Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 20,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Moze ktos potrzebuje stempli na budowe?

wysokosc-srednio 2, 50.

Jesli beda jacys chetni prosze o info, cena do ustalenia.

pozdrawiam ania

 

Ogłoszenie drobne. Jestem zainteresowany stemplami ale wysykość 2,75m.

 

Ja chybę miał takich stepli około 170 - 180 sztuk ale musiał bym je zmierzyć , miały po 3 m jak je kupowałe ale trochę obcieli , ale myśle ze będą w tych granicach moze trochę dłuższe .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wrócę do energetyki.

Moje telefony do Łodzi nic nie dały. Kazali zadzwonić do zgierza bo tam były papiery podpisane. Oczywiście pan stwierdził że przykro mu w zaistniałej sytuacji ale muszę złożyć podanie z prośbą o wystawienie duplikatów i czekać cierpliwie, Napiszę jak przebiegała rozmowa:

-ja: ile mam czekać na duplikaty

-pan: proszę czekać cierplowie

-ja:tzn. ile dzień (oja naiwna) tydzień, miesiąc

-pan: gdzieś dwa tygodnie

-ja: ale to wasz pracownik zgubił moje dokumenty a nie ja. Powinniście od reki mi wystawić. A tak generalnie dlaczego mam prosić o wydanie duplikatów

- pan: wszystko jest na zasadzie lludzie proszą a my możemy a nie musimy :x

 

Na moją wypowiedź: dobrze napiszę takie podanie z dokładnie wypisanym nazwiskiem p. Nowickiego, bo przez niego są teraz problemy pan zasugerowałże że mogę mieć problemy z dostaniem duplikatów.

 

I jeszcze jedno spytałam się pana tak: w zaistniałej sytuacji nie dam rady zrobić mojej części przyłącza do terminu wskazanego w umowie. Będziecie naliczać mi odsetki umowne. Oczywiście że tak :evil:

To się nazywa bycie monopolistą

 

Oni zaczeli a ja skończę.

 

Dorota skop im dupe !!!!!!!!!!!!

Miałem podobą rozmowę z nimi w piątek . Jak już ustaliłem kto jest odpowiedzialny za maja sprawę i rozmawiałem z tym człowiekiem to nic nie umiał mi powiedzieć . Kazał mi zadzwonić za miesiąc to może coś mi powie, zero konkretów i tak w ogóle to najlepiej zabym spadał na drzewo . Jak go zapytałem kto może w takim wypadku przyspieszyć ich działania , to mówi ze mogę iść do prezesa . Więc powidziałem ze ok nie ma probelmu , napisałem odpowiednie pismo i dzisiaj wybierałem się do Prezesa ŁZE w Łodzi .

Ale dziś rano totalne zaskoczenie telefon ze Zgierza i "kolo" mówi ze przyjrzal sie mojej sprawie i wygląda troche innaczej niż mu się wydawało i że 15 marca o 10:00 bedze miał już prad na działce . ??? :o ??? Więc na razie odsunołem moje wyjście do Prezesa , ale trochę załuje ze nie dostał mojego pisma może przejrzałby na oczy i zobaczył co wyprawia sie w tym oddziale w Zgierzu .

 

Ja czekam na rozwój sytuacji .

 

Zadzwonili do mnie w zeszła środę , abym przyjechał w piątek 2 marca na działkę podpisać umowę . Trochę z dozą nieśmiałości podchodziłem do tego po wcześniejszych numerach . Na ale stało się od piątku mam doprowadzony prąd.

"Jak sie nie da to się da trzeba się tylko trochę postarać" - w przypadku ŁZE oddział Zgierz trzeba po prostu krótko i jak nie chcą zrobić to isć wyżej i tak do skutku.

 

Niby nic wiekiego a jednak cieszy .

 

Koszt doprowadzeni energii i podłaczenia do domu :

- projekt 650 przyłacza (wraz z zatwierdzeniami wewnętrzymi)

- opłata dla ŁZE 2 300 zł

- opłata dla instalatora podłaczenie do domu (ze skrzynką w domu) 3 400 zł

w sumie 6 350 ale "przeżycia są bezcenne , za wszystko inne płacisz sam"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ogłoszenie drobne. Jestem zainteresowany stemplami ale wysykość 2,75m.

Jutro sprawdzę. Może będą.

kropi nie wiem czy to cię urządza, ale mój kierownik jeszcze nie sprzedał tych płyt drogowych. Z tego co pamietam chce 20 albo 25 zł za sztukę.

 

A jak dużo ich posiada?

:roll: Też jestem zainteresowany

Nie wiem dokładnie ile ich posiada, ale pewnie najwyżej kilkanaście. To takie płyty do utwardzania nawierzchni z otworkami w środku. Jak ktoś jest poważnie zainteresowany to proszę o info na priv, bo nie będę do niego co chwilę dzwonić i pytać. Podam namiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i droga jest gminna... a gmina z naprawą się nie kwapi.

Ja napisałem pismo w styczniu do samego Kropiwnickiego, z podpisami wszystkich mieszkańców mojej okolicy, oraz z podpisami rady mieszkańców osiedla ruda. Niedawno przyszła odpowiedź że drogę utwardzą wraz z wiosennymi porządkami, czyli pewnie gdzieś na dniach się za robotę wezmą. Płacę podatki to niech mi w zamian drogi utwardzają. I jeszcze napisałem żeby mi założyli latarnie uliczne, ale to będą dopiero ujmować w planach na 2008 rok, więc wykonanie pewno w 2009.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy możecie polecić mi jakiegoś dobrego studniarza? Jak się szuka wody ? (na węch to trochę trudno :lol: a różdzki to chyba nie ta bajka). U mnie woda jest na głębokości ok.40 mb (taką informację podałi mi w gminie), co jeśli studniarz wywierci a nie znajdzie wody? I jak jest z filtrami (podobno w mojej przyszłej wodzie będzie sporo żelaza i potasu a woda ta ma być wodą pitną) czy to jest jakiś duży koszt?

 

Jak jest potem z kontrolą takiej wody przez sanepid, czy coś takiego jest? Czy tylko na początku oddaje się wodę do badań a potem już nic (w przypadku kiedy woda ze studni jest jednocześnie wodą pitną).

 

uff, dużo pytań, ale mam nadzieję, że pomożecie mi rozwiać moje wątpliwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, dzięki - spróbuję zatem uderzyć do gminy, płyty fajna sprawa ale obawiam się, że kilkanaście nie załatwi sprawy a poza tym na tym błocie szybko je szlag trafi, tamtędy jeżdżą ciężarówki z materiałami budowlanymi także na moją budowę, więc albo jakiś gruz na tymczasem albo niech porządnie zrobią tę drogę - ale to pewno nie szybciej niż za rok :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy możecie polecić mi jakiegoś dobrego studniarza? Jak się szuka wody ? (na węch to trochę trudno :lol: a różdzki to chyba nie ta bajka). U mnie woda jest na głębokości ok.40 mb (taką informację podałi mi w gminie), co jeśli studniarz wywierci a nie znajdzie wody? I jak jest z filtrami (podobno w mojej przyszłej wodzie będzie sporo żelaza i potasu a woda ta ma być wodą pitną) czy to jest jakiś duży koszt?

 

Jak jest potem z kontrolą takiej wody przez sanepid, czy coś takiego jest? Czy tylko na początku oddaje się wodę do badań a potem już nic (w przypadku kiedy woda ze studni jest jednocześnie wodą pitną).

 

uff, dużo pytań, ale mam nadzieję, że pomożecie mi rozwiać moje wątpliwości

 

Robiłem rozeznanie cenowe pod koniec ubiegłego roku odnośnie studni wierconej do 30m, bo mnie taka interesuje tylko do podlewania dużego ogrodu. Ceny były 180-300zł/mb !!! Do tego dochodzi 600-800zł za obudowę ( trzy dreny). Oczywiście to bez pompy, hydroforu itp. Tylko jedna firma zapewniała dowiercenie się do wody. Reszta nie! A więc za każdą zbędną dziurkę trzeba im zapłacić. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem rozeznanie cenowe pod koniec ubiegłego roku odnośnie studni wierconej do 30m, bo mnie taka interesuje tylko do podlewania dużego ogrodu. Ceny były 180-300zł/mb !!! Do tego dochodzi 600-800zł za obudowę ( trzy dreny). Oczywiście to bez pompy, hydroforu itp. Tylko jedna firma zapewniała dowiercenie się do wody. Reszta nie! A więc za każdą zbędną dziurkę trzeba im zapłacić. Pzdr.

 

W temacie polewania ogrodu to proponuję dziurkę w ziemi na 5-6 dren + uszczelenie tego i doprowadzenie do tego wody z dachu pLus pompa. Sądzę , ze kalkulacja będzie korzystniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem rozeznanie cenowe pod koniec ubiegłego roku odnośnie studni wierconej do 30m, bo mnie taka interesuje tylko do podlewania dużego ogrodu. Ceny były 180-300zł/mb !!! Do tego dochodzi 600-800zł za obudowę ( trzy dreny). Oczywiście to bez pompy, hydroforu itp. Tylko jedna firma zapewniała dowiercenie się do wody. Reszta nie! A więc za każdą zbędną dziurkę trzeba im zapłacić. Pzdr.

 

W temacie polewania ogrodu to proponuję dziurkę w ziemi na 5-6 dren + uszczelenie tego i doprowadzenie do tego wody z dachu pLus pompa. Sądzę , ze kalkulacja będzie korzystniejsza.

 

Też tak myślę. Ja będe miał odprowadzenie deszczówki do zbiornika ok. 5 m3

Mam nadzieję że się będzie opłacać :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem rozeznanie cenowe pod koniec ubiegłego roku odnośnie studni wierconej do 30m, bo mnie taka interesuje tylko do podlewania dużego ogrodu. Ceny były 180-300zł/mb !!! Do tego dochodzi 600-800zł za obudowę ( trzy dreny). Oczywiście to bez pompy, hydroforu itp. Tylko jedna firma zapewniała dowiercenie się do wody. Reszta nie! A więc za każdą zbędną dziurkę trzeba im zapłacić. Pzdr.

 

W temacie polewania ogrodu to proponuję dziurkę w ziemi na 5-6 dren + uszczelenie tego i doprowadzenie do tego wody z dachu pLus pompa. Sądzę , ze kalkulacja będzie korzystniejsza.

 

Też tak myślę. Ja będe miał odprowadzenie deszczówki do zbiornika ok. 5 m3

Mam nadzieję że się będzie opłacać :-?

 

Wszystko to jest dobre i ekologiczne tylko czy się sprawdzi przy automatycznym wielosekcyjnym podlewaniu ok.2000mkw? Sąsiad ma taki system w ogrodzie 1100mkw i w lipcu ub.roku za samą wodę do ogrodu zapłacił 660zł ! Trochę mnie to przeraziło, bo przeliczając wodę po ok.3zł/m3 (?) to daje 220m3 wody! Nie ma takich dużych beczek. Lipiec był suchy i taką ilość wody należałoby wcześniej zgromadzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem rozeznanie cenowe pod koniec ubiegłego roku odnośnie studni wierconej do 30m, bo mnie taka interesuje tylko do podlewania dużego ogrodu. Ceny były 180-300zł/mb !!! Do tego dochodzi 600-800zł za obudowę ( trzy dreny). Oczywiście to bez pompy, hydroforu itp. Tylko jedna firma zapewniała dowiercenie się do wody. Reszta nie! A więc za każdą zbędną dziurkę trzeba im zapłacić. Pzdr.

 

W temacie polewania ogrodu to proponuję dziurkę w ziemi na 5-6 dren + uszczelenie tego i doprowadzenie do tego wody z dachu pLus pompa. Sądzę , ze kalkulacja będzie korzystniejsza.

 

Też tak myślę. Ja będe miał odprowadzenie deszczówki do zbiornika ok. 5 m3

Mam nadzieję że się będzie opłacać :-?

 

Wszystko to jest dobre i ekologiczne tylko czy się sprawdzi przy automatycznym wielosekcyjnym podlewaniu ok.2000mkw? Sąsiad ma taki system w ogrodzie 1100mkw i w lipcu ub.roku za samą wodę do ogrodu zapłacił 660zł ! Trochę mnie to przeraziło, bo przeliczając wodę po ok.3zł/m3 (?) to daje 220m3 wody! Nie ma takich dużych beczek. Lipiec był suchy i taką ilość wody należałoby wcześniej zgromadzić.

Można jeszcze zastosować oczyszczalnie z biologicznym osadem czynnym a oczyszczone ścieki wykorzystać na potrzeby ogrodu. Co prawda przy dużych powierzchniach to i tak za mało, ale zawsze coś :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

A propos studni - dzwoniłem do człowieka co prawda z rok temu ( albo lepiej ... ). Z Ksawerowa ( między Pabianicami a Łodzią ), fajnie się gadało. Brał wtedy jak mówił, 120 zł za metr bieżacy z robocizna i materiałem ( rura ), studnia wiercona, głebinowa. Rura (fi) 110.

Nie mam nazwiska, tel 506 295 979.

Nie znaczy, że polecam, ale sam do niego bedę dzwonił w tym roku i się jeszcze dogadywał. Nie wiem ile teraz bierze.

Jakby ktoś dzwonił wcześniej, to niech napisze tu, coby inni wiedzieli.

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...