Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 20,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A czy więźbę też tym malowałaś? Bo Sadolin to chyba tylko do wykończenia "ostatecznego".

Nie no więźby oczywiście nie. Ale z twojego pytania nie wiedziałam o jakie drewno ci chodzi. Więźbę przywieźli mi juz zaimpregnowaną. Sadolin to do wykończenia ostatexcznego i oczywiście nie na więźbę. A raczej na to co widać, chociaż maja preparat głęboko penetrujący do impregnowania, ale raczej na drewno konstrukcyjne mało opłacalne.

Bo i nie napisałem dokładnie. o co chodzi. A chodzi o to, że więźbę u mnie będzie widać. Dlatego impregnowanie w tartaku (a robią to barwionym impregnatem) raczej odpada. Chodzi mi o impregnat do drewna konstrukcyjnego, ale również barwniki do drewna "tego co widać".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś z forumowiczów ma dach w kolorze antracytu,jaki kolor dobrał kominów i obróbki blacharskiej,orynnowania?

Antracyt wpada w brąz czy grafit?

Maxima

 

Ja mam dach antracytowy (syrius rupceramiki) kominy grafit ciemny z jasną fugą obróbki czarny mat i orynnowanie śnieżno białe , wygląda zaj...

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:):):) witam wszystkich :):):)

chyba nasz projekt zwany Kopciuszkiem zmarł śmiercią naturalną , teraz na tapecie projekt z Muratora C117a - Codzienny wariant I. Wygląda na to ,że ten projekt wymaga jedynie drobniutkich zmian , by całkiem mnie zadowolić . Pogadaliśmy z architektem w sobotę i bardzo optymistyczna była ta rozmowa !

Już widzę ganeczek naszego domciu ... jak ja bym chciała juz zacząć tą budowę.

 

Słuchajcie potrzebuję infa dwa:

1- czy mapki do celów projektowych za 700 zł to rozsądna cena ?

2 - kto budował w ytongu ? poszukuję sprawdzonych ekip godnych polecenia ??

 

pozdrawiam niedzielnie

jeloniek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puk, puk do grupy łódzkiej... czy możecie mi pomóc? :)

 

Koleżanka pragnie (:wink: okoliczności życiowe ) zamieszkać w łodzi (okolice widzewa) najlepiej w rejonie gdzie są nowobudowane domki, (tzn. nie miesza się starej zabudowy z nową), czy możecie podać gdzie są takie miejsca, gdzie może szukać działek ,ewentualnie domków?

 

Ja mam mnóstwo informacji, niestety dotyczących poznania :wink:

 

Wielkie dzięki i pozdrowienia dla grupy łódzkiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja płaciłam 700, to teraz raczej zwykła cena w Łodzi

 

Jelonek72 czy ten projekt masz na myśli:

 

http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=414&IdKolekcji=

 

cóż, nie ma pomieszczenia gospodarczego na parterze, napewno odczujesz jego brak (nie liczę tego za garażem, bo to jest raczej "zaplecze ogrodowe"), schody wydają się bardzo niewygodnie umieszczone

na piętrze jeden pokój - tramwaj, środkowy tylko z oknem dachowym będzie piekarnią latem,

pokoje dość duże, ale słabo funkcjonalne

 

to tylko moje zdanie, jeśli Tobie pasuje to najważniejsze

 

a tak na marginesie przy okazji przypomniało mi się jak sama wybierałam projekt, ileż to domów mi się podobało, kilka było wybranych na 100% - stan euforii trwał do momentu uświadomienia sobie, że jednak to nie ten

i szukanie dalej

aż znalazłam Ustronnego, który nie jest efektowny (zwłaszcza po przeróbkach), ale spełnia wszystkie określone początkowo wymagania, no i mieści się na mojej wąskiej działce

 

każdemu to, co mu się podoba i co mu pasuje http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:):):) witam wszystkich :):):)

2 - kto budował w ytongu ? poszukuję sprawdzonych ekip godnych polecenia ??

 

pozdrawiam niedzielnie

jeloniek

 

czy będziesz budować scianę jednowartwową ? jaka grubą ? czym będziesz ogrzewać ?

 

kiedyś było tak ze wystarczyło pojść do przedstawiciela ytonga i on ci dawał cała liste ekip z rejonu łódzkiego które miały ich certyfiakt odnośnie budowanie w ich systemie , trzebabyło tylko zrobić casting , hoć najlepiej byłoby znaleść kogoś z polecenia . Maciek budował w ich systemie i jest zadowolony , możesz skorzysac z jego fachowca jeśli zdecydujesz się na ytonga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o radę

 

gdzie i jaki tynk mineralny polecacie kupić?

to samo z farbą silikonową

 

Ja i Anisia3 mamy mineralny Caparol. O farbie (jakiejkolwiek) na razie nie mysle...

Kupowane w Kenpol-u w Piotrkowie Tryb. Subiektywnie oceniam ich bardzo pozytywnie :) Kiedys pisalem juz dlaczego (kupowalem tez u nich kostke betonowa DrewBet)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...