Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Nasza Tablica Ogłoszeń coś nie bardzo zapchana poleceniami http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_biggrin.gif

 

Poszukuję dobrych i logicznych cenowo fachowców:

 

elektryka

hydraulika

 

im więcej tym lepiej, bo niektórzy z nich myślą, że inwestorzy drukują pieniądze http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_evil.gif

 

mam na razie dwie wyceny elektryki, jedna opiewa na 10.000 a druga na 20.000 http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_eek.gif obie zawierają robociznę z materiałem

 

czy rzeczywiście instalacja elektryczna domu 4 pokoje, salon, kuchnia, łazienka, pom. gosp. garaż, jest taka droga?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

 

Może ktoś ma sprawdzone namiary na uprawnionego kominiarza.

Muszę zrobić odbiór kominiarski i może ktoś już to przechodził i podzieli się namiarami i tym co wchodzi w zakres prac i oględzin.

 

 

Pozdrawiam

 

Mobby

 

Chcesz przeglad czy papierek? "kominiarz" od papierkow sam sie u nas zjawil :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o dostawy materiałów, a konkretnie o stan w jakim one docierały na budowę.

Przyjechała do mnie pierwsza dostawa porothermu - dwie palety wyglądają na mocno stuknięte.

W hurtowni powiedzieli mi, że jak odpakują i rzeczywiście pustaki będą uszkodzone to uwzględniają reklamację - ale dopiero jak obejrzy to ktoś od producenta.

 

Jak u was wyglądała kwestia uszkodzeń ceramiki?

I jak później było z procedurą reklamacji?

Obawiam się sytuacji, że będzie przepychanka pomiędzy producentem a dystrybutorem bo mnie to wygląda na problemy podczas załadunku :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mpoplaw

Ja kupowałam nadproża w Stalbecie 28 maja ceny z faktury brutto;

120 - 36,60

180 - 53,68

210 - 61,00zł

270 - 79,30.

Mam pytanie o Stalbet.

Brałaś transport polecany przez nich, czy też miałaś swój?

Masz jakieś namiary na niedrogi i terminowy transport?

I jeszcze jedno: czy kazali ci płacić kaucję za palety?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o dostawy materiałów, a konkretnie o stan w jakim one docierały na budowę.

Przyjechała do mnie pierwsza dostawa porothermu - dwie palety wyglądają na mocno stuknięte.

W hurtowni powiedzieli mi, że jak odpakują i rzeczywiście pustaki będą uszkodzone to uwzględniają reklamację - ale dopiero jak obejrzy to ktoś od producenta.

 

Jak u was wyglądała kwestia uszkodzeń ceramiki?

I jak później było z procedurą reklamacji?

Obawiam się sytuacji, że będzie przepychanka pomiędzy producentem a dystrybutorem bo mnie to wygląda na problemy podczas załadunku :(.

 

Zasadniczo problemów nie było - trafiło mi sie kilka połamanych dachówek, ale wszystko ładnie wymienił dostawca (skład).

Nikt od producenta nie przyjeżdżał skorup oglądać.

 

Co do Porothermów to zaledwie kilka sztuk było popękanych i odkrylismy to kawałek czasu po dostawie - więc dałam sobie spokój z reklamacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o dostawy materiałów, a konkretnie o stan w jakim one docierały na budowę.

Przyjechała do mnie pierwsza dostawa porothermu - dwie palety wyglądają na mocno stuknięte.

W hurtowni powiedzieli mi, że jak odpakują i rzeczywiście pustaki będą uszkodzone to uwzględniają reklamację - ale dopiero jak obejrzy to ktoś od producenta.

 

Jak u was wyglądała kwestia uszkodzeń ceramiki?

I jak później było z procedurą reklamacji?

Obawiam się sytuacji, że będzie przepychanka pomiędzy producentem a dystrybutorem bo mnie to wygląda na problemy podczas załadunku .

 

Jak dotychczas nie dostałam uszkodzonego Porothermu, ten sam skład dostarczył mi kilka uszkodzonych pustaków systemu kominów - wymiana bez problemu, skład od pustaków stropowych sam dodał gratis 20 pustaków w razie gdyby były jakieś stłuczki - teraz mam te 20 sztuk na placu i nie wiem co z nimi zrobić http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_confused.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od_biry

1. Transport mam polecony od nich. Miałam namiar na kogoś konkretnie przewoził mi kontener ale gdzieś wcięło :evil: . Ten pan "ze Stalbetu" za przewóz każdej palety woła 20 złociszy x 50 palet = 1 patyczek :x . Nie wiem drogo ?

2. Za każdą paletę płacę 20 złoty kaucji. Czyli znowu patyczek . W sumie wyjdę na zero ale teraz umoczone 2 tysiączki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od_biry

1. Transport mam polecony od nich. Miałam namiar na kogoś konkretnie przewoził mi kontener ale gdzieś wcięło :evil: . Ten pan "ze Stalbetu" za przewóz każdej palety woła 20 złociszy x 50 palet = 1 patyczek :x . Nie wiem drogo ?

2. Za każdą paletę płacę 20 złoty kaucji. Czyli znowu patyczek . W sumie wyjdę na zero ale teraz umoczone 2 tysiączki

Nie wiem czy rozmawialiśmy z tym samym człowiekiem. "Mój" liczy sobie 130 za kurs - ze Stalbetu do mnie są 3 km to się specjalnie nie napodróżuje. Wszystko razem (nadproża, belki i pustaki stropowe) to wg niego 4 kursy bo na raz bierze 6 palet, ale spokojnie sobie przeliczę ile to będzie naprawdę.

Do tego kaucja za palety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam na razie dwie wyceny elektryki, jedna opiewa na 10.000 a druga na 20.000 http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_eek.gif obie zawierają robociznę z materiałem

czy rzeczywiście instalacja elektryczna domu 4 pokoje, salon, kuchnia, łazienka, pom. gosp. garaż, jest taka droga?

U nas sam materiał (kable, peszle) wyszedł pod 4000 nie licząc tablicy (dodatkowe 2-2,5 tys) więc cena 10 tys z robocizną, biorąc pod uwagę wzrost cen miedzi, wydaje się zupełnie rozsądny dla podobnej wielkości domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od_biry to mój ma chyba większy samochód bo wszystko ma wziąść na coś 7 czy 8 kursów łącznie z nadprożami. Pytał się o wymiar bloczków to powiedziałam 25x14x30. Może tu pies jest pogrzebany. A droga chyba taka sama albo prawie taka sama bo ja też buduję w mieście " stołecznym" :wink: Aleksandrów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Poszukuję pozostałości po szalunkach : płyty OSB, deski, itp. Jakby ktoś chciał oddać :D albo odsprzedać po ludzkich pieniądzach, proszę o kontakt.

W kwestii transportu, mam przyczepkę, to mogę sobie co nieco zabrać.

 

dzięki, pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o dostawy materiałów, a konkretnie o stan w jakim one docierały na budowę.

Przyjechała do mnie pierwsza dostawa porothermu - dwie palety wyglądają na mocno stuknięte.

W hurtowni powiedzieli mi, że jak odpakują i rzeczywiście pustaki będą uszkodzone to uwzględniają reklamację - ale dopiero jak obejrzy to ktoś od producenta.

 

Jak u was wyglądała kwestia uszkodzeń ceramiki?

I jak później było z procedurą reklamacji?

Obawiam się sytuacji, że będzie przepychanka pomiędzy producentem a dystrybutorem bo mnie to wygląda na problemy podczas załadunku .

 

Też miałem ten problem, zadzwoniłem do przedstawiciela "Wienergerga" i przyjechał ocenić ile sztuk jest uszkodzonych. Wyszło z moim zaokragleniem w górę 160 sztuk. Oddali mi pieniądze w hurtowni w której brałem materiał, a uszkodzony zostawili na budowie. Nie wiem jak jest teraz.

 

 

Mobby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Pierwszy raz w grupie łódzkiej. Z Łodzią mamy wspólnego tylko tyle, że czasami przez nią "przejeżdżamy". Jesteśmy z Radomia.

Mam prośbę. Szukam producenta rolet zewnętrznych najchętniej w systemie podtynkowym.

U nas rolety zewn nie są nazbyt popularne. Jest mało przedstawicieli, jest więc drogo. Rolety zewn w systemie inegro chcą 200zł netto za mkw, a w innym punkcie 150 netto więc różnica znaczna, ale niestety ten tańszy nie ma systemu integro ani innego podtynkowego.

Zależy mi namiarach na producentów rolet bo wtedy mogę załatwić sprawę

"przy okazji" . Jeśli ktoś zamawiał rolety " w umiarkowanej" cenie to jeszcze raz baaardzo proszę o namiary.

Pozdrwiam, Iwona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Też miałem ten problem, zadzwoniłem do przedstawiciela "Wienergerga" i przyjechał ocenić ile sztuk jest uszkodzonych. Wyszło z moim zaokragleniem w górę 160 sztuk. Oddali mi pieniądze w hurtowni w której brałem materiał, a uszkodzony zostawili na budowie. Nie wiem jak jest teraz.

 

 

Mobby

 

Dzięki za odpowiedzi - jakoś z tego wybrniemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KTOKOLWIEK WIDZIAŁ.... KTOKOLWIEK WIE....

 

czy ktoś natknął się w łódzkiej okolicy na podobne schody:

 

http://img234.imageshack.us/img234/8607/30631701gz2.jpg

 

przepraszam za duży rozmiar, zdjęcie jest skopiowane (za zgodą właścicielki) z Galerii Domów Forumowiczów

 

są to płyty betonowe układane samodzielnie przez właściciela i pomocników

 

niestety producent tych konkretnych schodów znajduje się w Drawsku Pomorskim

 

szukam w necie od kilku dni podobnych gdzieś bliżej, ale bez skutku

 

w razie gdyby ktoś zobaczył w swojej okolicy podobne, proszę o przeprowadzenie dochodzenia i donos http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_biggrin.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...