Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mam problem energetyczny działka w Justynowie - ZE w Andrespolu.

Mam działkę z domkiem letniskowym z istniejącym przyłączem napowietrznym moc z tego co pamiętam 8 KW z 3 fazowym licznikiem wewnątrz domku. W wyniku styczniowych wichur przyłącze to uległo uszkodzeniu - nie działa. Nie jestem zabardzo zainteresowany jego wymianą, a to może być zrobione na koszt ZE, ponieważ muszę domek letniskowy rozwalić i wybudować DOM. Co mam zrobić w takim wypadku z prądem??

Napisałem pismo o wydanie warunków zasilania w którym poprosiłem o wymianę tego przyłącza na kablowe i budowę skrzynki w lini ogrodzenia - prośbę motywowałem troską o to że nowe przyłacze powietrzne ma kolizję z linią telefoniczną oraz drzewami i następna wichura będzie je zrywać. Oczywiście napisałem że jestem gotowy pokryć część kosztów tego przyłacza (różnice między nowym napowietrznym a kablowym) I od 3 miesięcy nie mam żadnej sensownej odpowiedzi najpierw zadzwonili że potrzebują mapkę do celów projektowych zrobiłem dostarczyłem, potem gdy dowiaduję sie tel. to słyszę odpowiedzi że nie tego sie nie da chyba tak zrobić albo że to będa bardzo duże koszty. Na pytanie jak duże raz powiedziano mi że 5tyś drugi raz że 8 tyś.

Co mam robić z tego co czytam to niektórzy mają nowe przyłącze w cenach rzędu 3 tyś zł. Słup jest na przeciwko mojej działki po drugiej stronie gruntowej drogi odległość od ogrodzenia około 6-8 metrów. Czy mam żądać odpowiedzi na piśmie - bo nic nie dostałem, gdzie z tym interweniować.

Czy można ewentualnie "wyjąć" przyłącze z domku letniskowego na czas budowy a potem przełożyć też napowietrzne do nowego domu? skoro kablowego sie nie da albo ma kosztować 8 tyś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Z Zakładem Energetycznym bujałem się 3 lata. Chodziło o głupie przesunięcie ICH kabla przechodzącego nad moim (planowanym) tarasem a zasilającego NIE MOJĄ posesję. Podobnie kombinowali spławić mnie straszą wysokimi kosztami, kazali robić mapki, projekty a nawet uzyskać pozwolenie na budowę. Nic nie pomógł nawet znajomy prawnik pracujacy w ZE. Po 3 latach bojów różnymi metodami (na sierotkę, prośbami, groźbami itp) trafiłem w końcu na gościa, który wygadał się, że kierownik powiedział, że powinni to zrobić na koszt ZE. Teraz poszło już znacznie łatwiej. Jeszcze w ostatniej chwili próbowali mnie pogonić. Efekt: ustawili nowy słup, odsunęli kabel i po kłopocie.

 

Tak więc nie odpuszczaj i szukaj właściwego człowieka. Lepiej chyba chodzić osobiście niż pisać pisma - krócej potrwa.

 

 

ogłoszenie bezpłatne: Stare roczniki muratora oddam za przysłowiowe piwo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałam wezwanie na rozprawę o kradzież na moją działkę. Sprawa w czercu. Tylko wyskoczyło coś " ciekawego". W sobotę na działce był pożar. Dużych strat nie ma. Spłonęła stara altanka ( coś w rodzaju szopki, miała drzwi okno i cztery ścianki). Generalnie zostawiliśmy ją tylko po to żeby cement w czasie budowy w niej chować.

Coś mnie skóra swędzi że jest to zemsta za oskarżenie :x Na zdrowy rozum stała altanka po poprzednich właścicielach parę lat i nic, a teraz jak jest sprawa w sądzie przeciwko złodziejowi to spłonęła. Nie wierzę w takie zbiegi okoliczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótkie pytanko, gdzie w Łodzi i okolicach najtaniej nadproża dostanę ?

Ja kupowałem na św. teresy 106 lub 105 bo tam mieli szybko, pytałem też w HIBETie w Rzgowie było trochę taniej ale musiałbym czekać parę dni na transport.

Jeszcze uwaga do HIBETu - ja kupowałem przez pośrednika bo u niego dostałem niższe ceny niż w HIBETie.

 

A możesz podać namiar na tego pośrednika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MONTY: Porównywałem ceny nadproży w 3 punktach (Maxbet, Teresy 105 i Afganud) i najtaniej wychodzi na dzień dzisiejszy w tym trzecim czyli na Zakładowej 154.

 

Dorota: współczuję, ale nie łam się, możesz zawsze to przecież również zgłosić sugerując że to podpalenie. Najważniejsze nie dać się zastraszyć, bo takie łajzy żerują na ludzkim strachu. A najlepiej wziąść trzech kolegów złapać tego złodzieja (bo myślę, że go znasz) wywieźć do lasu i jego postraszyć, nie będzie już wtedy taki mocny. Oczywiście tak aby nie było dowodów na Was ;-)

 

Pytanie z innej beczki: czy ktoś z Was szykował dla banku własny kosztorys domku ok 160 metrów użytkowej ? Musze coś takiego przygotować (już bez stanu surowego, na który akurat mam kasę) a nie mam wogóle pojęcia ile moga kosztować kosztować standardowe instalacje wodne, elektryczne i gazowe. Oczywiście chodzi mi o ogólne sumy nic konkretnego. Moga byc zawyżone (nawet lepiej by było).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczki: czy ktoś z Was szykował dla banku własny kosztorys domku ok 160 metrów użytkowej ? Musze coś takiego przygotować (już bez stanu surowego, na który akurat mam kasę) a nie mam wogóle pojęcia ile moga kosztować kosztować standardowe instalacje wodne, elektryczne i gazowe. Oczywiście chodzi mi o ogólne sumy nic konkretnego. Moga byc zawyżone (nawet lepiej by było).

 

Ja mialem kosztorys znaleziony na forum, ale to byla inna epoka cenowa. Moze ktos umiescil aktualny?

Zazwyczaj aktualne kosztorysy maja Ci, ktorzy wlasnie dostali kredyt ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poradźcie gdzie tanio można kupić cegłę klinkierową na kominy , oraz też gdzie jest duży wybór

 

dzięki :D

 

Najtaniej znalazłam w

Domco

 

KONSTANTYNÓW ŁÓDZKI

UL.NIESIĘCIN 42

 

 

Ola

 

Dzieki Ola , a wybór u nich jest duży , ja mam grafitowy dach i nie wiem jaki kolor dobrać tego klinkieru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, potrzebuję na za niedługo (czerwiec/lipiec) ozdobne palisadkie betonową dł 80 cm, obleciałem okolice Lodowej i Rokicińskiej - kostka brukowa owszem, ale z palisadką jest bida, ci nie robią, ci nie sprowadzają, ci zamówili i nie dostali... gdzie jeszcze w okolicach Łodzi można taką galanterię betonową zakupić?

 

BTW nie wiedziałem, że taka kostka kosztuje z metra tyle, co niezła ceramika do łazienki :roll:

 

A może jakieś podkłady kolejowe cy cuś, taki słupek betonowy kosztuje 27-42 zł/szt :o co przy kilkudziesięciu sztukach robi niezłą kwotę...

Czy podkłady aby nie śmierdzą jak się nagrzeją na słoneczku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kropi - Pabianice, ul. Myśliwska jadąc od Łodzi, prawie pod jej sam koniec po lewej stronie, zaraz za restauracją "Myśliwska" po prawej stronie ulicy. Jest skład z kostką, mogą tam mieć.

Co do podkładów kolejowych słyszałem że sa nasą czane dość mocno jakimś syfiastym olejem i jest on rakotwórczy, czy mocno trujący ... Generalnie była konkluzja, żeby nie stosować :-?

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, byliśmy zmuszeni zrezygnować z naszej ekipy do ocieplania poddasza i teraz poszukujemy "na gwałt" kogoś sprawdzonego, kto by nam to sprawnie zrobił. Sprawa jest o tyle pilna, że nad salonem mamy pustkę i nie da się za bardzo tych robót przesunąć na późniejszy termin, bo nijak nie da się "odizolować" poddasza od parteru. Wszyscy, z którymi rozmawialiśmy chętnie by zrobili, ale... na jesieni ech. Poproszę o jakieś namiary.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MONTY: Pytanie z innej beczki: czy ktoś z Was szykował dla banku własny kosztorys domku ok 160 metrów użytkowej ? Musze coś takiego przygotować (już bez stanu surowego, na który akurat mam kasę) a nie mam wogóle pojęcia ile moga kosztować kosztować standardowe instalacje wodne, elektryczne i gazowe. Oczywiście chodzi mi o ogólne sumy nic konkretnego. Moga byc zawyżone (nawet lepiej by było).

 

Co z tego , że w grudniu robiłęm taki kosztorys skoro teraz już mi się w cholerę rzeczy rozjechało mimo , że do wszystkiego dorzuciłem 20%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, potrzebuję na za niedługo (czerwiec/lipiec) ozdobne palisadkie betonową dł 80 cm, obleciałem okolice Lodowej i Rokicińskiej - kostka brukowa owszem, ale z palisadką jest bida, ci nie robią, ci nie sprowadzają, ci zamówili i nie dostali... gdzie jeszcze w okolicach Łodzi można taką galanterię betonową zakupić?

 

BTW nie wiedziałem, że taka kostka kosztuje z metra tyle, co niezła ceramika do łazienki :roll:

 

A może jakieś podkłady kolejowe cy cuś, taki słupek betonowy kosztuje 27-42 zł/szt :o co przy kilkudziesięciu sztukach robi niezłą kwotę...

Czy podkłady aby nie śmierdzą jak się nagrzeją na słoneczku?

 

Sasiad chce sie pozbyc palisadki betonowej, ale ona chyba ma 40 cm. Ma pół palety. Sprawdz na stronie producenta - Drewbet - czy maja wieksza. Ja (za przykladem sasiada) kupowalismy kostke w Kenpolu w Piotrkowie Tryb.

 

Jesli chodzi o inne rozwiazania, poszukaj w gratcka.pl piaskowiec Kębliny (Kembliny). Widzialem tez w ich ofercie jakas palisade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MONTY: Pytanie z innej beczki: czy ktoś z Was szykował dla banku własny kosztorys domku ok 160 metrów użytkowej ? Musze coś takiego przygotować (już bez stanu surowego, na który akurat mam kasę) a nie mam wogóle pojęcia ile moga kosztować kosztować standardowe instalacje wodne, elektryczne i gazowe. Oczywiście chodzi mi o ogólne sumy nic konkretnego. Moga byc zawyżone (nawet lepiej by było).

 

Co z tego , że w grudniu robiłęm taki kosztorys skoro teraz już mi się w cholerę rzeczy rozjechało mimo , że do wszystkiego dorzuciłem 20%

Kosztorys przygotowywalismy w marcu - dom 140 m2 parteru + ok. 40 m2 garazu.

Kosztorys był w dużej mierze "na oko", ale jak sie okazało, to całkiem dobre było to oko ;)

 

I tak:

--> inastalacja gaz, wod-kan i CO (podłogówka po całości, piec gazowy kondens. z duzym zasobnikiem)

50 tysiecy (materiały + robocizna)

 

--> instalacja elektryczna z osprzętem (z gniazdami, ramkami, włącznikami itp - ale bez zyrandoli) 15 tysięcy (oczywiściw równiez materiały + robocizna)

 

BTW nie wiedziałem, że taka kostka kosztuje z metra tyle, co niezła ceramika do łazienki

Ano kosztuje - i na dodatek jak sie jakąś upatrzy, to najcześcienj "ni ma" :evil:

Jestem własnie po układaniu kostki - wybrałam Libet piccolo solare - i jak sie okazało zwinełam ostatnie 10 palet,

bo sie ponoć Libetowi kruszywo skończyło i przerzuca sie na inne kolory :-?

A - co do cen robocizny układaczy kostki - to suma sumarum, z obrzeżami, stopniami i dekoram

i tez wychodzi tyle co za płytki do łazienki - ok. 40 zł/m2 :o

 

No i na koniec jeszcze pytanie mam - juz typowo wykończeniowe ;)

Czy ktoś z Was orientowł się może, na jakie rabaty mozna liczyć w salonie Klera?

Upatrzyłam sobie kanapę i stół ze krzesłami - i nie wiem, jak z nimi gadać - bo ekspedientka twierdziła, że max upust to 3 % :o :lol:

No i nie wiem, czy to prawda, czy ściema :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...