Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

TO UAKTUALNIJMY :cry: CENĘ TYNKÓW GIPSOWYCH ,JA MAM OFERTĘ 26 ZŁ Z MATERIAŁEM ZA M2

 

CZY TO STANDARD OBECNY ?

 

 

Bodajże w listopadzie płaciłam 24 pln/m2.

Na tym poziomie były wówczas ceny u większości wykonawców ogłaszających sie w Gratce...

 

Aha - cena 14 pln/m2 wylewki z mixokreta, która płaciłam chyba na początku grudnia

obejmowała nie tylko samą robocizną za wylewkę ale tez ułożenia folii, styropianu i siatki.

materiały opłacałam osobno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Aha - sie pochwalę, że trafiłam na b. fajnych ludzi od układania gresów, kafli, robienia sufitów i zabudów 8)

Tfu_tfu_tfu ;)

 

Jesli nadal będą sie sprawdzać tak jak dotychczas, to pod koniec marca ze spokojnym sumieniem będę mogła podac namiary 8)

 

Faceci sa przede wszystkim myslący i nie robią niepotrzebnych problemów:

przesuwaja gniazdka, wymieniają kafle bo "mi sie odwidziało",

podpowiadają praktyczne rozwiązania i sprzataja po sobie :)

Niby to powinna byc norma - ale ja jestem miło zaskoczona ;)

Fajnie tak bez stresu, że "znowu coś" podjechac wieczorem na budowę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kanalizy sprzet specjalistyczny bo rura gruba i nachylenie musi byc :D nie każdy maa.........i dlatego nie chcą :-? lepiej inwestora w koszty :evil: poszukaj jeszcze :D

szukam, szukam. Kogo pytam, to stwierdza, że mu się przyłączy nie opłaca robić, bo latania dużo i papierów. Ledwo tych dwóch znalazłam, a i tak łaskę robią, że się odezwą. Dla nich ja to jestem leszcz, oni chcą wielkie budowy :roll: Oszaleć można z tymi budowlańcami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kanalizy sprzet specjalistyczny bo rura gruba i nachylenie musi byc :D nie każdy maa.........i dlatego nie chcą :-? lepiej inwestora w koszty :evil: poszukaj jeszcze :D

szukam, szukam. Kogo pytam, to stwierdza, że mu się przyłączy nie opłaca robić, bo latania dużo i papierów. Ledwo tych dwóch znalazłam, a i tak łaskę robią, że się odezwą. Dla nich ja to jestem leszcz, oni chcą wielkie budowy :roll: Oszaleć można z tymi budowlańcami.

 

jutro postaram sie pomóc???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TO UAKTUALNIJMY :cry: CENĘ TYNKÓW GIPSOWYCH ,JA MAM OFERTĘ 26 ZŁ Z MATERIAŁEM ZA M2

 

CZY TO STANDARD OBECNY ?

 

 

Bodajże w listopadzie płaciłam 24 pln/m2.

Na tym poziomie były wówczas ceny u większości wykonawców ogłaszających sie w Gratce...

 

Aha - cena 14 pln/m2 wylewki z mixokreta, która płaciłam chyba na początku grudnia

obejmowała nie tylko samą robocizną za wylewkę ale tez ułożenia folii, styropianu i siatki.

materiały opłacałam osobno.

 

ale informację miałem od Ciebie, że ich nie polecasz.

 

Oczywiście opinia o jakości ich pracy to subiektywne odczucie no ale trudno mówić o średnich cenach na rynku skoro wykonawcy w tym przedziale to partacze. I cały czas to się sprawdza, jak juz znajdę kogoś znacznie tańszego to zwykle wychodzi z tego kaszana. A poprawki są znacznie droższe niż droga ale solidna oferta na samym początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Mam pytanie.

 

Jaką firmę sprzedającą i montującą bramy Wiśniowskiego polecacie??

 

DER-PARK-JACH 93-492 Łódź Prądzyńskiego 22

JiS 91-357 Łódź Liściasta 41

METALBUD 91-073 Łódź Włókniarzy 206

SUN-TECH 91-008 Łódź Drewnowska 102

 

Szukamy bramy segmentowej 4 cm z napędem.

A może polecicie innych producentów?

 

Pozdrawiam,

Marta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha - cena 14 pln/m2 wylewki z mixokreta, która płaciłam chyba na początku grudnia

obejmowała nie tylko samą robocizną za wylewkę ale tez ułożenia folii, styropianu i siatki.

materiały opłacałam osobno.

 

ale informację miałem od Ciebie, że ich nie polecasz.

 

Oczywiście opinia o jakości ich pracy to subiektywne odczucie no ale trudno mówić o średnich cenach na rynku skoro wykonawcy w tym przedziale to partacze. I cały czas to się sprawdza, jak juz znajdę kogoś znacznie tańszego to zwykle wychodzi z tego kaszana. A poprawki są znacznie droższe niż droga ale solidna oferta na samym początku.

 

Speców od wylewek nie polecam głównie z jednego względu:

mieli po sobie uprzatnąc teren (usunąć żwir z chodnika) -

niestety po zakończeniu robót zwineli sie żwiru nie sprzatając...

A to mi sie nie spodobało - i jak dal mnie jest to wystarczajacy powód, żeby ich nie reklamować ;)

 

Zaliczyli tez małą wpadkę z niedokładnym wylaniem wylewki przy konstrukcji geberitów -

ale generalnie co do jakości ich robót nie moge zgłaszać jakichś zastrzeżeń 8

Nie nazwałabym ich partaczami :-?

W każdym razie kafelkarze nie maja w tej chwili problemów z jakościa i poziomem wylewek -

a kafli na podłogach jest łącznie ok. 100 m2... :)

 

Cena 14 pln/m2 o ile orientuję się z opowiesci budujacych znajomych to cena przeciętna, średnia -

Żadna "okazja", która sugerowałaby wzmożona ostrozność ;)

 

Normą przy wylewkach z mixokreta jest, że ta cena nie obejmuje materiałów - ale obejmuje ułożenia folii, styro, obrzeży i siatek.

Tylko jeden z potencjalnych wykonawców, z którymi rozmawiałam osobno liczył za te czynnosci -

ale suma sumarum jego cena tez wynosiła 14 pln/m2 za wszystko (11 pln wylewka + 3 pln przygotowania)

 

Zresztą - gdyby sama wysoka cena była gwarancją wysokiej jakości usług/produktów,

to byłoby chyba za łatwo budować :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Mam pytanie.

 

Jaką firmę sprzedającą i montującą bramy Wiśniowskiego polecacie??

 

DER-PARK-JACH 93-492 Łódź Prądzyńskiego 22

JiS 91-357 Łódź Liściasta 41

METALBUD 91-073 Łódź Włókniarzy 206

SUN-TECH 91-008 Łódź Drewnowska 102

 

Szukamy bramy segmentowej 4 cm z napędem.

A może polecicie innych producentów?

 

Pozdrawiam,

Marta

 

z dala od SUN Techa!!! Mnie zakładali rolety zewnetrzne jak kupowałam mieszkanie w blokach, ale co naniszczyli to moje.. fakt faktem skusiłam się na cenę to mam za swoje :-(

Od tego czasu minęły 2 lata ale ja juz do nich jestem uprzedzona :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

Co prawda jestem na etapie planów, ale chcę orientacyjnie wiedzieć na jakie kwoty się przygotować ? Mowa o domku 140 m powierzchni użytkowej, 2 łazienki ogrzewanie piecem gazowym.

Ile gdzieś zapłacę za wykonanie wody i kanalizacji, a ile za centralne - mieszane podłogówka i tradycyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem , że to już było ale chciałem się poradzić.

Mam 340 m2 dachu. Dach kopertowy jak widać na miniaturce obok w tym około tona stali na tzw. płatwie dachowe. Dostałem wycenę na cały dach więźba , dachówka roben ceglasta, ww. płatwie, 7 okien połaciowych VELUX, (78x140), rynny plast. MARLEY plus robocizna. RAZEM 67k PLN.

Jaka jest wasza opinia nt prezentowanej ceny?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

Co prawda jestem na etapie planów, ale chcę orientacyjnie wiedzieć na jakie kwoty się przygotować ? Mowa o domku 140 m powierzchni użytkowej, 2 łazienki ogrzewanie piecem gazowym.

Ile gdzieś zapłacę za wykonanie wody i kanalizacji, a ile za centralne - mieszane podłogówka i tradycyjne.

Ja podaję ile wyszło w moim przypadku tylko instalacje wew. kanaliza, woda, co i cwu, oraz gazowe, kotłownia kaloryfery trochę automatyki , dwie łazienki trochę podłogówki wypasiony piec gazowy. 50 tys. zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko ty, ja nie mogłem się przez cały dzień zalogować, od kilku dni są z tym jakieś jaja, teraz użyłem innej przeglądarki (Explorera, normalnie korzystam z FF) i jakoś zassało... Wcześniej nigdy nic.

 

A ja mam pytanie - skąd i za ile można zorganizować powiedzmy z 5 wywrotek żużlu? Pytam nie bez kozery...

http://img254.imageshack.us/img254/3841/mesiowblociema3.th.jpg

Taka mnie niespodzianka spotkała w piątek z rana (skrótów mnie się zachciało, psiamać), dobrze że mam fajnego sąsiada to mnie wypchnął, ale generalnie to może być niewesoło, taki rozkiśnięty kawałek ma może z 10-20 metrów, jest tam glina która zatrzymuje wodę i miękka ziemia, która jeszcze niedawno była ornym polem. Wiem, że należałoby ją zdjąć i zrobić drogę porządnie, ale to już może być trochę drogo - no i droga jest gminna... a gmina z naprawą się nie kwapi. Kawałek dalej jest posypane jakąś szlaką i jest ok, może tu też da radę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcałem się tylko upewnić. To tylko ja mam probelmy z logowaniem i wysyłaniem prywatnych wiadomości???

 

Niestety ja tez mialem problem z logowaniem - myślałem już, że konto mi się zablokowało - ale o dziwo dziś już działa.

 

Ludzie, którzy właśnie robią ocieplenie, pomóżcie!

Ile w tej chwili kosztuje ocieplenie styropianem? Jaka jest stawka za samo ocieplenie, a jaka z tynkiem zewnętrznym? Chodzi mi głównie o koszt robocizny.

Nie mogę sie dowiedzieć w liście płac wykonawców.[/url]

 

Ja płacę 20 zł/m2 już z tynkiem.

 

Wiem , że to już było ale chciałem się poradzić.

Mam 340 m2 dachu. Dach kopertowy jak widać na miniaturce obok w tym około tona stali na tzw. płatwie dachowe. Dostałem wycenę na cały dach więźba , dachówka roben ceglasta, ww. płatwie, 7 okien połaciowych VELUX, (78x140), rynny plast. MARLEY plus robocizna. RAZEM 67k PLN.

Jaka jest wasza opinia nt prezentowanej ceny?????

 

Cena wydaje się ok. Ja za dach 220m2 dwuspadowy, 5 okien dachowych 78x140 dałem 40 tys z dachówką betonawą wiec 67 tys za ceramiczną i o 50% wiekszą powierznię chyba jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kropi napisał

Taka mnie niespodzianka spotkała w piątek z rana (skrótów mnie się zachciało, psiamać), dobrze że mam fajnego sąsiada to mnie wypchnął, ale generalnie to może być niewesoło, taki rozkiśnięty kawałek ma może z 10-20 metrów, jest tam glina która zatrzymuje wodę i miękka ziemia, która jeszcze niedawno była ornym polem. Wiem, że należałoby ją zdjąć i zrobić drogę porządnie, ale to już może być trochę drogo - no i droga jest gminna... a gmina z naprawą się nie kwapi. Kawałek dalej jest posypane jakąś szlaką i jest ok, może tu też da radę?

 

 

Prawdopodobnie może pomóc niejaki pan z Byszew, który odśnieża Kalonkę (ponoć o telefon można pytać u pani Jadzi w sklepie w centrum city Kalonka).Wiem bo miałem podobny problem wczoraj. Do 19 "wykopywałem" tira z bloczkami betonowymi. Też muszę coś zrobić ale jeszcze nie zdążyłem. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ogłoszenie drobne. Jestem zainteresowany stemplami ale wysykość 2,75m.

Jutro sprawdzę. Może będą.

kropi nie wiem czy to cię urządza, ale mój kierownik jeszcze nie sprzedał tych płyt drogowych. Z tego co pamietam chce 20 albo 25 zł za sztukę.

 

A jak dużo ich posiada?

:roll: Też jestem zainteresowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...