Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

BTW na ten tydzień zamówiłem deszcz bo ładnie ma mi strop wyschnąć, wszystkich opalających sie z góry przepraszam

 

i namiary na dobre ceny styropianu by się przydały, bo głupieję już od tego nadmiaru poszukiwań

ja czekam do zimy, miejmy nadzieje że będzie bardzo mroźna i bardzo długa tak żeby styropian znowu kosztował 125 zł/m3

Biorę w II klasie ( zupełnie wystarcza ), płacę po 460 zł/t brutto,

Kupuje w HI-Bet Rzgów, 214 24 18.

byłem tam dzisiaj cena 480 zł/tona cement 32,5 MPa z dużą domieszka pyłów dymnicowych twardnieje bardzo długo, do 3 dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

canna - majki = ON, czyli odmienia się :wink:

Co do tego szmaba, to tak jak pisałem polecane przez kogoś z forum jako właśnie tanio i solidnie ... :roll:

mpoplaw - mam nadzieję, że jak mi powiedzieli 460 to nie zdrożeje, a po drugie to to bardzo źle jak są te popioły ? :-?

Z takiego samego teoretycznie mam murowane teraz bloczki betonowe i powiem, że na drugi dzień po murowaniu już ciężko coś odkruszyć np. ręką ... :-?

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów, a w szczególności z okolic Łodzi.

 

Jako nowy na pewno będę miał wiele pytań - na razie zaczynam od studiowania postów z ostatniego pół roku.

Budowa będzie realizowana na Polesiu (Złotnie). Plac już zdążyłem oczyścić, projekt w części architektonicznej już jest + elektryka, czekam jeszcze na wod-kan + gaz.

 

Pozdrawiam,

Maks

 

Witaj http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_biggrin.gif pozwolenie na budowę masz?

 

 

widzisz Anisia? czekasz na kogoś z Twojej ulicy mając dookoła full forumowiczów, więc dla odmiany pojawił się ktoś z mojej okolicy http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_lol.gif

nareszcie nie będę sama w tym rejonie http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_biggrin.gif

 

Nie jesteś sama...Jak też blisko Złotna :D Pozdrowienia, Małgosia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do canna i mpoplaw:

Napiszcie 1. gdzie kupujecie cement - potrzebuję do wylewek :D

2. jakie są ceny kostki złota jesień (robicizna i materiał) i czy

trzeba już umawiac się na robociznę na jesień

 

Do wszystkich - gdzie kupic podbitkę drewnianą? Jakie są ceny montażu podbitki? :D Pozdrowienia, Małgosia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, mam niezły orzech do zgryzienia :cry: Potrzebuję drewno na więźbę, ściany szczytowe, kolankowe itp. Niestety MUSI być impregnowane bezbarwnie :evil: Bo się bale zafarbują np. na zielono podczas deszczu. A ja buduję z bali drewnianych. Obdzwoniłem 15 tartaków w woj. łódzkim. Wszyscy barwią na zielono, bo mówią, że inwestorzy zarzucali nieuczciwość, że drewno nie jest impregnowane i jak oni mają to odróżnić?!

 

Przecież to absurd. Można przecież deski pomsarować zwykłą trawą i efekt będzie taki sam!

 

MACIE JAKIŚ TARTAK NASTAWIONY NA POTRZEBY KLIENTA, który impregnuje bezbarwnie?!

 

A tak na marginesie... Przecież to my wspólnie z wykonawcami zbudowaliśmy taką atmosferę nieufności, podejrzliwości i Bóg wie czego jeszcze.... Tragedia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:o

Barwienie na zielono nie ma nic wspólnego z impregnacją. Dodaje sie barwnika dla głupich klientów, żeby myśleli, że jest dobrze zaimpregnowane. Impregnat to roztwór soli, który jest bezbarwny.

Ja brałam więźbę od Dzikiego, podobnie jak jeszcze parę osób z forum. Umazane na bardzo zielono nie było, trochę owszem, ale niczego nie zabarwiło, a śnieg akurat spadł, więc pewnie by było widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do canna i mpoplaw:

Napiszcie 1. gdzie kupujecie cement - potrzebuję do wylewek

2. jakie są ceny kostki złota jesień (robicizna i materiał) i czy

trzeba już umawiac się na robociznę na jesień

 

cement kupuję w DOMCO inne materiały też, mam bliziutko, ceny dobre i atmosfera przyjazna dla klienta http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_smile.gif

 

o Złotą Jesień zapytaj mmmada, sama jestem ciekawa, osobiście poczekam z tym jeszcze, ostatnio pewien kierowca powiedział mi, że ceny kostki tak powariowały, że producenci mają składy zawalone, kupuje kto musi i nie dba o cenę, czyli niewielu, więc istnieje nadzieja na obniżki cen - czy to prawda, nie wiem, ale jestem na etapie dachu, więc mogę chwilę zaczekać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów, a w szczególności z okolic Łodzi.

 

Jako nowy na pewno będę miał wiele pytań - na razie zaczynam od studiowania postów z ostatniego pół roku.

Budowa będzie realizowana na Polesiu (Złotnie). Plac już zdążyłem oczyścić, projekt w części architektonicznej już jest + elektryka, czekam jeszcze na wod-kan + gaz.

 

Pozdrawiam,

Maks

 

Witaj http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_biggrin.gif pozwolenie na budowę masz?

 

 

widzisz Anisia? czekasz na kogoś z Twojej ulicy mając dookoła full forumowiczów, więc dla odmiany pojawił się ktoś z mojej okolicy http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_lol.gif

nareszcie nie będę sama w tym rejonie http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_biggrin.gif

 

Jeszcze nie. Wtym tygodniu powinienem dostać część wod-kan i gaz i wtedy będę miał komplet dokumentów do złożenia.

Ciekawe ile czasu upłynie od momentu złożenia do wydania pozwolenia (o tym że następnie potrzebuje dwa tygodnie na uprawomocnienie decyzji i tydzień w nadzorze :evil: po złożeniu dziennika już słyszałem)? Mam nadzieje na rozpoczęcie prac na początku sierpnia. i to jest chyba ostatni gwizdek, gdybym chciał zakończyć dachem jeszcze w tym roku. Na razie szukam bloczków fundamentowych.

Pzdr,

:)

Maks

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ile czasu upłynie od momentu złożenia do wydania pozwolenia

 

trzy miesiące jak dobrze pójdzie, chociaż wątpię, w końcu to sezon

 

Mam nadzieje na rozpoczęcie prac na początku sierpnia

http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_eek.gif

Nie na Polesiu, chyba że masz tzw. znajomości w: Wydziale Architektury na Krzemienieckiej, w Zarządzie Dróg na Piotrkowskiej i w ZUD na Traugutta, jeśli nie - w każdym z tych urzędów czekałam na uzgodnienia około miesiąca (a było to zimą ) http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_rolleyes.gif

 

trzeba było złożyć projekt domu do pozwolenia, a przyłącza w terminie późniejszym, lub za zgłoszeniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW na ten tydzień zamówiłem deszcz bo ładnie ma mi strop wyschnąć, wszystkich opalających sie z góry przepraszam

 

i namiary na dobre ceny styropianu by się przydały, bo głupieję już od tego nadmiaru poszukiwań

ja czekam do zimy, miejmy nadzieje że będzie bardzo mroźna i bardzo długa tak żeby styropian znowu kosztował 125 zł/m3

Biorę w II klasie ( zupełnie wystarcza ), płacę po 460 zł/t brutto,

Kupuje w HI-Bet Rzgów, 214 24 18.

byłem tam dzisiaj cena 480 zł/tona cement 32,5 MPa z dużą domieszka pyłów dymnicowych twardnieje bardzo długo, do 3 dni

 

obawiam się ,że cementu bez pyłów w tej chwili nie dostaniesz . Kiedyś Rudniki robiły taki specjalnie znakowany i nawet nie bali się dac atestu :D .

Teraz " I" norma dopuszcza do 5% "II" do 20 % pyłów.

Z tym twardnieniem to też nie masz racji ....im więcej pyłów tym szybciej twardnieje!!!!!!!! weź i porównaj sobie jedynkę i dwójkę od Misztala . Jedynka jest OK. a dwójka szajs :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale właśnie o tym napisałem :D

 

Niestety, mój wykonawca miał taki własnie problem - musiał belki po deszczu jeszcze raz szlifować. Wiesz Anisia - to zależy co się do tego impregnatu doda, jaki barwnik.

Poza tym - na elewację chcę drewno drzewiaste - nie zielone.

 

No to kup bez impregnacji i sam impregnuj na budowie. Wybierzesz sobie dowolny impregnat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym twardnieniem to też nie masz racji ....im więcej pyłów tym szybciej twardnieje!!!!!!!! weź i porównaj sobie jedynkę i dwójkę od Misztala . Jedynka jest OK. a dwójka szajs :evil:

ja wpakowałem już 10 palet od misztala w swój domek, I twardnieje w kilka godzin, II w kilka dni, jakby co służę próbkami, II można jeszcze nadal łopata zeskrobać, I już ładnie trzyma i nie boi sie ulewnych deszczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o Złotą Jesień zapytaj mmmada, sama jestem ciekawa, osobiście poczekam z tym jeszcze, ostatnio pewien kierowca powiedział mi, że ceny kostki tak powariowały, że producenci mają składy zawalone, kupuje kto musi i nie dba o cenę, czyli niewielu, więc istnieje nadzieja na obniżki cen - czy to prawda, nie wiem, ale jestem na etapie dachu, więc mogę chwilę zaczekać

 

Moze to wynika z kosztow cementu/betonu?

Jesli chodzi o ceny, zadzwoncie do firmy Kenpol w Piotrkowie Tryb. http://www.kenpol.com.pl/index.php?load=oddzialy&which=piotrkow_tryb. Nie umiescilem tej firmy na liscie poleconych, bo dobre warunki i traktowanie zawdzieczam sasiadowi i nie wiem, jak traktuja inwestorow "z ulicy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym twardnieniem to też nie masz racji ....im więcej pyłów tym szybciej twardnieje!!!!!!!! weź i porównaj sobie jedynkę i dwójkę od Misztala . Jedynka jest OK. a dwójka szajs :evil:

ja wpakowałem już 10 palet od misztala w swój domek, I twardnieje w kilka godzin, II w kilka dni, jakby co służę próbkami, II można jeszcze nadal łopata zeskrobać, I już ładnie trzyma i nie boi sie ulewnych deszczy

 

no to nie wiem jaką ty masz tą II. To ,ze jedynka twardnieje w kilka dni :o :o to powiedz co to znaczy twardnieje bo nie jesteś precyzyjny. Ja po stropie wulewanym rano łaziłem już o 13:00 ,po wylewkach po 24 godz bo też były "twarde". Z tego co pamiętam beton osiąga pełną wytrzymałość po 28 dniach (jeśli się mylę to niewiele) a " twardy " robi się praktycznie w ciągu 24 h. Porozmawiaj z betoniarzami to każdy ci powie ,że im więcej pyłów tym szybciej beton ściąga , dlatego wylewkarze wolą pracować na jedynce bo dłużej mogą pracować nad posadzką :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA! wg ostatnich doniesien RYNEK wiekszosci materialow budowlanych wraca DO NORMY.

(Producenci dzwonia i pytaja, czy hurtownie chca cos kupic. Hurtownie nie chca, wiec ceny znizkuja.)

 

 

zacznę się cieszyć jak zobaczę tą zniżkującą cenę w hurtowni, mam nadzieję że cena cementu spadnie, wylewki będę robić w sierpniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...