Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Chciałbym zamontować okna drewniane ale w większości dostawców jest zastrzeżenie , że montaż dopiero po tynkach wewnętrznych i wylewkach (z uwagi na wilgoć). Jak sobie z tym poradzić? Jakoś sobie nie wyobrażam , ze mam mieć dom otwarty jak będę robił wszystkie instalacje. Aż tak bardzo nie wierzę w to , że to bezpieczne. Jakie są wasze opinie???

da się zrobić :D

 

HOW???

 

pocichutku .....

 

a bez metafor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Chciałbym zamontować okna drewniane ale w większości dostawców jest zastrzeżenie , że montaż dopiero po tynkach wewnętrznych i wylewkach (z uwagi na wilgoć). Jak sobie z tym poradzić? Jakoś sobie nie wyobrażam , ze mam mieć dom otwarty jak będę robił wszystkie instalacje. Aż tak bardzo nie wierzę w to , że to bezpieczne. Jakie są wasze opinie???

 

fakt że lepiej po mokrych robotach okna drewniane włożyć,

ale jak się nie da ,to firmy nie robią wstrętów z tego powodu,

z tego co wiem (a wiem sporo),

okna drewniane wytrzymają wilgotność powietrza jeśli jest wietrzenie,

wystarczy u góry zostawić uchylone dachówki lub okna pionowe,

dla bezpieczeństwa można najwyższe okna (otwierane) zapezpieczyć folią,

i wilgotność może im naskoczyć, :wink:,

okna o wymiarach np. 1,5x1,5m spoko wytrzymają roboty tynkarskie i wylewki,

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po długiej niebytności, ale wiecie jak to jest - dużo pracy w pracy i dużo pracy poza pracą. A gdzie czas na resztę?

Na razie postawiłem piwnicę, zrobiłem przyłącza do budynku. Ściany z bali zaczęły się budować. Aktualnie poszukuję płukanego kruszywa do drenażu. Podobno wszystko na drogi wykupili :evil: . Czy macie jakiś namiar, o którym nie wiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję dodać sobie w stopce link, to każdy szybko będzie mógł sobie zawsze tam trafić.

Link dodałem, jak coś ciekawego i tanio znajdę to na tablicę wrzucę.

 

A teraz mam pytanko, bo nie wiem jak sobie poradzić:

Aby rozpocząć budowę muszę zrobić wjazd na działkę (przez płytki rów, jakieś 20-30 cm głębokości, odprowadzający wodę tylko z mojej i sąsiedniej działki).

Działka i rów są przy drodze powiatowej. Nadmienię, że obecnie uzgadniana jest lokalizacja wjazdu.

 

Nie chciałbym na obecnym etapie robić tego wjazdu drogą formalną (na razie tylko wjazd tymczasowy), bo to będzie i długo trwało i dużo kosztowało. Tym bardziej, że pewnie ciężarówki i tak ten wjazd rozwalą.

Docelowy wjazd ze wszystkimi papierami chciałbym zrobić pod koniec wykończeniówki (czyli za jakiś rok).

 

Jak Waszym zdaniem najłatwiej, najszybciej i najtaniej wykonać wjazd tymczasowy, aby nikt się jakoś specjalnie nie czepiał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Słuchajcie jak mam ugryźć gaz ? tzn mam warunki w których piszą że gazownia podłączy mi go za coś ok 7 tys , buduje w Łodzi gaz mam przy płocie od frontu , więc to chyba dużo , jak czytam że inni mają za tą przyjemność kwoty ok 1,5 tys.

 

 

poradzcie cosik

 

pozdrawiam

Nie wierz w takie głupoty, że ktos ma gaz za 1,5 tys.. Chyba, ze tego całego gazociągu ma nie więcej niż z 5 metrów. Do domu!

Ja robiłam za 5 tys. w tym materiał, a tez gaz mam 2 metry od płota. I około 20 do domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz kiedys pisalem swoje ceny, ale powtorze w skrocie.

Cena za wykonanie przylacza to bylo 920 zl netto (przylacze to jest to od gazociagu do licznika - w granicy). Jesli dlugosc przylacza przekracza 5 m, to za kazdy metr sie doplaca wg stawki za metr.

Trzeba zakupic skrzynke na gazomierz i cos tam jeszcze ~500

A teraz instalacja podziemna na Twojej dzialce to jest to, od licznika do zaworu (skrzynki) na budynku. Cena 80-120 mb rury.

 

Nachodzilem sie mocno, zeby nie placic tzw. podwyzszonej oplaty przylaczeniowej (rozbudowa gazociagu, za malo bylo chetnych i inwestycja nie zwracala sie w okreslonym czasie). Ale zebralismy wiecej "chetnych" i akurat trafilismy na zmiane w rozliczeniach, tak, ze Gazowni sie oplacilo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz mam pytanko, bo nie wiem jak sobie poradzić:

Aby rozpocząć budowę muszę zrobić wjazd na działkę (przez płytki rów, jakieś 20-30 cm głębokości, odprowadzający wodę tylko z mojej i sąsiedniej działki).

Działka i rów są przy drodze powiatowej. Nadmienię, że obecnie uzgadniana jest lokalizacja wjazdu.

ja bym wziął ze 4-5 szt. tych małych dren o średnicy 50 cm wrzycił do tego rowka i zasypał ziemią. Jak będziesz sobie robił wjkazd na cacuszko to łatwo będzie to wyciągnąć a w trakcie woda będzie ładnie spływać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Słuchajcie jak mam ugryźć gaz ? tzn mam warunki w których piszą że gazownia podłączy mi go za coś ok 7 tys , buduje w Łodzi gaz mam przy płocie od frontu , więc to chyba dużo , jak czytam że inni mają za tą przyjemność kwoty ok 1,5 tys.

 

 

poradzcie cosik

 

pozdrawiam

 

Jezeli do gazociagu masz nie wiecej niz 30 metrow , to przylacze ma obowiazek wykonac w cenie zryczaltowanej gazownia (placilem ok 1200 zl). Przerabialem to w zeszlym roku, sprawe pomogl rozwiazac Urzad Regulacji Energetyki.

Po stronie inwestora jest wykonanie odcinka od domu do szkrzynki w plocie (skrzynke finansuje inwestor)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Sli - ja przez to przechodziłem. Wszystko opisywałem w dzienniki z tym wjazdem przez rów. Nie mogłem mieć tymczasowego ( tak chciałem ), tylko od razu docelowy ( no prawie, bez kostki na wierzchu ... :-? ).

Po prostu kobita u mnie "od dróg" miała fochy :evil:

Poczytaj sobie co pisałem, to na razie był mój największy horror :x :cry:

 

pozdrawiam, majki

 

PS.Fajnie, że są juz wpisy u nas w "tablicy ogłoszeń". Im bedzie ich więcej, tym będzie nam łatwiej :D

Ja swoje "dane" postaram się dziś uzupełnić 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie brałaś stemple?

Z jakiego drzewa się je robi?

Ile transport?

 

zadzwoniłam do mojego umówionego cieśli/dekarza z prośbą o ratunek, po 3 minutach dostałam odpowiedź z ceną i terminem dostawy, nie miałam wielkiego wyboru bo stemple były potrzebne "na już", z czego one są nie mam pojęcia - na pewno drewniane http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_redface.gif transport w cenie, ale to podobno cena "po znajomości" dla mojego cieśli, odpowiedź na pierwsze pytanie: z zaprzyjaźnionego z cieślą tartaku http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_rolleyes.gif w sytuacji wyższej konieczności nie wnikałam gdzie ten tartak jest, ale mogę podać numer telefonu, bo umawiali ze mną godzinę dostawy

Jeśli możesz to prześlij mi namiar na priv, please :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zamontować okna drewniane ale w większości dostawców jest zastrzeżenie , że montaż dopiero po tynkach wewnętrznych i wylewkach (z uwagi na wilgoć). Jak sobie z tym poradzić? Jakoś sobie nie wyobrażam , ze mam mieć dom otwarty jak będę robił wszystkie instalacje. Aż tak bardzo nie wierzę w to , że to bezpieczne. Jakie są wasze opinie???

 

...nie ryzykuj z montażem drewna przed tynkowaniem i wylewkami - nie owijaj okien drewnianych folią bo się lakier zmaceruje .

 

Minimum 2 tygodnie trzeba odczekać po tynkach i posadzkach.

 

Pozdrawiam

 

P.S. ...jak byś jednak się nie zastosował to da się poprawić purchle na drewnie - za pieniądze oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...