Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

11małgosiaja mam działkę w Aleksandrowie. Z tego co wiem to plan normalnie działa. Ostatnio jak byłam w gminie to mieli zrobić jakieś zmiany w obrębie A-2. Akurat moja działka jest w tym obrębie i nie mam problemu z papierami. Jedno pozwolenie już mam a muszę złożyć papiery na jeden zamienny i dwa osobne pozwolenia :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tak a propos cen materiałów budowlanych to faktycznie jest gorzej niż przed rokiem, ale kwoty o których słyszałem (np. 12 zł za maxa :o ) należy mocno przefiltrować przez głowę, na allegro są materiały budowlane do wzięcia "od ręki" po cenach rzędu 6-7 zł za maxa (a widziałem nawet po jakieś 3 zł ale nie wiem czy to nie była fatamorgana ;-) ).

 

Co do PTH to nie pamiętam ale zajrzyj na allegro zanim dasz się naciągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak a propos cen materiałów budowlanych to faktycznie jest gorzej niż przed rokiem, ale kwoty o których słyszałem (np. 12 zł za maxa :o ) należy mocno przefiltrować przez głowę, na allegro są materiały budowlane do wzięcia "od ręki" po cenach rzędu 6-7 zł za maxa (a widziałem nawet po jakieś 3 zł ale nie wiem czy to nie była fatamorgana ;-) ).

 

Co do PTH to nie pamiętam ale zajrzyj na allegro zanim dasz się naciągnąć.

 

będziesz bogatym człowiekie.. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

canna

A'propos tablicy ogłoszeń i betonu

Dowiedz się, ile przeznaczają czasu na mycie pompy, czy trzeba dopłacic. U mnie mieli pół godziny płatne... czy czas oczekiwania pompy na gruszkę jest płatny (u mnie mieli płatne pół goodziny na rozstawienie pompy, ale tylko pół) czasem czeka się godzinę a forsa leci.

Ile betonu bez faktury. U Walenciaka nie jest po 210, bo tylko pół daje bez faktury, średnio wychodzi 230. Czy daje atest na beton (W daje).

Czasem tanie okazuje się drogie po podliczeniu całych kosztów :cry: Ja wcale nie zachwycałam się ceną, tylko ich organizacją. Cena średnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos cen

 

Kupiłam bloczki fundamentowe ze śląskiej. z tych nizszych cenowo. Przywieźli mi pół z Maxbetu (jako zadośćuczynienie za czekanie). Maxbet u nich jest drożej nawet ze złotówkę (ale można kupić, a w maxbecie zapisy na ich bloczki są na 2 miesiące :o ). Tearaz stoją te bloczki obok siebie i dopiero w ten sposób widzę różnicę. Te z maxbetu szare, ciemne, równe i jednolite. Te tanie ze śląskiej - żółtawe, trafi się też nierozmieszany piasek, tak z pół palety będzie do reklamacji. Gdybym to zobaczyła na samym początku - wziełabym wszystkie drozsze. Ale pojedynczo nie rzuca się w oczy. dopiero jak stoją obok siebie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się orientuje czy w Aleksndrowie jaest aktualny plan zagospodarowania przestrzennego, czy trzeba starać się o decyzję o warunkach zabudowy? Pozdrowienia :D

Jest aktualny. Wypis i wyrys dostaniesz w dwa tygodnie, chyba że poprosisz ładnie pana, który tym się zajmuje :D to będzie szybciej - najlepiej idź sama a nie wysyłaj męża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się orientuje czy w Aleksndrowie jaest aktualny plan zagospodarowania przestrzennego, czy trzeba starać się o decyzję o warunkach zabudowy? Pozdrowienia :D

 

Jest aktualny. Wypis i wyrys dostaniesz w dwa tygodnie, chyba że poprosisz ładnie pana, który tym się zajmuje :D to będzie szybciej - najlepiej idź sama a nie wysyłaj męża.

 

Dzięki za informacje, ubiorę się odpowiednio i złozę wizytę :D Pozdrowienia, Małgosia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat w sprawie drzwi

 

Zewnętrzne zamówiłam kierując się nazwą firmy, bo w zasadzie podoba mi się jeden wzór, który jest popularny i wszyscy producenci go mają, do tego cena jest dobra, zamki ok i czas oczekiwania 3 tygodnie (aż za krótko jak na moje potrzeby, ale za tydzień mają zdrożeć)

 

dylemat dotyczy drzwi wewnętrznych: za duży wybór

 

chciałabym drzwi dobrej jakości w średniej cenie, ma ktoś jakieś doświadczenia w tym względzie?

 

bo znajomi mają w domu zamieszkałym od roku drzwi, od których odpada okleina a gdzie nie odpada odbarwiają się http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_eek.gif

 

sprzedawcy oczywiście są zachwyceni każdy własnymi, ale im nie wierzę http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_confused.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się orientuje czy w Aleksndrowie jaest aktualny plan zagospodarowania przestrzennego, czy trzeba starać się o decyzję o warunkach zabudowy? Pozdrowienia :D

 

Jest aktualny. Wypis i wyrys dostaniesz w dwa tygodnie, chyba że poprosisz ładnie pana, który tym się zajmuje :D to będzie szybciej - najlepiej idź sama a nie wysyłaj męża.

 

Dzięki za informacje, ubiorę się odpowiednio i złozę wizytę :D Pozdrowienia, Małgosia

 

Zapomniałem dodać, że jeśli chodzi Ci o informację o konkretnej działce to bez problemu udzielają informacji na telefon. Z wypisem i wyrysem trzeba osobiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze z pytaniem 8)

 

Ktos ma namiary na godnego polecenia fachowca, który dobrze i w rozsądnej cenie załozyłby mi 70m2 podbitki plastikowej?

 

Bo czas mnie goni, szukam, szukam - i nic :(

 

z mmadem pogadaj :D on jest na tym etapie

Jeszcze się z tym nie uporał? :-?

 

I tak, i nie :D

W zeszlym tygodniu dowiozlem dwa panele i sie w koncu skonczylo. Ciezko bylo ze skrecona noga i bez rusztowan. :cry:

Chwilowo specjalizuje sie w dekarstwie i mysle, ze w przyszlym tygodniu zaloze podbitke na drugim dachu. :)

 

Ekipa mmmad&tesc - podbitki robia dobrze, ale drodzy sa jak cholera :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...