Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dawno mnie tu nie było , a tu tak miło . Ale prace idą do przodu . Nie jak to nazwać , wszytkie ekipy przychodzą do mnie tydzień , dwa wcześniej niż się ze mną umawiali i cześć rzeczy muszę robić na wariackich papierach , ale za to do przodu .

Ja tak tylko informacyjnie :

- jakby ktoś szukał mat zbrojeniowych pod wylewki (1mx2m) to na brukowej kupowałem po 4,7 zł brutto za sztukę plus transport . Też dobra cena była w Metaleksie na ul. Słowiańskiej po 6,5 (musiałem kilka dobrać bo mi brakło)

- styropian (kto dziś kupuje styropian bo ceny kosmiczne) , zamówiłem u producenta w Łaszkowicach po 165 za m3 z transportem do Łodzi)

 

pozdr

Jacek

 

 

 

Jacku , przeslij mi namiar na priv proszę do tego producenta styropianu , dzięki bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hej :D

 

JAK ? STAREJ GWARDII FORUM SPISUJĄ SIĘ BRAMY GARAŻOWE ???

 

co byście polecili , gdzie najlepsze wrażenia cenowe i obswługowe????

 

:D :D :D

 

Dziś zamówiłem segmentówkę Krispolu u miłego pana z Curie Skłodowskiej 1a, polecił mi je facet, który kiedyś był handlowcem od bram i z Krispolu nie miał żadnej reklamacji przez 2 lata. Koszt 2800 z montażem.

 

Niestety brama uchylna u mnie nie wchodziła w grę z uwagi na wysokość (a w zasadzie niskość) garażu. Poprzedni właściciele posępili na 1 rządek bloczków a teraz ja się muszę z tym męczyć :evil:

 

 

Jaki miałeś terin realizacji ? czy trzymają sztywno ceny , czy coś wytargowałeś taniej?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy ktoś wie jak ma wyglądać dokument poświadczający stopień zaawansowania inwestycji do zwrotu VAT? Chciałem się udać z tym do kierownika budowy ale nie mogę znaleźć wzoru.

 

Próbowałem już wyszukiwarki ale działa fatalnie i wciąż nic nie znajduje.

 

Kierownik budowy napisał mi oświadczenie jakie prace na dany dzień zostały wykonane - w punktach po kolei - fundamenty, ściany nośne, ściany działowe itd aż do porycia dachówką. Podpisał się pod tym i wszystko było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Geodetę z okolic Aleksandrowa polecam

GeoExpert 042-712-25-45 Kędziora

nie wiem czy najtańszy ale solidny (no mnie przynajmniej nie nawalił - jeszcze ;-) ) no i projektant powiedział że przygotowana mapa solidna :lol:

 

Ja też ich polecam! Mili i solidni :) Jeszce ubilismy "interres" bo powiesili swoja tabliczke na moim płocie i mialam taniej :)

 

Ola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dosyc atrakcyjna oferte na c.o. od firmy Bomex, miał ktos moze z nimi przyjemnosc? lub nieprzyjemnosc?

 

I tu drugie pytanie...

 

te rury do ogrzewania podlogowego wystepuja w dwoch pzredzialach cenowych, okolo 4 zł i około 2zł... handlowcy twierdza, ze te za 2 to są chińskie i "do dupy", ze pękają i bede miala z nimi tylko problem

 

Czy moze ktos z Was ma jakies opinie lub doświadczenia na ten temat?

 

 

OLa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dosyc atrakcyjna oferte na c.o. od firmy Bomex, miał ktos moze z nimi przyjemnosc? lub nieprzyjemnosc?

 

I tu drugie pytanie...

 

te rury do ogrzewania podlogowego wystepuja w dwoch pzredzialach cenowych, okolo 4 zł i około 2zł... handlowcy twierdza, ze te za 2 to są chińskie i "do dupy", ze pękają i bede miala z nimi tylko problem

 

Czy moze ktos z Was ma jakies opinie lub doświadczenia na ten temat?

 

 

OLa

 

Słuchaj są "do Dupy" to się nie nadaja , no chyba że do szpitala do lewatywy . :lol: :D :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wiecie gdzie można od ręki kupić Terivę?

 

od ręki, czyli natychmiast? raczej nigdzie

 

właśnie kupiłam Terivę, będzie za 2 tygodnie

 

w ogóle to co się dzieje zakrawa na jakąś groteskę

 

w wielu miejscach nawet rozmawiać nie chcą, mają zamówienia na sierpień

w cenach też szeroki wachlarz, pustaki od 3.50 do 4.90 belki od 63 do 89

(wymiar 4.2 - bo takie potrzebuję)

 

i oto co mnie spotkało w temacie Terivy:

 

w firmie polecanej na forum telefonicznie dowiedziałam się, że termin oczekiwania około 5 tygodni, belka 63.44 pustak 4.30 - pojechałam zamówić

 

rozmowa osobista:

ja - jak długo się czeka?

pan - 6 tygodni

ja - przez telefon mówił pan 5

pan - jak się pani nie podoba, proszę wyjść!

ja - czy cena będzie taka jak teraz?

pan - nie wiem, możliwe że zdrożeje

ja - wpłacę zaliczkę

pan - nie bierzemy zaliczek

ja - jaką mam gwarancję, że w ogóle dostanę strop za te 6 tygodni?

pan - nie ma gwarancji

 

wróciłam do domu, rozgrzałam telefon i pojechałam zamówić strop do Strykowa, cena belki 77.80 pustak 3.50

potrzebuję 30 belek, więc w sumie wyszło taniej niż w tamtej firmie

termin oczekiwania 2 tygodnie, zaliczkę przyjęto, wykazano zrozumienie klienta i jeszcze utargowałam upust!

 

teraz muszę zamówić okna.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wiecie gdzie można od ręki kupić Terivę?

 

od ręki, czyli natychmiast? raczej nigdzie

 

właśnie kupiłam Terivę, będzie za 2 tygodnie

 

w ogóle to co się dzieje zakrawa na jakąś groteskę

 

w wielu miejscach nawet rozmawiać nie chcą, mają zamówienia na sierpień

w cenach też szeroki wachlarz, pustaki od 3.50 do 4.90 belki od 63 do 89

(wymiar 4.2 - bo takie potrzebuję)

 

i oto co mnie spotkało w temacie Terivy:

 

w firmie polecanej na forum telefonicznie dowiedziałam się, że termin oczekiwania około 5 tygodni, belka 63.44 pustak 4.30 - pojechałam zamówić

 

rozmowa osobista:

ja - jak długo się czeka?

pan - 6 tygodni

ja - przez telefon mówił pan 5

pan - jak się pani nie podoba, proszę wyjść!

ja - czy cena będzie taka jak teraz?

pan - nie wiem, możliwe że zdrożeje

ja - wpłacę zaliczkę

pan - nie bierzemy zaliczek

ja - jaką mam gwarancję, że w ogóle dostanę strop za te 6 tygodni?

pan - nie ma gwarancji

 

wróciłam do domu, rozgrzałam telefon i pojechałam zamówić strop do Strykowa, cena belki 77.80 pustak 3.50

potrzebuję 30 belek, więc w sumie wyszło taniej niż w tamtej firmie

termin oczekiwania 2 tygodnie, zaliczkę przyjęto, wykazano zrozumienie klienta i jeszcze utargowałam upust!

 

teraz muszę zamówić okna.....

 

 

Troche się panoszą budowlańcy w czasie ich hossy :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dołączyłam ksero dziennika budowy- na bieżąco wypełnione, podpisane przez kier bud

zwrot VAT dostałam

 

Witam

 

Czy ktoś wie jak ma wyglądać dokument poświadczający stopień zaawansowania inwestycji do zwrotu VAT? Chciałem się udać z tym do kierownika budowy ale nie mogę znaleźć wzoru.

 

Próbowałem już wyszukiwarki ale działa fatalnie i wciąż nic nie znajduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dołączyłam ksero dziennika budowy- na bieżąco wypełnione, podpisane przez kier bud

zwrot VAT dostałam

 

Witam

 

Czy ktoś wie jak ma wyglądać dokument poświadczający stopień zaawansowania inwestycji do zwrotu VAT? Chciałem się udać z tym do kierownika budowy ale nie mogę znaleźć wzoru.

 

Próbowałem już wyszukiwarki ale działa fatalnie i wciąż nic nie znajduje.

 

Oto cytat z artykułu w Gazecie Wrocławskiej:

"Składając wniosek, nie musisz już dołączać do niego dokumentu określającego stopień zaawansowania inwestycji ani zawiadomienia o zakończeniu prac."

Cały artykuł jest tutaj. Warto przeczytać też 2 komentarze pod tekstem art. świadczące o znanym nam wszystkim fakcie, że każdy US to "państwo w państwie" i rządzi się w/g własnej interpretacji (teoretycznie) ogólnie obowiązujączych zasad.

 

Ja wniosek składałem przed wejściem w życie nowych przepisów. Od kierbuda dostałemodręczne pismo o takim schemacie:

Miejscowość, Data

Obiekt realizowany:

BUDYNEK MIESZKALNY JEDNORODZINNY

Inwestor:

...

Adres budowy:

...

 

Na dzień ... wykonano: ławę fundamentową wraz ze ścianami fundamentowymi.

Podpis, Pieczątka

 

Oddałem to pismo do US a oni oddali kasę - w moim przypadku bezboleśnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...