Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dla jednego śmieć - dla innego złoto.

 

Dzisiaj zobaczyłam, że zostanie mi parę palet Porothermu, ale to chyba złoto dla każdego? http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_biggrin.gif

 

na giełdę póki co nie zgłaszam, bo parę pustaków jeszcze będzie mi potrzebnych

 

a tak z innej beczki:

 

na chudziaku stoi u mnie małe jeziorko, czy to naturalne, że przez strop tyle wody przelatuje? http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_eek.gif

 

Co to znaczy przez strop? Masz dziury w stropie? Bo jak nie - to idzie gdzieś od dołu. Tak jak u mnie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Skrzynka miala juz swoja historie, kiedy do mnie trafila. A u mnie zaznala reki zlodzieja, ktory oberwal jej zamek i czesc wnetrznosci. To, co zostalo, sam wykrecilem.

Zostala szara pusta skrzynka...

no ładnie, a ja miałem nadzieję, że Ty o ERBETCE piszesz... a to jakaś plastikowa puszeczka jest :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak z innej beczki:

 

na chudziaku stoi u mnie małe jeziorko, czy to naturalne, że przez strop tyle wody przelatuje? http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_eek.gif

Izolacji przeciwwilgociowej na stropie to chyba raczej nie masz? ;)

 

Ja mam i wodzie to w pewnym momencie nie przeszkodzilo... :( Ale juz sobie poradzilem. Wiec jeziorko jak najbardziej normalne w tych okolicznosciach przyrody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynka miala juz swoja historie, kiedy do mnie trafila. A u mnie zaznala reki zlodzieja, ktory oberwal jej zamek i czesc wnetrznosci. To, co zostalo, sam wykrecilem.

Zostala szara pusta skrzynka...

no ładnie, a ja miałem nadzieję, że Ty o ERBETCE piszesz... a to jakaś plastikowa puszeczka jest :lol:

 

Jaki plastik? Sama blacha!

Jak juz nadmienilem, zlodziej pozbawil ja uchwytu zamykajacego, ale kolejne dwie dziurki na klodeczke raczej jej nie zaszkodza. O ile ktos bedzie czul jeszcze potrzebe zakladania klodeczki... ;)

 

Aha, czy ja napisalem juz, ze oddam za darmo lub wymienie na jakas roslinke ogrodkowa?

Gratis moge dorzucic dwa okna :D :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Izolacji przeciwwilgociowej na stropie to chyba raczej nie masz?
http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_redface.gif

 

przyznaję się, że nie

 

a i dziura "schodowa" stanowi otwór jeszcze nie zakryty

 

ale widziałam jak woda kapie przez strop! http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_evil.gif

 

w okolicznościach braku izolacji.... to było głupie pytanie http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_redface.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to nie wiem jaką ty masz tą II.

od misztala, strop zalewany I wylany rano stwardniał na wieczór, można było na wieczór szparować, posadzka wylewana z II, szparować można było dopiero na wieczór drugiego dnia po wylaniu

 

Misztal sprzedaje Jedynkę i pisze na worach ,że producent cementownia Warta , a Warta od marca nie robi jedynki w żadnej postaci :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie - gdzie kupowaliście komin systemowy - Schiedel lub Zapel lub jakiś inny? I jaki jest czas oczekiwania na zamówienie? Potrzebuję na 23.07

 

Zamowilam Zepela w Hibet, czas - pustaki went maja od reki, tylko na otuline sie czeka, max 2 tyg - tak mi powiedziano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Lodzianie,

 

My tu nowi.

 

Stalo sie - nabylismy dzialke na wsi.

 

Na dzialce nie ma nic, pole prawie dwa hektary, jest dojazd asfaltem, prad i woda w drodze, gaz z 300 metrow dalej. W pakiecie dwa slupy 15kv gratis, moze kiedys uda nam sie wywalczyc ich przesiedlenie, choc jak czytam o zgierskim ZE to mi sie wlos jezy. Z papierow... to mamy akt notarialny. Projektu brak, jakas tam koncepcja jest. Probujemy umawiac sie na rozmowy z architektami, budowe planujemy zaczac i skonczyc w 2008. Optymisci...

 

Na razie mieszkamy w centrum Lodzi, w wynajetym mieszkanku 49m2, bez dziatwy. No, ale wybila trzydziestka, czas do roboty :-)

 

A poki co, czytamy juz ktoras noc to forum i ludzimy sie, ze unikniemy nieskonczonych problemow. My, czyli moja Zona i ja. Pod tym nickiem bedziemy pisac oboje, wiec zobowiazujemy sie uroczyscie podpisywac pod postem. To Ona jest odpowiedzialna za budowe, ja natomiast jestem fanem dziwnych rozwiazan energetycznych i teleinformatycznych. Pompie ciepla raczej mowimy nie, ale rekuperatorom, kolektorom i 15000 litrowemu zbiornikowi na ciepla wode mowimy tak. Inteligentny dom - tak, ale zrobie sobie go tymi recami.

 

Nie wiem, czy wyjdzie tak jak chcemy, ale to przeciez dopiero pierwszy dom...

I Wam zycze powodzenia!

 

Tadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misztal sprzedaje Jedynkę i pisze na worach ,że producent cementownia Warta , a Warta od marca nie robi jedynki w żadnej postaci :lol:

właśnie dlatego przechodzę na II z rudnik, bo ma identyczną zawartość popiołu jak I misztala, ale kosztuje 11,5 zł/worek a misztal nich się wypcha swoim cementem

W pakiecie dwa slupy 15kv gratis, moze kiedys uda nam sie wywalczyc ich przesiedlenie

takie coś jest warte 20 tyś rocznie i możesz mieć prąd za darmo, są firmy które tyle właśnie płaca za możliwość postawienia wiatraka na twojej działce, warunek konieczny to 500 metrów od trwale zamieszkałych siedzib ludzkich oraz linia 15 KV jak najbliżej działki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie - gdzie kupowaliście komin systemowy - Schiedel lub Zapel lub jakiś inny? I jaki jest czas oczekiwania na zamówienie? Potrzebuję na 23.07

Shiedel w Iwonie - fakt, dość dawno (czeka na placu). Ale Iwona nie była w stanie dostarczyć szybko komina wentylacyjnego do kompletu - czas oczekiwania wtedy 3 tygodnie.

W Farmerze w Zgierzu - sprowadzili w jeden dzień :D - a to taka mała hurtownia i w zasadzie Shiedlem nie bardzo handlują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pakiecie dwa slupy 15kv gratis, moze kiedys uda nam sie wywalczyc ich przesiedlenie

takie coś jest warte 20 tyś rocznie i możesz mieć prąd za darmo, są firmy które tyle właśnie płaca za możliwość postawienia wiatraka na twojej działce, warunek konieczny to 500 metrów od trwale zamieszkałych siedzib ludzkich oraz linia 15 KV jak najbliżej działki

 

No niestety jest to trojkat o bokach 280 220 150, na czym by nie stanal, to nie bedzie 500 metrow :-( Ale z tego wynka, ze moze warto ten wiatrak samemu stawiac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozbędę sie domku letniskowego wraz z wyposażeniem około 25m kwadratowych dwa pokojki kuchenka + weranda - w srodku są jakieś meble, instalacja elektryczna. Nieużytkowany od około 10 lat - stan i wygląd nie jest reprezentacyjny :) Można go rozebrać i przewieść na swoją działkę - złożyć i odremontować. Lub przeznaczyć na opał :) - cały jest drewniany więc starczy na pół zimy palenia

Domek znajduje sie w Justynowie koło Łodzi. Zdjęcia prześlę na maila jeśli ktoś jest zainteresowany

Oddam za rozebranie i wywiezienie :)

Kontakt 603401847 lub PW

 

http://www.allegro.pl:80/show_item.php?item=213933124

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o zalewaniu stropu przy padającym deszczu?

mpoplaw napisał:

 

cały beton przeleci przez gary, strop nie osiągnie wytrzymałości projektowej, oprócz ponownego zalewania trzeba będzie jeszcze posprzątać to co spłynie nizej

 

 

Udało się jakoś! :D

Cały dzionek padało a na godzinkę przed laniem co? :o słoneczko :D

Strop wylany HURRRRRRRRAAAAAA!

Były małe komplikacje np.: pompa spóźniła się o 2 godziny bo na poprzedniej budowie ekipa się spiła i nie mogli skończyć, a ostatnia grucha z 8 m3 betonu miała stłuczkę pod M1. Ale po 21 robota zakończona sukcesem (tylko w kieszeni przeciąg :evil: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tubę szalunkową już znalazłem - ma tylko... 2,5 metra :evil: Mniejszych nie znalazłem. A ja potrzebuję tylko 1 m. Póltora metra wystawiam na licytację !!!!

 

 

Mnie został kawałek tuby śr. 26cm, muszę sprawdzić, ale nie wykluczone, że ma ok. 1m. Jeśli będzie dobra - oddam w dobre ręce :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...