Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 20,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Cześć Wam odważni ludzie (bo chyba takim trzeba być decydując się na budowę domu). Na początku grzecznie się przywitam :lol: i goraco pozdrawiam wszystkich uczestników forum z grupy łódzkiej :D Postanowiłam wtrącić się pomiędzy wymianą informacji na temat cegły ze swoim pytaniem. Pytanie jest banalne jak pewnie każdego zaczynającego lub planującego zacząć budowę będącego na etapie wybierania projektów. Ponieważ wiele osób pośród Was ma bardzo cenne uwagi na temat projektów na rysunku poprosiłabym osoby majace czas i chęć o wypowiedź na temat tego projektu http://www.projekty.ign.com.pl/?p=detail&id=327&opcja=opis. Zdecydowana jestem na ten projekt w 90% ale może ktoś kto spojrzy na to chłodnym okiem sprawi, że zmienię zdanie i uniknę jakiś problemów w późniejszym uzytkowaniu tego domu. Liczę na Wasze wypowiedzi zwłaszcza te negatywne bo pozytywne chyba już wszystkie sama zebrałm :wink:

 

Projekt bardzo fajny , bardzo podobny do mojego ,dach rzeczywiście będzie drogi ok razem z więżbą i ceramiką komplet ok 40 tys , z balkonami Anisia ma rację że pewnie nie będziesz ich używać , ja natomiast uważam że w trzeba iść za głosem serca i nie rezygnować z detali które choć bezużyteczne niewątpliwie dodaja uroku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w czwartek ma być -20 stopni, może przedłużająca się zima ostudzi ceny ??

:lol: :lol: :lol:

 

Serdecznie zapraszam do odwiedzenia Targów Iterbud w Łodzi 22-25 luty.

Będę na stoisku firmy Zamek 24 lutego (sobota) w godz. 14~16. Chętnie doradzę w sprawie dachu. Zainteresowanych zapraszam z projektami. Do zobaczenia na targach. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też odnośnie Targów. Z doświadczenia wiem, że najmniej można się dowiedzieć właśnie w sobotę i w niedzielę. Byłem na Targach już chyba z pięć razy i najlepszy był czwartek lub piątek. Przede wszystkim mniej ludzi i "fachowcy" mają jakoś więcej czasu na odpowiedzi i odpowiadają mniej sztampowo.

Z drugiej strony Targi wg mnie są coraz gorsze i wystawiają się z reguły ci sami wystawcy, którzy popadli w rutynę. A może to mi są oni coraz mniej potrzebni w miarę gdy moja budowa dobiega końca?! Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długi napisał:

lepiej powiedzcie czy nie warto powalczyć o DF 35 ?????

 

Warto, jest zdecyfowanie cieplejsza, od razu sie to czuje.

Spróbuj w firmie WKT na ul.Elektronowej 4 tel. 683 01 38, oczywiście na zamówienie, ale to duża hurtownia. Można się targować :D

Możesz jeszcze spróbować w Zgierzy w firmie Polbud 715 69 10.

 

Pozdrawiam

 

Mobby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I z jakoscia :lol: Bo nie problem w markecie kupic :wink:

 

wyszarpałem dzisiaj URSA D40 18cm za 20.5 m2 ale szarpię dalej :D

 

to chyba dobra cena , wczoraj byłem na Leroy Merlin wmanufakturze i zerknołem na ceny wełny :

Rookwool => 0,045 ==> 20 cm = 22,88 zł a 15 cm = 17 zł

Isomer uni mata => 0,039 ==> 20 cm = 27,60 zł a 15cm=20,40zł

 

więc twoja cena jest dobra bo Ursa DF40 odpowiada Unimacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowalam się na porotherm 30, znalazlam za cene:4,90 brutto.nigdzie taniej nie ma i pewnie nie będzie. Kupuję chociaz nie jestem na 100%pewna projektu:) mam do Was ogromną prośbę- zerkniecie na wybrany przez mnie projekt? wszelkie uwagi mile widziane, bardzo cenne dla mnie.

aha- i przy okazji, nie macie namiaru na architekta do adpatacji projketu i dorbnych zmian ewnetualnie. i jaki koszt w okilicach Łodzi? a konkrteniej- Rzgów i oklice.

 

Dodam, że byliśmy już u jednej Pani architekt i chciała nam przebudowac projekt tak aby powiększyć slaon na hol i zrobic schody kręcone.

Trochę za bardzo chciała nam zaproponowac swoją wizję, a za mało nas słuchała

Chcemy zaadaptować poddasze, przynajmniej na garderobe i jakies jedno pomieszczenie.

 

Macie jakieś rady, plisssss!

http://www.projekty.ign.com.pl/index.php?p=detail&id=277&opcja=rzuty[/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lafela

mam podobny roklad (tyle o ile :) , rzut jest w podlinkowanej galerii) i w planach wlasnie schody krecone. mysle ze taka zmiana daje sporo przestrzeni w domu

a z pomyslow, to zastanawiam sie czy nie fajnie byloby w 8 zrobic lazienke (blisko pom gosp i wc, a wiec mniej ciagniecia kanalizy i wody), w 7 garderobe (unikasz szafy w sypialni), a tam gdzie 9 - wlasnie schody. choc wszystko oczywiscie zalezy ile masz domownikow do pomieszczenia, bo traci sie wtedy jeden pokoj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Ale masz super przepiękną podłogę :) rzuty zreczywiście podobne: w 9 w planach jest garderoba i tam chcemy schody,pokoje wolałabym miec 3 na dole tzn sypialnie, na dzisiaj jest nas 2+1 ale w planach 2+2, i chciałabym miec wszystko na parterze; góra do zajecia jak dzieciaki będa natolatkami, żeby mailay swoja pzrestzreń; dlatego tez nie chce miec shcodow w salonie, jak bede poijac herbatke przed kominkiem w szlafroku niekoniecznie musze ogladac kolegow syna ani oni mnie :D to za kilkanascie lat, ale pamiętam jeszce jak to bylo.

AnkaSzklanka- ślicznie wygląda ten two domek, az zazdroszczę.

 

Pozdraiwm i dziekuję za odpowiedź,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowalam się na porotherm 30, znalazlam za cene:4,90 brutto.nigdzie taniej nie ma i pewnie nie będzie. Kupuję chociaz nie jestem na 100%pewna projektu:) mam do Was ogromną prośbę- zerkniecie na wybrany przez mnie projekt? wszelkie uwagi mile widziane, bardzo cenne dla mnie.

aha- i przy okazji, nie macie namiaru na architekta do adpatacji projketu i dorbnych zmian ewnetualnie. i jaki koszt w okilicach Łodzi? a konkrteniej- Rzgów i oklice.

 

Dodam, że byliśmy już u jednej Pani architekt i chciała nam przebudowac projekt tak aby powiększyć slaon na hol i zrobic schody kręcone.

Trochę za bardzo chciała nam zaproponowac swoją wizję, a za mało nas słuchała

Chcemy zaadaptować poddasze, przynajmniej na garderobe i jakies jedno pomieszczenie.

 

Macie jakieś rady, plisssss!

http://www.projekty.ign.com.pl/index.php?p=detail&id=277&opcja=rzuty[/url]

 

Ja bardziej technicznie w projekcie masz scianę jednowarstwą i nie wiem czy porotherm 30 nadaje sie na tego typu sciane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w czwartek ma być -20 stopni, może przedłużająca się zima ostudzi ceny ??

:lol: :lol: :lol:

 

Serdecznie zapraszam do odwiedzenia Targów Iterbud w Łodzi 22-25 luty.

Będę na stoisku firmy Zamek 24 lutego (sobota) w godz. 14~16. Chętnie doradzę w sprawie dachu. Zainteresowanych zapraszam z projektami. Do zobaczenia na targach. Pozdrawiam.

 

Jakie macie promocje targowe?

Mam nadzieję że dla forumowiczów coś ekstra ? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Projekt bardzo fajny , bardzo podobny do mojego ,dach rzeczywiście będzie drogi ok razem z więżbą i ceramiką komplet ok 40 tys , z balkonami Anisia ma rację że pewnie nie będziesz ich używać , ja natomiast uważam że w trzeba iść za głosem serca i nie rezygnować z detali które choć bezużyteczne niewątpliwie dodaja uroku :D

 

CONTEL jeden przynajmniej balkon byc musi >>> trudno najwyżej nie zrobię płotu z kamienia :wink: a jaki Ty projekt wybrałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...