Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Byłam dziś na targach. Rok temu nie mogłam to nie mam porównania. A wczesniejsze to wiadomo - dopóki się nie buduje, to trudnomówić o konkretach.

I jestem bardzo zadowolona :D

Po pierwsze - dzisiaj ludzi było w sam raz i dało sie spokojnie coś obejrzeć i pogadać. W weekend pewnie będzie koszmar.

Po drugie- z usług dwóch a może nawet trzech firm najprawdopodobniej skorzystamy. Zrobili na nas dobre wrażenie. :D A co ciekawe w pierwszym dniu, kiedy nie mają za dużo odwiedzających nawet nie wszystkim wystawcom się chciało chcieć. :o Jedna pani ze stoiska z parkietami nawet nie powiedziala nam: pocałujcie mnie w d... Tak była zajęta odklejaniem jakichś nalepek, a może przyklejaniem? :roll: :x A postaliśmy przy niej chwilę, czekając na reakcję. To teraz niech ona nas....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

22000 netto :evil: instalacja elektryczna, rtv, komp, alarm, robocizna i okablowanie bez osprzętu. dom 125 mkw + garaż 25 mkw.

Ten "mój" czy ten drugi? :o

U mnie teściu pyknął elektrykę w 2 tygodnie, trochę mu pomagałem w kluczowych momentach, sam se rozpinałem kabelki od alarmu - nie spiesząc się, mając mizerne pojęcie, popołudniami - w sumie kilka dni. 22 kawałki nawet jak w sumie miałby wyjśc miesiąc - duuuuuuże przegięcie. Fakt że same kable kosztowały ze 4 koła jak policzyć z tymi dokupywanymi - ech, czasy...

Mnie podłogówkę wyliczył na coś koło tysiąca za niecałe 100 metrów z podkuciami, montażem sterowania itd. Mam jeszcze alarm do odpalenia i skonfigurowania, ale może jeszcze przemyślę :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22000 netto :evil: instalacja elektryczna, rtv, komp, alarm, robocizna i okablowanie bez osprzętu. dom 125 mkw + garaż 25 mkw.

Ten "mój" czy ten drugi? :o

:lol:

 

ten mój pierwszy, co prawda temat jeszcze jest z nim do rozmowy ale nie spodziewam się znaczącej obniżki bo świadczyłoby o nim, że jest niepoważny lub z założenia chciał mnie orżnąć.

 

Odrębnie wycenił instalację alarmową (kable+robocizna), rtw+komputerową (kable+robocizna) i instalację elektryczną (kable, rozdzielnia, jakieś materiały drobne +robocizna).

 

czas wykonania pracy 2 - 3 tygodnie, cena 22 kpln, mam podaną cenę kabli więc zobaczę ile wychodzi robocizna, tak czy siak jestem w szoku, byłem przygotowany na zupełnie inne ceny, zastanawiam się tylko czy ja w takim razie powymyślałem tak drogie rozwiązania elektryczne w domu czy inni inwestorzy robią po jednym gniazdku w pomieszczeniu, lampa na suficie i 1 przełącznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22000 netto :evil: instalacja elektryczna, rtv, komp, alarm, robocizna i okablowanie bez osprzętu. dom 125 mkw + garaż 25 mkw.

Ten "mój" czy ten drugi? :o

:lol:

 

ten mój pierwszy, co prawda temat jeszcze jest z nim do rozmowy ale nie spodziewam się znaczącej obniżki bo świadczyłoby o nim, że jest niepoważny lub z założenia chciał mnie orżnąć.

 

Odrębnie wycenił instalację alarmową (kable+robocizna), rtw+komputerową (kable+robocizna) i instalację elektryczną (kable, rozdzielnia, jakieś materiały drobne +robocizna).

 

czas wykonania pracy 2 - 3 tygodnie, cena 22 kpln, mam podaną cenę kabli więc zobaczę ile wychodzi robocizna, tak czy siak jestem w szoku, byłem przygotowany na zupełnie inne ceny, zastanawiam się tylko czy ja w takim razie powymyślałem tak drogie rozwiązania elektryczne w domu czy inni inwestorzy robią po jednym gniazdku w pomieszczeniu, lampa na suficie i 1 przełącznik.

 

Tak własnie nie lubie , mam dla Pana extra oferte robocizna plus materiały 16 tys za wylewki no i zyskam na VAt bo materiały z 7% a nie 22% no i on ma dobre upusty w hurtowni . Przeliczyłem sobie ilości piasku ,cementu, folii ,......... z 22% Vat w pierwszym lepszym markecie , z sumowałem i różnica pomedzy oferta a materiałem była robocizną . Jak podzieliłem przez ilość metrów okazało się ze za 1m2 wylewki robocizna kosztuje 30 zł . Lubie okazje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyszarpałem dzisiaj URSA D40 18cm za 20.5 m2 ale szarpię dalej :D

 

baaardzo miła wełna 8) Mam tym zrobiony jeden domek. (2x15cm) , teraz robie przymiarki do drugiego. Tez chcialbym Urse 8) Jezeli mozna - prosze o namiary na priv - w "moim" skladzie brak.

 

na życzenie raz można :lol: :lol: :lol:

masz na privie :wink:

 

długi masz rację :wink: , zupełnie jak w twojej stopce

 

 

aluzju paniał :lol: co nie zmienia faktu że sytuację stawiam na jednej półce z pytaniem : TY.... ŚPISZ????? :lol: :lol: :lol:

 

:D ja nie paniał tym razem :-? z a terz innej beczki w tym andrespolu kozlowice u220 może też stoją?? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majkel_B

 

a jak cene strzelil jesli mozna .... bo ja musze wlasnie tez dogadac sie tylko nie wiem jak z ceny sie kszaltuje od punktu ... bez oprawek.

 

 

22000 netto :evil: instalacja elektryczna, rtv, komp, alarm, robocizna i okablowanie bez osprzętu. dom 125 mkw + garaż 25 mkw.

 

Mam nadzieję że to nie ten ode mnie? , choć nie sądze mogło mu odbić takie czasy że każdemu odbić może :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie zakupu drzwi- otóż znalazlam w Sosnowcu pewnego przedsiębiorcę który bardzo tanio sprzedaje drzwi firmy Classen- średnio 30 % taniej (dla przykładu - moje wybrane Classen Malaga- w Łodzi w promocji 290 zł tamte 210) . Problemem pozostaje transport do Łodzi. Stąd moje pytanie- moze ktoś z was ma upatrzone jakieś konkretne drzwi i miałby ochotę ściągnąć je razem z nami jednym transportem?

A czy ten przedsiębiorca nie ma darmowego transportu? Dowiedz się, bo ja tak kupowałam okna dachowe, właśnie z Sosnowca. Nie dość, że taniej niż w Łodzi to jeszcze za darmo przywieźli. :D

 

Anisia jak targi z abatexem ? mi wycenili 10 okien p4 na 10600 brutto ,podobno z 25% rabatem zimowym i po targach opuścili na 10 000 brutto , czy tobie poszło lepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Contel nam wyliczyli też podobno z takim rabatem na 10700, o ile mnie pamięć nie myli. Ale nie da się w ten sposób porównać cen, jak nie znamy wymiarów okien. My mamy 11, w tym jedno malutkie do garderoby, bo nie chcialam pakować kasy w dachowe, a inne nie wejdzie - skos. :(

ZA to utrzymała się wersja z gratisowymi klameczkami w k0olorze starego złota. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Czy ktos zna ze swoich okolic, bądź wie gdzie mozna dostać w łódzkim ( najchetniej zachodnie okolice, Pabianice, Ksawerów, Ruda, itp ) - ceramike Plecewice ?

Bo tak sobie szukam ... :roll:

 

pozdrawiam, majki

 

 

W tamtym roku musiałam kupić jakieś dwie palety (GL na Pomorskiej) i szczerze Ci odradzam, z ceramiką to ma tyle wspólnego, co nic, chyba, że mi się trafiła taka felerna partia, jakaś żle wypalona czy co, kruszyła się w rękach. Cały dom mam z U220 z Kozłowic i tę polecam z czystym sumieniem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy któś z Was ostatnio kupował lub wie gdzie są dostępne " od ręki"

 

K O Z Ł O W I C E U -220

 

będę wdzięczny za takie info :( bo na moim składzie ni będzie przez najblizsze 1,5 miecha :(

Wracając z budowy widzę że stoją w Rol-Budzie w Rzgowie tel 214 13 35[/quot

Dzięki AxLe może się uda kupić , co za czasy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i_v_o - dzieki za info, ale nie będe budował z kozłowic. Nie chcę tez rozpoczynac dość popularnej wojny plecewice vs kozłowice ;)

Ja akurat mam podobne zdanie nt. kozlowic. Widziałem dom zbudowany z plecewic - sam miód.

Architekt i potencjalny wykonawca, tez chwalili.

Generalnie - w KAŻDYM materiale trafić możesz na szajs, jak masz pecha labo złą partię.

 

pozdrawiam, majki

 

/edit/

a poza tym buduję z bloczka 40 cm plecewice, więc to też inny rodzaj niż popularny max czy 220.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stać, to ja też widzę, że stoją ale niestety juz zapłacone tylko, że niedostarczone do klienta. Wiem, bo tam gdzie ja kupowałam też stoją całe paley :o ale jak 3tyg. temu rozmawiałam z właścicielką to zapisała mnie na marca i to po znajomości :wink: bo już brałam do niej wcześniej :) Kozłowice

Ale może gdzieś znajdziesz albo zpisz się tak jak ja :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też proponowali żebym się zapisał w kolejce ale bez gwarancji terminu i ceny :( więc zdecydowałem się na PTH25 bo to było od ręki.Szukałem wcześniej U 220

z Kozłowic i znalazłem w DOMCO w Kostantynowie po 3,91 ale już byłem zdecydowany na PTH.Może więc jeszcze tam w tym DOMCO mają :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie rozpocząłem budowy a już jest wesoło.Jeśli będę musiał podejmować decyzie w ciagu kilku minut (tak jak w przypadku zakupu pustaków) to obawiam się ,że efekt końcowy będzie różny od zamierzonego :lol: Sam jestem ciekaw co zbuduję i jak to będzie wyglądało :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...