Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Byłem w tej sytuacji co ty pól roku temu i nic nie wskórałem, budowę domu zaczynam dopiero teraz, pozwolenie mam już od września, te pól roku zajęło mi zgromadzenie materiałów i odczekanie aż moja ekipa skończy poprzednie zamówienie.

Z własnego doświadczenia ci podpowiem nie dasz rady znaleźć porządnej ekipy co ma wolny termin, ponieważ tanie i porządne ekipy maja już zamówienia na przyszły rok. Jedyne co ci zostaje to mieć nadzieję że jakiś inwestor będzie miał poślizg i ustąpi ci miejsca.

Nadzieja umiera ostatnia.

 

BTW dysponuje nr telefonu do firmy która ma wolny termin, ale za mój dom 300 m2 chcieli samej robocizny 160 tyś. Jak ci to pasuje daj znać.

 

Chętnie skorzystam,zadzwonic i zapytac nie zaszkodzi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

BTW dysponuje nr telefonu do firmy która ma wolny termin, ale za mój dom 300 m2 chcieli samej robocizny 160 tyś. Jak ci to pasuje daj znać.

 

zdaję sobie sprawę , że z dobrymi ekipami jest problem. Ja swoją zaklepałem jesienią 2005r. Startują w tym tygodniu. Ale q*&%$a 160 kpln to konkretna przeginka. W takiem kwocie to ja mam zamiar mieć stan surowy otwarty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze że nie specjalnie chcieli ze mną negocjować, za zalanie stropu życzyli sobie 30 tys robocizny. Jak dla mnie to zwykły bandytyzm i żerowanie na naiwnych. Nic dziwnego że maja wolne terminy.[/quo

 

Oj szkoda słów ale mi się ciśnienie podnosi jak słysze o takich cwaniaczkach , oj jak mi się podnosi :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

 

tylko wziąć takiego i....... :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w tej sytuacji co ty pól roku temu i nic nie wskórałem, budowę domu zaczynam dopiero teraz, pozwolenie mam już od września, te pól roku zajęło mi zgromadzenie materiałów i odczekanie aż moja ekipa skończy poprzednie zamówienie.

Z własnego doświadczenia ci podpowiem nie dasz rady znaleźć porządnej ekipy co ma wolny termin, ponieważ tanie i porządne ekipy maja już zamówienia na przyszły rok. Jedyne co ci zostaje to mieć nadzieję że jakiś inwestor będzie miał poślizg i ustąpi ci miejsca.

Nadzieja umiera ostatnia.

 

BTW dysponuje nr telefonu do firmy która ma wolny termin, ale za mój dom 300 m2 chcieli samej robocizny 160 tyś. Jak ci to pasuje daj znać.

 

mpoplaw dzięki za namiary,ale za taką kwote ja tez chce postawic stan surowy otwarty. :)

Chyba się poddam w tym roku i spróbuje wszystko załatwic na przyszły rok, chyba że zdaży sie jakis cud :D

 

Więc FORUMOWICZE: JEŻELI WASZA EKIPA BĘDZIE WOLNA NA PRZYSZŁY ROK I BYŁA TANIA I SOLIDNA, TO PROSZE O NAMIARY

DZIĘKUJE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc FORUMOWICZE: JEŻELI WASZA EKIPA BĘDZIE WOLNA NA PRZYSZŁY ROK I BYŁA TANIA I SOLIDNA, TO PROSZE O NAMIARY

DZIĘKUJE

 

Witam

Namiary wysłałem na priv. Nie wiem czy te ekipy są wolne i robią z betonu kom ale nie szkodzi Ci zadzwonić.

 

Wielkie dzieki za namiary.

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mpoplaw dzięki za namiar

 

NORMALNIE DZIEKI WAM NABIERAM WIATRU W ŻAGLE, BO JUŻ POWOLI BYŁEM BLISKI ZAŁAMANIA :D :D :D :D

 

Jak do tej pory miałem doczynienia z jednym fachowcem (elektrykiem) i mam go serdecznie dosyc :evil:

Miał zamontowac na gotowym fundamenciku skrzynke elektr na licznik z zabezpieczeniami i zajeło mu to 4 tyg !! :evil: , mało tego teraz będe czekał na papiery chyba następny tydzień!! :evil:

 

Ps. FACHOWIEC FACHOWCOWI NIERÓWNY :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz ja mam pytanie. Dzisiaj rozmawiałam z moją ekipą murarzy. Powiedzieli " jeśli pogoda będzie w miarę to wyrobimy się z dachem w 1,5 do 2 miesięcy".

Tylko ja w takim przypadku muszę zamawiać dachówkę i wieźbę. Dachówka z APK :-? Marsylka ( decyzja podjęta- dokładnie ta która jest u Kropiego, marsylka i taki sam kolor, tylko mam stracha żeby mi nie dali w tylu odcieniach :x ).

Moje pytanie tyczy drewna na wieźbę. Mąż chce z sosny lub ze świerku, ekipa która będzie robić mówią żeby nie brać topoli bo ma tendencję do skręcania. Taką opinię powiedział mi także kolega który ma z topoli. Znajomy który wykonuje dachy twierdzi że potrafi trochę się skręcić ale za to jest bardziej wytrzymała niż np. sosna. I bądź tu człowieku mądry.

Wierzę że mi pomożecie w wyborze, dobrze jak możecie mi jeszcze napisać o normalnym tartaku gdzie mogę kupić drewno.

 

Pozdrawiam. Dorota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kropkq, miesiąc do tyłu to mały pikuś. Zapewniam cię. Jak będziesz mieć rok w plecy to pogadamy.

Podzielam zdanie. Doskonale rozumię Elę (EZS :wink: ). Dzięki urzędnikom moja budowa zamiast we wrześniu 2006 ruszy dopiero (nareszcie) jutro. Dzięki tym darmozjadom koszty budowy wzrosły mi ok. 25% lekko licząc :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz ja mam pytanie. Dzisiaj rozmawiałam z moją ekipą murarzy. Powiedzieli " jeśli pogoda będzie w miarę to wyrobimy się z dachem w 1,5 do 2 miesięcy".

Tylko ja w takim przypadku muszę zamawiać dachówkę i wieźbę. Dachówka z APK :-? Marsylka ( decyzja podjęta- dokładnie ta która jest u Kropiego, marsylka i taki sam kolor, tylko mam stracha żeby mi nie dali w tylu odcieniach :x ).

Moje pytanie tyczy drewna na wieźbę. Mąż chce z sosny lub ze świerku, ekipa która będzie robić mówią żeby nie brać topoli bo ma tendencję do skręcania. Taką opinię powiedział mi także kolega który ma z topoli. Znajomy który wykonuje dachy twierdzi że potrafi trochę się skręcić ale za to jest bardziej wytrzymała niż np. sosna. I bądź tu człowieku mądry.

Wierzę że mi pomożecie w wyborze, dobrze jak możecie mi jeszcze napisać o normalnym tartaku gdzie mogę kupić drewno.

 

Pozdrawiam. Dorota.

 

Dorotko! Jeśli możesz to nie zwlekaj z zamówieniem więźby. Rozmawiałem wczoraj w składzie drewna. Ceny idą do góry w szalonym tempie a za dwa miesiące ma go podobno zabraknąć :o :o . Ja za więźbę płaciłem w styczniu 540 zł/m2. Wczoraj za deski tzw. calówki zapłaciłem 570 :evil: :o :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorotko! Jeśli możesz to nie zwlekaj z zamówieniem więźby. Rozmawiałem wczoraj w składzie drewna. Ceny idą do góry w szalonym tempie a za dwa miesiące ma go podobno zabraknąć :o :o . Ja za więźbę płaciłem w styczniu 540 zł/m2. Wczoraj za deski tzw. calówki zapłaciłem 570 :evil: :o :evil:

Ja bym nie chciał nikogo dobijać ale w tym tygodniu zamówiłem 15m3 więźby za 730 zł za metr. Więc jak MONTY powiedział nie ma co się oglądać. BRAĆ, BRAĆ i nie zwlekać. Mimo wszystko pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się spierać czy miesiąc opóźnienia to dużo czy też mało :wink:

Dla mnie dużo.... tym bardziej że ekipy czekają.... a o podwyżkach coraz częściej słyszę :evil:

Dorota

My mamy dużo własnej topoli i z tego drzewa chcieliśmy zrobić więźbę, wyniosłoby nas dużo taniej ale ....no właśnie topola się "kręci" i nadaje się tylko pod budynki gospodarcze....tak więc sobie ją odpuściliśmy :-?

Myślę , że lepiej zrezygnuj z niej i kupuj inne drzewo i to jak najszybciej ...bo ceny rosną z dnia na dzień :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie, ludzie, przestańcie nakręcać spiralę: brać natychmiast bo zabraknie. Zwłaszcza drewna. Jak tak podchodzimy to zabraknie, bo wszyscy chcą kupic na zapas.

Nie dalej jak 4 dni temu rozmawiałam z facetem prowadzącym duży zakład drzewny. Drewno jest, póki co go nie zabraknie, chyba że wszyscy będą na zapas kupować to wtedy i owszem, bo Lasy Państwowe mają określoną ilość przeznaczoną do wycięcia. Oni napradwę śmieją się z nas, że tak panikujemy i zacierają ręce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Tak sobie czytam o cenach ekip ... Ja znalazłem za 30 kpln za robociznę od fundamentów po wieniec, ekipa dachów nie robi.

Ale wycene za swoja chatkę ( stan surowy zamknięty ) też miałem za 270 kpln :o :lol: - robocizna + materiały. Ale to tak tylko, w kategorii żartu :wink:

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja brałem w Brzezinach , jak się wjedzie do Brzezin to za stacją Orlenu w prawo , jakieś 400m jest skład. Ja kupowałem w zeszłym roku , drewno sciągali z okolić Białegostoku jeśli dobrze pamiętam . Skład polecali moi fachowcy od dachu . Ceny mieli konkurencyjne i jeszcze idzie sie z nimi dogadać w kwestii VAT.

A dla mnie np ważne było to ze przywieźli mi "Płetwe Kalenicową" długości 12m w jednym kawałku (bez sztukowania).

 

Jak będziecie kupować więźbę to pamiętajcie o jednym drzewo nie może za długo leżeć Bo innaczej się wam poskręca i zamiast więźby będziecie mieć opał.

 

pozdr

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jeszcze a propos więźby. Nie wiem czy wiecie, jest taka fajna stronka :

http://www.tartaki.com.pl/katalog_firm/woj5.html

Tam można sporo znaleźć.

Ja będe przecierał swoje drzewo, tutaj :

http://www.tartaki.com.pl/firma363.html

Fajnie sie rozmawiało, konkretni, rzeczowi. No i 80 zł za przetarcie 1 m3 drzewa :D

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...