Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 20,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Donoszę z rynku budowlanego, że znacznie podrożał beton towarowy. Dla zainteresowanych podaję cenę B-15 213,50 brutto, natomiast B-20 244 zł. Mylił by się ten kto by uważał, że to już koniec kosztów. Za transport, jeśli to jest do 15 km 25 zł netto do każdego metra betonu. Pompa 180 za godzinę i teraz ciekawa pozycja w cenniku. Brak możliwości umycia pompy na budowie 150 zł. Czyli jak sobie wszystko dodałam wyszło 300 zł za metr. Zapomniałam dodać, że te ceny obowiązują od jutra, a pochodzą z firmy Trans-bet w Zgierzu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Donoszę z rynku budowlanego, że znacznie podrożał beton towarowy. Dla zainteresowanych podaję cenę B-15 213,50 brutto, natomiast B-20 244 zł. Mylił by się ten kto by uważał, że to już koniec kosztów. Za transport, jeśli to jest do 15 km 25 zł netto do każdego metra betonu. Pompa 180 za godzinę i teraz ciekawa pozycja w cenniku. Brak możliwości umycia pompy na budowie 150 zł. Czyli jak sobie wszystko dodałam wyszło 300 zł za metr. Zapomniałam dodać, że te ceny obowiązują od jutra, a pochodzą z firmy Trans-bet w Zgierzu.

Nie dodałaś jeszcze jednej pozycji. Transport niepełnej gruchy (np. 3-4 m3), jak dobrze pamiętam 150 zł.

Dobrze, że mam to już za soba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u walenciaka płaciłam trochę mniej, ale ile mi wyjdzie zobaczę w sobotę bo zalewam ławy.

 

Czy zbrojenie ław musi być ciągłe? to znaczy czy narożniki trzeba wygiąć, czy nie ma w nich stali? Bo na razie u mnie wygląda, jakby były tylko kawałki na prostych, narożniki bez zbrojenia ale może jeszcze dorobią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u walenciaka płaciłam trochę mniej, ale ile mi wyjdzie zobaczę w sobotę bo zalewam ławy.

 

Czy zbrojenie ław musi być ciągłe? to znaczy czy narożniki trzeba wygiąć, czy nie ma w nich stali? Bo na razie u mnie wygląda, jakby były tylko kawałki na prostych, narożniki bez zbrojenia ale może jeszcze dorobią?

 

Drut na naroznikach sie wygina. Najlepiej na zakladke. (L na L)

A co na to kierownik?

Oby nie bylo szukania drutu na narozniki, kiedy popmpa juz stoi i czeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji co myślicie o zalewaniu stropu w prognozowane 34 stopniowe upały ?

 

A kiedy teraz znow takie beda? :D

A na powaznie, zalewalem strop w taka pogode. Godzine po wylaniu juz trzeba go podlewac, bo pojawiaja sie rysy od zbyt szybkiego wysychania.

A potem trzeba lac i lac i lac...

I dbac o glowe. Ja takie calodzienne podlewanie w sloncu przyplacilem goraczka i nieprzespana noca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drut na naroznikach sie wygina. Najlepiej na zakladke. (L na L)

A co na to kierownik?

Oby nie bylo szukania drutu na narozniki, kiedy popmpa juz stoi i czeka.

Właśnie dzwoniłam. Podobno jak drut jest karbowany, to może w narożnikach tylko się mijać, nie musi być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie , czy znacie jakies Łódzkie firmy sprzedające drzwi które montują drzwi zastępcze na czas budowy w ramach swojej oferty a dopiero w trakcie wykańczania ( właścicieli :D ) montują drzwi docelowe ?

 

oprócz budrexu ze srocka

 

 

mam prośbę jeśli takowe firmy znacie z autopsji opiszcie jakość współpracy

 

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby ktoś potrzebował cegły to mam do odsprzedania jakieś 30000 :D

po ile ?? jak po 1 zł i nadaje sie na komin kl co najmniej 15 to mogę od razu w ciemno kupić 3 tyś jeśli termin dostawy w przyszłym tygodniu

 

 

 

Pomyśleć tylko że pół roku temu kupowałem dobrą cegłę po 0,50 gr z transportem , cholera prawie jak giełda :D papierów wartościowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

wrócę do terivy oprócz "normalnych" problemów z cenami i terminami na za dwa miechy ja mam trochę poważniejszy

 

potrzebuję też terivę II, czy ktoś ma jakiś namiar (oprócz Maxbetu) ???

 

chyba rynek nie znosi pustki ??? czy ktoś nie może zacząć tego produkować?

 

 

Spróbuj w HIBECIE - 214 24 18.

 

Ja co prawda kupowałam w zeszłym roku, ale produkowali wszystkie wersje Terivy, może mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam gdzie zamawiałam okna tzn Firma Mielczarek - okna Schuco mają też drzwi. Mozna u nich zamówić takie drzwi na budowę - zakładają za kaucje - 600 zł a potem oddają kase i demontują. Ja mam u nich zamówione normalne drzwi docelowe.

 

 

Mam pytanie , czy znacie jakies Łódzkie firmy sprzedające drzwi które montują drzwi zastępcze na czas budowy w ramach swojej oferty a dopiero w trakcie wykańczania ( właścicieli :D ) montują drzwi docelowe ?

 

oprócz budrexu ze srocka

 

 

mam prośbę jeśli takowe firmy znacie z autopsji opiszcie jakość współpracy

 

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was miał "przyjemność" korzystac z igłofiltrów przy wykonywaniu wykopów pod przyłącza wod-kan?

 

Orientujecie się może jaki jest koszt takiej zabawy???

Wykop ma mieć długość ok. 6 m maximum, igłofiltry maja byc wykorzystywane 3-4 dni...

No i mnie spec zastrzelił stawką "z kosmosu" :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam gdzie zamawiałam okna tzn Firma Mielczarek - okna Schuco mają też drzwi. Mozna u nich zamówić takie drzwi na budowę - zakładają za kaucje - 600 zł a potem oddają kase i demontują. Ja mam u nich zamówione normalne drzwi docelowe.

 

 

Mam pytanie , czy znacie jakies Łódzkie firmy sprzedające drzwi które montują drzwi zastępcze na czas budowy w ramach swojej oferty a dopiero w trakcie wykańczania ( właścicieli :D ) montują drzwi docelowe ?

 

oprócz budrexu ze srocka

 

 

mam prośbę jeśli takowe firmy znacie z autopsji opiszcie jakość współpracy

 

dzięki

 

dzięki , masz do nich jakiś konkretniejszy namiar , nr telefonu naprzykład a i jakie ceny orientacyjne mają drzwi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam gdzie zamawiałam okna tzn Firma Mielczarek - okna Schuco mają też drzwi. Mozna u nich zamówić takie drzwi na budowę - zakładają za kaucje - 600 zł a potem oddają kase i demontują. Ja mam u nich zamówione normalne drzwi docelowe.

 

 

Mam pytanie , czy znacie jakies Łódzkie firmy sprzedające drzwi które montują drzwi zastępcze na czas budowy w ramach swojej oferty a dopiero w trakcie wykańczania ( właścicieli :D ) montują drzwi docelowe ?

 

oprócz budrexu ze srocka

 

 

mam prośbę jeśli takowe firmy znacie z autopsji opiszcie jakość współpracy

 

dzięki

 

dzięki , masz do nich jakiś konkretniejszy namiar , nr telefonu naprzykład a i jakie ceny orientacyjne mają drzwi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...