Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

A jak teraz ksztatują się ceny pomp ciepła? Kolektor słoneczny jest fajny jako uzupełnienie do grzania CWU, ale w naszej streie klimatycznej opieranie na nim systemu ogrzewania jest cokolwiek ryzykowne. Pompa na pewno będzie droższa, ale za to bardziej spolegliwa.

 

No i do tego solary są brzyyyydkie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A jak teraz ksztatują się ceny pomp ciepła? Kolektor słoneczny jest fajny jako uzupełnienie do grzania CWU, ale w naszej streie klimatycznej opieranie na nim systemu ogrzewania jest cokolwiek ryzykowne. Pompa na pewno będzie droższa, ale za to bardziej spolegliwa.

No i do tego solary są brzyyyydkie :lol:

 

Nie pytalem jeszcze zadnej firmy o ceny, ale ostatnio forumowicze przebakuja, ze jesli juz na powaznie ma byc pompa, do ktorej nie trzeba bedzie sie wspomagac innymi zrodlami, to wychodzi okolo 70k.

Nie jestem przekonany do tego rozwiazania, gdyz uwazam (czuje), ze koszty tloczenia ciepla z dolnego, glebokiego zrodla beda wysokie. Natomiat majac pomysl na ten wielki zbiornik buforowy pomyslalem, ze jesli temperatura spadla by w nim ponizej 25 stopni i nie daloby sie nawet podlogi ogrzac, to zawsze mozna byloby "podpompowac" temperature wody za pomoca pompy ciepla.

Ale coz. To rozwiazanie odrzucilem, choc juz i kolor dachowki mial byc pod solary dobrany. Moze nie powiedzialbys wtedy z daleka, ze sa brzydkie ;-)

 

A teraz biore sie za studiowanie tematu gwc. Rano zapalki w oczy i heja do roboty zarobic na ten domek ;-)

 

Tadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz biore sie za studiowanie tematu gwc.

Mnie temat rekuperacji i GWC też bardzo interesuje.

Tzn. podjąłem decyzję, że zrobię i jedno i drugie, tylko nie wiem kto mi to wykona (jakoś na razie nikt mnie nie przekonał swoją fachowością).

Wiem jedno na pewno: jeśli ktoś ma oczyszczalnię ścieków (lub jakiś sąsiad), to GWC powinno się zrobić przeponowe, gdyż w innym przypadku po bliżej nieokreślonym czasie może zacząć nieładnie pachnieć... (a więc u mnie np. wszelkie żwirowce itp. odpadają).

 

A jeśli chodzi o pompę ciepła, to rozmawiałem z kimś kto je sprzedaje i stwierdził, że jeśli dostępny jest gaz ziemny, to niezależnie od wielkości domku nawet nie ma się co przymierzać, inwestycja nigdy się nie zwróci. A ja mam gaz ziemny. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba najprościej będzie pojechać na budowę i odpalić lapa :lol:

Gdybys mógł się dowiedzieć, byłbym wdzięczny.

Dostałem też info o firmie 4web, ktoś tego używa w KALONCE więc może do mnie też dociera.

Myślałem o tych komórkach, ale skoro po czerwcowych burzach do dziś gubi mi się sygnał zwykłego telefonu w Orangu to nie wiem czy warto w to wchodzić...

 

Temat EDGE rozpracowywalem rok temu.

U mnie bylo z normalnymi telefonami tak: Era czasem dzialala (na strychu i na zewnatrz). Plus tylko przy oknie, calkiem znosnie bylo z Orange (IDEA). Ale do samego Edge zasieg sieci Orange byl za slaby. Do modemu dostarczonego przez Orange dokupilem zewnetrzna antene kierunkowa z kablem (http://www.allegro.pl/search.php?string=antena+edge), wystawilem ja na zewnatrz domu i zdarza mi sie osiagac maksymalne transmisje wynikajace z technologii Edge. Aha, wczesniej konsultowalem ukierunkowanie anteny z infolinia operatora.

Do forum i stronek wystarcza. Youtube, poczta z grubymi zalcznikami i inne takie Donkeye odpadaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wylaczenia pradu zdarzaja sie dosc czesto (jak ktos chce, moge podac dokladne statystyki, bo alarm rejestruje takie zdarzenia), ale trwaja przecietnie ok. 1 godziny.

(...)

Oczywiscie ta zima byla lekka (i nie mozna sie specjalnie sugerowac moimi spostrzezeniami), ale ja swoje decyzje podejmowalem po jesienno-zimowych zamieciach, ktore mialy miejsce bodajze w grudniu 2004 roku. Wtedy to niektore wsie nie mialy pradu przez kilka dni.

 

Nie tylko zima w naszym rejonie moze byc grozna. W piatek wieczorem po burzy nie bylo pradu przez dwie godziny. W niedziele, po kolejnej burzy przez ok. godzine. Obiad z elektrycznego piekarnika zostal przerzucony na gaz.

Mozna uknuc przewrotna teze, ze nowoczesna gospodyni na plycie elektrycznej nie przygotowuje cieplego jedzenia, gdy na zewnatrz szaleje burza (lub burza sniezna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mmmad - co do "edża" to też mam, ale nawet jak osiąga 1,8 MB na maxa to chodzi wolniej niż domowa neo 512 ( realnie 624 ).

 

A takie teraz pytanko : jaką papę / folię dawaliście na fundamenty jako izolację poziomą ? Bo zaraz będę kupował i chciałbym znać wasze opinie.

 

dzięki i pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, ktoś wie może jak wygląda obecnie temat internetu na Wzniesieniach? Buszując po sieci znalazłem jakąś pogłoskę nt. firmy "ZDnet" nadającej sygnał WiFi z "radarów", ale nie bliższego nie udało mi się ustalić.

wiem, że w tym miejscu:

http://mapa.szukacz.pl/?&n=51,81731&e=19,60865&z=2&t=PUNKT%20z%20LINKU%3cbr%3eWYBRANY%20PUNKT

ludzie mają internet przez Wi-Fi

nie wiem niestety nic więcej, ale jeśli chcesz, to postaram się coś na ten temat dowiedzieć

 

jednak jak widać odległość od tego miejsca do Wódki jest dość duża (około 4 km)

Ale ja bym poprosil o info. Do tego miejsca mam calkiem niedaleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A takie teraz pytanko : jaką papę / folię dawaliście na fundamenty jako izolację poziomą ? Bo zaraz będę kupował i chciałbym znać wasze opinie.

też mnie to interesuje :D

 

wiem, że w tym miejscu:

http://mapa.szukacz.pl/?&n=51,81731&e=19,60865&z=2&t=PUNKT%20z%20LINKU%3cbr%3eWYBRANY%20PUNKT

ludzie mają internet przez Wi-Fi

nie wiem niestety nic więcej, ale jeśli chcesz, to postaram się coś na ten temat dowiedzieć

Ale ja bym poprosil o info. Do tego miejsca mam calkiem niedaleko.

Ok, jak będę widział się z odpowiednim człowiekiem to spytam.

 

A swoją drogą jeśli do Ciebie z tamtego miejsca jest niedaleko, to w zasadzie będziemy sąsiadami :). Może jakieś spotkanko? :lol: Na priv wysyłam kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mmmad - karta PCMCIA, model : Option Globetrotter 3G/EDGE, łączy przy 1,8 MB. Ale tak jak pisałem, kiepścizna :-?

 

pozdrawiam, majki

 

Przepraszam wszystkich, za malo budowlane dywagacje, ale moze sie komus przyda tez taka wiedza.

Majki, sprobuj przetestowac lacze tu: http://www.numion.com. Wg mnie masz karte z Orange, pokazuje Ci mozliwosci dla trzeciej generacji, ale nadal laczy w "starej" technologii EDGE lub co najwyzej "nowej" 3G, czyli 2/3 predkosci domowej neo 512.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sumuję i sumuję i wychodzi tak:

na dole :

pokój goscinny 10 m2

salon tak około( razem z jadalenką) 30 m

kuchnia 10 m

spizarka 2 m

pom gosp. 8 m

łazienka 6 m

-----------razem :56 m

na górze:

pokój 1 - 12 m

pokój 2 - 12 m

pokój 3 - 16 m

łazienka - 8 m

suszarnio pralnia - 8

---------- razem : 56 m

plus min hole, schody i skosy

chyba jestem minimalistką , bo mnie 300 m nie wychodzi :):):)

:lol:

a niby na górę to po drabinie będziecie wchodzić. Może jednak warto się zastanowić nad chociażby schodami , że już o ciągach komunikacyjnych czy wiatrołapie/przedsionku nie wspomnę. Wg mojej skromnej oceny to dodatkowe jakieś 40 m.

 

spokojnie do zrobienie , dodaj jeszcze przeszczeń na schody + wiatrołap i będzie grało . Jedno ale jeśli domek z użytkowym poddaszem to na górze będziesz miała do dyspozycji mniejszą powierznie po przez skosy , chyba ze zrobisz wysokie scianki kolankowe . Ja dla mouch dzieci mam własnie takie pokoje 16 m po podłogach minus skosy daje coś ponad 12 m2 powierzchni użytkowej i uważam ze jest ok.

Chciaż różnica w budowie i utrzymaniu miedzy 125 a 135 m w cale nie będzie duża , a nawet może być niezauważnalna , czasami pare metrów może sie przydać , nigdy nie wiadomo co się będzie działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sumuję i sumuję i wychodzi tak:

na dole :

pokój goscinny 10 m2

salon tak około( razem z jadalenką) 30 m

kuchnia 10 m

spizarka 2 m

pom gosp. 8 m

łazienka 6 m

-----------razem :56 m

na górze:

pokój 1 - 12 m

pokój 2 - 12 m

pokój 3 - 16 m

łazienka - 8 m

suszarnio pralnia - 8

---------- razem : 56 m

 

 

plus min hole, schody i skosy

 

 

chyba jestem minimalistką , bo mnie 300 m nie wychodzi :):):)

:lol:

a niby na górę to po drabinie będziecie wchodzić. Może jednak warto się zastanowić nad chociażby schodami , że już o ciągach komunikacyjnych czy wiatrołapie/przedsionku nie wspomnę. Wg mojej skromnej oceny to dodatkowe jakieś 40 m.

 

 

Przecie napisałam pod wymieninymi pokoikami > plus min.hol, schody i skosy<

Z mądrych gazet wyczytałam ,że na komunikacje ( schody i hole) trzeba dodać 10-15%, ja chce zwłaszcza korytarze ograniczyć do maksa , na górze np to wg mnie marnowanie miejsca :):) najchętniej prosto ze schodów zrobiłabym wejście do wszystkich pomieszczeń - ale to chyba nie jest możliwe :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz biore sie za studiowanie tematu gwc.

Mnie temat rekuperacji i GWC też bardzo interesuje.

Tzn. podjąłem decyzję, że zrobię i jedno i drugie, tylko nie wiem kto mi to wykona (jakoś na razie nikt mnie nie przekonał swoją fachowością).

Wiem jedno na pewno: jeśli ktoś ma oczyszczalnię ścieków (lub jakiś sąsiad), to GWC powinno się zrobić przeponowe, gdyż w innym przypadku po bliżej nieokreślonym czasie może zacząć nieładnie pachnieć... (a więc u mnie np. wszelkie żwirowce itp. odpadają).

 

A jeśli chodzi o pompę ciepła, to rozmawiałem z kimś kto je sprzedaje i stwierdził, że jeśli dostępny jest gaz ziemny, to niezależnie od wielkości domku nawet nie ma się co przymierzać, inwestycja nigdy się nie zwróci. A ja mam gaz ziemny. :D

 

No ja zamierzam miec oczyszczalnie na dzialce (http://www.naturalsystems.pl/), wiec gwc szczelny, oj bardzo szczelny. A gaz tez jest 200 metrow dalej.

Postanowilismy od razu zlozyc wniosek o wydanie warunkow zabudowy z wrysowana oczyszczalnia, gwc i kurnikiem, wiec studiuje temat ile wlezie i wychodzi, ze warto miec gwc tylko zima, bo jako zamiennik klimatyzacji latem to sie nie nadaje.

 

Ale dalej nie wybralismy projektu. Deadline w piatek. Czas operacyjny 4 dni.

 

Tadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PILNA SPRAWA !!!

 

 

NASZA KOLEŻANKA Z FORUM DOROTKA SZYMCZAK MA DUŻY PROBLEM , OTÓŻ POTRZEBUJE NA GWAŁT EKIPĘ MURARZY , GDYŻ OBECNA EKIPA Z PRZYCZYN MI NIEZNANYCH NIE BĘDZIE MUROWAĆ , WSZYSTKIE MATERIAŁY CZEKAJĄ , BRAK EKIPY , BUDOWA DOM OK 300M2 PODPIWNICZONY OKOLICE ALEKSANDROWA ,

 

NUMER DO DOROTY

 

604 918 338

 

 

OGŁOSZENIE I NUMER ZAMIESZCZAM NA POLECENIE DOROTKI :D , PRZEPROWADZIŁA SIĘ NA BUDOWĘ I NIE MA TAM NETU.

 

POSZUKAJCIE W PAMIĘCI I WYŚLIJCIE SMSKA Z NUMEREM DO SOLIDNYCH MURARZY , TRZEBA POMÓC KOBIECIE W POTRZEBIE :)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam prośbę - czy moglibyście podzielić się informacjami gdzie mam szukać (gdzie jest duży wybór):

- drzwi wejściowych;

- drzwi wewnętrznych;

- kostki brukowej;

 

Z góry dziękuję za jakikolwiek namiar.

 

Jack

 

 

proponuję udac się w niedzielę na giełdę samochodową...drzwi wew, zew wybór dyży ceny do negocjacji kastkę brukową tez znajdziesz :lol:

No to udanych wyborów zyczę, jak będziesz to poprosiłabym o zerknięcie jak obecnie maxy stoją... z góry dzięki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...