Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

całkiem niechcący :D zapoznałam się z wymianą zdań pomiędzy kropkq a canna i jest coś co mnie ucieszyło:

na przykład C77 Zręczny - też sporo osób go buduje

czy to prawda?

 

ja buduję Zręcznego C77c i chętnie wymieniłabym uwagi z innymi "zręcznymi" z okolic Łodzi

 

:D

 

czasem postronna osoba wyciągnie dla siebie coś miłego ze 'średnio" miłej wymiany zdań :lol:

 

zręcznych proszę o kontakt na piv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEJ

poszukuje na forum EZS, doczytałam się w poście 15.01.07 r

 

" Zmiany w ramach adaptacji (za wszystko 1500). Było to: zmiana stropu z lanego na terive (z przeliczeniem obciążeń i innych szczegółów), zmniejszenie części okien, zmiana układu dwóch ścian działowych i właściwie tyle. Moja architekt a i pewnie inni, stosuje kryterium przejrzystości. Jak się da poprawić projekt na czerwono i jest czytelny, to jest to adaptacja. Jak przestaje być czytelny i trzeba rysować od nowa - to już wchodzimy w projekt indywidualny. Ale zasada jest jedna KAZDA zmiana pociąga za sobą skutki, czasami tekie, że nikt ich nie przewidział. Trzeba bardzo uważać."

 

Powiedz mi dokładnie EZS czy TWOJA ARCHITEKT SAMA WYLICZAŁA OBCIĄŻENIA PRZY ZMIANIE STROPU.

czy może dokonac tego architekt czy konstruktor, czy zmiana dokonana przez architekta pociągała za sobą zgodę no nie wiem np konstruktora . jak to zostało załatwione.A może Twój architekt posiada dodatkowe uprawnienia?

 

pozdrawaiam gośka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...czy masz drenaż wokół domu ( czytałam że stosuje się go również gdy teren ma spadki).

Drenażu nie mam (u mnie jest bardzo sucho), ale porozmawiam o tym jeszcze z kierownikiem.

Rozmawiałem dzisiaj z kierownikiem. Powiedział, że w moim przypadku (generalnie domek na górce) nie widzi najmniejszego sensu robienia drenażu opaskowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...czy masz drenaż wokół domu ( czytałam że stosuje się go również gdy teren ma spadki).

Drenażu nie mam (u mnie jest bardzo sucho), ale porozmawiam o tym jeszcze z kierownikiem.

Rozmawiałem dzisiaj z kierownikiem. Powiedział, że w moim przypadku (generalnie domek na górce) nie widzi najmniejszego sensu robienia drenażu opaskowego.

 

coś pomieszałam z wklejaniem

Sli dzieki za odppowiedź. Po twoim poście znalazłam inne art. które faktycznie potwierdzaja to co napisałeś. U nas gleba jest b. dobra( odwierty robił geodeta i był aż zdziwiony b. dobra jakością gleby). Na szczęście Nowosolna jest "sucha".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Powiedz mi dokładnie EZS czy TWOJA ARCHITEKT SAMA WYLICZAŁA OBCIĄŻENIA PRZY ZMIANIE STROPU.

czy może dokonac tego architekt czy konstruktor, czy zmiana dokonana przez architekta pociągała za sobą zgodę no nie wiem np konstruktora . jak to zostało załatwione.A może Twój architekt posiada dodatkowe uprawnienia?

 

pozdrawaiam gośka

 

Wyliczała sama. Ma uprawnienia konstruktora ale w tym wypadku nie są potrzebne żadne papierki. Raczej wiedza. Ona przelicza sama łatwiejsze rzeczy a te trudne daje do przeliczania konstruktorowi, z którym pracuje. Zmiana ze stropu lanego na teriwe była dla niej łatwa. Obawiam się, ze w drugą stronę byłoby trudniej. W sumie ciebie to nie interesuje, to sprawa architekta, jedynie, ze może cię więcej kosztować taka zabawa. No i jeszcze jedno - strop wtedy jest niższy o ok 10 cm, o czym trzeba pamiętać szczególnie przy schodach. Ciekawe, po co to robisz, stal i beton są obecnie dość drogie no i desek dużo potrzeba i czasochłonne bardziej..... Jeszcze trzeba pilnować, żeby architekt zrobił zestawienia ile potrzeba jakiej stali, ile betonu - to zwykle jest w projekcie a przy zamawianiu jest baardzo potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki EZS

 

ja jeszcze się nie zdecydowałam. architekt proponuje terive, natomiast ja sama raczej skłaniam się do lanego - poczytałam co forumowicze sądza o terivie, opinie nie były pochlebne. Nasz wykonawca też twierdzi że dla domów jednorodzinnych stosuje sie stropy lane (większośc tak robi).

Sama nie wiem co robić. gdybym miała pewność że strop "zda egzamin" to bym nie zmieniała ( zmiana dla samej zmiany nie jest dobra).

 

pozdrawiam

goska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko; czy ktoś z Was budował dom na terenie majacym spadek?. Jaki był koszt fundamentów :-? i czy robiliście drenaż wokół domu.

U nas na działce różnica poziomów wynosi 5m a pod samym domem 1,5 m.

U mnie skonczylo sie na zmianie projektu i dobudowaniu piwnicy (nie wierz nikomu, ze jest to koszt porownywalny z glebszymi fundamentami). O obnizeniu garazu tez myslalem, ale akurat byl on z tej wyzszej strony i operacja dalaby zly skutek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki EZS

 

Nasz wykonawca też twierdzi że dla domów jednorodzinnych stosuje sie stropy lane (większośc tak robi). goska

 

eee tam

 

Sama nie wiem co robić. gdybym miała pewność że strop "zda egzamin" to bym nie zmieniała ( zmiana dla samej zmiany nie jest dobra).

 

 

Jaki egzamin. strop jak strop.

Dla mnie zadecydowało, że mniej stali (droga) i szybciej można działać dalej. Po wylewanym trzeba czeeeekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam dylemat...

ekogroszek czy gaz płynny?

dodam, że kotłownia w budowanym domku maleńka jakieś 5m2 :(

 

czy ktoś kalkulował koszty ogrzewania domu o pow. użytkowej ok. 130m2 (całkowita 188m2)?

 

ciekawa jestem czy naprawdę tak znacznie ekonomia przemawia za paliwem stałym.

pozdrawiam,

monika

 

Megasmoku ( dobre :D ) według mnie kierując się ekonomią to ekogroch ale wygoda to gazik do tego jeszcze ta maluczka kotłownia , hm wybrałbym gazik

 

chyba powinno być Megasmoczyco , co ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie mi :D jak wylicza się powierzchnie tynków , w piątek wchodzi do mnie tynkarz i będzie tynkował maszynowo tynki gipsowe :lol: i nie wiem jak sie liczy ich powierzchnie , tzn np. ściana z oknem jak obliczyć , czy okno nie ma wpływu na powierzchnie ??

 

pozdrowionka

 

jeśli obrabia okna to zwyczajowo liczy się powierzchnię ściany z oknem ,odlicza się otwory powyżej 3 m2 . Albo odliczasz wszystko a za obróbki płacisz za mb. Wszystko zależy od umowy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie mi :D jak wylicza się powierzchnie tynków , w piątek wchodzi do mnie tynkarz i będzie tynkował maszynowo tynki gipsowe :lol: i nie wiem jak sie liczy ich powierzchnie , tzn np. ściana z oknem jak obliczyć , czy okno nie ma wpływu na powierzchnie ??

 

pozdrowionka

 

jeśli obrabia okna to zwyczajowo liczy się powierzchnię ściany z oknem ,odlicza się otwory powyżej 3 m2 . Albo odliczasz wszystko a za obróbki płacisz za mb. Wszystko zależy od umowy :D

 

Dzięki długi , mam z nim ustaloną cenę 28 zł m2 plus mam dokupić profile czy coś na ranty , cena średnia ale tynki tafla - robił u brata

 

\pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...