Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mówisz o zabudowie siedliskowej. Teraz już ponoć nie 1 a 3,5 ha trzeba mieć, bo zmieniła się wielkość średniego gospodarstwa rolnego w województwie Łódzkim, ale pewności nie mam.

 

Najgorzej jest, jak istnieje już plan i w zatwierdzonym planie dana działka jest rolna, bez dopisku że z możliwością budowy. Wtedy już się tego nie zmieni.

Teraz powstaje nowy plan, więc jest jakaś możliwosć wpłynięcia na decyzje urzędników.

W planie który uchwalono 2 lata temu, ale przestał istnieć, bo go zaskarżyli, te tereny były juz przeznaczone pod budowę, więc jest szansa, że w tym nowym też będą. Wnioski zostały odpowiednie złożone, więc mogliby je uwzględnić...

 

Witaj,

 

Ja też z tych okolic (pozdrowienia dla Inki :) i po nielichej przeprawie z wojewódzkim konserwatorem przyrody.

Otóz niekoniecznie trzeba mieć działkę aż o wielkości przeciętnego gospodarstwa rolnego w danej gminie. PKWŁ ma własne wymagania co do minimalnej wielkości działek.

Oprócz mapki, do której link widziałam - jest też opis poszczególnych obszarów, tzw. plan ochrony parku: http://www.nowa.pkwl.pl/modules.php?op=modload&name=Downloads&file=index&req=getit&lid=1. I on wskazuje jaka jest minimalna wielkość działki, na której można się budować.

 

Na to wszystko nakładają się jeszcze plany i polityka gminy - w tym wypadku gminy Łódź.

Jeżeli obie strony (park i gmina) będą pozytywne - na działce się pobudujesz. Na pewno nie ma co się ładować, jeżeli plan ochrony parku to uniemozliwia. To raczej zmianie nie ulegnie. Jeżeli chcesz, mogę podac na priva, kto w urzędzie wojewódzkim ochroną parku się zajmuje i powinien - teoretycznie - na pytania odpowiedzieć.

Generalnie, również polecam gminę Stryków - im na inwestorach zależy.

 

Pozdrawiam!

Agnieszka

 

 

Cześć!

 

Ja co prawda nie Inka, ale cytujesz mój post, więc odpisuję... :wink:

Poproszę o tę informację na priv, zbieram wszelkie dane :D

Co do gminy Stryków - bardzo chętnie, ale cuś mało ofert sprzedaży działek spotykam... :( Albo jak już jest to bardzo daleko...

 

Pozdrawiam

milek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

EZS napisała:

Mam pozwolenie na budowe Hurra

 

Gratuluję, troche to wszystko trwało, ale teraz to juz pójdzie jak z płatka, powodzenia w zmaganiach z budowlańcami.

 

 

Czy ktoś brał ostatnio piasek, jaka jest obecnie cena?

 

Proszę o jakieś namiary na transport, najlepiej z okolic Rąbienia i ALeksandrowa.

 

 

 

Mobby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EZS napisała:
Mam pozwolenie na budowe Hurra

 

Gratuluję, troche to wszystko trwało, ale teraz to juz pójdzie jak z płatka, powodzenia w zmaganiach z budowlańcami.

 

Buhahaha, teraz to się dopiero zacznie :lol:

Dobrze, że część materiału masz już zgromadzoną, tym nie mniej pozostaje jeszcze strona wykonawcy - teraz to jest tak, że jeśli z kimś się umówisz na jakiś termin to oznacza to tylko tyle, że wiesz, kiedy praca na pewno NIE zostanie wykonana :wink:

 

Ostatnio nawet dostałem opieprz od szefa ekipy za to, że spóźnili się o kilka dni z przygotowaniem podłoża pod wylewki :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, wiecie może czy gmina Nowosolna dopłaca do oczyszczalni przydomowych? Kolega budował w gminie Zgierz i oddali mu chyba połowę kosztów :o

 

Ewcia oczywiście gratuluję pozwolenia :wink:

 

 

Hej

Mnie też interesuje sprawa przydomowej oczyszczalni, nasza działka znajduje się na terenie miasta Zgierz i z tą dopłatą wtedy jest problem. Byłam u urzędzie gminy i tam rzeczywiści coś dokładają. Nie wiecie jak to wygląda na terenie miasta Zgierza?

 

Potrzebuję siatkę na ogrodzenie, kto mi podpowie gdzie szukać, aby cena nie była księżycowa.

 

Na początku czerwca będę potrzebowała blaszany garaż, może do tego czasu ktoś z was już nie będzie potrzebował swojego.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, wiecie może czy gmina Nowosolna dopłaca do oczyszczalni przydomowych?

Ja sie tym interesowalem. Wtedy bylo tak, ze jesli masz ha przeliczeniowe w odpowiedniej ilosci to jako rolnik mozesz sie starac o doplate.

Ale moze sie cos zmienilo przez ostatni rok.

Pytałem w gminie - teraz jest tak, że nikomu nie dopłacają, bo nie mają środków :( Biedna gmina, ot co...

Można się jedynie starać o niskooprocentowany kredyt w BOśu, ale chyba sobie odpuszczę :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorota, tak trzymać :D

 

 

 

A propos, kto zna aktualne ceny bloczków fundamentowych???

W Ozorkowie 3 tyg temu były po 2,6 teraz są po 4,3 (te większe)

NA Śląskiej po 2,6 ale mniejsze.

Ktao zna ceny gdzieś indziej?

Ile w MAxbud (nie zdążyłam zadzwonić) i jakie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem za 210, w czwartek leja

 

możesz podać namiary? plisss

wkrótce będę potrzebowała na chudziak

Właśnie. gdzie jest ten beton????? :lol: Faktura mi nie potrzebna 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile placiliscie ostatnio za ocieplenie poddasza + karton gipsy ?

 

U mnie ekipa zawolala 20 zł ocieplenie + 35 zł karton. Wiem iz to drogo , ale chcialbym wiedziec jak drogo.

 

Ekipa polecana, solidna

 

My mamy za 25 PLN jako calosc ... ocieplenie i karton-gips ... budujemy 20 km poza Łodzią .... i ostatnio robimy wszystko u tego samego majtra .... tynki wewnetrzne, ocieplenie i tynki zewnetrzne, wylewki, ocieplenie poddasza i moze cos tam z wykonczenia.....

 

Nikt wiecej w tym roku nie ocieplal poddasza ??

 

Kilka osob pisalo do mnie w wziazku z moim postem wiec odpowiadam jeszcze na ogole :). Majster bedzie wolny jakos w sierpniu. Jesli bedzie wczesniej to obiecuje ze napisze z wyprzedzeniem. Zastanawialem sie czy napisac o tym ktory jeszcze w marcu powiedzial nam cene 15 PLN ale on byl znany ze jest bardzo tani , solidny ... tylko ze robi sam i dlatego robi to bardzo dlugo ... nam powiedzial ze np. tynki wew. z filcowaniem potrwaja 2 miesiace. Niestety zrezygnowal bo wzial budowe calego domu. Przykre doswiadczenie mielismy z dekarzem ktory nie dokonczyl roboty i nawial bo nalapal duzo innych robot ... szukamy sami dekarza na jeden dzien roboty.

 

Namiar na majstra chetnie podam ale nauczony przykrym doswiadczeniem zaczekam do momentu kiedy bedziemy juz finiszowac. Osoby ktore beda jeszcze zainteresowane prosze o kontakt w lipcu.

 

 

pozdrawiam

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TRANS-BET Zgierz ul. Sadowa tel 716 38 14

jak kupowałam tydzień temu to nie chcieli rozmawiać na temat bez faktury!!!!

może dlatego, że wypytywałam sie o wszystko :o :roll: czy nie oszukiwany ten beton, a co będzie jak się bedzię kruszył ,czy nie mają nic przeciw jak sobie troszkę do słoiczka odleję i dam do ekspertyzy...to były żarty ale może dlatego nie chcieli bez faktury :roll:

brałam u nich na fundament ale to koniec z naszej współpracy...dla mnie to oni oszukują ...przynajmniej na pompie.....to mogłam sprawdzic bo patrzyłam na zegarek :o

zresztą pisałam o nich na poprzedniej stronie :-?

ale decyzję podejmujemy indywidualnie, każdy sam :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...