Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hej!

Szukam działki - okolice Nowosolnej, Mileszek, Sikawy, Wiączynia i innych okolicznych wiosek.

Jakby ktoś dysponowal takową lub miał chociaż info - będę niezmiernie wdzięczna

 

Ty mnie lepiej na Mileszki nie przyjeżdżaj :lol: :lol: :lol: :lol: bo powiem sąsiadom ,że ty na naszą WIEŚ wioska mówisz i będziesz mieć przerąbane :lol: :lol: :lol: :lol:

 

No, a przeciez Mileszki bodajze juz w 2002 zostały w kronikach odnotowane jako OSADA!

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hej!

Niech mnie ktoś oświeci co wiąże się z terminem "strefa przewietrzania miasta"! :o

Mmmad, nastraszyłeś mnie! O co z tym chodzi? Wiesz jakie tereny obejmuje ww strefa? Nic nie mogę znaleźć konkretnego na ten temat :-?

Interesująca mnie działka w tym zaskarżonym planie była przeznaczona pod budownictwo, więc chyba nie jest położona na obszarze tej strefy...?

 

Cześć:-)

Jeśli jest to Łódź i Okólna to nie masz szans się tam pobudować:-(

Póki co to nawet na remont domu nie chcą tam pozwolić....

Na stronie PKWŁ jest mapa z zaznaczonymi obszarami zabudowy rozproszonej w PKWŁ. Zweryfikuj tę mapę z lokalizacją Twojej potencjalnej działki i bedziesz wszystko wiedział, czy możesz się budować czy nie.... Lepiej jeśli by to było w gminie Stryków....1 m od Łodzi a budować się juz można;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Szukam działki - okolice Nowosolnej, Mileszek, Sikawy, Wiączynia i innych okolicznych wiosek.

Jakby ktoś dysponowal takową lub miał chociaż info - będę niezmiernie wdzięczna

 

Ty mnie lepiej na Mileszki nie przyjeżdżaj :lol: :lol: :lol: :lol: bo powiem sąsiadom ,że ty na naszą WIEŚ wioska mówisz i będziesz mieć przerąbane :lol: :lol: :lol: :lol:

 

No, a przeciez Mileszki bodajze juz w 2002 zostały w kronikach odnotowane jako OSADA!

:D

 

 

Ło matko!!! :o

To fajniej brzmi "wsie" niż "wioski"??? :lol: :lol:

 

A swją drogą, chodziło mi naprawdę o wioski dookoła, przecież wiem że to miasto no!!! :lol: Teraz jest bez "innych" - żeby nikt mi się nie czepiał 8)

 

A tak na marginesie, jeśli chodzi o Mileszki - nawet miałam tam fajne miejsce i niedrogo, ale bez mediów i dojazdu sensownego, nie wspominając już że rolna była i bez planu ani rusz... :-?

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Niech mnie ktoś oświeci co wiąże się z terminem "strefa przewietrzania miasta"! :o

Mmmad, nastraszyłeś mnie! O co z tym chodzi? Wiesz jakie tereny obejmuje ww strefa? Nic nie mogę znaleźć konkretnego na ten temat :-?

Interesująca mnie działka w tym zaskarżonym planie była przeznaczona pod budownictwo, więc chyba nie jest położona na obszarze tej strefy...?

 

Sa takie obszary wokol miast, ktore celowo sa pozostawione bez zabudowy. Mowia o tym, ze to strefa przewietrzania lub wentylacji miasta. Szukajac dzialki natknalem sie na jedna w okolicach Zjazdowej, ale wlasnie wtedy sie dowiedzialem, ze istnieje cos takiego i niekoniecznie moge dostac tam pozwolenie na budowe. Dlatego uprzedzam (moze niepotrzebnie) - ale lepiej sprawdz - w odpowiednim Urzedzie. I nie wierz tak latwo w bajki sprzedawcow, ze "wlasciwie to ta dzialka jest juz budowlana". Tym bardziej, ze ta "Twoja" dzialka budowlana jeszcze nie jest.

Ogladalem tez dzialke w Dabrowce, ktora lezala w strefie przeznaczonej pod budownictwo, ale budowac sie na niej raczej nie mozna bylo ze wzgledu na uksztaltowanie terenu (lezala na stoku nad parowem). (Ale wtedy jeszcze tez nie bylo planu zagospodarowania).

 

Dzięki, sprawdzę wszystko co się da.

 

I nie jestem naiwna - już trochę szukam działki i sporo wiem, jakie powinna spełmiać kryteria :wink: Już różnych cwaniaków na swej drodze ku działce spotkałam. Ten właściciel kitów nie wciskał - od samego początku mówił jaka tam jest sytuacja. Wiadomo, że podkreśla wszystkie pozytywne aspekty sprawy - w końcu chce sprzedać. Co nie zmienia jednak faktu, że na razie dzialka jest jedną wielką niewiadomą.

Ja z kolei się przyznaję, że liczę na korzystny obrót sprawy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cześć:-)

Jeśli jest to Łódź i Okólna to nie masz szans się tam pobudować:-(

Póki co to nawet na remont domu nie chcą tam pozwolić....

Na stronie PKWŁ jest mapa z zaznaczonymi obszarami zabudowy rozproszonej w PKWŁ. Zweryfikuj tę mapę z lokalizacją Twojej potencjalnej działki i bedziesz wszystko wiedział, czy możesz się budować czy nie.... Lepiej jeśli by to było w gminie Stryków....1 m od Łodzi a budować się juz można;-)

 

Cześć!

Wiem jak tam sprawa wygląda, niestety. Nam się z budową nie spieszy, kwestia tylko, żeby wyczuć stopień ryzyka - czy jest szansa za te 2 lata, że w planie (ma być nowy zatwierdzony w 2010r) będzie korzystny dla nas zapis. Będę się próbowała (jestem kobitka :wink: ) dowiedziec może nieoficjalną drogą przez znajomego, jakie mają plany odnośnie tego terenu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie PKWŁ jest mapa z zaznaczonymi obszarami zabudowy rozproszonej w PKWŁ. Zweryfikuj tę mapę z lokalizacją Twojej potencjalnej działki i bedziesz wszystko wiedział, czy możesz się budować czy nie.... /quote]

 

 

Hm... ja na tej mapie widze tylko trzy kwadraciki w legendzie - "lasy", "rezerwaty" i "obszary zabudowane" na szaro. A ta zabudowa rozproszona ...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam i czytam (i tak od pół roku) i jestem coraz bardziej przerażony ... ale nic to Baśka.

W przyszłym tygodniu nabywam działkę, chciałbym do końca roku przejść formalności i może fundamenty - to plan maksymalny :)

Zazdroszczę Tym, ktorzy są już na dalszych etapach ....

działka ładna, w Łodzi, dosyć duża ... ale domek tylko na połowie działki, zawsze będzie można sprzedać pół :)

Trzymajcie kciuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomóżcie

 

mam wycenę od czterech firm od okien

 

1. M&S

5 komorowy Brugmann 6875,25

 

2. OKNO-BUD

5 komorowy Aluplast, Roto NT 5700,00

 

3. OKNO-STYL

GEALANT S8000 6-l=komorowy, Roto NT 5670,00

 

4.ABATEX

5 Komorowy Brugmann 6100,00

 

nie wiem którą firmę wybrać macie jakieś doświadczenia z tymy firmami głownie chodzi o montaż

 

A może kupowaliście w innych miejscach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie PKWŁ jest mapa z zaznaczonymi obszarami zabudowy rozproszonej w PKWŁ. Zweryfikuj tę mapę z lokalizacją Twojej potencjalnej działki i bedziesz wszystko wiedział, czy możesz się budować czy nie.... /quote]

 

 

Hm... ja na tej mapie widze tylko trzy kwadraciki w legendzie - "lasy", "rezerwaty" i "obszary zabudowane" na szaro. A ta zabudowa rozproszona ...?

 

Cześć ponownie i sorki za tego faceta :wink: coś ciśnienie dziś spada i zamotana jestem.....Tu masz konkretną mapę http://www.nowa.pkwl.pl/images/pobranie/strefy.jpg

oznaczone literą R tereny to tereny zabudowy rozproszonej, mnie sie udało zmieścić właśnie w takim terenie znaleźć :lol: >>> znaczy nie mnie tylko kojej działce :D

Może komuś też się ta mapka przyda na etapie rozpatrywania kupna działki na terenie PKWŁ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem którą firmę wybrać macie jakieś doświadczenia z tymy firmami głownie chodzi o montaż

 

A może kupowaliście w innych miejscach

 

Ewuś, mało kto ma okna z czterech roznych firm, wiec ciezko bedzie doradzic. Kilka osob na forum ma doswiadczenia z Abatexu. Ja tez - montazu nie wspominam najlepiej (panowie chcieli mi montowac okna bez listwy startowej "bo sie nie mieszcza"), ale ogolnie obsluge firmy oceniam pozytywnie. Wiec moja rekomendacja: firma tak, montaz tak sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie PKWŁ jest mapa z zaznaczonymi obszarami zabudowy rozproszonej w PKWŁ. Zweryfikuj tę mapę z lokalizacją Twojej potencjalnej działki i bedziesz wszystko wiedział, czy możesz się budować czy nie.... /quote]

 

 

Hm... ja na tej mapie widze tylko trzy kwadraciki w legendzie - "lasy", "rezerwaty" i "obszary zabudowane" na szaro. A ta zabudowa rozproszona ...?

 

Cześć ponownie i sorki za tego faceta :wink: coś ciśnienie dziś spada i zamotana jestem.....Tu masz konkretną mapę http://www.nowa.pkwl.pl/images/pobranie/strefy.jpg

oznaczone literą R tereny to tereny zabudowy rozproszonej, mnie sie udało zmieścić właśnie w takim terenie znaleźć :lol: >>> znaczy nie mnie tylko kojej działce :D

Może komuś też się ta mapka przyda na etapie rozpatrywania kupna działki na terenie PKWŁ...

 

Och dzięki :D suuperowowa mapa!!

Szkoda tylko, że sie nie da powiększyć. A wiesz może kiedy ona powstała? jest aktualna?

Z tego, co widzę, mój teren to albo U - "obszary istniejącego osadnictwa wiejskiego i obszary podlegające przekształceniom urbanizacyjnym", albo N - "obszary o dominującej funkcji rolnej w przewadze niezabudowane lub z zabudową rozproszoną"

To chyba nie tak źle? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie PKWŁ jest mapa z zaznaczonymi obszarami zabudowy rozproszonej w PKWŁ. Zweryfikuj tę mapę z lokalizacją Twojej potencjalnej działki i bedziesz wszystko wiedział, czy możesz się budować czy nie.... /quote]

 

 

Hm... ja na tej mapie widze tylko trzy kwadraciki w legendzie - "lasy", "rezerwaty" i "obszary zabudowane" na szaro. A ta zabudowa rozproszona ...?

 

Cześć ponownie i sorki za tego faceta :wink: coś ciśnienie dziś spada i zamotana jestem.....Tu masz konkretną mapę http://www.nowa.pkwl.pl/images/pobranie/strefy.jpg

oznaczone literą R tereny to tereny zabudowy rozproszonej, mnie sie udało zmieścić właśnie w takim terenie znaleźć :lol: >>> znaczy nie mnie tylko kojej działce :D

Może komuś też się ta mapka przyda na etapie rozpatrywania kupna działki na terenie PKWŁ...

 

Och dzięki :D suuperowowa mapa!!

Szkoda tylko, że sie nie da powiększyć. A wiesz może kiedy ona powstała? jest aktualna?

Z tego, co widzę, mój teren to albo U - "obszary istniejącego osadnictwa wiejskiego i obszary podlegające przekształceniom urbanizacyjnym", albo N - "obszary o dominującej funkcji rolnej w przewadze niezabudowane lub z zabudową rozproszoną"

To chyba nie tak źle? :roll:

 

W tym wypadku będziesz musiała mieć powyżej 1ha aby móc się budować...przerabiłam juz to :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie PKWŁ jest mapa z zaznaczonymi obszarami zabudowy rozproszonej w PKWŁ. Zweryfikuj tę mapę z lokalizacją Twojej potencjalnej działki i bedziesz wszystko wiedział, czy możesz się budować czy nie.... /quote]

 

 

Hm... ja na tej mapie widze tylko trzy kwadraciki w legendzie - "lasy", "rezerwaty" i "obszary zabudowane" na szaro. A ta zabudowa rozproszona ...?

 

Cześć ponownie i sorki za tego faceta :wink: coś ciśnienie dziś spada i zamotana jestem.....Tu masz konkretną mapę http://www.nowa.pkwl.pl/images/pobranie/strefy.jpg

oznaczone literą R tereny to tereny zabudowy rozproszonej, mnie sie udało zmieścić właśnie w takim terenie znaleźć :lol: >>> znaczy nie mnie tylko kojej działce :D

Może komuś też się ta mapka przyda na etapie rozpatrywania kupna działki na terenie PKWŁ...

 

Och dzięki :D suuperowowa mapa!!

Szkoda tylko, że sie nie da powiększyć. A wiesz może kiedy ona powstała? jest aktualna?

Z tego, co widzę, mój teren to albo U - "obszary istniejącego osadnictwa wiejskiego i obszary podlegające przekształceniom urbanizacyjnym", albo N - "obszary o dominującej funkcji rolnej w przewadze niezabudowane lub z zabudową rozproszoną"

To chyba nie tak źle? :roll:

 

W tym wypadku będziesz musiała mieć powyżej 1ha aby móc się budować...przerabiłam juz to :evil:

 

 

Mówisz o zabudowie siedliskowej. Teraz już ponoć nie 1 a 3,5 ha trzeba mieć, bo zmieniła się wielkość średniego gospodarstwa rolnego w województwie Łódzkim, ale pewności nie mam.

 

Najgorzej jest, jak istnieje już plan i w zatwierdzonym planie dana działka jest rolna, bez dopisku że z możliwością budowy. Wtedy już się tego nie zmieni.

Teraz powstaje nowy plan, więc jest jakaś możliwosć wpłynięcia na decyzje urzędników.

W planie który uchwalono 2 lata temu, ale przestał istnieć, bo go zaskarżyli, te tereny były juz przeznaczone pod budowę, więc jest szansa, że w tym nowym też będą. Wnioski zostały odpowiednie złożone, więc mogliby je uwzględnić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz jasne że by mogli, ale pytanie czy będa chcieli?

teraz zrobią te działki bez możliwości zabudowy, wykupią za małe pieniądze, a za dwa lata zmienią plan i pomimo otuliny lasu łagiewnickiego powstanie nowe osiedla mieszkaniowe :evil:

 

Ponoć jakas ważna persona ma kupioną działkę kilka działek za mną i chce się budować, więc może "zrobią jej dobrze", a ja się załapię? 8) :lol:

 

Swoją drogą, nie mogę myśleć pesymistycznie, bo się wykończę - mam milion wątpliwości, a żadnej alternatywy... :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddam w dobre ręce ( albo zamienię na dobre piwko... ) :

 

Murator - roczniki 2001 - 2005

22 katalogi z projektami - część z płytami

numery specjalne Muratora

i ok. 1 kg miesięcznika "Zbuduj Dom".

 

Przede mną wykończeniówka, więc chętnie przekażę wiedzę budowlaną potrzebującym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddam w dobre ręce ( albo zamienię na dobre piwko... ) :

 

Murator - roczniki 2001 - 2005

22 katalogi z projektami - część z płytami

numery specjalne Muratora

i ok. 1 kg miesięcznika "Zbuduj Dom".

 

Przede mną wykończeniówka, więc chętnie przekażę wiedzę budowlaną potrzebującym...

 

 

To ja się uśmiechnę :lol: :lol: :lol:

 

Makulatura tego typu bardzo mile widziana :lol:

Piwko - masz bankowo :wink:

:wink: :wink: :wink: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

milek z zewnatrz wygląda to tak, że napaliłaś sie na tę działkę jak diabli. W takim wypadku racjonalne argumenty zazwyczaj mało docierają do kogoś. Ale przemyśl jeszcze jej kupno.

 

Hm... no trochę się napaliłam :oops: Chyba to normalne zjawisko i myślę, że przydarzyło się wszystkim już budującym...

 

Co nie zmienia faktu, że trochę mi przykro, bo piszę tu po to, by otrzymać wsparcie, a dostaję prztyczka w nos :cry:

 

Cały czas myślę, nie kupuję jeszcze :wink: Szukam poztywów, bo negatywy są oczywiste i mam ich świadomość.

Poza tym nie jestem sama, mąż też ma coś do powiedzenia.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...