Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 

kolejny problem na długiej drodze do rozpoczęcia budowy. Na działce mam dzrewo- lipę, około 20 m wysokości, zdrowa, korona z 5 metrów.I rosnie sobie spokojne w miejscu gdzie chciałabym miec garaż.

Co robić? aha, pani geodeta może zaznaczyć ją na mapce albo nie. to my mamy sie zdecydowac. Może podpowiecie coś?

Jesli nie ma jej na mapce a ją wytnę to co?

Czy lepiej zaznaczyc i występowac o zezwolenie?

 

Dziękuję

 

Jak nie ma na mapce to..................nie ma

jak nie zaznaczy to możesz ciąć :lol: :lol: :lol:

no i dowiesz się jakich masz sąsiadów :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

taaaaaaa, tego sie własnie obawiam :D

ponieważ buduje w poblizu domu moejgo Taty, to znam okolice i sąsiadów

i ci w poblizu są ok, mój Tata też :wink: ale ci dalsi to nie wiem...

juz kombinowałam z kolegami żeby naszprycowac dzrewo czymś w stylu randapu, wwiercając się wiertłem, ale to troche brutalne. woląlabym chyba ściąć i już.

i nie wiem co robic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaaaaaa, tego sie własnie obawiam :D

ponieważ buduje w poblizu domu moejgo Taty, to znam okolice i sąsiadów

i ci w poblizu są ok, mój Tata też :wink: ale ci dalsi to nie wiem...

juz kombinowałam z kolegami żeby naszprycowac dzrewo czymś w stylu randapu, wwiercając się wiertłem, ale to troche brutalne. woląlabym chyba ściąć i już.

i nie wiem co robic...

 

Mam w tej chwili podobnę sytuację: Współwłaściciel poprzedniej mojej działki wyciął bez zezwolenia klon o średnicy 40 cm i wysokości 9 m.

 

Wynik ustalony w Wydz. Ochr Środowiska UMŁ : 40 000 zł kary (słownie: czterdzieści tysięcy PLN) dla 'drwala'. Zapytaj ile ewentualnie wybulisz za swoją lipę (638 47 06). Pani z Wydz. Ochr. zaznaczyła jeszcze , że jest to kwota "symboliczna" :o nie mająca nic wspólnego z wartością drzewa. Uważaj !!!

 

 

Niezależnie od naniesień na mapach geodezyjnych Urząd posługuje się Nowymi zdjęciami lotniczymi, gdzie każdy może sobie obejrzeć wszystkie drzewka na swojej działce.... W dzisiejszym ECHU miasta jest artykuł. Zdjęcia lotnicze i satelitarne Łodzi są dostępne pod adresem http://www.mapa.lodz.pl ( trzeba pobrać wtyczkę, potem duży zoom i włączyć Ortofotomapę z 1994 lub 2005 roku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Szukam siatki ogrodzeniowej / może być używana / oraz farby do metalu.

Może komuś zostało i się chętnie pozbędzie.

 

Z góry dzięki za info - pozdrawiam - " Gołąb ".

 

 

Własnie skończyłem grodzić działkę. Nic mi nie zostało z powlekanej bo po prostu kupiłem tyle ile potrzebowałem, ale jak chcesz namary na tanią siatkę (ja płaciłem 10 zł za mb 1,5metrowej choć teraz już na pewno jest droższa) i robociznę (12 zł/mb) to pisz na priva. A jak chcesz zupełnie tymczasową to castorama 50metrów po 134 zł czy jakoś tak. Mnie tej zostało 10 metrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no, obejrzałam sobie tą mapke i rzeczywiście widac moja lipę. czyli lipa na maxa jednym słowem. chyba pójde oficjalna droga bo troche boje sie tych kar.

 

Jak sie dobrze zakrecisz, to jeszcze moze na tej lipie zarobisz... Drewno lipowe chyba stosuje się na zewnątrz do elementow wykonczeniowych, wiec moze byc w cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lafela, jak pójdziesz oficjalną drogą, to też będziesz mieć kłopoty. I z wycęciem nie wiadomo co będzie, zapewniam. Przy naszym domu rośnie modrzew, na dzialce sąsiadów. Oni chcą go wyciąć, bo przeszkadza i im i nam, na dodatek pochylony w naszą stronę, przy dużej wichurze zagraża naszemu dachowi (jak rzucisz okiem na zdjęcia w moim dzienniku, totam na pewno go widać). W urzędzie poiwedziala jakas pani, ze nie będzie problemu z wycięciem, poczym sąsiedzi dostali oficjalną odpowiedź, że mogą zapomnieć o wycięciu. :evil:

No i teraz musimy albo coś współnie wymyślić, albo jakoś zmusic urzędasów, żeby wzięli odpowiedzialność za to drzewo jak np. zwali się na nasz dom. Tylko jeszczenie wiem jak. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i teraz musimy albo coś współnie wymyślić, albo jakoś zmusic urzędasów, żeby wzięli odpowiedzialność za to drzewo jak np. zwali się na nasz dom. Tylko jeszczenie wiem jak. :roll:

 

Ha ha Ha !!! "..zmusić urzędasów..." mam oficjalne pismo o braku zgody na wycięcie z adnotają, że jak się zawali to będą odpowiadać właściciele.

 

Z naszymi paniami z Wydz. Ochr. Środowiska miałem też kiedyś rozmowę gdy chciałem zgłosić wycięcie drzewka na sąsiedniej działce przez operatora koparki (bo mu przeszkodziło łychą machać) to Pani błagała, żebym nie zgłaszał "... bo bedą miały mnóstwo roboty...". Na szczęście dla nich drzewko okazało się owocowe bo bym nie przepuścił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i teraz musimy albo coś współnie wymyślić, albo jakoś zmusic urzędasów, żeby wzięli odpowiedzialność za to drzewo jak np. zwali się na nasz dom. Tylko jeszczenie wiem jak. :roll:

 

Ha ha Ha !!! "..zmusić urzędasów..." mam oficjalne pismo o braku zgody na wycięcie z adnotają, że jak się zawali to będą odpowiadać właściciele.

 

No to jest dla mnie jakaś pociecha, bo drzewo rośnie u sąsiadów. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam za zdublowanie postów :oops: nie dosć że długi to podwójny

 

poniżej brakujący rzut poddasza

 

http://www.domywstylu.pl/projekty/jednorodzinne_z_uzytkowym_poddaszem/viola_5/rzut.asp?id=458&action=poddasze&view=normal&ver=CE

 

Mnie też zatkało. Mi również te wszystkie rzeczy robiła jedna ekipa, co prawda w kwietniu 2006, w domku 165 m2, podłogówki ok 50 m2, podłączenie do szamba, instalalację wod-kan, ogrzewanie, piec miałam zdeydowanie tańszy- dwufunkcyjny Ferolli z zasobnikiem - 20.000 zł. Ekipa z Andrespola. Bez zastrzeżeń. Jeśli chcesz namiary, to mogę podesłać na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam za zdublowanie postów :oops: nie dosć że długi to podwójny

 

poniżej brakujący rzut poddasza

 

http://www.domywstylu.pl/projekty/jednorodzinne_z_uzytkowym_poddaszem/viola_5/rzut.asp?id=458&action=poddasze&view=normal&ver=CE

 

Mnie też zatkało. Mi również te wszystkie rzeczy robiła jedna ekipa, co prawda w kwietniu 2006, w domku 165 m2, podłogówki ok 50 m2, podłączenie do szamba, instalalację wod-kan, ogrzewanie, piec miałam zdeydowanie tańszy- dwufunkcyjny Ferolli z zasobnikiem - 20.000 zł. Ekipa z Andrespola. Bez zastrzeżeń. Jeśli chcesz namiary, to mogę podesłać na priv.

 

 

I_V_O bardzo będę wdzięczny za namiary , gdyż casting trwa i twoja cena :o to 1/3 mojej pierwszej oferty a domek wielkością podobny , no u mnie może więcej podłogówki i inny piec

 

pozdrawiam serdecznie

Contel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o rany, no to co radzicie? wyciąć w nocy, podszprycowac trutką? a na tych mapach satelitarnych widac ją dokładnie. masz ci los :evil:

 

Napisz pismo ,

tylko musisz wziąć od nich wzór wniosku ,

w internecie też jest ten wniosek,

 

koniecznie napisz w uzasadnieniu że np:

- drzewo ma niebezpieczny przechył

- ma spróchniały pień

- często spadają duże konary

- zagraża bezpiczeństwu

 

jeśli napiszesz ,że Ci przeszkadza i dlatego chcesz wyciąć, to nic z tego :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koniecznie napisz w uzasadnieniu że np:

- drzewo ma niebezpieczny przechył

- ma spróchniały pień

- często spadają duże konary

- zagraża bezpiczeństwu

 

jeśli napiszesz ,że Ci przeszkadza i dlatego chcesz wyciąć, to nic z tego :wink:

 

Jeszcze wartoby było aby 'przechył', 'spróchniałość' i miejsca po 'spadniętych dużych konarach' były widoczne podczas inspekcji. Może lepiej pogadać z szanowną inspekcją przy jakiej kawie(*)...:wink:

 

( * Wszelkie podobieństwa do słowa łapówa jest całkowicie przypadkowe):wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...