Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

mam na razie dwie wyceny elektryki, jedna opiewa na 10.000 a druga na 20.000 http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_eek.gif obie zawierają robociznę z materiałem

czy rzeczywiście instalacja elektryczna domu 4 pokoje, salon, kuchnia, łazienka, pom. gosp. garaż, jest taka droga?

 

Trudno porównywać dwie oferty - szczególnie jeśli to robocizna z materiałem, dlatego dobrze jest zrobić coś w rodzaju ślepego kosztorysu w którym ty wyliczysz dokładnie co i ile ma być zrobione. Zanim zapytasz elektryka o cenę pomyśl co naprawdę potrzebujesz w domu, czyli musisz wiedzieć:

ile będziesz mieć obwodów i jakie zabezpieczenia na każdym

ile punktów oświetleniowych i gniazd

ile punktów "siły"

ile bezpieczników różnicowo prądowych

instalacje niskoprądowe - domofon (ile gniazd/słuchawek), instalacja TV (jakiego rodzaju i ile punktów)

instalacja alarmowa (jeśli rozprowadzenie przewodów robi elektryk)

oświetlenie zewnętrzne i gniazda zewnętrzne

 

Pytaj o szczegóły - bo zwykle tutaj jest b. dużo różnic. Jeden będzie liczył jako punkt puszkę na ścianie, inny tego nie policzy (jeszcze inny zrobi bez puszek). U mnie jeden policzył 9 bezpieczników różnicowo prądowych - a inny JEDEN (z dużym przybliżeniem 150 zł/sztuka)

Można zrobić coś w rodzaju ślepego kosztorysu - wtedy łatwiej będzie ci porównać oferty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

zna ktos ceny rolet (tych naokiennych, czyli jak rozumiem podtynkowych)? moj sprzedawca okien chce 260/m2 z montazem.

 

Byl post o roletach za 200 i ze za drogo :o To moze rzeczywiscie ktos zna taniej!!!

Na allegro widzialam po 236.

 

Kto da mniej??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani mam prosbe, pomozcie

Kto cos wie o roletach - to raz

 

Dwa - kto wyprowadzal przylacze kanalizacji przez piach??? Chodzi o to, ze trzeba zasypac fundament ale wczesniej wyprowadzic rury do kanalizy. Ma ktos namiary na jakiegos speca niedrogiego??? Samemu jakos nie idzie, brak wyobrazni przestrzennej...

 

Potrzeba mi pomocy, nie ma mnie na miejscu, na budowie zostal zrozpaczony malz i ja w internecie dotywczo i za ciezka forse.... Nawet telefonu nie mam... help, musze mu dac jakies namiary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj u mnie na budowie była ekipa od gazu , od instalacji gazu od przyłącza po odbiorniki gazu , za każdy punkt ( zawór w elewacji domu , piec gaz. , kuchnia gazowa czyli 3 pkt) chcą po 400 zł robocizny plus materiał , drogo ???

 

:D

 

Ja w tamtym roku o tej porze płaciłam 200 zł od punktu. I robił to człowiek z tej ekipy, która u Ciebie robi wod-kan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej plastikowe, zwykle sa niebieskie... mogą być trochę mniejsze np. 160 litrów.

Są potrzebne do przygotowania wapna - bo nie bardzo jest miejsce, żeby robić normalną skrzynię.

widziałem takie w czwartek w markecie budowlanym castorama, tylko że tam maja jakieś dziwne bardzo wysokie marże, za taka beczkę chyba chcą 76 zł a może nawet więcej, za cement I chcieli prawie 18 zł worek, a za młotek murarski 28 zł, dysperbit 80 zł

natomiast ja kupowałem 160l beczki metalowe po oleju za 15 zł na złomie, tylko że takie beczki bardzo szybko giną z budowy, trzeba by je wkopać głęboko w ziemię, żeby nie kusić złomiarzy

 

Robin_lodz dzięki za siporka budowa znowu ruszyła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj u mnie na budowie była ekipa od gazu , od instalacji gazu od przyłącza po odbiorniki gazu , za każdy punkt ( zawór w elewacji domu , piec gaz. , kuchnia gazowa czyli 3 pkt) chcą po 400 zł robocizny plus materiał , drogo ???

 

:D

 

Ja w tamtym roku o tej porze płaciłam 200 zł od punktu. I robił to człowiek z tej ekipy, która u Ciebie robi wod-kan.

 

 

Wydaje mi się że dlatego tak drogo bo oni przyspieszają wszystko w gazowni (tam pracują) oraz zalatwiają kwity :roll:

 

ale trzeba będzie innych poszukać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robin_lodz - jak możesz poczytaj ostatnie wpisy z mojego dziennika, opisywałem tam i są zdjęcia z robienia studni. Kosztowała mnie 4100 za "komplet" :wink:

Do tego pompa z Nomi za 200 zyla i tak pompuje, że ho-ho :o :lol:

Zresztą wszystko opisuję co i jak :)

Kontakt do wiertaczy na łódzkiej tablicy ogłoszeń.

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję ze dwie beczki po 200 l.

Czy któryś z grupowiczów posiada takowe i chce odstąpić, odsprzedać, podarować :) ?

Albo chociaż wie, gdzie to można kupić.

 

Na Rynku Bałuckim, od strony ul. Dolnej jest taki szereg drewnianych budek i tam w oststniej facet sprzedaje ogórki koszone, kupiłam tam plastikową beczkę do kibelka za jakies grosze już nie pamietam dokładnie ale chyba 10-15 zł

 

Ola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro bedzie trudny dzien - jade do Urzedu Skarbowego zlozyc wniosek o zwrot czesci VAT-u (tzw. "pounijnego")

 

Faktury z OBI sa do dupy, nie maja wpisanego PKWiU.

Casto i LM maja PKWiU - mozna bez problemu odszyfrowac czy da sie towar odliczyc, czy nie...

Niestety, nie ma obowiazku wpisania PKWiU na fakture, wiec w przypadku bialych plam trzeba sie zdac na wlasna glowe i glowe pracownika US...

 

Jesli ktos z Was zbiera faktury, to nie robcie sobie klopotu i nie wbijajcie na fakture do odliczen np. sznurka na 3% VAT czy zarowki. Bo wtedy zamiast w deklaracji do zwrotu wpisac jedna pozycje - fakture musicie wpisac np. 19 pozycji z tej faktury oprocz tej jednej nieuprawniajacej do zwrotu...

Ja zbieralem na faktury "wszystko jak leci" i wyszlo mi z tego 11 zalacznikow... :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee... czyzbym wszystkich wystraszyl tym skarbowym? :o

 

Latwo nie bylo. Na wszystkie faktury zaplacone przelewem US domaga sie potwierdzenia przelewu. Na szczescie mam historie rachunku w banku internetowym, wiec (prawie) od reki wydrukowalem sobie potwierdzenia. Zastanawiam sie tylko, czy US znowu nie bedzie mial problemu z akceptowaniem tych potwierdzen (choc wg prawa bankowego sa dokumentem prawnie wiazacym).

No i jeszcze jedno: niektore platnosci mialem opisane w stylu: "materialy budowlane w listopadzie", albo "na poczet dostawy" i nie ma powiazania z nr faktury... Pewno bede musial sie z tego tlumaczyc...

 

Co do spisywania pozycji z faktur, pani z US powiedziala, ze mozna pisac we wniosku fakture w taki sposob:

 

1. F-RA 1/2007 poz, 1,3,16,17

 

(zamiast

1. F-RA 1/2007 poz, 1

2. F-RA 1/2007 poz, 3

3. F-RA 1/2007 poz, 16

4. F-RA 1/2007 poz, 17)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...