Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 20,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

firma co męczy psy to właśnie ta z ogromną wystawą marmurów.

 

No popatrz, to się nie przyznali :D

 

Ten najbardziej efektowny, podświetlony to nie marmur. Na moje oko wygląda na onyks. Bardzo fajny kamień. Mam lampkę z onyksu. Światełko delikatne, nastrojowe, absolutnie na nadające się do czytania książek przy nim. :wink:

 

Nie wiem, co bo się przezornie nie pytałam. I tak cenowo niedostępne. A jeszcze by mi przyszła chęć na taką ścianę :roll:

 

A tak poza tym to właśnie od soboty mam psa. Owczarka 2 msc. Je, pije, śpi, siusia, siuuusia i podgryza :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie,

 

pomóżcie doswiadczeni! i nie śmiejcie się proszę z pytania.

Czy jak architket robi projket indywidualny to w tym projekcie są tez projkety przyłączy?

Generalnie mamy problem- wybraliśmy projket gotowy, który kosztuje 2 tys.zł i jeszce trzeba doprojketowac schody i instalacje na poddaszu i okna, co kosztuje.

I oczywiście koszt projektu przyłączy itd.

Zastanawiam się czy projket indywidualny nie byłby w tym przypadku lepszy.

Co sądzicie?

 

Pozdarwiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie,

 

pomóżcie doswiadczeni! i nie śmiejcie się proszę z pytania.

Czy jak architket robi projket indywidualny to w tym projekcie są tez projkety przyłączy?

Generalnie mamy problem- wybraliśmy projket gotowy, który kosztuje 2 tys.zł i jeszce trzeba doprojketowac schody i instalacje na poddaszu i okna, co kosztuje.

I oczywiście koszt projektu przyłączy itd.

Zastanawiam się czy projket indywidualny nie byłby w tym przypadku lepszy.

Co sądzicie?

 

Pozdarwiam.

 

to zależy od umowy z architektem :D

przyłącza jak ja robiłem kosztowały od 700-1000 za sztukę

policz ile będzie cię kosztował projekt z adaptacjami i porównaj z tym co woła archi za indywidualny.

Zdaje mi się ,że ta druga opcja będzie droższa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas :

 

prąd : przył 500, wew 600

wod-kan : przył 400, wew 300

CO : 300, bilnas 400

gaz : przył 800 ( z wszystkimi uzgodnieniami ), wew 500

Czyli za wszystkie : 3800, a tylko zrobiony z tego prąd ( skrzynka przy działce ) :-?

 

pozdrawiam, majki

 

PS. Pliz namiary na ekipy, pliz :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też proponowali żebym się zapisał w kolejce ale bez gwarancji terminu i ceny :( więc zdecydowałem się na PTH25 bo to było od ręki.Szukałem wcześniej U 220

z Kozłowic i znalazłem w DOMCO w Kostantynowie po 3,91 ale już byłem zdecydowany na PTH.Może więc jeszcze tam w tym DOMCO mają :wink:

gdzie kupiłeś porotherm?

Ja też potrzebuję i będę baaaardzo wdzięczny za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie po przerwie.

Może macie namiary na jakieś sensowne ceny dachówek w Łodzi lub w okolicach.

pozdrawiam

andrea_l

 

Co do dachówki to my mamy Euronit Ekstra i bardzo nam sie podoba. Zamawialiśmy przez allegro z firmy z Warszawy - ceny były znacznie niższe od tych z hurtowni w Łodzi.

 

A teraz trochę prywaty: może macie namiar na niedrogiego i dobrego faceta montującego drzwi wejsciowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi, stan surowy zamknięty to w procentach jaki koszt budowy domu :roll: :roll: :roll:

Czy może troszkę niezrozumiale napisałam??? Ale myślę, że zrozumiecie o co mi chodzi :lol:

A wogóle to jak się te koszty rozkładają w %?????

Z góry dziękuję :D :D :D

 

Zależy ile wydasz na wykończeniówce (bez mebli). U nas wychodzi to ok.40%.

Te brakujące Ci 60% to u nas: instalacje elektr.+CO+kanal.+alarm i RTV, tynki, wylewki, ocieplenia, kominek, gładzie, parapety, schody wewn.+balustrady, drzwi wewn., malowanie, gresy, parkiet, glazura, kuchnia, 2xłazienki, garderoby, garaż (brama), elewacja, taras.

Najgorsze i kosztowne były wszystkie poprawki! Pilnuj wylewek i tynków. Wszystko kontroluj, każdy wymiar, pion i poziom!

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi, stan surowy zamknięty to w procentach jaki koszt budowy domu :roll: :roll: :roll:

 

Ja co prawda jeszcze nie wybudowalem ale mysle ze stan surowy zamkniety to od 30 do 50% kosztów budowy. Zreszta ten drugi wariant optymistycznie zakladam :))

 

Jako wykańczająca się wykończeniówką ;) moge zameldować, że u mnie stan surowy zamkniety = 33 % kosztów budowy...

Jak bym nie liczyła nie chce wyjść korzystniej :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi co kosztu przyłączeń.

U nas jest jeszce problem- bo wszystko idzie w drodze asfaltowej, tak więc kucie asfaltu i jakieś uzgodnienia organizacji ruchu czy coś takiego... do tego dochodzi.

 

Wiem, że porotherm był w Rolbudzie w Rzgowie kilka dni temu.

 

Pozdrawiam.

 

To nie są koszty przyłaczeń! To są koszty projektów przyłaczeń. W tym momencie ci asfalt nie przeszkadza, Jednak przy robieniu samego przyłącza faktycznie podwyższa cenę, bo musi być wyłaczenie ulicy z ruchu, zerwanie i połozenie asfaltu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...