Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ale prośba napiszcie jeszcze jakie jest Wasze zdanie na ten temat:

- czy słusznym jest budowa studzienki z licznikiem zamiast bezpośredniego wprowadzania przyłącza do domu (i tam zamontowanie licznika)?

zaletą jest to, że przyłącze mogę wykonać wcześniej i niezależnie od pozwoleniem na budowę (to chciałbym załatwić za jakieś 3 miesiące) oraz niby łatwiejsze wyprowadzenie wody do podlewania z dodatkowym podlicznikiem (bez wyprowadzania z domu), gdyby kiedyś pojawiła się kanalizacja (niby kiedyś ma być)

Jesli masz skad czerpac wode do etapu fundamentow - to poczekaj.

Ja mam POS, wiec zuzycie wody ogrodowej u mnie nie ma znaczenia, wiec ten aspekt moglbym pominac. A gdyby przyszlo co do czego to i tak mam jeden z kranow na ogrod po drugiej stronie domu i tam latwiej bedzie mi zalozyc licznik na wode "ogrodowa".

 

Aha, jesli p. Juscinski bedzie Cie straszyl wizja zalania domu od peknietej rury wprowadzonej do domu vis tylko zalanej studzienki, to powiedz mu, ze czesciej zamarzaja nie zamkniete wodomierze w studzienkach.

 

Pamiętaj ,że jest tu ograniczenie odległością od przyłącza. Jeżeli odległość od przyłącza przekracza 15m ( przynajmniej tak kiedyś było w przepisach ) to studzienka musi!!!!!!! być i koniec.

U mnie studzienka jest bo woda była wcześniej niż budyneka po drugie nie chcę żeby mi później ktoś do domu właził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

APK z Brzezińskiej nie polecam. Mają kłopoty z liczeniem materiałów na dach.

 

Potwierdzam. Czekam na wycene jakis drugi rok... Ale moze przejezdzali kolo mnie i wiedza, ze juz nie musza sie spieszyc :D

Mnie wyliczyli. Miałam na myśli to, że nie radzą sobie z ilościami materiałów. Kompletnie nie zgadzały się ilości dachówek, grzebieni i nie pamiętam cvzego tam jeszcze z tym co wyliczył mi kierownik budowy i inna firma. Tym dwóm ostatnim ilości pokryły sie idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam chętnego do wspólnego zamówienia tarcicy. W okolicach Inowłodza tarcica długości 3-5 m jest po 450 zł/m3. a koło Lodzi 550 (w czasie przeszłym bo teraz nie ma).

Problemem jest transport - koszt ok 400 zł (do Aleksandrowa)

Jeśli jest ktoś chętny do wspólnego zamówienia i transportu to zapraszam na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosia Łódź napisała:

Dawno mnie tu nie było, ale.... zawsze sie tu wraca.

Cóz moi mili, szukam SOLIDNEGO oraz niedrogiego stolarza do wykonania 3 drewutni na działce oraz "altanki".

 

Proszę o adresy, kontakty, telefony.

 

Podłączam się pod prośbą, a może Gosia już ma. Jeśli tak to poproszę o namiary. Poczekam w kolejce. :wink:

 

Mobby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam pytanie gdzie kupowaliście rury kanalizacyjne?

i czy ktoś kupował okna w Stanmalu z Aleksandrowa albo w SIB z Łowicza? rozważamy te dwie oferty i chcialąm spytać o wasze doświadczenia.

 

pozdrawiam

Monika

 

Rury kanalizacyjne rowniez mozan znalezc w Tadmarze, ale ja kupowalem w LM lub Castoramie (tzn. tylko rury PCV szare, ale pomaranczowe tez maja). Obecnie cenowo chyba Casto wygrywa.

 

Jesli chodzi o okna, wybeiralem miedzy Abatexem i Stanmalem i Abatex lekko wygral cenowo. Natomiast musze pochwalic StanMal za jakosc kontaktu - nigdyy sie z nimi nie spotkalem live, a na emaile zawsze konkretnie odpisywali, lacznie z oferta cenowa. I gdybym budowal po drugiej stronie Lodzi, pewnie bym sie na nich zdecydowal.

 

nas abatex rozczarował i wkurzył jak w odpowiedzi na konkretne zapytanie mailowe o ofertę przeslali namswoje cenniki, tak więc odpadli

wkońcu decydujemy się na stanmala, kuzyn ktory jest niejako z pokrewnej branży bardzo ich chwalił, zdaliśmy się na niego, co do info o rurach to dzięki wielkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem tu nowa i z ciekawościa zaczęłam czytać łodzki wątek. Mam dwa głupie może pytania, ale cóż "kto pyta nie błądzi?".

Wybrałam gotowy projekt domu i chciałabym mieć również piwnicę , wobec tego chciałabym zapytać czy muszę w tym celu zrobić jakieś badania gruntu/ ziemi itp.? czy wszedzie da się postrawić piwnicę tylko to kwestia kosztów? Jeśli trzeba robić badania gleby to kto to robi? kogo byście polecili z Łodzi lub okolic Ksawerowa? jaki jest tego koszt? Chciałabym kupić w tym tygodniu projekt i nie wiem czy brać z podpiwniczeniem czy bez? A, i jeszcze inna sprawa czy możecie polecić mi dobrą ekipię budującą? oczywiście najlepiej niedrogą? (ta co mam ma czas dopiero w przyszłym marcu).

Będę wdzięczna za każdą odpowiedź.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

victoria26

1. Genaralnie piwnica zależy od wysokości wód gruntowych. Jak są wysoko to problem.

2. Większości z łódzkiej grupy badania gruntowe wykonywała firma która ma stronkę http://www.uslugigeologiczne.pl. Mnie gmina aleksandrowska wraz ze zgierzem zmusili do wykonania takich badań.

3. Jak chcesz kupić gotowca to prosty sposób idź do sąsiadów i popytaj jak u nich z piwnicą. Mają czy nie, sucho czy mokro. Większość rezygnuje z piwnic bo jest droga ale ja i jeszcze parę osób z grupy buduje piwnice bo dla nas warto mimo kosztów.

4. Z murarzami problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam pytanie gdzie kupowaliście rury kanalizacyjne?

i czy ktoś kupował okna w Stanmalu z Aleksandrowa albo w SIB z Łowicza? rozważamy te dwie oferty i chcialąm spytać o wasze doświadczenia.

 

pozdrawiam

Monika

 

Rury kanalizacyjne rowniez mozan znalezc w Tadmarze, ale ja kupowalem w LM lub Castoramie (tzn. tylko rury PCV szare, ale pomaranczowe tez maja). Obecnie cenowo chyba Casto wygrywa.

 

Jesli chodzi o okna, wybeiralem miedzy Abatexem i Stanmalem i Abatex lekko wygral cenowo. Natomiast musze pochwalic StanMal za jakosc kontaktu - nigdyy sie z nimi nie spotkalem live, a na emaile zawsze konkretnie odpisywali, lacznie z oferta cenowa. I gdybym budowal po drugiej stronie Lodzi, pewnie bym sie na nich zdecydowal.

 

Ja kupowałem na strzelców kaniowskich tylko nie pamiętam jak się hurtownia nazywa :lol: , jak sprawdzę to powiem :D

 

dzięki, czy to było Akwedukt. Marek Pawlak. Hurtownia materiałów wodociągowych i armatury przemysłowej

tel/fax. 0 42 630 31 87

 

90-640 Łódź, 28 Pułku Strzelców Kaniowskich 30

pow.Łódź, woj. łódzkie

 

 

[email protected]

 

 

- godziny otwarcia:

poniedziałek - piątek: 7:30-16

sobota: 7:30-13

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem tu nowa i z ciekawościa zaczęłam czytać łodzki wątek. Mam dwa głupie może pytania, ale cóż "kto pyta nie błądzi?".

Wybrałam gotowy projekt domu i chciałabym mieć również piwnicę , wobec tego chciałabym zapytać czy muszę w tym celu zrobić jakieś badania gruntu/ ziemi itp.? czy wszedzie da się postrawić piwnicę tylko to kwestia kosztów? Jeśli trzeba robić badania gleby to kto to robi? kogo byście polecili z Łodzi lub okolic Ksawerowa? jaki jest tego koszt? Chciałabym kupić w tym tygodniu projekt i nie wiem czy brać z podpiwniczeniem czy bez? A, i jeszcze inna sprawa czy możecie polecić mi dobrą ekipię budującą? oczywiście najlepiej niedrogą? (ta co mam ma czas dopiero w przyszłym marcu).

Będę wdzięczna za każdą odpowiedź.

Pozdrawiam,

 

Jedz w okolice i popatrz/popytaj czy sasiedzi maja piwnice i co o niej mowia. Zobacz, jak wyglada trawa - jesli dosc wysoka to obstawiam, ze teren mocno namokniety. Zainwestuj w szpadel i wykop pare dolkow, zobacz jaka ziemia. Jesli glina - jest ryzyko, jesli piasek - ryzyko mniejsze. Jaka to okolica? Jesli Ksawerow - to nie pomoge...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam pytanie gdzie kupowaliście rury kanalizacyjne?

i czy ktoś kupował okna w Stanmalu z Aleksandrowa albo w SIB z Łowicza? rozważamy te dwie oferty i chcialąm spytać o wasze doświadczenia.

 

pozdrawiam

Monika

 

Rury kanalizacyjne rowniez mozan znalezc w Tadmarze, ale ja kupowalem w LM lub Castoramie (tzn. tylko rury PCV szare, ale pomaranczowe tez maja). Obecnie cenowo chyba Casto wygrywa.

 

Jesli chodzi o okna, wybeiralem miedzy Abatexem i Stanmalem i Abatex lekko wygral cenowo. Natomiast musze pochwalic StanMal za jakosc kontaktu - nigdyy sie z nimi nie spotkalem live, a na emaile zawsze konkretnie odpisywali, lacznie z oferta cenowa. I gdybym budowal po drugiej stronie Lodzi, pewnie bym sie na nich zdecydowal.

 

Ja kupowałem na strzelców kaniowskich tylko nie pamiętam jak się hurtownia nazywa :lol: , jak sprawdzę to powiem :D

 

dzięki, czy to było Akwedukt. Marek Pawlak. Hurtownia materiałów wodociągowych i armatury przemysłowej

tel/fax. 0 42 630 31 87

 

90-640 Łódź, 28 Pułku Strzelców Kaniowskich 30

pow.Łódź, woj. łódzkie

 

 

[email protected]

 

 

- godziny otwarcia:

poniedziałek - piątek: 7:30-16

sobota: 7:30-13

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam pytanie gdzie kupowaliście rury kanalizacyjne?

i czy ktoś kupował okna w Stanmalu z Aleksandrowa albo w SIB z Łowicza? rozważamy te dwie oferty i chcialąm spytać o wasze doświadczenia.

 

pozdrawiam

Monika

 

Rury kanalizacyjne rowniez mozan znalezc w Tadmarze, ale ja kupowalem w LM lub Castoramie (tzn. tylko rury PCV szare, ale pomaranczowe tez maja). Obecnie cenowo chyba Casto wygrywa.

 

Jesli chodzi o okna, wybeiralem miedzy Abatexem i Stanmalem i Abatex lekko wygral cenowo. Natomiast musze pochwalic StanMal za jakosc kontaktu - nigdyy sie z nimi nie spotkalem live, a na emaile zawsze konkretnie odpisywali, lacznie z oferta cenowa. I gdybym budowal po drugiej stronie Lodzi, pewnie bym sie na nich zdecydowal.

 

Ja kupowałem na strzelców kaniowskich tylko nie pamiętam jak się hurtownia nazywa :lol: , jak sprawdzę to powiem :D

 

dzięki, czy to było Akwedukt. Marek Pawlak. Hurtownia materiałów wodociągowych i armatury przemysłowej

tel/fax. 0 42 630 31 87

 

90-640 Łódź, 28 Pułku Strzelców Kaniowskich 30

pow.Łódź, woj. łódzkie

 

 

[email protected]

 

 

- godziny otwarcia:

poniedziałek - piątek: 7:30-16

sobota: 7:30-13

?

 

tak :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam pytanie gdzie kupowaliście rury kanalizacyjne?

i czy ktoś kupował okna w Stanmalu z Aleksandrowa albo w SIB z Łowicza? rozważamy te dwie oferty i chcialąm spytać o wasze doświadczenia.

 

pozdrawiam

Monika

 

Rury kanalizacyjne rowniez mozan znalezc w Tadmarze, ale ja kupowalem w LM lub Castoramie (tzn. tylko rury PCV szare, ale pomaranczowe tez maja). Obecnie cenowo chyba Casto wygrywa.

 

Jesli chodzi o okna, wybeiralem miedzy Abatexem i Stanmalem i Abatex lekko wygral cenowo. Natomiast musze pochwalic StanMal za jakosc kontaktu - nigdyy sie z nimi nie spotkalem live, a na emaile zawsze konkretnie odpisywali, lacznie z oferta cenowa. I gdybym budowal po drugiej stronie Lodzi, pewnie bym sie na nich zdecydowal.

 

Ja kupowałem na strzelców kaniowskich tylko nie pamiętam jak się hurtownia nazywa :lol: , jak sprawdzę to powiem :D

 

czy to AKWEDUKT Akwedukt. Marek Pawlak. Hurtownia materiałów wodociągowych i armatury przemysłowej? Strzelców 30?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry za zdublowanie postu to moj genialnie szybki internet :) zawiesilo się i myślałam że popzredni post nie poszedł

 

ale przy okazji mam kolejne pytanie- czy ktoś może polecić niezbyt drogiego, dobrego architekta wnętrz?

 

i co sądzicie o systmi KAN? czy ktoś z Was ma? http://www.kan.com.pl/

 

pozdrawiam

Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie w łodzkim wątku

mam pytanie do szanownych forumowiczów- czy macie doświadczenia z firmą "makarski sj okna i drzwi" ?

Chcę kupić okna Avante i są oni jedynymi z okolicy mającymi je w ofercie, dzis rano wysłałam @ specyfikację i za 3 godziny dostałam wycenę konkretną i rzeczową, w międzyczasie kilkakrotnie do mnie dzwoniono po dodatkowe info, obsługa i czas reakcji bardzo mi się podoba ale nie wiem jak z resztą ;) chcę zamówić u nich okna wraz z montażem a jesli na zywo coś wybiorę to dodatkowo drzwi wejściowe 3 szt plus 2 bramy garażowe.

Jesli zamawialiście u nich okna lub inne i dodatkowo montaż to będę wdzięczna za streszczenie i ogólne wrażenia

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, a możesz dookreślić bliżej gdzie to jest ?

 

majki

 

 

na pomorskiej między mileszkami a bodajże ulicą edwarda tak w połowie jest żwirownia , jadąc od centrum po lewej stronie ,oprócz tego róg właśnie edwarda a pomorskiej stoją ciężarówki wożące piasek , ja za 20 ton płacę z dowozem 240 zł , fakt że do mnie blisko bo buduje na stokach

 

Możesz przesłać na priv namiar na tą wywrotkę. Mnie wożą po 18 ton za 270pln. Warto spróbować znaleźć coś tańszego. Mam do zasypania fundament do stanu zero więc "trochę" tego dobra potrzebuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już ten sam piach jest po 260 zł za wywrotke , ale posyłam namiary na priv , cóż piach też niby zdrożał :(

 

Panowie, Czy ten piach nadaje się do murowania czy trzeba go jeszcze przesiewać?

 

Trzeba siać, albo za 2 - 3 pln więcej na tonie możesz kupić przesiewany

 

 

 

udało Ci się dogadać z tym wywrotkowym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...