ad elektryki

- nie zapomnieć o rozprowadzeniu siły -np do Kuchni ( piekarnik i np płyta grzewcza - wiem że może teraz nie macie tego w placach ale w przyszłości kto wie a kucie kafelków i prucie ładnych ścian w kilku pomieszczeniach może boleć, a taki kabel na tym etapie to kilka złotych za metr) pom. gospodarczego itp.

- co do domofonu to ja planuje go spiąć z telefonem. Nie ma dodatkowych niezbyt ładnych słuchawek a nawet inwestując parę zł w centralę tel. po przekierowaniu rozmowy można odbierać domofon będąc "gdzieś w zasięgu sieci GSM" a "goście" nawet nie będą o tym wiedzieli 8)

- uziemienie wszystkich rur co i wodnych w domu

- co do włączników zgadzam się że na wysokości opuszczonej ręki- niosąc np dwie szklanki gorącej herbaty latwo włączyć światło kolanem - łatwiej zapalić światło dzieciom

-włączniki schodowe ( nie tylko na schodach) ale np w sypialni! Kto lubi wstawać z łóżka bo zapomniał wyłączyć głównego światła i po co chodzić od drzwi go łóżka aby zapalić lampkę nocną i znów do drzwi aby zgasić główne światło. u mnie jest tak że z każdej strony łóżka są wyłączniki głownego światła i trzeci przy drzwiach ( dwa "schodowe" i jeden "krzyżowy")

- i jeszcze zapewne sporo innych :cry: o których też jak się zapewne okaże po zamieszkaniu zapomniałem :wink:

 

-właśnie jestem po montażu piekarnika i płyty grzewczej. Do tych dwóch urządzeń nie trzeba siły! Miałem te urządzenia przygotowane pod siłę ale okazało się to zbędne, nawet przy płycie indukcyjnej!

-mam nad blatami w kuchni 6 gniazd (3x2) 230V i powiem Wam,że to jest na styk. Czajnik, toster, kuch.mikrofalowa, ekspres do kawy, na telefon i ewentualnie TV. Zero wolnego! Oczywiście gniazda do urządzeń są pod blatami.

-odnośnie oświetlenia furtki i bramy to mam oświetlenie zmierzchowe

-też rozważałem podłączenia domofonu pod TV, tylko problem,że trzeba mieć włączony telewizor cały czas i w każdym z pomieszczeń gdzie jest domofon. Dlatego wybrałem wideobramofon, który ma kamerkę bez konieczności dodatkowego oświetlenia. W tych tematach polecam firmę MIWI-URMET.

Pzdr.

 

No nie , myślełem ze jestem nowoczesny , ale podłaczać kamerę od domofonu do telewizora , monitora komputorowego , telefonu komurkowego , stacjonarnego ............... bez przesady . Trochę ruchu nie zaszkodzi , a nawet pozwoli spalić kilka drobnych kalorii .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :)

JEsteśmy na etapie wykańczania wnętrz i chciałam się spytac czy ktoś mógłby polecić jakieś salony z podłogami z Łodzi. Bardzo ciężko jest się zdecydować.

My jesteśmy z Piotrkowa.

 

Drewnostyl - miedzy Praktikerem a Castorama przy Wroblewskiego

IcaParkiet - na Limanowskiego

Dzisiaj byłam przypadkiem w Drewnostylu. Dawno nie byłam w tak beznadziejnym sklepie. Nie dość, że ekspozycja na poziomie zerowym to jeszcze drogo jak diabli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Jestem na samiuteńkim początku długiej drogi budowy domu. Czy ktoś mógłby mi polecić jakiś skład w Łodzi lub oklicach, gdzie kupię Maxa 220 najlepiej z Kozłowic? powariowali w hurtowniach, nic nie ma. Wiem, że pytanie z czego budowac nie nalezy do najinteligentniejszych, ale może podpowiecie coś innego? Czekam teraz na podział dzialki, także jescze długo, ale chcielibyśmy już kupić materiały. Doradźcie coś proszę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Jestem na samiuteńkim początku długiej drogi budowy domu. Czy ktoś mógłby mi polecić jakiś skład w Łodzi lub oklicach, gdzie kupię Maxa 220 najlepiej z Kozłowic? powariowali w hurtowniach, nic nie ma. Wiem, że pytanie z czego budowac nie nalezy do najinteligentniejszych, ale może podpowiecie coś innego? Czekam teraz na podział dzialki, także jescze długo, ale chcielibyśmy już kupić materiały. Doradźcie coś proszę...

 

Kazdy moze inaczej oceniac sklady budowlane, generalnie dobrze aby byl blisko i aby nie sprzedawali materialow bez atestow lub przeterminowanego cementu, nie podmieniali gatunkow materialow itp.

 

Mi od jakiegos czasu podobaja sie:

:D "Domco" http://www.domco.com.pl - Hurtownia prowadzona przez miłe Panie, które starają się utrzymać porządek i jakość, mogą doradzić.

oraz aktualny :D "Wodan" http://www.wodan.pl/ - j.w. tylko prowadza Panowie.

 

Kiedys dobry byl "Aport" ale przeszedl rozne koleje.

 

Powodzenia, Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Jestem na samiuteńkim początku długiej drogi budowy domu. Czy ktoś mógłby mi polecić jakiś skład w Łodzi lub oklicach, gdzie kupię Maxa 220 najlepiej z Kozłowic? powariowali w hurtowniach, nic nie ma. Wiem, że pytanie z czego budowac nie nalezy do najinteligentniejszych, ale może podpowiecie coś innego? Czekam teraz na podział dzialki, także jescze długo, ale chcielibyśmy już kupić materiały. Doradźcie coś proszę...

 

info na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz Łódź

 

quote="długi

info na priv

Ok poprawie sie

 

dlaczego na priv??? może są jeszcze jakieś osoby co chętnie dowiedzą się gdzie można kupić pustaki, za ile i czy wogóle można ( podobno na składach są braki).....to przecież żadna tajemnica :roll:

 

Mariusz nie poprawiaj się

:lol: :lol: :lol: :wink:

 

nie chcę uprawiać kryptoreklamy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chcę uprawiać kryptoreklamy

 

ale to są tylko namiary na firmy, przecież nie zachęcasz do kupowania w konkretnej firmie i nie czerpiesz z tego korzyści- prawda :wink: ... dalej, każdy może sam osobiście sprawdzić daną firmę lub tel. zapytać się o towar.... :lol:

nikt tu nikogo nie zachęca do kupowania w danej firmie przecież można podać adres -gdzie, co i u kogo można kupić :wink:

chociaż jak firma jest ok to dlaczego jej nie polecać a ostrzegać przed nieuczciwymi sprzedawcami i firmami :roll:

 

pozdrawiam :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chcę uprawiać kryptoreklamy

 

ale to są tylko namiary na firmy, przecież nie zachęcasz do kupowania w konkretnej firmie i nie czerpiesz z tego korzyści- prawda :wink: ... dalej, każdy może sam osobiście sprawdzić daną firmę lub tel. zapytać się o towar.... :lol:

nikt tu nikogo nie zachęca do kupowania w danej firmie przecież można podać adres -gdzie, co i u kogo można kupić :wink:

chociaż jak firma jest ok to dlaczego jej nie polecać a ostrzegać przed nieuczciwymi sprzedawcami i firmami :roll:

 

pozdrawiam :lol:

 

On tego nie zrozumie, on nie jest kobietą :D

Kobiety muszą wszystko obgadać, przedyskutować, przetrawić a potem.... robią swoje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chcę uprawiać kryptoreklamy

 

ale to są tylko namiary na firmy, przecież nie zachęcasz do kupowania w konkretnej firmie i nie czerpiesz z tego korzyści- prawda :wink: ... dalej, każdy może sam osobiście sprawdzić daną firmę lub tel. zapytać się o towar.... :lol:

nikt tu nikogo nie zachęca do kupowania w danej firmie przecież można podać adres -gdzie, co i u kogo można kupić :wink:

chociaż jak firma jest ok to dlaczego jej nie polecać a ostrzegać przed nieuczciwymi sprzedawcami i firmami :roll:

 

pozdrawiam :lol:

 

niech Ci bedzie :D

Moją budowę na etapie stanu surowego z dachem włącznie zaopatrywała firma Agroskład Ujazd. Trzeba się targować jak wszędzie ale końcowo dostawałem od nich najlepsze ceny( i bardzo dobre warunki płatności- co też nie jest bez znaczenia) przedstawicielem firmy jest taki sympatyczny gość Marcin tel. 509 477210 jak będziesz dzwonił to mów ,że od długiego bo zostawiłem tam dobre wrażenie i może komuś będzie łatwiej :D .

pozdrawiam

Bogdan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chcę uprawiać kryptoreklamy

 

ale to są tylko namiary na firmy, przecież nie zachęcasz do kupowania w konkretnej firmie i nie czerpiesz z tego korzyści- prawda :wink: ... dalej, każdy może sam osobiście sprawdzić daną firmę lub tel. zapytać się o towar.... :lol:

nikt tu nikogo nie zachęca do kupowania w danej firmie przecież można podać adres -gdzie, co i u kogo można kupić :wink:

chociaż jak firma jest ok to dlaczego jej nie polecać a ostrzegać przed nieuczciwymi sprzedawcami i firmami :roll:

 

pozdrawiam :lol:

 

On tego nie zrozumie, on nie jest kobietą :D

Kobiety muszą wszystko obgadać, przedyskutować, przetrawić a potem.... robią swoje :D

 

A próbowałaś czasem zrobić coś spontanicznie ? A fakt my o budowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

długi

 

 

no widzisz, wszystko można jak się chce, nawet podzielić takimi ciekawymi informacjami jak: co i gdzie ......można..... :lol: :wink:

jakim potrafisz być miłym facetem :lol:

 

jacekot

A próbowałaś czasem zrobić coś spontanicznie ? A fakt my o budowie.

 

wprawdzie nie ważne do kogo to sie tyczyło, ale ja myślę, że kobiety chyba częściej bywają spontaniczne ...i nie tylko w temacie "budowa domu" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...