Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 20,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Anisia3, EZS, AnkaSzkalnka bardzo dziękuję, że dzielicie się swoimi uwagami.

wybierając projekt kierowaliśmy się kilkoma wytycznymi ważnymi dla nas:

salon ok 35 może być do 40, jadalnia pomiędzy salonem a kuchnią, kuchnia ze spizarnią,duzy wiatrołap tak aby spokojnie można było zrobic szafę wnkową oraz aby 6 osób na raz mogło się tam swobodnie witać :wink: w bryle budynku garaż,za garażem kotłownia min 4 m ( usytuowanie jak najdalej od pomieszczeń mieszkalnych, pomiędzy przejściem z garażu do domu pomieszczenie gospodarcze (filtruje spaliny ;-) oraz zatrzymuje chłodek ;-). Wiedzielismy też że chcemy poddasze uzytkowe a na nim: sypialnia ok.20 mkw z garderobą koniecznie no i chcielibyśmy z łazienką, z sypialni wyjście na balkon, dodatkowo na podaszu 2 pokoje moga być małe, ale nie mniej niż 11mkw. oraz łazienka....no i nie wiem co z pralnią? poczatkowo chciałam koło kotłowni ale nie wiem, czy to dobre rozwiazanie, dach czterospodowy:-)

No jak widać wybrany projekt nie spełnia w 100% naszych wymagań, ale z gotowych jest im najblizszy.

 

Chcę powiedzieć, że nasze wytyczne co do funkcjonalności domu powstały w oparciu o rózne wypowiedzi osób z forum, byc może teraz Waszych uwagi sprawią, ze znów coś przemyślimy i przekombinujemy :wink:

Jeszcze raz bardzo dziękuję za udzielone do tej pory wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linia zabudowy - w projektowaniu urbanistycznym linia określająca obszar dopuszczalnego lub wymaganego położenia budynków. Niegdyś zwana była linią regulacyjną.

 

W Polsce w miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego wyróżnia się następijące rodzaje linii zabudowy:

 

obowiązująca linia zabudowy - linia, na której musi stanąć ściana frontowa budynków oraz określonych w ustaleniach planu rodzajów budowli naziemnych niebędących liniami przesyłowymi i sieciami uzbrojenia terenu.

nieprzekraczalna linia zabudowy - linia ograniczająca obszar, na którym dopuszcza się wznoszenie budynków oraz określonych w ustaleniach planu rodzajów budowli naziemnych niebędących liniami przesyłowymi i sieciami uzbrojenia terenu.

W przeciwieństwie do obowiązującej linii zabudowy obiekty budowlane nie muszą do niej przylegać, lecz mogą być dowolnie rozmieszczone w obrębie ograniczonego przez nią obszaru, z uwzględnieniem ograniczeń wynikających z innych ustaleń planu.

 

Źródło: "http://pl.wikipedia.org/wiki/Linia_zabudowy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linia zabudowy - w projektowaniu urbanistycznym linia określająca obszar dopuszczalnego lub wymaganego położenia budynków. Niegdyś zwana była linią regulacyjną.

"

 

Dzięki, tak myślałem, ale chciałem się mylic :( , bo linia którą mi wyznaczyli jest za blisko i będę chciał wystąpi o zmiane tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor Wiadomość

rxo

Dzięki, tak myślałem, ale chciałem się mylic , bo linia którą mi wyznaczyli jest za blisko i będę chciał wystąpi o zmiane tego.

No to witaj!!!

mam ten sam problem :( tylko u mnie jak sie okazało bardzo poważny problem...pan który tą decyzje wydał ani myśli o zmianie :x i nie wiem jak to sie skończy .....obawiam się, że bez znajomości to ani rusz :roll:

na razie czekam :-? ale dodam, że nie wszędzie tak jest...żeby Cię nie przestraszyć :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

No to witaj!!!

mam ten sam problem :( tylko u mnie jak sie okazało bardzo poważny problem...pan który tą decyzje wydał ani myśli o zmianie :x i nie wiem jak to sie skończy .....obawiam się, że bez znajomości to ani rusz :roll:

na razie czekam :-? ale dodam, że nie wszędzie tak jest...żeby Cię nie przestraszyć :wink:

 

Ja mam nadzieje że obejdzie sie bez problemów, bo wyznaczylimi linie do fundamentu, kt.óry mam na działce(pod domek letniskowy) i chyba go potraktowali jako docelowy pod dom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anisia3, EZS, AnkaSzkalnka bardzo dziękuję, że dzielicie się swoimi uwagami.

.

Nie ma za co. Wiesz skąd u mnie pomysł łazienki na parterze? Bo kiedyś będę stara i możliwe, że sypialnie przeniesiemy do gabinetu obok salonu i wtedy chcę mieć łazienkę też na parterze :D Albo będę musiała wziąć do siebie któreś z rodziców i ..patrz wyżej... :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...