Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jeszcze nie mam,jestem po kilku rozmowach i nadal szukam.

Mam wprawdzie faworta,ale do budowy domu wole znalezc kogos w 100% pewnego.W Polsce bede na poczatku sierpnia(miesiac)i bedzie to dla mnie okres na pewno pracowity.Jesli chodzi o sama budowe

chce budowac w calosci .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Luska. Z tego co pamietam Twoj projekt to tego piachu malo nie wyjdzie :smile:Na moja skromna 100 metrowa podstawe i dolek rzedu metra weszlo ok osmiu 28 tonowych wywrotek. Dzis znowu bylem na dzielce. Jak poszedlem na spacer to zauwazylem ze dom bedzie widac juz z bardzo daleka! Jutro murarze beda konczyc szczyty i kominy. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fili będziemy sąsiadami. Ja buduję, a właściwie rozbudowuję stary dom z warsztatem w Starowej Górze k/Rzgowa. Jestem na etapie instalacji co. Za sobą mam garaż, dach, okna, ścianki działowe, ocieplenie, kominek z instalacją DGP, instalację pod rekuperator i wod-kan. Uff to chyba wszystko. Acha mam już pierwsze wykończone w 90% pomieszczenie: strych nad garażem.

Teraz podchodzę do drenażu i kończę podwieszane sufity na parterze. Podłogi i schody, kotłownia i oczyszczalnia jak również zakup rekuperatora dopiero przede mną, że o łazienkach nie wspomnę. Ale tu trzymają mnie koszty :smile:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie fili i Foxal w naszej grupie. U mnie ściana nośna ma już 1,20 m. Buduje się bez stresu, powolutku. Z powodów finansowych nie spieszy nam się. Trzeba być na budowie przynajmniej w tych najbardziej newralgicznych momentach. Myślę, że nie ma ekipy, która czegoś nie spieprzy. No , ale ja jestem człowiekiem małej wiary. Pozdrawiam po wakacjach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wiezba stoi, scianki szczytowe zamkniete i dwa kominy jak sie patrzy. Nie wiem tyl czy sa dostatecznie dlugie, ale przeciez nie buduje elektrocieplowni. Teraz z robotami murarskimi przerwa do polowy sierpnia. Zaczynaja sie sianokosy...a ekipa ma sporo pola do popisu. W tym czesie moze przygotuje grunt pod wylewke, oraz instalacje wodno-kanalizacyjna. Pierwsza polowa sierpnia to zasluzony urlop. Od czwartku dzien w dzien siedzialem na budowie - juz mam tego dosyc. Mysle wiec, ze przerwa dobrze mi zrobi i da czas na rozpoznanie terenu pod przyszle wydatki i rozwiazania. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Czołem łodziaki!

Tak się chciałem bardzo tu wczoraj przyłącyć, że mój post wylądował w innym miejscu.Ale chyba w końcu jestem we właściwym miejscu. Przeczytałem wszystkie Wasze posty i wychodzi mi na to, że mój domek lokalizuje się w okolacach fili'ego, bo to rejon Tuszyn-lasu. Jestem na etapie murowania poddasza, a dziś w końcu wybrałem pokrycie Braasa-celtycką i mam jeden problem z głowy. Jutro zamawiam drewno na więźbę i łaty.

Pozdrowionka,

Martin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Grupo, a właściwie Grupko, bo coś nas nie przybywa a raczej coraz rzadziej się zapracowane ludziska sadowią przed komputerem. Mam nadzieje, że chociaż budowy posuwają w tempie odwrotnie proporcjonalnym do występów na forum! Z faktografii - wczoraj zostały wylane stropy i za 2 tygodnie odważę się na nie wejść, żeby obejrzeć świat z góry. Desperacko poszukuję okien - rozmawiałam z kilkoma firmami i szczerze mówiąc, mam dylemat jak wszyscy: te, co mi się naprawdę podobają mają cenę, która mi się zupełnie nie podoba. I jakoś niezbyt chętnie oferują upusty.Ano widać szczyt sezonu budowlanego trwa w Łodzi w najlepsze. Niestety nie bardzo mogę czekac z decyzją, bo przyblokuję dalsze prace na budowie, jak tych okien nie zamówię już teraz. Cierp ciało, jakeś chciało.... Pozdrowionka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Niestety mam już dość budowlańców. Mój pan Czesio znów ma kilka dni dla zdrowotności. Został tylko jego pomocnik jak datąd nietrunkowy. Z musu popycham nim szlifowanie zaprawek na GK, chociaż pogoda aż zaprasza do prac na zewnątrz. Przymierzam się do zbudowania własnej oczyszczalni ścieków. Zbiorniki mam zamówione (po chemii farbiarskiej) po dyfuzory i pompę muszę jechać do Poznania. Czekają mnie prace ziemne przy drenażu rozsączającym, ale to wymaga oprócz kasy i pogody wymaga trzeźwych fachowców.

Pozdrowienia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rchmielewski

Wybrałem Braasa celtycką (ceglasty) mimo, że były tańsze grecka i taunus.Celtycka jednak najładniejsza.Też czasu brak.W tej chwili codziennie jestem na budowie i impregnuję wieźbę. Na razie raz pomalowane (2 dni roboty).Dziś jadę robić drugie malowanie, bo gdzieś ok.27 sierpnia wchodzi cieśla. A murarze już finiszują z poddaszem.

Martin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu sąsiedzi alarmowali mnie w nocy, że jest kolejna próba włamania. Mam b. zarośniętą działkę. Cieszyłem się, że się schowam przed ludźmi. Taki tajemniczy ogród. Ale ten kij ma dwa końce. Będę musiał troche ten gąszcz przeciąć, a zapuszcze go jak się wprowadzę. Na szczęście mam czujnych sąsiadów i moje pieski też spisały się nieźle. Złodzieje zdążyli zdjąć jedno przęsło z betonowego płotu który postawiłem od strony pola.

Mimo że teren wokół domu mam oświetlony kombinowali włamanie. Może przez te krzaki? Kurcze najlepszem że u mnie nie ma co wynieść, chyba stare narzędzia lub worek cementu.Ale szkoda okien lub drzwi gdyby je forsowali. Zastanawiam się nad alarmem może z monitoringiem. Może macie na oku jakąś firmę? Mam dom na Starowej Górze. Na szybko przecinam krzaki, doświetlam teren na czujkę od strony pola i zastanawiam się nad dodatkowym ogrodzeniem z siatki postawionym na polu w odl. np. 2m od istniejącego betonowego. Wiem że to będzie kiepsko wyglądało, ale do czasu wprowadzenia się zapewni może większe bezpieczeństwo. Trudniej przecież sforsować dwa ogrodzenia. Co o tym myślicie?

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...