Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 20,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ale to chyba nie jest specjalnie drogo. Porównaj sobie z gorszym Koramiciem czy wogóle Braasem (oczywiście nie ceramiczna) i wyjdzie Ci co najwyżej 3-4 tysie drożej a jakośc zupełnie inna.

 

Ja w sprawie Braasa. W promocji Viessmann + Braas mozna dostac kolektor słoneczny za 1 zł.

 

http://www.kotly.pl/promocja.php

 

(pewnie w szczegółach promocji jest napisane, ze trzeba kupic kotlownie Wieska za 20k, ale to tylko moja spiskowa teoria dziejow)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

długi a kto ci robił te tynki?

 

fachoffffffffcy :D :D :D

 

Długi, mogę???? :D

 

Jeśli zaznaczysz wyraźnie ,że trzeba najpierw wystrugać sobie dębową pałę i nap..... pana Wiesia tak ze dwa razy dziennie to możesz :lol:

W przeciwnym wypadku reklamacji nie uznajemy :wink: :lol:

 

Nie p. Wiesia! Złoty czlowiek! Ktory pracodawca sam rozrabia zaprawe swoim tynkarzom :D i zaklada parapety spadkiem do srodka :x ?

Kija trzeba na jego szwagra i jego pracownikow, nie obraza sie, bo co tydzien sa nowi. Tzn. szwagier nie jest, ale temu to kij chyba nie pomoze...

 

P.S. Niewtajemniczonym wyjasniam, ze za tynki wewnetrzne u Długiego jest odpowiedzialny ten sam człowiek, ktory popelnil u mnie ostatnio tynki zewnetrzne.

 

Tylko ,że u mnie szwagier nie robił :wink: :lol: :lol: :lol: ...... i dlatego jest tak znaczna różnica w stopniu zadowolenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie mogłabym filozoficznie oznajmić, że po niespełna 9 miesiącach od wbicia łopaty zasadniczo mam zakończoną budowę :D

 

Niestety - tylko teoretycznie...

 

Bo owszem - bez szczególnych problemów mogłabym sie w długi weekend przeprowadzić,

ale się - tu słowo niecenzuralne - nie przeprowadzę :evil:

 

Nie przeprowadzę się, bo mieszkam przy ulicy, w której w ubiegłym roku założono kanalizacje i połozone asfalt :evil:

Żeby było miło i przyjemnie, to od grudnia do chwili obecnej firma, która owe prace wykonywała

nie dokonała odbioru technicznego ulicy :-?

No a wobec braku odbioru technicznego Wydział Dróg nie wydaje zezwoleń na zajęcie drogi celem poprowadzenia przyłączy.

I tak w łazienkach pysznia sie wszelkie ustrojstwa sanitarne - tyle, że nie mam wody i kanalizy :evil:

I nie wiem kiedy będę mieć :evil:

 

A najśmieszniejsze, że zarówno woda jak i kanalizacja ida tak, że aby zrobić przyłącze trzeba tylko rozkopać fragment trwanika :evil:

 

Przerasta mnie to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Robin_lodz - a czemu twierdzisz, że Creaton jest lepszy od Koramica ? Pytam naprawdę powiażnie, bo ja właśnie mam zamiar mieć Koramica E32 cz. angoba i żaden ( a rozmawiałem już z czterema dachowcami ) nie mówił, że jest z nia coś nie tak ... :roll:

Rozwiń temat jak możesz :oops:

Inni też mogą :wink:

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej na środku naszego dziwacznego rynku w Nowosolnej. :D

 

Albo w Urzucie, na spotkaniu Forum Muratora...

 

Ja prawdopodobnie do Urzutu się wybiorę, ale pewnie będzie tam tłoczno i grupa NWSL niestety będzie miała małą siłę przebicia.

 

Więc jeśli mamy porozmawiać w małym gronie odłamu grupy łódzkiej [podgrupa NWSL:lol:], to proponuję właśnie na "naszym" terenie.

 

Tak czy inaczej na party-spotkanie się piszę :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może się orientuje ile w tej chwili kosztuje położenie tynków, najlepiej razem z materiałem? Pytam ponieważ mąż sie uparł na tynki "suche" bo to podobno taniej, nie trzeba potem kłaś gładzi..a poza tym on sam to zrobi. A ja jakoś nie mogę się przekona...

 

Sihaja

 

Ja mam w wiekszosci tynki gipsowe z agregatu. Na pewno nie zdecydowalbym sie na kg, patrzac po tym, co sie dzieje na suficie i fragmentach scian. Nawet jak to mialoby byc na dodatkowaym stelazu, a nie na klej.

Pisalem o tym, ze moje tynki gipsowe przezyly zime w stanie surowym otwartym i po niej nie byly juz idealne. Ale nie kladlem juz na nie gladzi (kompromis miedzy jakoscia, terminami i kosztami), miejscami tylko zostaly podrownane.

Jesli chcesz gladziutkie sciany, to tylko tynki cem-wap i gladz lub cem-wap z piaskiem kwarcowym (wychodzi drobnoziarnista struktura). Tu moze cos niecos Długi napisac, bo tak wlasnie zrobil.

Popieram w całości mmmada. Właśnie dlatego też mam tynki cem-wap. i po ok.3-ch m-cach połozone gładzie gipsowe. Ściany są idealnie proste! Nawet jak się patrzy z halogenem lub w dzień b.słoneczny są bez fal, uskoków, pęknięć, dołków itp, itd. No i następna sprawa: ilość gruntu, farby dużo mniej potrzeba niż na ściany "inne".Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was Szanownych Klubowiczów nie ma przypadkiem namiarów na samochód z HDS'em. Najlepiej jak największy (niekoniecznie najdroższy oczywiście :wink: )

 

jeśli chcesz mogę Ci przesłać na priv namiar na Stara z hds zabiera 5-6 ton

 

pozdrawiam

Monika

 

ps przy okazji dopisujemy sie do grupy NWS my z Kalonki / Borki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może się orientuje ile w tej chwili kosztuje położenie tynków, najlepiej razem z materiałem? Pytam ponieważ mąż sie uparł na tynki "suche" bo to podobno taniej, nie trzeba potem kłaś gładzi..a poza tym on sam to zrobi. A ja jakoś nie mogę się przekona...

 

Sihaja

 

Ja mam w wiekszosci tynki gipsowe z agregatu. Na pewno nie zdecydowalbym sie na kg, patrzac po tym, co sie dzieje na suficie i fragmentach scian. Nawet jak to mialoby byc na dodatkowaym stelazu, a nie na klej.

Pisalem o tym, ze moje tynki gipsowe przezyly zime w stanie surowym otwartym i po niej nie byly juz idealne. Ale nie kladlem juz na nie gladzi (kompromis miedzy jakoscia, terminami i kosztami), miejscami tylko zostaly podrownane.

Jesli chcesz gladziutkie sciany, to tylko tynki cem-wap i gladz lub cem-wap z piaskiem kwarcowym (wychodzi drobnoziarnista struktura). Tu moze cos niecos Długi napisac, bo tak wlasnie zrobil.

Popieram w całości mmmada. Właśnie dlatego też mam tynki cem-wap. i po ok.3-ch m-cach połozone gładzie gipsowe. Ściany są idealnie proste! Nawet jak się patrzy z halogenem lub w dzień b.słoneczny są bez fal, uskoków, pęknięć, dołków itp, itd. No i następna sprawa: ilość gruntu, farby dużo mniej potrzeba niż na ściany "inne".Pzdr.

 

 

 

u mojego brata robili tynki gipsowe maszynowe i wyglądają jak tafla szyby , gładziutkie równiutkie że hej , cena niestety 28 zł ( było 26 zł) ale zadzwonił do mnie że jak ma w sierpniu robić u mnie to musi podnieść cene do 30 zł , po krótkim targu stanęło na 28 zł choć drogo to chociaż idealnie :wink:

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałam wycenę z Tondacha. Generalnie jest mała różnica między nimi a Creatonem tylko tysiaczek ( przy budowie to ..... nie pieniądze).

Może napiszę tak by każdy mógł zrozumieć na czym polega różnica na wycenach:

 

Creaton: Tondach:

- brak wyłazu dachowego + wyłaz jest

- brak dachówek wentylacyjnych + dach. wenytacyjne są

- dolna półka foli na dach + górna półka ( membrana)

- dachówka z jednym zamkiem + zamki x 2

- brak kominków wentylacyjnych + kominki są

+ gwarancja 50 lat - gwarancja 33 lata

 

 

I teraz co wybrać ?

 

Koramik nie gwarantuje ceny, a towar najszybciej za pół roku. Czyli creaton albo Tondach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Więc jeśli mamy porozmawiać w małym gronie odłamu grupy łódzkiej [podgrupa NWSL:lol:], to proponuję właśnie na "naszym" terenie.

 

Tak czy inaczej na party-spotkanie się piszę :D.

Można zorganizować. Ale ja tym razem nie robię listy, bo nie mam juz siły. Wykańcza mnie wykończeniówka.

 

 

 

 

Stoki też blisko Nowosolnej , więc tez bym z chętnie wpadł :wink: na takie spotkanko iwestorskie :wink: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...