Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 20,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A co moim problemem z tynkami? nikt nie ma doświadczen?

 

Bardzo prosze o opinie, może ma ktoś w domu suche tynki, jakie są za i przeciw, jakie są koszty w porównaiu z "normalnymi" + gładz

 

...bo ja z męzem się juz nie chce wiecej o to sprzeczac.. on się uparł i uważa, że to najlepszy pomysł na świecie

 

Czytałam trochę w necie, ale uwazam, ze duża czesc tych informacji jest od producentow płyt KG

 

Ola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z wiechą było tak.

 

Panowie murarze mówili o niej przy kazdym koleny etapie, od fundamentów przez strop az do dachu,

 

ostatnim elementem budowy należącym do nich było wylanie tarasu i schodków przed domem,

 

mąż wziął wolne, pojechał na działkę z "zaopatrzeniem" :) i w trakcie czekania na drugą gruszkę z betonem wypili sobie "troszkę" ale byli na tyle odpowiedzialni, że piło tyko 2 z 4 +mój mąz :)) (zgadnijcie kto sie najbardziej nawalił)

 

Zapytałam panów gdzie jest wiecha i dowiedziałam się ,że wieche powinni powiesic panowie od daszku, poniewaz wiesza się ją jak budynek osiagnie najwyzszy punkt (moim zdaniem najwyzsze są kominy, ale ja się mogę nie znac w koncu tylko baba jestem)

 

Dla świetego spokoju zrobili mi bukiecik i postawili na nowo wylanych schodkach :)

 

Zapraszam na stronę z fotkami, został uwieczniony :) Przy okazji powiedzcie co sądzicei o moim domku...

 

Sihaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co moim problemem z tynkami? nikt nie ma doświadczen?

 

Bardzo prosze o opinie, może ma ktoś w domu suche tynki, jakie są za i przeciw, jakie są koszty w porównaiu z "normalnymi" + gładz

 

...bo ja z męzem się juz nie chce wiecej o to sprzeczac.. on się uparł i uważa, że to najlepszy pomysł na świecie

 

Czytałam trochę w necie, ale uwazam, ze duża czesc tych informacji jest od producentow płyt KG

 

Ola

 

Ja mam cem-wap i obserwując tynki gipsowe u znajomych, nigdy bym się nie zdecydowała. Może to kwestia wykonawców, ja mam złe doświadczenia.Ale wyboru musisz dokonać sama.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co moim problemem z tynkami? nikt nie ma doświadczen?

 

Bardzo prosze o opinie, może ma ktoś w domu suche tynki, jakie są za i przeciw, jakie są koszty w porównaiu z "normalnymi" + gładz

 

...bo ja z męzem się juz nie chce wiecej o to sprzeczac.. on się uparł i uważa, że to najlepszy pomysł na świecie

 

Czytałam trochę w necie, ale uwazam, ze duża czesc tych informacji jest od producentow płyt KG

 

Ola

 

Ja mam cem-wap i obserwując tynki gipsowe u znajomych, nigdy bym się nie zdecydowała. Może to kwestia wykonawców, ja mam złe doświadczenia.Ale wyboru musisz dokonać sama.

 

Pozdrawiam

 

Co to znaczy zle doswiadczeniea? żle wyglądają? widac łączenia płyt?

 

Ola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie z pogranicza kiepskiego żartu :-? , biorąc pod uwagę obecny stan na rynku budowlanym:

 

Gdzie można kupić (lub zamówić na koniec maja) cegłę pełną w cenie nie sięgającej jeszcze gwiazd? - czyli najchętniej -jakaś cegielnia...

Na razie dotarłem do minimalnej ceny: 80gr Net/szt - niestety bez gwarancji dotrzymania terminu dostawy.

Potrzebuję 3tys sztuk.

A może ktoś chce się pozbyć nadwyżki (okolice Pabianic)...

 

Czekam na privie - mam nadzieję, że nie zapcha mi się skrzynka od miliona ofert jakie teraz otrzymam na cegłę w cenie np 40gr/szt (jak to było jeszcze w ubiegłym sezonie) :wink: :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie z pogranicza kiepskiego żartu :-? , biorąc pod uwagę obecny stan na rynku budowlanym:

 

Gdzie można kupić (lub zamówić na koniec maja) cegłę pełną w cenie nie sięgającej jeszcze gwiazd? - czyli najchętniej -jakaś cegielnia...

Na razie dotarłem do minimalnej ceny: 80gr Net/szt - niestety bez gwarancji dotrzymania terminu dostawy.

Potrzebuję 3tys sztuk.

A może ktoś chce się pozbyć nadwyżki (okolice Pabianic)...

 

Czekam na privie - mam nadzieję, że nie zapcha mi się skrzynka od miliona ofert jakie teraz otrzymam na cegłę w cenie np 40gr/szt (jak to było jeszcze w ubiegłym sezonie) :wink: :D :D :D

 

Jeżli potzrebujesz na komin to w domco (koło Konstatntynowa) widziałam po 90 gr takie z dziurkami, podobno na komin się nadają, a jeżeli musi byc pełna to najnizsza cene mieli oststnio w castoramie, mówili, że towar będą mieli pod koniec kwietnia

 

Ola[/code]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może się orientuje ile w tej chwili kosztuje położenie tynków, najlepiej razem z materiałem? Pytam ponieważ mąż sie uparł na tynki "suche" bo to podobno taniej, nie trzeba potem kłaś gładzi..a poza tym on sam to zrobi. A ja jakoś nie mogę się przekona...

 

Sihaja

 

Ja mam w wiekszosci tynki gipsowe z agregatu. Na pewno nie zdecydowalbym sie na kg, patrzac po tym, co sie dzieje na suficie i fragmentach scian. Nawet jak to mialoby byc na dodatkowaym stelazu, a nie na klej.

Pisalem o tym, ze moje tynki gipsowe przezyly zime w stanie surowym otwartym i po niej nie byly juz idealne. Ale nie kladlem juz na nie gladzi (kompromis miedzy jakoscia, terminami i kosztami), miejscami tylko zostaly podrownane.

Jesli chcesz gladziutkie sciany, to tylko tynki cem-wap i gladz lub cem-wap z piaskiem kwarcowym (wychodzi drobnoziarnista struktura). Tu moze cos niecos Długi napisac, bo tak wlasnie zrobil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może się orientuje ile w tej chwili kosztuje położenie tynków, najlepiej razem z materiałem? Pytam ponieważ mąż sie uparł na tynki "suche" bo to podobno taniej, nie trzeba potem kłaś gładzi..a poza tym on sam to zrobi. A ja jakoś nie mogę się przekona...

 

Sihaja

 

Ja mam w wiekszosci tynki gipsowe z agregatu. Na pewno nie zdecydowalbym sie na kg, patrzac po tym, co sie dzieje na suficie i fragmentach scian. Nawet jak to mialoby byc na dodatkowaym stelazu, a nie na klej.

Pisalem o tym, ze moje tynki gipsowe przezyly zime w stanie surowym otwartym i po niej nie byly juz idealne. Ale nie kladlem juz na nie gladzi (kompromis miedzy jakoscia, terminami i kosztami), miejscami tylko zostaly podrownane.

Jesli chcesz gladziutkie sciany, to tylko tynki cem-wap i gladz lub cem-wap z piaskiem kwarcowym (wychodzi drobnoziarnista struktura). Tu moze cos niecos Długi napisac, bo tak wlasnie zrobil.

 

Zrobił i jest zadowolony :D :D :D

Zacząłem na normalnym sianym piachu i niestety ziarno wyskoczyło bardzo grube to kupiłem kwarcowy i bez filcowania jest jak gładź .Spróbowałem rzadką (płynną )gładzią na kawałku ściany przeciągnąć i normalnie lustro .

nie ma potrzeby szlifowania i docierania. Piasek parę zyli droższy ale zwraca się :D :D :D

na karton na ścianach w życiu bym się nie zdecydował bo po

pierwsze czy przykleję na placki czy na stelaż tp zostawiam dziurę za płytą ,

po drugie odbieram sobie powierzchnię,

po trzecie KG delikatny jest,

po czwarte wapno jest zdrowsze ,

po piąte CW jest duuuużo bardziej wytrzymały

po szóste nie lubię gipsu bo jest elektrostatyczny i ciężko utrzymać normalną zdrową wilgotność

po siódme wcale nie jest taniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sihaja

PostWysłany: Czw Kwi 19, 2007 5:49 am Temat postu:

Yeti napisał:

A ja mam pytanie z pogranicza kiepskiego żartu , biorąc pod uwagę obecny stan na rynku budowlanym:

 

Gdzie można kupić (lub zamówić na koniec maja) cegłę pełną w cenie nie sięgającej jeszcze gwiazd? - czyli najchętniej -jakaś cegielnia...

Na razie dotarłem do minimalnej ceny: 80gr Net/szt - niestety bez gwarancji dotrzymania terminu dostawy.

Potrzebuję 3tys sztuk.

A może ktoś chce się pozbyć nadwyżki (okolice Pabianic)...

 

Czekam na privie - mam nadzieję, że nie zapcha mi się skrzynka od miliona ofert jakie teraz otrzymam na cegłę w cenie np 40gr/szt (jak to było jeszcze w ubiegłym sezonie)

 

 

Jeżli potzrebujesz na komin to w domco (koło Konstatntynowa) widziałam po 90 gr takie z dziurkami, podobno na komin się nadają, a jeżeli musi byc pełna to najnizsza cene mieli oststnio w castoramie, mówili, że towar będą mieli pod koniec kwietnia

 

Ola[/code]

 

Właśnie dzwoniłem do Castoramy - dostali dzisiaj cegłę - mają w sprzedaży po 1,50 Brutto + dowóz w granicach Łodzi: 100zł :o

Chyba nie jestem jeszcze aż tak zdesperowany :-?

 

Dzięki za chęci, ale poproszę o inny zestaw... odpowiedzi :D :p :D

(potrzebuję cegłę pełną)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sihaja

PostWysłany: Czw Kwi 19, 2007 5:49 am Temat postu:

Yeti napisał:

A ja mam pytanie z pogranicza kiepskiego żartu , biorąc pod uwagę obecny stan na rynku budowlanym:

 

Gdzie można kupić (lub zamówić na koniec maja) cegłę pełną w cenie nie sięgającej jeszcze gwiazd? - czyli najchętniej -jakaś cegielnia...

Na razie dotarłem do minimalnej ceny: 80gr Net/szt - niestety bez gwarancji dotrzymania terminu dostawy.

Potrzebuję 3tys sztuk.

A może ktoś chce się pozbyć nadwyżki (okolice Pabianic)...

 

Czekam na privie - mam nadzieję, że nie zapcha mi się skrzynka od miliona ofert jakie teraz otrzymam na cegłę w cenie np 40gr/szt (jak to było jeszcze w ubiegłym sezonie)

 

 

Jeżli potzrebujesz na komin to w domco (koło Konstatntynowa) widziałam po 90 gr takie z dziurkami, podobno na komin się nadają, a jeżeli musi byc pełna to najnizsza cene mieli oststnio w castoramie, mówili, że towar będą mieli pod koniec kwietnia

 

Ola[/code]

 

Właśnie dzwoniłem do Castoramy - dostali dzisiaj cegłę - mają w sprzedaży po 1,50 Brutto + dowóz w granicach Łodzi: 100zł :o

Chyba nie jestem jeszcze aż tak zdesperowany :-?

 

Dzięki za chęci, ale poproszę o inny zestaw... odpowiedzi :D :p :D

(potrzebuję cegłę pełną)

 

No cóż..przepraszam ostatnio jak w hurtowni w Aleksandrowie chcieli 1,20 to w castoramie była po 0,68zł, chyba nie nadążam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Właśnie dzwoniłem do Castoramy - dostali dzisiaj cegłę - mają w sprzedaży po 1,50 Brutto + dowóz w granicach Łodzi: 100zł :o

Chyba nie jestem jeszcze aż tak zdesperowany :-?

 

Dzięki za chęci, ale poproszę o inny zestaw... odpowiedzi :D :p :D

(potrzebuję cegłę pełną)

Jeśli nie potrzebujesz cegły na kominy, możesz kupić cegłę silikatową. Tańsza i nadal do kupienia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...