Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 20,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Może ktoś podłączał wodę i kanalizację w Łodzi i ma namiar na dobra firmę. Trzeba zrobić całą dokumentację i podłączyć do głównej nitki ( kanalizcja w ulicy o nawierzchni asfaltowej, woda w chodniku) odległość ok 4 m od granic działki. Ile taka przyjemność kosztuje? A może taniej i prościej zlecić to wodociągom. Dziękuję za odpowiedzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś podłączał wodę i kanalizację w Łodzi i ma namiar na dobra firmę. Trzeba zrobić całą dokumentację i podłączyć do głównej nitki ( kanalizcja w ulicy o nawierzchni asfaltowej, woda w chodniku) odległość ok 4 m od granic działki. Ile taka przyjemność kosztuje? A może taniej i prościej zlecić to wodociągom. Dziękuję za odpowiedzi.

 

Podłaczałam, właśnie skończyłam. Firma bardzo OK, choć dość długo na nich czekałam (czekać trzeba podobno na uzgodnienia z policją, zarządem dróg...) ale jak już zaczeli, to cały bałagan trwał 3-4 dni. I posprzatali po sobie. Niestety, źle utwardzili mi nawierzchnię wjazdu i wczoraj wszystko wymyło :( . reklamowałam, zobaczymy, czy załatwią sprawę, bo na razie nie mam wjazdu a budowa rusza!!

Jak poprawią, to ich będę reklamować, na razie nie chwale dnia przed.....

Co do ceny, wszyscy biorą podobnie, w przeciwieństwie do wod-kanu, który chce majątek. Mają ceny zaporowe, chyba żeby im dać spokój. Ja za przyłącze wod kan (ale woda bez studzienki) + 40 m niktki kanalizacji na działce dałam koło 16.

A co to znaczy zrobić dokumentację? Nie masz projektu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

właśnie kupiłam Terivę, będzie za 2 tygodnie

 

 

 

w firmie polecanej na forum telefonicznie dowiedziałam się, że termin oczekiwania około 5 tygodni, belka 63.44 pustak 4.30 - pojechałam zamówić

 

rozmowa osobista:

ja - jak długo się czeka?

pan - 6 tygodni

ja - przez telefon mówił pan 5

pan - jak się pani nie podoba, proszę wyjść!

ja - czy cena będzie taka jak teraz?

pan - nie wiem, możliwe że zdrożeje

ja - wpłacę zaliczkę

pan - nie bierzemy zaliczek

ja - jaką mam gwarancję, że w ogóle dostanę strop za te 6 tygodni?

pan - nie ma gwarancji

 

 

Czyśbyś pytała w maxbecie? Tam siedzi facet, który ma chyba za zadanie odstraszać klientów....

 

Powiedz, gdzie ta teriva w strykowie, też muszę zacząć myśleć.

Acha, mniej więcej ile dałaś za jaką powierzchnię???

 

E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może taniej i prościej zlecić to wodociągom

Chodzi ci o ZWiK ?? Jeśli tak to poszukaj moich postów jak mnie ZWiK obczesał za włączenie do wodociągu. Oni maja jakieś chore stawki, np roboczogodzina 35 zł, a ciężki sprzęt zanim zacznie pracować to najpierw dostaniesz rachunek na 1000 zł za transport na miejsce budowy. A do nawiertaki to ZWiK przysyła 4 osobową brygadę, jeden wkręca śruby a pozostali podpierają łopaty przez cały dzień. Na koniec dadzą ci do podpisu protokół że założenie 8 śrub wymagało 32 roboczo godzin + 10 godzin pracy koparki i wywrotki. Mnie wałczenie do wodociągu kosztowało drożej niż wykonanie samego wodociągu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyśbyś pytała w maxbecie? Tam siedzi facet, który ma chyba za zadanie odstraszać klientów....

 

no właśnie, mnie odstraszył (na szczęście http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_biggrin.gif )

 

Powiedz, gdzie ta teriva w strykowie, też muszę zacząć myśleć.

Acha, mniej więcej ile dałaś za jaką powierzchnię???

 

"GO-TRAKT" Stryków ul. Batorego 27

719 - 94 - 23

 

mam 65 m2 stropu, belki tylko jednej długości: 4,2 - 30 szt + 460 szt pustaków, razem wyszło 4.296 zł (pustaki stropowe po 3.50 to najlepsza cena jaką znalazłam)

 

ciekawa jestem czy nadal myślisz o kozie, jeśli tak, to coś specjalnie dla Ciebie:

http://www.tapis.pl/piece-piecyki-romotop/

 

właśnie podjęłam ostateczną decyzję o zamianie kominka na kozę, podobno na zachodzie Europy piecyki wolnostojące już wyparły kominki, chociaż dla mnie zasadnicze znaczenie ma wątek ekonomiczny - kominek bez wspomagania (DGP lub płaszcz) sam z siebie nie ogrzeje 80 m2 a koza tak! http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_biggrin.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, u mnie pewnie wyjdzie podobnie...

 

Co do kozy, myślę nadal. Mam nawet wybrane dwie wersje - bogatszą i dla ubogich. Bogatsza to taka koza Dovre, jedyna w której można palić węglem, nie pamiętam symbolu. Koszt niestety koło 6 tyś no i nie wiem, gdzie dostać, widziałam ją głównie na rysunkach, w naturze trochę mniejszą i gdyby nie parametry, to... nie zachwyciła mnie.

Ta biedniejsza parametry ma lichsze, firma jakaś węgierska, ale cena 2700 i ładniejsza! To się nazywa piec Etna, sprowadzany przez Ekoterm. Można też palić węglem, drzewnym co prawda. Zależy mi na tej opcji, bo jak nie kupię drzewa, to co? Widziałąm ją w Castoramie :wink: i już słyszę krzyki "nie kupować w markecie pieca". Zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 65 m2 stropu, belki tylko jednej długości: 4,2 - 30 szt + 460 szt pustaków, razem wyszło 4.296 zł (pustaki stropowe po 3.50 to najlepsza cena jaką znalazłam)

Ja za 180m2 stropu przy czym część wylewana bo schody itrochę dużo rozszczepów dałem (co prawda miesiąc temu) w maxbecie 11 kPLN. Składało się na to 1000 szt. pustaków i trochę więcej niż sporo belek od 4,2 do 7,2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:evil: :evil: :evil: :evil:

To co się dzieje teraz na rynku materiałów budowlanych to istny dom wariatów.

Zaczynamy budowę w połowie czerwca, więc na pierwszy ogień zamówień poszły bloczki fundamentowe. Po dziesiątkach rozmów telefonicznych został Maxbet i Dąbrówka koło Zgierza. Budowa w Zgierzu więc bardziej skłanialiśmy się ku Dąbrówce, ustaliłam tam cenę z transportem na 3,50 za bloczek. Przy zamówieniu trzeba im zostawić zaliczkę, więc mąż pojechał wczoraj aby to załatwić.

Składa zamówienie, a babka na końcu rozmowy mówi że bloczki są po 3,80 mąż że z żoną pani ustalała po 3,50. Babka no dobrze niech będzie po 3,50, acha a gdyby pan chciał fakturę to trzeba Vat doliczyć. Mężowi szczęka opadła, odbiła się głucho podłogę i mówi że ta cena to miała być z Vatem. Babka na to: panie w żadnym wypadku. Dzwoni więc do mnie i pyta co dalej. Mówię słuchaj zadzwonię do Maxbetu i tam się upewnię czy nic się nie zmieniło. Odbiera facet i mówi że cena brutto 3,17 ale bez transportu. Wcześniej już sobie przeliczyłam, że to około + 0,33 na bloczku, więc i tak wychodziło taniej.

Mąż więc poszedł odmówić zamówienie i odebrać zaliczkę

Dobrze że mnie tam nie było :evil: :evil: :evil:

Dziś jedziemy sobie grzecznie do Maxbetu, złożyliśmy zamówienie, oni wpisali w zeszyt a facet w pewnym momencie mówi że bloczki są po 3,42.

:evil: :evil: :evil: :evil:

Możecie się domyślić co było dalej

Jeszcze się upierał, że ta cena to już od wczoraj jest taka, ja na to że wczoraj dzwoniłam przed zamknięciem i była niższa. Facet na to że kolega musiał się pomylić.

Morał z tego wypływa taki. Rozmawiasz telefonicznie dziś, dokładnie dowiadując się o najdrobniejsze szczegóły, pytając po 3 razy o to samo, jeszcze najlepiej nagrywając rozmowę i oczywiści pytać o nazwisko osoby z którą się rozmawia i oczywiście od razu po takiej rozmowie tego samego dnia zamawiać.

 

Dla tych którzy planują początek budowy na sierpień i nie mają bloczków fundamentowych podaję namiary na bloczki po 2,80 brutto, zamówień mają na dzień dzisiejszy do końca lipca.

Mierzno 42 tel. 044 710 24 46 , 600883947

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Terka - wyluzuj, albo się przyzwyczaisz, albo skończ budować :-?

Wiem, że trudno to przełknąć, ale też gdzieś już to pisałem : teraz jest rynek producenta / hurtownika. Nie klienta.

To samo przechodziłem z bloczkami, na dniach. Zapłacne ze 2 miechy temu, z transportem, ble ble ble ...

I okazało się, ze transport, tak, ale tirem, rozumiesz p...dolonym tirem :evil: A jak pan chce inny to trzeba dopłacić. I dopłacam, bo jak policzyłem w innych miejscach, i tak mi wychodzi tyle samo albo taniej, jakbym zrezygnował z zamówienia.

Szkoda gadać.

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych którzy planują początek budowy na sierpień i nie mają bloczków fundamentowych podaję namiary na bloczki po 2,80 brutto, zamówień mają na dzień dzisiejszy do końca lipca.

Mierzno 42 tel. 044 710 24 46 , 600883947

dziękuję za informację, ja właśnie zaczynam na początku sierpnia, jutro tam zadzwonię

 

natomiast w związku z ogólnie znaną sytuacją na rynku:

Wiem, że trudno to przełknąć, ale też gdzieś już to pisałem : teraz jest rynek producenta / hurtownika. Nie klienta.

mam propozycję:

Zróbmy jakąś łódzką "tablicę ogłoszeń" gdzie pisalibyśmy namiary na firmy, gdzie akurat znaleźliśmy jakiś (naszym zdaniem) atrakcyjny cenowo i jakościowo towar (nie ważne czy budowlany czy też wykończeniowy).

 

Może dzięki temu choć częściowo udałoby się nam wyrównać naszą, obecnie przegraną, pozycję w stosunku do producentów czy też hurtowników.

 

Nie mam tylko pomysłu jak to zrealizować technicznie: czy po prostu wrzucać ogłoszenia tutaj na grupę czy w jakieś inne miejsce?

 

Co sądzicie o tym pomyśle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam propozycję:

Zróbmy jakąś łódzką "tablicę ogłoszeń" gdzie pisalibyśmy namiary na firmy, gdzie akurat znaleźliśmy jakiś (naszym zdaniem) atrakcyjny cenowo i jakościowo towar (nie ważne czy budowlany czy też wykończeniowy).

 

Może dzięki temu choć częściowo udałoby się nam wyrównać naszą, obecnie przegraną, pozycję w stosunku do producentów czy też hurtowników.

 

Nie mam tylko pomysłu jak to zrealizować technicznie: czy po prostu wrzucać ogłoszenia tutaj na grupę czy w jakieś inne miejsce?

 

Co sądzicie o tym pomyśle?

 

Popieram propozycję.

 

Jack

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Słuchajcie drodzy towarzysze cudownej niedoli budowania :wink:

A może proste WWW, bez wodotrysków.

Powiedzmy że bym zrobił prostą stronę, wystawił ją na jakimś darmowym serwerze i np. jak ktoś będzie miał kontakt do kogoś / czegoś ciekawego, daje znać mi mailem i ja wklejam to na stronę. Zaznaczam, wodotrysków nie potrafię zrobić, jakieś proste WWW tak.

Oczywiście musze zaznaczyć, że po przekazaniu info mailem nie "od razu" zawiśnie na stronie, ale np. w okresie 1 tygodnia na pewno.

To mój pomysł, jak ktoś ma lepszy niech wali.

Trzeba walczyć ze skurczybykami ich bronią :wink: :lol:

Naszą będzie jedna z zasad ekonomicznych panujących na rynku. Doskonała znajomość rynku. Prawie ... :wink:

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak sobie jeszcze myślę, jeszcze proście jest założyć nowy wątek w grupach budujących np. Grupa Łódź - ogłoszenia i tam zamieszczać TYLKO i WYŁĄCZNIE info o ekipach / produktach itp. Bez komentarzy i dyskusji.

Choć WWW jest "more professional" :lol:

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Słuchajcie drodzy towarzysze cudownej niedoli budowania :wink:

A może proste WWW, bez wodotrysków.

Powiedzmy że bym zrobił prostą stronę, wystawił ją na jakimś darmowym serwerze i np. jak ktoś będzie miał kontakt do kogoś / czegoś ciekawego, daje znać mi mailem i ja wklejam to na stronę. Zaznaczam, wodotrysków nie potrafię zrobić, jakieś proste WWW tak.

Oczywiście musze zaznaczyć, że po przekazaniu info mailem nie "od razu" zawiśnie na stronie, ale np. w okresie 1 tygodnia na pewno.

To mój pomysł, jak ktoś ma lepszy niech wali.

Trzeba walczyć ze skurczybykami ich bronią :wink: :lol:

Naszą będzie jedna z zasad ekonomicznych panujących na rynku. Doskonała znajomość rynku. Prawie ... :wink:

 

pozdrawiam, majki

 

 

nie chcę wylewać kubła zimnej wody na głowy, ale liczysz się (jako autor strony) z możliwością pozwu o kryptoreklamę od takiego na przykład Maxbudu, albo innej pomijanej firmy? bo pewnie ci polecani nie mrugną okiem........

 

ten pomysł pojawia się czasem na forum i nigdy nie doszedł do skutku

 

poza tym, jak zauważyła terka:

To co się dzieje teraz na rynku materiałów budowlanych to istny dom wariatów

ceny dobre dzisiaj - jutro, albo za godzinę, albo z następną dostawą już dobre nie są

firmy, które mają przesyt zamówień przestają być miłe i elastyczne chociaż dwa miesiące temu takie były,

 

reasumując: kiedy kupuję coś po według mnie dobrej cenie, piszę o tym na forum, jeśli akurat jest ktoś tym zainteresowany - pyta, wtedy odpowiadam na pytanie a nie reklamuję http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_wink.gif

to samo dotyczy usługodawców, rzadko na forum pojawiają się nazwiska, takie rzeczy załatwia się na priv

 

jestem jak najbardziej za dzieleniem się wszelką udaną zdobyczą, szczególnie kiedy hasło: KTO SIĘ BUDUJE TEGO SIĘ NIE ŻAŁUJE http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_evil.gif stało się mottem przewodnim handlowców i wykonawców, jednak formę należałoby przemyśleć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...